EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pecados ajenos

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Pecados ajenos

Post by Stefy on 01.10.17 20:23

Pa zavisi kako gledaš na to, ja se nisam tako osetio, možda zato što volim da gledam dosta filmova koji imaju umetnički pristup gde se u toku filma smenjuju scene iz realnosti i snova ili imaginacije određenih likova, a da to gledaocu nije primetno i jasno da razgraniči. Nije ovo na tom nivou, ali sama činjenica da je telenovela iskoristila tako nešto je meni fascinantno iako je to ovde odrađeno na baš očigledan način. Bilo bi mnogo bolje da su u toku serije davali neprimetne naznake da se radi o snu, pa da gledaoci na kraju te naznake shvate kao tragove za ono što se zapravo događalo.

A i s jedne strane, iako možda scenaristima to nije bila namera i nema veze s vezom, svi likovi u seriji se ponašaju i više nego bizarno, kao da su u nekom snu. rofl

Pogledaj ako imaš vremena recimo film “Mulholland Dr.”, pa ti možda bude jasnije šta hoću da kažem.

Moderator

Poruka : 4017
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 01.10.17 23:51

Znači, vratit će se Rogelijev otac a on i Agata će biti na ratnoj nozi. Ja sam samo vidio jedan video u kojem je scena kako ga Agata šamara. smile Rogelio je u prethodnim epizodama znao upitati Agatu o njegovoj sudbini ali ništa konkretno ne bi rekla.

Da, minus kod ove serije (a i onih koje su došle nakon nje) je taj ''karton''. Sve izgleda previše umjetno a toliko lijepih lokacija imaju na raspologanju na Floridi.

Što se kraja, tiče polarizirao je dosta gledatelje. Meni se sve čini da je bila ista situacija s Cielo Rojo (isto Vonn scenarist) gdje je TV kuća intervenirala i zatražila promjenu kraja telenovele.
Nikola94
Junior member
Junior member

Poruka : 118

Back to top Go down

Post by FanSte on 02.10.17 0:09

Ja bih tako rado gledao ovo, ali očigledno niko nije snimao dok je išla na pokojnom Foksu / niko nema nameru da izbacuje snimljeno. cry

Što se tiče Vona, obožavam njegovu TDP, a Cielo rojo sam pokušao da gledam i nije mi legla.

Posting Freak

Poruka : 1859
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 02.10.17 0:52

FanSte, ima kompletna serija postavljena na jednom Youtube kanalu i tu ja pratim. Pošaljem ti link u inbox.
Nikola94
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by FanSte on 02.10.17 0:58

Ma znam, ali ja bez prevoda ne gledam ništa. Detaljista sam kod gledanja serija i filmova (i generalno mrgreen ), i ma koliko god dobro znao neki strani jezik jednostavno ne mogu da pokupim baš svaku rečenicu bez prevoda. bonk Čak ni američke serije ne gledam bez prevoda.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 02.10.17 1:01

Ja ih prilično dobro razumijem a ako mi neka fraza ili riječ nije jasna, Google is my friend smile Naučio sam ovako dosta fraza koje prije nisam znao a serija stvarno obiluje njima.
Nikola94
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by FanSte on 02.10.17 1:05

Pa i ja tako prilično dobro razumem, čak učim španski na faksu (doduše 99% je vezano za struku - turizam, hotelijerstvo i ekonomija) ali kažem ti, detaljista sam i volim baš svaku frazu da pokupim što je vrlo teško bez prevoda.

A serija mi generalno deluje top, baš onako crnjak po mom ukusu rekao bih. mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 02.10.17 1:15

Pa pre ćeš da pokupiš sve fraze ako razumeš jezik nego prevodom jer neke karakteristične fraze prevodom budu izostavljene ili skroz izgube na značenju kakvom nose. Glupa mi je ta ideologija, ja baš sve razumem i na španskom i na engleskom jer godinama pratim bez prevoda i navikneš se. Desi se nekad neka reč da bude nepoznata, ali kao što reče Nikola, guglaj.

Da sam gledao sve uvek s prevodom, neke fraze verovatno nikada ne bih ni razumeo. nezna A i mene prevod generalno nervira, nekako mi uvek odvlači pažnju od onoga što gledam. Kad gledam bez, imam nekako potpuniju sliku svega.

Konkretn za ovu seriju je prevod s FOXa baš loš jer je prevođena s engleskog, a ne španskog i samim tim te fraze o kojima pričaš su skroz drugačije prevedene.

Moderator

Back to top Go down

Post by FanSte on 02.10.17 1:17

Pa i meni je glupa ideologija HD po svaku cenu, pa se potrudim da je razumem. winky Da sam hteo da se bavim nekim jezikom detaljno, upisao bih Filološki fakultet i išao u matičnu zemlju na usavršavanje svake godine.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 02.10.17 1:22

Ko sad priča o bavljenju jezikom detaljno i usavršavanju? nezna Nisam znao da je gledanje serija bez prevoda bavljenje jezikom detaljno, no dobro. facepalm Čekaj onda prevod. rofl

Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics