EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Yaprak dökümü

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Yaprak dökümü

Post by Latinac on 16.07.11 12:33

YAPRAK DÖKÜMÜ
(KAD LIŠĆE PADA)

Ay Yapım, 2006.-2010.
Broj epizoda: 174

Priča je smeštena u sadašnje vreme i prati paklenu sudbinu patrijahalne porodice Tekin. Glavni likovi su Ali Riza Tekin, glava porodice, njegova supruga Hajrije i petoro dece: ćerke Fikret, Lejla, Nedžla i Ajše i sin Ševket. Ali Riza Tekin je strog i požrtvovan otac i važi za poštenog i vrednog čoveka. Čini se da miran i skladan odnos porodice Tekin ništa ne može da naruši.

Njihova sudbina se menja iz korena kada Ali Riza, iz moralnih principa, daje ostavku na mesto predsednika opštine. Sledi selidba u Istanbul, gde Nedžla upisuje fakultet. Upravo ovaj odlazak u veliki grad predstavlja simboliku naslova, jer njihov, do tada idiličan, život počinje da se raspada kao jesenje lišće...

Fikret raskida veridbu sa čovekom kojeg istinski voli, jer Ali Riza smatra da njegova porodica nije poštena ni dostojna Tekinovih. Ujedno, njen otac je jedini koji vidi koliko je Fikret sposobna i jedinstvena i pokušava da i njoj ulije samopouzdanje i samopoštovanje, ali na surov način. I ostali njegovi potomci upisuju ili završavaju škole: Nedžla upisuje arhitekturu, Lejla ide na pripreme pred koledž, Ševket se vraća iz vojske i počinje da radi kao bankar. Ali, uskoro tama pada na Tekinove. Nedžla se zaljubljuje u splektaroša Oguza, kojeg je njen otac upoznao po dolasku u Istanbul i odmah prozreo njegove namere. Ali, Lejla ima ozbiljne planove sa Oguzom, koji ruši njene snove na najsuroviji način. Ševket na poslu upoznaje manipulativnu i lukavu Ferhunde, koja ne bira sredstva kako bi ga ubedila da se njome oženi i u tome i uspeva, kao i u ucenjivanju Oguza da se oženi Lejlom. Ovim brakovima Ševket i Lejla upadaju u pravi pakao. Nedžla je ljubomorna na sestrin brak i postaje njena ljuta rivalka. Fikret jedina shvata kakva je nesreća zahvatila njenu porodicu i želi da pobegne od svega...

Uloge:
Halil Ergün - Ali Rıza Tekin
Güven Hokna - Hayriye Tekin
Bennu Yıldırımlar - Fikret Tekin
Caner Kurtaran - Şevket Tekin
Deniz Çakır - Ferhunde Tekin
Bedia Ener - Neyyir Hanım
Gökçe Bahadır - Leyla Tekin
Fahriye Evcen - Necla Tekin Aydınoğlu
Tolga Karel - Oğuz Ayhan
Başak Sayan - Ceyda Güner
Güngör Varlı - İsmet
Murat Onuk - Aykut
Perihan Savaş - Nurdan
Seda Demir - Sedef
Bülent Fil - Yaman Güner
Eren Balkan - Gülşen
Yusuf Atala - Ahmet
Nezih Tuncay - Kemal
Ahmet Saraçoğlu - Tahsin
Güler Ökten - Cevriye

Last edited by Latinac on 16.01.12 18:36; edited 1 time in total

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2287

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Re: Yaprak dökümü

Post by Latinac on 19.07.11 20:09

Novi Ševket u seriji "Kad lišće pada"

Glumac Džaner Kurtaran koji je 95 epizoda glumio Ševketa Tekina, sina glavnog junaka Ali Rize, isključen je iz projekta zbog nedoličnog ponašanja

Najpopularnija strana serija u Srbiji, turska telenovela "Kad lišće pada", koja se prikazuje na Prvoj televiziji, u četvrtak će iznenaditi svoje mnogobrojne fanove jednom ključnom promenom. Naime, glumac Džaner Kurtaran koji je 95 epizoda glumio Ševketa Tekina, sina glavnog junaka Ali Rize, isključen je iz projekta zbog nedoličnog ponašanja, a zamenio ga je Hasan Kučukčetin.

Džaner Kurtaran nije mogao da se izbori sa ogromnom popularnošću koju mu je serija donela, a tokom snimanja ulazio je u sve češće sukobe s rediteljem i producentima. Zbog nedisciplinovanog ponašanja čelnici studija odlučili su da s njim raskinu ugovor i da na njegovo mesto dovedu drugog glumca.

Vest o promeni glumačke ekipe u ovoj seriji rekordne gledanosti bila je dugo tema broj 1 u turskim medijima, a Džaner, koji je neko vreme proveo na lečenju bolesti zavisnosti, izjavio je da je uloga Ševketa loše uticala na njega.

-Posle izvesnog vremena izgubio sam svoj život i Ševket je postao sve. U meni su svi videli samo njega. Ševket je progutao Džanera, a verovatno sam ga i sam dokrajčio. Tek sam u vojsci pronašao sebe, kad su ljudi poželeli da mi budu prijatelji zbog mene, a ne zbog uloge - rekao je glumac.

Novi Ševket, Hasan Kučukčetin, odlično se uklopio u ekipu serije "Kad lišće pada" i gledaoci su ga vrlo brzo zavoleli. Za razliku od svog prethodnika, nije pravio probleme na snimanju, pa je šansu koja mu je pružena uspešno iskoristio.

Izvor: Prva

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2287

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by hari_95 on 22.08.11 23:07

Pojavio se veceras na Tv Vijesti 'novi' Sefket.
A serija je zesca depresija, da nije Dzevrije i Ferhunde serija bi bila dosadna. Koji je lik Dzevrija rofl rofl

hari_95
Senior member
Senior member

Poruka : 681

Back to top Go down

Post by Songul on 22.08.11 23:30

Taj novi Ševket, Hasan Kučukčetin, glumio je u seriji Menekse ile Halil(Bijeg) onog Mustafu. smile2
Songul
Member
Member

Poruka : 385
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Bayron on 22.08.11 23:32

nije serija ni malo loša..... meni majka gleda, pa uhvatim i ja ponekad.... ferhunde i dževrije su bez dileme najjače, taman te jedna rastuži, druga odvali od smeha! smile2
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6946
Godina : 28

Back to top Go down

Post by hari_95 on 22.08.11 23:47

@Bayron wrote:nije serija ni malo loša..... meni majka gleda, pa uhvatim i ja ponekad.... ferhunde i dževrije su bez dileme najjače, taman te jedna rastuži, druga odvali od smeha! smile2

Ista situacija i sa mnom. Mama prati a ja bacim pogled smile2
Mene malo smara citava ta situacija. Samo im se neke tragedije desavaju facepalm
Ferhunde je malo oslabila kao lik sa ovom situacijom sa Leventom.
A Dzevrije je prica sama za sebe rofl Cak i ona ima udvaraca rofl

hari_95
Senior member
Senior member

Poruka : 681

Back to top Go down

Post by DarkShadows on 22.08.11 23:50

Zajedno sa Binbir Gece su mi jedine pristojne turske serije smile
DarkShadows
Junior member
Junior member

Poruka : 53
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Sabine on 23.08.11 2:39

Prava drama... obozavam ovakve serije i filmove! Jedna od boljih serija koje sam gledao... winky

Para que me revivan este corazón que ya está casi muerto
de tanto dolor no encuentran al culpable
porque bien se oculta será…
¿Sera que yo tengo la culpa?
Sabine
Junior member
Junior member

Poruka : 73

Back to top Go down

Post by Angie on 23.08.11 11:46

Ja kako kad pogledam,oni imaju neke delove u kojima jako smara a nekad mi se i dopada.Sad kad pocnu nove epizode bacicu pogled obavezno.
Angie
Senior member
Senior member

Poruka : 916

Back to top Go down

Post by Ejpril on 24.08.11 9:44

vamo cujem svi je hvale..ali niko meni preterano blizak nema da me navuce
(zivim sa roditeljima a oni ne gledaju serije sem Komsija ponekad xD a moji prijatelji kako ko)
pokusala sam vise puta da gledam al nemam zivaca da se ukljucujem u pricu
al eto procitam sadrzaj epizoda u tvnovelama lol1 i one najave sto idu na prvoj ceo dana neizbezno ne videti
Ejpril
Senior member
Senior member

Poruka : 886

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics