EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

SRB: Novosti

Page 51 of 107 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 79 ... 107  Next

Go down

Re: SRB: Novosti

Post by Stefan on 19.12.17 23:09

Kako nije u pitanju poređenje sa Pinkom? rofl Ako govorimo o određenom terminu, Pink odnosi pobedu.

Ako i zanemarimo termin i uzmemo u obzir da je Anne koja ima jednu Džansu Dere – istu onu koja je razbijala sa Silom – i priču kakva ovde prolazi, manje gledana, a mnogo više plaćena od Elif u kojoj glume anonimusi, jasno ti je koliko je sati. Pa i u tom Zavetu koji ide u istom terminu glavni su (za našu publiku) totalni anonimusi. Za razliku od Džansu koja je i te kako ime kada je reč o turskim serijama.

I šta je uopšte „pristojna i dobra gledanost za Prvu televiziju”? Po čijim to kriterijumima? Tvojim? Jel to onda znači da „Istine i laži” imaju natprosečnu gledanost za Prvu?  rofl

Zna se da je komercijalnim televizijama važno da pobede konkurenciju, naročito u večernjim terminima. Prva sa Anne to nije uspela. Tu je početak i kraj priče.

Uostalom, zar stvarno misliš da bi u termin koji „ima okej gledanost za Prvu” nakon završetka premijere pustili reprizu reprize? Zar ne bi, po tvojoj čudnoj logici, bilo očekivano da nastave sa premijerama turskih serija, ako im već dobro prolaze u tom terminu?

Ali ne, Majka ti je super serija pa ajde onda da drvimo kako sigurno dobro prolazi jer bi je inače makli u neki drugi termin. rofl

Last edited by Stefan on 19.12.17 23:21; edited 1 time in total

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3060
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stef on 19.12.17 23:13

Ja se očigledno jedini ne slažem sa Karađorđem. mrgreen

Prosto je serija za moj ukus previše razvučena i dosadna, sindrom od koga boluje 90% turskih.
Ja sam prvi od ove serije očekivao mnogo a dobio ništa.

Doduše, dalje od početnih epizoda nisam gledao (ako ne računam kad povremeno uhvatim na Prvoj), ali onih 2h koliko epizode traju su mogli komotno da spakuju u 30 minuta. Scene traju po 10 minuta iako sve može da se kaže u 2, od toga pola scena bespotrebno, dinamika je nula.

Mada i nije čudo kad original ima 10 epizoda od 45 minuta, a ova verzija 85. rofl

Jedino što ovde mogu da pohvalim su muzika i gluma, pogotovo kod one male.
Inače, sve ostalo, likovi, radnja, zapleti, šmek... OBGZK za siromašne.

Da je serija išla pre jedno 5-6 i više godina, možda bi mi se i svidela, ovako ne.
Prerastao sam ja ove bezlične depresije.

I za kraj samo da se složim sa Stefanom oko gledanosti. smile2

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 8495

Back to top Go down

Post by mar999 on 19.12.17 23:32

Nigde nisam izneo misljenje o seriji vec o gledanosti iste. Meni licno je serija ok ali mi nije privlacna tj opalo mi je interesovanje posle nekoliko epizoda. Mada svakako nije losa. To uopste nije cudna logika jer Prva nema dnevnu gledanost kao Pink i logicno je da je program manje gledan celokupan ukljucujuci i serijski. Da, jeste natprosecno gledana istine i lazi s obzirom na dnevni ser Prve. Mislim da samo glup to ne moze da skonta. Ovo je ista prica kao za Beskrajnu ljubav, neki koji tvrde da je propala itd a do kraja je isla u tom terminu na Pinku. Ta serija je imala ok gledanost ali nije ni blizu neke preuspesne. Tako isto i sa Anne, ne kazem da je neki exito ali siguran sam da ima zadovoljavajuci i pristojnu gledanost i da nije flop, sto i nije cim je dogurala do kraja. A to sta ce kasnije pustiti nije neko merilo jer su sad praznici, videcemo sta ce biti kada to prodje. Pa i OHB je ukinuta znaci odmah da kazemo da je flop. Ali ne, posto je dizes u nebesa imala je savrsenu gledanost za taj termin rofl

mar999
Member
Member

Poruka : 252

Back to top Go down

Post by mar999 on 19.12.17 23:34

I da, nisam dobio odgovor da li je gledanost Anne manja od dnevne gledanosti Prve. winky Odgovor je ocigledan i ocigledno je koliko je uspesna Majka.

mar999
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 19.12.17 23:36

Mešaš babe i žabe. Pinkov dnevni share je konstatan godinama, oko 15%.
Prvin varira, čas je 10%, čas 5%. To šta je njima zadovoljavajuće ni oni jadni sami ne znaju. rofl

Njima je bitno da ostvare što veći share, amr, šta već. I da budu bolji od konkurencije. Al pošto očigledno nemaju neki jači adut koji bi prošao bolje, drže ovo jer se zadovoljavaju mrvicama.

Iz mnogih njihovih poteza smo videli da oni sa logikom i nisu baš na ti pa mislim da i ne treba da raspravljamo o ovome. lol1

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 8495

Back to top Go down

Post by Stefan on 19.12.17 23:51

To uopste nije cudna logika jer Prva nema dnevnu gledanost kao Pink i logicno je da je program manje gledan celokupan ukljucujuci i serijski.

Istine i laži su takođe serijski program i emituju se na Prvoj pa razbijaju. Uostalom, Prva je pre koju godinu razbijala u večernjem terminu sa turskim serijama. Onda je Pink preuzeo vođstvo. Jel to znači da su sad serije na Pinku natprosečno gledane, s obzirom na to da su nekad bile manje gledane u odnosu na Prvu?

Da, jeste natprosecno gledana istine i lazi s obzirom na dnevni ser Prve. Mislim da samo glup to ne moze da skonta.

Samo glup ne može da skonta da je komercijalnoj televiziji bitno da pobedi konkurenciju. Ali ako ti nije jasno, evo da ti pojasnim malo bolje. Komercijalne televizije žive od oglašivača. Oglašivač plaća reklamu. Hoće večernji termin. Odlučuje između Pinka na kom se emituje Zavet koji je u top 10 i Prve na kojoj se emituje Anne koja nije ni u top 20.

Da ti plaćaš reklamu, da li bi je platio u vreme serije koja je konstantno u prvih 10 najgledanijih programa ili u vreme one koja nije ni u 20? Pa kad odgovoriš na to pitanje onda lupetaj o dnevnom šeru i „pristojnoj gledanosti” za ovu ili onu televiziju. Pošto oglašivač verovatno razmišlja „Jao vidi, ova Majka ima okej gledanost u odnosu na dnevni šer Prve, ma koga briga što će mi na Pinku reklamu potencijalno videti više ljudi, idem na Prvu”.  rofl

Ovo je ista prica kao za Beskrajnu ljubav, neki koji tvrde da je propala itd a do kraja je isla u tom terminu na Pinku. Ta serija je imala ok gledanost ali nije ni blizu neke preuspesne.

BLJ nije bila flop. Jeste imala manju gledanost u odnosu na neke pre nje, ali je bila najgledanija turska serija u Srbiji. Dakle nije samo ona prošla „loše”, već i sve ostale turske serije koje su manje gledane u odnosu na neke od ranije.

A to sta ce kasnije pustiti nije neko merilo jer su sad praznici, videcemo sta ce biti kada to prodje.

A ti misliš da ne bi razvukli seriju da im traje do posle praznika da su zadovoljni gledanošću? Jasno nam je da našim televizijama nije strano da cepkaju ono što je gledano. Dakle, mogli su da je razvuku i da u taj „gledani” termin puste nešto novo, a ne da puštaju reprizu reprize kojom će nesumnjivo izgubiti deo auditorijuma. Ili ti ni to nije logično?  lol1

Njima je bitno da ostvare što veći share, amr, šta već. I da budu bolji od konkurencije.

Amin. pop

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by mar999 on 19.12.17 23:55

I dalje nema odgovora o seru Majke. Ne diskutujem dalje bez argumenata i dokaza. Sve sto je poznato do sada nama i sto je logicno je da je onako kako sam rekao i sa cime se slozilo par forumasa.
Opet ponavaljam, ne kazem da je mega uspesna vec da nije flopnula i i dalje to tvrdim.

mar999
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stefan on 20.12.17 0:07

Ma ni Neženja nije flopnuo čim ga nisu ukinuli. rofl Šta sve neću pročitati na ovom forumu. pop

P.S. Podsećanja radi, Majka nije otpočetka u ovom terminu. Dakle, termin joj je menjan. Verovatno pošto je od starta megauspešna i zato što je od prvog minuta brisala pod konkurencijom.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by mar999 on 20.12.17 0:15

I dalje nema odgovora o seru majke. Kontam da ti imas uvid samo o redosledu gledanosti a ne ko koliku ima gledanost. Da a Majka je ostala u udarnom terminu i dobila je jos bolji od 20h a nije stavljena u popodnevni termin.

mar999
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stefan on 20.12.17 0:23

Znaš zašto je dobila bolji? Zato što je u onom lošijem Elif jela za doručak. I to bukvalno. rofl

Otvorih sad nasumično tabelu od 25. septembra. Elif na 10. mestu sa šerom od 14.22%, Majka na 42. (da, 42.) sa šerom od 7.82%. A još je tog dana počela 20ak minuta pre Elif.

A sad u petak recimo Zavet na 10. mestu sa šerom od 15.11%, Majka na 25. sa 10.23%. I to u poslednjim epizodama.

Zadovoljan šerom? Ne da je uspešna, Majka razbija od početka emitovanja. Ma da nije bilo Elif i da sad nema Zaveta bila bi najgledanija serija u Srbiji ikad. naklon Go, Anne, go! baklja5

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 51 of 107 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 79 ... 107  Next

Back to top