EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La hija prodiga

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: La hija prodiga

Post by Miloš92 on 22.12.17 22:23

Imaju 80 epizoda. Pricali su o tome Chascas i Joshua. Snimaju od pocetka juna samo se to ne znam iz kog razloga drzalo u tajnosti sve do kraja avgusta kada je bio taj claquetazo. Ali vidi se na drstvenim mrezama glumaca od kada snimaju. Nesto pocetkom juna su svi kacili objave na instagramu o novom projektu a i kasnije su kacili razne stvari vezane za seriju, samo nisu zajednicke slike. Ne kapiram sto su toliko sve drzali u tajnosti kao da je ne znam kakva serija u pitanju a ne obicna sapunjara.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 11299

Back to top Go down

Post by Sava on 27.12.17 16:58

I sad ispade da Alicia nije Alicia. kafa Ponovo je urađena DNK analiza. Dalo se i pretpostaviti, mada je pitanje šta bi sa pravom Alicijom. Da nije ona udarila Antonija i ostavila one poruke? Chascas na tviteru napisa ¿Alicia? ¿Camila? ¿A lo mejor un tercer nombre...? Virginia najzad izbavila Matilde. Super je ona lik, šteta što nije imala nikakvu priču celu seriju.

Da li se zna koliko će epki imati na kraju? Ne verujem da će završiti do nove godine, mada radnja stvarno jeste brza od kada se otkrilo da je Antonio krivac za nestanak.

Posting Freak

Poruka : 2086

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 27.12.17 22:39

Pa on danima trubi na tviteru da ovo sa Antoniom nije nista i da pravi sok tek sledi. Mislim od pocetka je ostala otvorena mogucnost da to nije ona.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 27.12.17 23:16

Ne pratim seriju (opekao sam se dajući šansu Santa Diabli, to mi je bilo dovoljno), ali čitam vaše komentare. Meni je smešno to njegovo smaranje o preokretima i šokovima. Prosto je sve to što on smatra neočekivanim u stvari očekivano kad je reč o njegovim serijama, tako da šok na kraju ni ne bude šok. rofl

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3060
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 27.12.17 23:32

Ali bukvalno. rofl To da je Antonio odgovoran za otmicu je sve samo ne sok. Sok bi bio da su Rogelio ili Isabel (otac i majka) pa da da neko normalno objasnjenje za to.

Ja doslovno nepodnosim Chascasa. Najuobrazenije i najiritantnije stvorenje.

Ali ovo ja bar za razliku od Sante estupide zanimljivo i gledljivo. U sustini debilana ali opet lepse upakovana. Meni stvarno nisu bili dosadni od pocetka. Kasnim sad nekih 5-6 epizoda ali nadoknadicu kad prodje nova godina.

Njemu je Ines iz SD nevidjena villana, ovde Pamela isto. A ne zna se koja je gluplja i gora od njih dve.

Mnogo mi je drago sto su fracasirali. Samo zbog njega.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 28.12.17 0:54

Mislim da Chascasa sapunjare više ne zanimaju. Bar mi tako deluje. On se totalno posvetio pisanju i promociji svojih knjiga, a sapunjare piše u prolazu, često reciklirajući svoje i druge serije. Njegov kreativni vrhunac je LFDAL. U toj seriji je uspeo da skoro svi likovi imaju neku poentu, čak su i one služavke imale svoje priče. Da ne govorimo o glavnoj priči koja je imala poentu i zapravo jeste bio šok koji je imao poentu, kada se otkrilo ko je Gonzalo.

Ovo kasnije je već usiljen pokušaj originalnosti. Diablu ne vredi komentarisati, to je serija koja je pisana po aerodromima, bez ikakvog plana i koncepta. I onda u poslednjih 20 epizoda ničim izazvano protagonistu pretvoriti u negativca, eto tek tako. Da ne govorimo o promašenom nazivu serije i o silnim glupostima koje su se tamo događale.

Ovde priča nije loša, ali je gluma slaba i to kvari utisak. Međutim, osim glavne priče, skoro da ne postoji nijedna druga, pa mnoštvo likova nema poentu. Glumci su mahom drveni, mada realno retko ko je imao baš i prilike da se pokaže. Glavna je užas. Ne znam gde su iskopali ovu nesretnicu i bolje da je Marti bila glavna. Pritom je mnogo tema nabacano, a nijedna nije obrađena do kraja. Od trgovanja organima koje samo tako proleti u nekoj sceni, bez ikakvog zadržavanja i neke dublje priče oko toga, pa da onog nesretnog Lala koji je gej. Ni ta priča nija razrađena niti se išta njome pokazalo/dokazalo. Onda sa Marifer koja je išla na sastanak na slepo i bila silovana, opet ni ta priča se više nije pomenula niti obradila.

Meni su inače priče o nestaloj deci interesantne, pa ako nekog zanima takva tematika, pogledajte britansku The Missing, preporučio sam je već u drugoj temi. Pogotovu drugu sezonu, gde se dešava nešto slično kao sa lažnom Alicijom. Baš da vidim da li je Chascas možda odatle pokupio neke ideje. Nije da je imun na strane uticaje. Setimo se c/p scene iz Revegea u SD. lol1

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 28.12.17 3:49

Ma da. Davi sa onim "Hashtagom" već mesecima. Voleo bih da pročitam neku njegovu knjigu, čisto da vidim kakve su.

Serije su mu. stars Čak i LFDAL.

Najgore od svega je što je nakon uspeha LFDAL/LCDAL toliko uzleteo, sam je sebe ubedio da je SD nešto savršeno. Očekivanja od nje su bila ogromna a na kraju ispao užas. Naziv zvučan ali u startu promašen. Imala je ona neko drugo ime, ne mogu sad da se setim kako. Al onda ga je jednom prilikom na tviteru neko pitao da li je glavna villagonista, on odgovorio nešto da je oduševljen tim pojmom i odjednom je serija postala "Santa diabla". I na osnovu samog naziva ljudi su očekivali nešto što sam lik po sebi nije. Ona niti je villagonsita, niti je diabla. Isti problem kao i sa Lichitom. Ocampo je neprestano pričala kako je ona vilagonista a realno nije bila. Nije bila klasična napaćena junakinja jer jeste ucenjivala, podmetala razne zvrčke, napredovala u firmi koristeći se svakakim metodama, prodavala se za bolju poziciju, lagala, na kraju jeste bila nešto blizu villane ali ona prava villagonsita nikako. I od te serije su ljudi imali skroz pogrešna očekivanja jer se mesecima unapred prodavala priča koja nije istinita. Pravi opis za Lichiti je trepadora, kako je i jesu nazivali u samoj priči.

I ispada da ga uvek pljujem ali šta ću kad moram. Njegove serije u startu imaju ogroman propust. Npr kod Sante. Santa je bla u vezi sa Ponceom (ne sećam se kako se zvao), njih dvoje, ljudi od 35 ili koliko već godina, čekaju prvu bračnu noć da se kresnu. facepalm Pa u kom univerzumu to postoji? Onda, najavljuje je kao neku villagonistu koja će žešće da se sveti a čovek kome se sveti od starta zna ko je ona. I ženi se sa njom ne zna ni on zašto. Čovek koji bez problema smakne nekog, ženi se sa nekom nebitnjakušom koja želi da mu se osvet, kako bi neprijatelja imao blizu sebe.  facepalm

Tako isto i ovde. Alicia je od starta sumnjiva. Došla neka devojka, predstavla se kao njihova nestala ćerka i oni je odmah pustili u kući, čak pre i onih prvih DNK analiza. Najlogičnije je da Rogelio tu nešto muti jer je on i odveo u onu bolnicu sumnjive reputacije. Mada Chascas i logika. smile2

Ja sam poslednje odgledao 40 epizodu, tako da ne znam šta se dešavalo poslednjih epizoda.

Al da, od starta postoji isti problem. Samo nabacuje neke dogadjaje (što je sa jedne strane ok jer nikada nije dosadno) ali ni jedan dublje ne obradjuje. SVe nekako površno preleti. Bolje da su produbili priče MariFer i Lala, nego što je epizoda mlatio sa onim da Alicia vodi firmu.

I ja od starta ponavljam. Termin la hija prodiga. Značenje tog termina je dete koje je samoinicijativno otišlo od kuće a onda kada je shvatilo da je pogrešilo, pokajalo se i vratilo u kuću roditelja. Znači ključ je u reči samoinicijativno, niko je nije oteo, niko je nije naterao.
Da li su ovi imali još neko dete koje do sada nije spomenuto? Da li možda Rogelio ima još neku porodicu sa strane za koju niko ne zna, pa mu je ova (kako god se zvala) zaista ćerka koju je pokušao da podvali kao Aliciu? A ona je pre toga iz nekog razloga napustila svoju porodicu, pa se vratila ko zna odakle. Ok, imam baš bujnu maštu.  rofl  rofl  rofl
I najgore od svega je što su tu ona sećanja. To neće moći da opravda nikako. Jedino ako je ta Camila sa kojom je bila u sirotištu, proživljavala sve to zajedno sa njom. Mada bilo je i scena kada se Alicia seća onog dela kada je otimaju, kada ide ka liftu.
Stvarno ne znam kako misli da se ispetlja iz svega ovoga a da kraj ima neko logično objašnjenje.
I da tu je ona poslednja scena gde odzvanja "Ko sam ja?"  rofl
A na kraju krajeva Chascas i opravdansot naziva serije. Dovoljno je reći Santa Diabla. smile2

Uglavnom mnogo mi je drago zbog Chascasa. Toliko je trubio o tome kako je ovo exito a ono najveći Aztecin fracaso ikada. Do pre par dana je pisao da ne zna ništa o prekidu serije i da je za sada sve isto onako kako je on napisao. A već nekoliko dana ne piše ništa povodom toga. Kad god ga neko pita, on iskulira. Mada njemu je i SD bla exito, zbog velikog exita su i produženi. rofl Ja stvarno ne znam kako ga nije sramota. Pa nisu ljudu debili. Fracasirao si, sedi i ćuti. Niko te ne tera da pričaš da ti je serija fracaso ali nemoj ni pričati da je exito.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 02.01.18 0:13

Naziv "Aguila real" nije originalan. Isti je korišćen u Aztecinoj Nada personal (1996), za glavnog negativca kojeg je igrao Rogelio Guerra. facepalm

Opet cirkus. Antonio nije sam po svemu sudeći, upetljani su i inspektor i onaj Emilio, a i ispada da je neka žena bila u liftu i da je ona kidnapovala Aliciju. Ne verujem da je Delia. Nemam ni živaca da nagađam.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 03.01.18 23:30

Naziv "Aguila real" nije originalan. Isti je korišćen u Aztecinoj Nada personal (1996), za glavnog negativca kojeg je igrao Rogelio Guerra.

Nisi znao za to. smile2 Samo Chascasu može da padne na pamet da da isto ime svom negativcu, kao što se zvao jedan od najvećih i najzapamćenijih negativaca meksičkih telenovela. To je isto kao kad bi u nekoj novoj seriji negativki dali ime Catalina Creel.

Nego, zna li se kad će kraj?

Stigao sam do premijernih epizoda.

Sad se ispostavilo da su Emilio i Rogelio braća. Emilio se sveti zbog toga što ga otac nikada nije priznao.

Sve ovo oko iscenirane Antonieve smrti i smeštanja Arturu, bilo bi ok da se on sada nije pojavio "prerušen". Znači ono, mogli su se malo više potruditi oko maske jer ovako je stvarno debilana. I još ga Isabel gleda sva očarana. facepalm

I sad ispade da nisu ni hteli da otmu Alliciu već Pamelu. Ne znam što to. Zar nije potencirano od starta da je Rogeliova mezimica bila Alicia?

Mnogo kvari utisak loša gluma. Ali Buquet odnosi pobedu. Oduvek mi je bio bljak ali ovde posebno.

Valjda će uskoro kraj jer već malo počinje i da zamara.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 04.01.18 0:50

Ovo sa prerušenim Antoniom ne bih ni komentarisao. facepalm U kom terminu uopšte idu? 8.30? Najavili su da 22.01 kreće turska serija "Maral" u tom terminu na Azteca 1 (to je valjda novi naziv Aztece 13), tako da bi onda ovo trebalo da se završi 19.01., ako je to taj termin i taj kanal. To je dakle 65 epizoda. Mene već zamaraju. Sad opet ispada da je ipak bio muškarac u liftu i opet je neki cirkus sa dnk analizom i to već postaje debilana.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top