EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Novosti

Page 99 of 100 Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100  Next

Go down

Re: Novosti

Post by Miloš92 on 05.02.18 3:58

Televisa je po tom principu funkcionisala godinama. Šta više njima su ranije u 16h išle one infantil serije. Pa 18h neka klasična priča. U 19h juvenil. 20 i 21h ozbiljnije priče sa poznatijim glumcima. Onog trenutka kada su im sve serije postale iste bez obzira na termin su počeli da fracasiraju. Ranije se znalo. Zvezde idu u večernji termin. Što se Lucero i Adela nisu smucale po 16h? Čim su došle do udarnog termina tu su i ostale. A ne sad, svaka nebitnjakuša stigne u večernji termin al isto tako i zvezde za čas završe u popodnevnom. Šta će jedna Maite kod Nacali u 16h? Šte će Ana nakon LQNPA kod Nacali, da zanemarimo što je na kraju CI bila boom. AL realno u startu niko ništa nije očekivao od te serije. Al znaju da će klasična sapunjara plus one u glavnoj ulozi biti exito i zabole ih. Zato i jesu tu gde jesu. Zato Maite i jeste poslednja uspela da izgradi ime i bude nešto nalik zvezdi. I Boyerka je tu negde, isključivo kod njih. Ove ostale klasične radnice za platu koje sutra da se povuku niko ne bi nii primetio.

Iz tih juvenil priča su potekle mnoge zvezde. I mnoge od tih juvenil priča su bile ogromni exito. Počev od onih Muchachitas iz 90-ih, preko AYR, Sonadoras, Clase 406, Rebelde... Po mom mišljenju te juvenil priče su više nego potrebne jer je to sjajan način da se okupe mladi i lepi glumci koji će učiti zanat kroz te kilometarske serije i sticati fanove. Neće baba od nekog novog glumca napraviti zvezdu, već teen publika koja gleda te juvenil priče. Baba će da gleda u 16h koga god da joj gurnu, zabole je ko je i kako se zove.

I bolje što manje klasičnih telenovela. Bolje jedna dobra nego 5 loših. E sad se postavlja pitanje da li će i ta jedna da valja. rofl Kao što sam već rekao u prethodnom postu, prethodnih godina su preforsirali sve glumce. Bukvalno 5-6 ženskih i 4-5 muških se neprestano vrte u glavnim ulogama. Ženske: Maite, Boyer, Ana, Zuria, Brito, Pimentel, Silvia... Muški: Zepeda, Arenas, Soto, Rulli. Pre su zvezde snimale seriju na svake 3 godine. A sada jedva sastave po godinu godinu i po dana pauze

Što se tiče tih ozbiljnijih i modernijih serija. Meni je skroz ok da imaju jednu takvu. I oni su shvatili da je vreme prodaje telenovela prošlo. I logično je da pokušavaju da prave te kraće modernije priče koje ćemoći da guraju na digitalne paltforme koje polako preuzimaju ulogu onoga što je ranije bila prodaja telenovela.

I za kraj. Mislim da ni sami Meksikanci ne znaju više šta žele. Napraviš im klasičnu Blanco-Pena priču poput ECDLP, koja je prošla 10 puta unazad, ona prodje mlako, na ivici da fracasira. Napiše Zarratini klasični priču ona fracasira. Napravi Mejia smeće poput njegovih exito smeća i to fracasira. Sklepa Nacali smeće od Gate bude exito, napravi bolju seriju poput Vikice ona fracasira. Napravi Moreno kvalitetnu cirkuščinu poput QA ona fracasira i ako mu je ta formula prošla sa raniji serijama. Napravi Giselle najklasičniju moguću priču, sjajno napisanu, sa sjajnim negaticima poput YNCELH i ona fracasira. Dakle, nije da nisu pokušavali na razne načine.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 11149

Back to top Go down

Post by FanSte on 05.02.18 4:29

20 i 21h ozbiljnije priče sa poznatijim glumcima.

Ako su Mehija, Osorio, Larosa itd pravili ozbiljnije priče, onda ne znam... rofl Jedino stoji da su to bili termini sa većim zvezdama. Dakle, imali su čak 3 termina za ono po čemu je Televisa presenta postalo pežorativ, i lepo je bilo svima. mrgreen

I bolje što manje klasičnih telenovela. Bolje jedna dobra nego 5 loših. E sad se postavlja pitanje da li će i ta jedna da valja.

Upravo i mene to brine. rofl

I za kraj. Mislim da ni sami Meksikanci ne znaju više šta žele

I ne samo Meksikanci, nego ljudi generalno. lol1 Ali ja verujem da bi ovi iz Televise mnogo bolje prošli sa tri klasične sapunjare nego da izmišljaju toplu vodu u bojleru sa super duper dramama (koje sigurno i više koštaju) i komedijama, od kojih uspe jedna u 50.

Posting Freak

Poruka : 1951
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 05.02.18 4:45

Tvoj je problem što pratiš serije poslednjih 5 godina. Ja pričam o ranijem periodu, kada su išle te infantil i juvenil priče. Tada u 20h nisu išle komedije. Neke od serija koje su u to vreme išle u 20h La otra, Nina amada mia, Asi son ellas, Rubi, Barrera de amor, Amarte es mi pecado, Apuesta por un amor... E onda je došao boom La fea i tako su počeli sa humoristčkim serijama u 20h.

A na kraju krajeva te humorističke uopše nisu loše prolazile. Naravno, bilo je i to fracasa ali i dosta velikih exta. Fea boom, Porque el amor manda exito, Mi corazon es tuyo exito, Eva exito, Hasta que el dinero nos separe exito... Kad se pogleda koje su sve serije išle od LFMB u tom terminu, više je bilo exita nego fracasa.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by FanSte on 05.02.18 4:57

Ne pratim serije poslednjih 5 godina, i ranije su oni išli u ta dva ''ozbiljna'' termina. mrgreen Rubi i APUA sam jedine gledao od ovih koje si nabrojao, i one se svrstavaju u sapun (svakako kvalitetniji od onog što su ova trojica proizvodila, ali i dalje su sapun). smile2

Posting Freak

Poruka : 1951
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.02.18 13:21

Lucero Suarez priprema rimejk argetinske serije “Sos mi hombre”. Radni naziv je “Ringo”. Na osnovu onoga sto se kaci po drustvenim mrezama izgleda da ce glavne uloge odigrati Jose Ron i Claudia Martin. Malo je reci da su prelep par.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 06.02.18 13:56

ja sve tipujem da ce da rade neku kampanju tipa za neku modnu marku ili neku reklamu smile2 ali ako se na kraju ispostavi da je telenovela u pitanju facepalm jesu stvarno prelep par, ali mi je isuvise brzo da vec ima novu telenovelu dok jos ni ovu aktuelnu nije zavrsila.

Отель Элеон 57/63
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3726

Back to top Go down

Post by Franko on 06.02.18 14:09

A stvarno nije mogla uzeti veću dosadu od Sos mi hombre. Joj. I taj Ron je karizmatičan ko šperploča, šta nema drugih talentiranijih ili barem malo karizmatičnijih glumaca na Televisi?

Apocalipse - 59/150
Belaventura - 15/138
Tempo de amar - 110/150
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2285
Godina : 30

Back to top Go down

Post by jasanty on 06.02.18 15:57

Slazem se u potpunosti za Jose Rona, ospice dobijem od njega. winky Jedina njegova novela koju sam gledala, bila je Enamorandome de Ramon, a ne znam sto sam je i zapocinjala.

jasanty
New member
New member

Poruka : 46

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.02.18 16:02

Koliko ja znam Ron je vec potvrdjen. Prosle nedelje su bile na kastingu Notni i jos neke glumice. Ne mogu sad da se setim ko jos. A s obzirom da je Claudiu na neki nacin Lucero i otkrila i dala joj prvu vecu ulogu verujem da ce ona biti glavna.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Franko on 07.02.18 17:46

Znam da je potvrđen, ima ih još par koji jesu. Pola ekipe iz "Caer en tentacion" + Alfredo Gatica (koji igra ulogu koju je u originalu igrao Joaquin Furriel) i Jesus Ochoa. Mislim, da se razumijemo, i u originalu je glavnu ulogu igrao onaj antitalent od Luciana Castra, al je bar fizički bio uvjerljiv kao vatrogasac. Ron kao vatrogasac rofl rofl rofl Mogli su uzet radije ili Arenasa (al kužim zašto nisu, zbog druge sezone Mi marido en familia) ili npr. Ignacija Casana (nisam čitao da će bit u 2. sezoni).

Meni je Lucero tako dobro započela s telenovelama, Amar otra vez, pa onda Querida enemiga, al sve nakon toga, božemesačuvaj.

Apocalipse - 59/150
Belaventura - 15/138
Tempo de amar - 110/150
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2285
Godina : 30

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content