EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Gledanost telenovela

Page 24 of 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Gledanost telenovela

Post by Stef on 03.04.17 23:02

Pa i nisu. Meta je bila 40%. To sve ispod mete nije čak ni zadovoljavajuće.

Fina za mrvicu prešla 39%, Indija i Avenida čak ni to nisu.

Poslednji pravi sucesso u 20/21 je bila Duas Caras sa 41%.

Posting Freak

Poruka : 5959
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.04.17 0:01

Ipak je moja omiljena AAV na prvom mestu. smile2 Realno gledano meni od svih ovih i jeste bila najbolja, najkompletnija i najzanimljivija. A najgore od svega što i tu novu metu od 30 od poslednjih 7 serija njih 5 nije dotaklo. rofl Ne znam što sam mislio da je ova VC gore prošla. Mada je generalno cela ta serija nekako nezapaženo prošla, ako izuzmemo onu tragediju. Ove ostale flopiraju, manje smeće, veće smeće ali se bar komentarišu. VC ko da nikad nije postojala.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10200

Back to top Go down

Post by Stef on 04.04.17 0:24

Na prvom mestu jeste, al' je fracaso. Tada je meta bila 40%, tek od Imperija su spustili na 35%.

Ma ja mislim da ni ovu novu metu neće nijedna serija da ispuni. rofl
Osim Walcyra i Aguinalda, oni šta god da rade, ta serija prođe bolje od one prethodne.

Mislim, i AAV i Imperio su bile fracaso, al' su bar digle 2%.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 04.04.17 0:36

Nisam baš siguran koliko je AAV fracaso. Možda u Brazilu nije bila toliko gledana koliko se očekivalo, ali opet je na prvom mestu po prosečnoj gledanosti i pritom je internacionalono dosta dobro prošla. Mislim da je od svih sa liste i najemitovanija po drugim zemljama. Ne treba zaboraviti da je nasledila Salve Jorge, od koje je polako krenuo Titanik. A i podigla je za 2% gledanost posle nje, kao što kažeš. Što je uspeh i to ne mali. Isto važi i za Imperio.

Kakva god da je, držala je pažnju. Pisao sam već o tome da je serija, koliko god je pljuvali, imala nešto svoje, ambijent i likove koji će se pamtiti, a to današnjim serijama mahom fali. Felix, Inteližensija, Majzoka i mnogi drugi likovi se i dalje pamte.

VC mi je delovala interesantno, zbog načina na koji je snimana i mislim da je kvalitetnija u poređenju sa ALDA i Regrom, samo nije moj fazon i delovala mi je mnogo dosadno. A nju jedini nisu ni stavili u prodaju, tako da osim brazilskim komentara, ni nema ko drugi da je komentariše kada se nigde osim Brazila nije ni emitovala.

Mada svakako mislim da su Amor a vida, Imperio, Em familia i Velho Chico za klasu iznad Regre, ALDA i Babilonije, mada je meni Babilonia bila interesantnija od ALDA.

Ako Perezica flopne, tia Walcyra i tia Aguinalda će verovatno spasiti stvar.

Posting Freak

Poruka : 1885

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.04.17 1:06

Felix, Inteližensija, Majzoka i mnogi drugi likovi se i dalje pamte

Trio fantastiko. Neprevazidjeni su. rofl rofl rofl Ali kad je prodavao hot dogove sa njima. naklon rofl Meni je tamo sve bilo super osim glavnog para.

Što se Babilionie tiče meni je ona sasvim ali sasvim korektna serija. Očekivao sam mnogo lošiju seriju na osnovu komentara. Kad sam gledao sve sam čekao kada će da krene taj raspad sistema o kome se toliko pričalo i nisam to dočekao. Glavna priča i glavni likovi su od starta u nekom istom fazonu. Sve je imalo neki normalan tok.

Regra se nedavno završila u Čileu. Izvrteo sam nekoliko poslednjih epizoda čisto da vidim kako se završilo. Znači kao da nisam preskočio 130 epizoda. Ono je takva glupost. Mada jeste bilo zanimljivije sad na kraju nego na početku. Kiki ubila oca. I ti sa njom je ispala takva glupsot. Onda pucnjava na kraju gde Romero puca u telohranitelja kako bi spasao Juliana, Atenea u Jose Mariu, Jose Maria ubija Romera. To mi je bilo dobro. I naravno Atenein kraj. Zaslužila je srećan kraj i poslednju scenu jer je bila jedina ali jedina vredna pomena. Najprostije rečeno serija bez priče. Ili možda bolje reći loše napisana serija. Iščitao sam opise svih epizoda i mislim da je tu najveći problem bio što su kasni predstavili celu priču oko organizacije. U suštini ideja je bila ok samo je loše sklopljeno i predstavljeno. Moglo je to već na poečtku mnogo bolje da se poveže i prikaže.

Pa i nisu. Meta je bila 40%. To sve ispod mete nije čak ni zadovoljavajuće.

U u moru fracasa postoji manji i veći fracaso. Al kad se pogleda u odnosu na ove poslednje serije ima mnogo veću gledansot.

To je isto kao što je televisa poslednjih godina tražila 27 za udarni termin. To je imala samo "Amores verdaderos". A bilo je tu još serija koje se vode kao uspešne i ako nisu imale toliko.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 04.04.17 1:17

Manji ili veći fracaso da, ali zadovoljavajuće ili exito, ne, nikako. smile2

A AAV jeste bila fracaso. Mislim, meta 40, a ti imaš 36. Podigla gledanost jeste, al' mislim i Regra je ovoj nesrećnoj Babiloniji podigla gledanost pa je fracaso.

Koliko god meni AAV bila upropaštena, imala je identitet. I upečatljive likove.

Meni ove od 21 uopšte ne prijaju. Ali 21, dakle od Insensato naovamo, ne i 20.

Sve su do kraja bile uništene. Neke su imale dobru priču (AAV, Fina, ALDA, Babilonia, Imperio, Avenida), ali prosto sjebane do kraja, neke su od starta bile nebulozne (Salve Jorge, Insensato, Regra), a neke su bile dobre, ali dosadne dozlaboga (EF i VC).

Nijedna da me je baš oduševila, ali nijedna.

A evo, i ova nova Perezičina bez neke konkretne priče, mene je samo onih pola sata udavilo.
Dabogda imala jedno 20% da se ona budaletina Silvio de Abreu opameti.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.04.17 1:31

Kao što si sam rekao ona se našla na prelomnom periodu. Eto već od Imperio je tražena gledanost 35, znači ova bi imala više nego što se traži. Mogu oni da traže 50 ali da li je to realno? Očigledno u tom trenutku već nije bilo realno. I televisa je nekada tražila 30, pa su spustili na 27. Mislim meni je bar besmisleno porediti serije iz 2005 i 2013. Porediš ono što je išlo pre/posle. Nerealno je očekivati istu gledansot 2005 i 10 godina kasnije. Ali očigledno je da od psolednjih 7 serija ona ima znatno veću gledanost.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 04.04.17 1:43

Ali posle nje nije išla Imperio nego EF.
A svi znamo da je ona jedva 30% nabacila, ovi se uplašili i smanjili na 35%.

Inače bi ostalo 40% da je bila neka serija sa boljom gledanošću.

Da, ima znatno veću gledanost, ali je za to vreme bilo nedovoljno jer su zahtevali 40%.
Ako su Avenida i Fina mogle da imaju bar 39%, mogla je i ona bolje.

A one nisu išle tako davno, posle njih je išla Salve Jorge pa onda AAV.

Kako god, realno ili ne, Globo je svoje mete postavljao u skladu sa tim kako su prolazile ranije serije. Ne pre 10 ili 15 godina, i ne samo gledajući prethodnu seriju, nego par godina unazad.

Ja bih na njihovom mestu postavio metu 25% da se ne blamiraju više, oni u glavnom terminu poslednjih 10 godina nemaju nijedan exito. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.04.17 2:10

Ja stvarno ne mogu sa tobom da se raspravljam što se gledansoti tiče. Da li si ti svestan da je 40 nerealno? Pa i u SAD-u su serije nekada prelazile 20 miliona, a sada je već sa 10 boom. Gledanost je pala svuda u sveto zašto ne bi u Brazilu? Ako je lupam sad 2010 očekivana gledansot 40 logično je da 2013 bude bar 38. Sada iz godine u godinu gledansot svuda pada. To što su se oni zalepili za neke brojke to je njihov problem. Mislim ono Babilionia je godinu dana kasnije imala 25, za 10 manje. O čemu mi pričamo? Oni godinama kao metu drže brojku koju za 5 godina nisu imali sve ukupno 5 dana. Nego ti ne voliš AAV pa si se uhvatio za nju. Ja nemam problem sa tim da li volim ili ne neku seriju. Eto meni su i AAV i Babilonia super. Jedna prva a jedna poslednja na ovoj listi. Eto Candidata mi je skroz ok, jedini sam je gledao, a ona najveći fracaso ikada. Šta me briga meni se svidja. Ja ne tražim opravdanja. Fracaso je. Njihov problem. Zabole me.

Ako su Avenida i Fina mogle da imaju bar 39%, mogla je i ona bolje.

Imala je televisa 30 a evo dve godine kasnije 7. rofl

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 04.04.17 2:38

Evo ga opet. rofl

Aman, čoveče, tu metu ne određujem ja. Određuje je Globo.
Ako oni kažu 40, znači da su očekivali više.
Da su očekivali 35 ili manje, bilo bi 35.

To da li je realno ili ne je njihova stvar.

I da, trenutna meta je 30, ne 40. To je bilo pre par godina kada je ta cifra bila dostižna, ako ne u proseku, barem u nekim epizodama.

Ja sam se za AAV uhvatio jer se o njoj diskutuje.
Ti si prvi krenuo, ja sam posle dao mišljenje i tako je krenula diskusija.
Ne mogu ja sad da pričam o nekoj tunguzijskoj seriji ako je reč o AAV.

I meni apsolutno nikad nije bio problem da kažem kad je nešto exito, kad je fracaso.
Voleo sam da gledam i serije koje su bile exito i koje su bile fracaso.

Isto važi i za one serije koje ne volim. Pa eno ona nesrećna America koja je meni bila sačuvaj Bože je imala 50%. I sad ja treba da kažem da je fracaso? rofl

Imala je televisa 30 a evo dve godine kasnije 7. rofl

Pa imao je Globo i 18%, pa 36% u 19 sati sa TD. Znači sve je moguće kad imaš primamljivu seriju za masu. Osim naravno 50 i više posto. smile2

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 24 of 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics