EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Daniela Romo

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Daniela Romo

Post by Soleil on 10.12.14 15:33

Na brazilskom SBT-u se trenutno emitira "Sortilegio", pa su na FB stranici časopisa "Minha Novela" (gdje, inače, objavljuju najave raznih novela) postavili fotke kada Victoria ošamari Bruna:

https://www.facebook.com/MinhaNovela/photos/a.188889024503042.46893.111151292276816/811570778901527/?type=1&permPage=1

https://www.facebook.com/MinhaNovela/photos/a.188889024503042.46893.111151292276816/811570785568193/?type=1&permPage=1

Posting Freak

Poruka : 1656

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 10.12.14 18:24

Fenomenalne fotke,a meni je mnogo zao stto ne razumem portugalski vise,imalo bi se u ovom casopisu sta procitati. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3279

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.06.15 17:41

Juce je u Meksiko Sitiju, u studiju Danijelinog muzickog producenta Giljerma Mema Hila odrzano preslusavanje njenog novog diska (jasno, onog sa neobjavljenim pesmama), kome su prisustvovali Maksin Vudsajd, voditeljka emisije "Sve za zene", i Danijelina dugogodisnja prijateljica, Huan Hose "Pepiljo" Orihel, urednik casopisa "TVyNovelas" (znam da je mnogima ovde taj gospodin vrlo ljigav, ali, nju nikada nije dirao, bar koliko ja znam, pa ga je zato i pozvala na to preslusavanje diska, a ako je prema njoj bio fer, ni meni taj gospodin ne smeta), i Rene Franko, voditelj emisija "Vece je, a ja stizem" i "Blagajna", koji je, iako je voditelj dva tako uspesna programa u Meksiku, napravio jedan neoprostiv gaf za tako popularno i, pretpostavlja se, upuceno u sve tv- lice. I ja se prekrstih kada sam to cula. Naime, gospodin je rekao da ce se na ovom novom Danijelinom disku naci pesma za koju je ona napisala divan, savremen tekst, sto, samo po sebi, ne bi bilo nista lose, da on nije rekao da ona prvi put u karijeri pise i komponuje, a svako ko od pocetka, pa do dana danasnjeg, prati njenu 40-godisnju karijeru, zna da nije tako, cime je gospodin Franko naljutio mnoge Danijeli fanove i postovaoce, pa je gospodin Moises Kastanjeda, koji sa Maksin saradjuje na emisiji "Sve za zene", momentalno reagovao, porucivsi mu da se bolje informise. smile
A ja cu sada prevesti jucerasnji tekst, koji sam upravo pronasla:

12.06.2015. godine

Danijela Romo razmatra mogucnost da novi disk na trziste izbaci u avgustu mesecu. "Blagajna", sa Reneom Frankom

Osim sto je istakla da je ovo disk sa velikom dozom kreativnosti, Danijela Romo je priznala da se nada da ce se on dopasti muzickoj publici. Rekla je da bi volela da njen disk izadje u prodaju u avgustu

Sada, kada je zavrsila sa snimanjem svoje skorasnje diskografske produkcije, Danijela Romo je rekla da je bilo komplikovano uraditi je onako kako je ona to zelela, racunajuci na podrsku Giljerma Hila u radu na ovoj produkciji, sto je za rezultat imalo jednu "ogromnu dozu kreativnosti".
Rene Franko, voditelj programa "Blagajna", rekao je da ga je Danijela, zajedno sa Maksin Vudsajd i Huanom Hoseom Orihelom, pozvala u studio u kome je snimala ovaj materijal. Izneo je detalj da ovaj disk sadrzi cetiri pesme, koje su u klasicnom stilu interpretatorke,a da su ostalo kreacije, u kojima je uspela uz saradnju sa ljudima kao sto je Hose Guadalupe Esparsa (muzicar grupe "Bronco").
"Mislim da sam unela ogromnu dozu kreativnosti, zajedno sa svim osobama, sa kojima smo ovo radili", rekla je, i iznela je detalj da je ta kreativnost bila proizvod svih saradnji, koje je imala u tom kreativnom procesu.
Na zakljucak da bi ovim diskom mogla da se pozicionira i da bude po ukusu mladje publike, Danijela je naznacila da "i ja zelim da se uvek svidjam klincima", kao i da se, "posle prolaza kroz zivot, za koji je dosao red na mene, osecas se podmladjeno".
Iako nije precizirala datum izdavanja diska, Danijela Romo je rekla da ce to biti u avgustu,"zato sto ce u avgustu biti moj rodjendan. Daj Boze da bude tako, zato sto ce to biti jedan veoma poseban rodjendan", zakljucila je. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 19.07.15 20:05

I stize jos novih vesti, vezanih za Danijelinu karijeru, na radost. smile Naime, nakon sto je prosle godine, u oktobru mesecu, na koncertu u "Nacionalnom Auditorijumu", predstavila pesmu "Sentir asi", koja ce se naci na njenom novom disku, koji se zove "La voz del corazon", sada je, 11. jula ove godine, na koncertu u Ensenadi (Donja Kalifornija), predstavila i pesmu "Algo de magia, algo del alma", a obe se vec mogu cuti na yt. Meni je "Sentir asi" emotivna do suza, dok "Algo de magia, algo del alma", ima daleko optimisticniju poruku, mada su mi obe divne, a Danijela peva bolje nego ikad. Ko ima zelju, neka ih cuje na yt. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 08.08.15 18:14

Juce se, na yt, pojavio video Danijeline nove pesme, "Algo del alma" ("Nesto iz duse"), najavnog singla njenog novog diska, "La voz del corazon"( "Glas iz srca"), koji ce se, zvanicno, u prodaji naci od 14. avgusta 2015. godine. Tekst pesme cu sada ovde da vam napisem, da koga interesuje, moze da cuje pesmu, koja je meni prelepa, optimisticna i sa predivnom porukom, a Danijela peva bolje nego ikad, a i zvuci bolje nego ikad, ako mogu da primetim. smile Jednostavno, ona je kao vino: sto starija i iskusnija, sve bolje radi, i ne preterujem, ali, nimalo. Poput devojcice je, puna je entuzijazma i dobrih vibracija, koje prenosi na sve nas, koji je slusamo i volimo, a prelepa je i na onim fotografijama, u onoj crnoj haljini, a pogotovo na onima u crvenoj haljini, sa biserima, perfektno nasminkana, sa kosom rasutom na podu, i onim svojim divni, sanjalackim pogledom. Predivna je, a mene licno, nova pesma ispunjava radoscu, elanom i optimizmom, koliko je divna. Vidim ja da ce ovo biti jos jedan veliki uspeh u njenoj karijeri, i podrazumeva se da jedva cekam da cujem i ostale pesme sa diska, kojih je ukupno petnaest, dok ih ja znam tri vec (ovu, "Sentir asi" i "La voz del corazon", koja predstavlja obradu istoimene pesme Sejle Rios, koju prvi put cuh sinoc, a narocito me zanima duetska sa Leonelom Garsijom), tako da, sad ce ona lepo da objavi ovaj disk, pa onda, pretpostavljam da krece i turneja, u sklopu promocije diska, meksicka, naravno, za ostali prostor ne mogu nista da tvrdim, posto se jos nista ni ne zna-pa, onda, dogodine mozemo da pricamo i o telenovelama. smile Mislim, sto je prece, prece je. smile Bas su nedavno amigosi sa Conexion Romo komentarisali nesto o tome, kao, svi ih pitaju: "Pa zar vi ne biste voleli da je vidite u telenovelama, u pozoristu"?, a oni odgovaraju: "Naravno, bili bismo odusevljeni, ali, prvo muzika". smile
Postoji razlog i zasto je to tako. Naime, oni koji Danijelinu karijeru prate od pocetka, najpre su je upoznali kao pevacicu, pa je, potom, islo sve ostalo kod njih u upoznavanju nje: pozorisne predstave, filmovi i telenovele (dok se kod mene, i kod mnogih od nas, desio obrnut slucaj: prvo telenovele, pa onda sve ostalo). Vec sam ranije, i to na mnogo mesta na internetu, pa i ovde, pisala o tome kako bi se njoj mnogo puta u karijeri dogadjalo da ona snimi disk, krene da ga promovise, u tom stigne ponuda za telenovelu, ona je prihvati, a promocija diska se tada prekida, jer, ne moze zena da se klonira pa da sve stigne, a najokoreliji fanovi prosto budu ljuti na njen menadzment sto su zabatalili promociju diska, iz prostog razloga sto ostanu ljudi zeljni da je slusaju kako peva uzivo. Tu se pevac najbolje pokazuje i pridobija publiku, a meni i mnogima je ona tu besprekorna. Ne smatraju je budzasto, cak i sami Meksikanci, kojima nije bas lako udovoljiti, svojom najkompletnijom umetnicom. Zasto je to tako? Ne zato sto je mi volimo, pa sad je, kao, nezaluzeno, klinacki i nezrelo uzdizemo, a ona nema nista od sebe da pruzi, nego iiz prostog razloga zato sto njen ogroman talenat sublimira, tj. objedinjuje sve umetnicke discipline. A autenticni umetnici nas pridobijaju uz raskos svog talenta, samo time, ne pricama iz svog privatnog zivota, ili naslovnim stranama. A to mogu samo retki. Licno, mogu da ih nabrojim na prste jedne ruke. E, u takve spada i sama Danijela. Cak i ovu njenu novu pesmu, ciji cu tekst sada da napisem, bolje od svih reci, upotpunjuje raskos njenog vokala. Neko koga znam rece da, pevajuci ovu pesmu, u nekim delovima ostavlja utisak kao da peva a capella. Po meni, upravo se tako cuje sva snaga i bogatstvo njenog pevackog izraza. A sada, tekst. Morala sam malo da pisem. smile

ALGO DEL ALMA

Cuano llueva en las mananas,
cuando se haga hielo el frio,
cuando nadie me acompane,
seguiras adentro mio
yo se que ahi vas a estar.
Cuando caigan las estrellas,
y se cierren los caminos,
cuando el corazon se canse,
seguiras adentro mio,
yo se que ahi vas a estar,
para darme

REF:Algo de magia,algo de cielo,
algo de pajaros en pleno vuelo,
algo del alma y nada de olvido,
porque yo siempre te llevo conmigo.

Aunque el tiempo no perdone,
la memoria es nuestro libro,
y no hay distancia que borre
lo que juntos ya escribimos.
Por eso se que ahi vas a estar,
para darme.

REF:Algo de magia,algo de cielo...

Cuando en esa vieja foto,
vea tus ojos en los mios,
ya sabre que con los anos
ni un recuerdo se ha perdido.
Y hoy regresa para darme

REF:Algo de magia, algo de cielo...

NESTO IZ DUSE

Kada ujutro pada kisa,
kada se sve zaledi od hladnoce,
kada nema nikog da mi se pridruzi,
nastavices da zivis u meni,
znam da ces biti tu.
Kada zvezde padnu sa neba,
i kada se zatvore svi putevi,
kada se srce umori,
znam da ces biti tu,da mi pruzis

REF:Nesto magicno, nesto sa neba,
nesto od ptica u letu,
nesto od duse i nista od zaborava,
zato sto te ja uvek nosim sa sobom.

Iako nam vreme ne oprasta,
uspomene su nasa knjiga.
I nema daljine koja moze da izbrise
ono sto smo zajedno vec napisali,
zato znam da ces biti tu, da mi pruzis

REF:Nesto magicno, nesto sa neba...

Kada na toj staroj fotografiji,
ugledam tvoje oci u svojima,
znacu da, sa godinama,
nijedno secanje nije izbledelo.
A sada se vrati, da mi pruzis

REF: Nesto magicno, nesto sa neba...

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 09.08.15 13:20

Evo, jos jedna vest, vezana za disk, juce izasla, u "El Universal"-u:

DANIJELA ROMO JE PREDSTAVILA SINGL SA SVOG NOVOG DISKA

Interpretatorka se vraca muzici "Glasom iz srca", diskom sa kog je vec odjeknula tema "Nesto iz duse"

Kako je rekla u vezi sa svojim sledecim diskografskim izdanjem, kojim se vraca muzici, pevacica i glumica Danijela Romo je predstavila promotivni klip teme "Nesto iz duse".
Novi CD nosi naziv "Glas iz srca", koji ce sadrzati 15 neobjavljenih tema, i na kom ce biti ukljuceni neki dueti. Album je vec dostupan u pretporudzbini, kako je saopsteno putem jednog saopstenja.
Romo, koja je, nakon sto se suocila sa borbom protiv raka dojke, 2012. godine izdala album "Da sanjamo", kojim je, osim sto je proslavila to sto je pobedila opaku bolest, proslavila cetiri decenije umetnicke karijere, zbog cega je na CD ukljucila uspesne pesme, koje su je dovele do toga da postane jedna od najvaznijih pevacica balada u Meksiku i Latinskoj Americi.
"Napred, srce moje", "Ljubomorna sam", "Zloupotrebljavas", "Lazi", "Ne trazim ti Mesec", "Prilika da se volimo", "Da ostanes sa mnom", "Boli", i jos mnoge, samo su neke od pesama koje je Romo ukljucila na "Da sanjamo", sto ju je dovelo do muzicke turneje.
Turneja "Da sanjamo", krenula je 2014.godine, i dozvolila je Romo da triumfuje na vaznim nacionalnim pozornicama, kao sto je pozornica "Nacionalnog Auditorijuma" u Meksiko Sitiju.
Ovaj obilazak se produzio do danasnjeg vremena, kao sto je koncert na festivalu "More i vino" u Ensenadi, u Donjoj Kaliforniji, sto je pozornica na kojoj je Romo pevala ovog jula; a sto ce je 16. oktobra dovesti u Auditorijum "Hosefa Ortis de Dominges" u Keretaru.

Dopunska informacija: u Keretaru, inace, zive Danijelina majka, gospodja Teresa Korona Presmans, kao i Danijelina sestra Patrisija, sa muzem Horheom i njihovom decom, Danijelom i Patrisijem.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 10.08.15 23:49

Takodje, danas su na fb-u izasli jos neki video snimci, pa cu ja sada preneti vesti. Naime, Danijela je otkrila da ima ponude da se krajem godine vrati telenovelama (sto mene, iskreno, veoma raduje, jer vec dve godine, od "Oluje", nije nista snimala, ako izuzmemo kratak izlet u "Moje srce je tvoje", a i vec dugo je na turneji, pa je ovo i logicno), ali je rekla da ne moze jos nista da prica, jer, kako kaze, nema ovlascenja, a i prerano je, pa mi je sada ovim dala materijal da razmisljam u kojoj bi to telenoveli mogla da se pojavi. smile Nesto sam razmisljala: bude li to "Simplemente Maria", gledam, i to samo zbog nje, al' ne verujem i ne znam, pa ne bih da sirim dezinformacije sa tim u vezi. Uostalom, cuce se vec.
Isto tako, u telefonskom intervjuu za emisiju "Sve za zene" Maksin Vudsajd, rekla je da planira da snimi spot za pesmu "Nesto iz duse", a da ce se zvanicna prezentacija njenog najnovijeg diska, "Glas srca" (koji se vec pojavio na trzistu u Meksiku, mnogi fanovi su ga vec kupili), biti odrzana uzivo, 27.avgusta, na njen rodjendan. smile Sto ce reci:blago nama. smile ziveli

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 12.08.15 17:48

Friska vest, danasnja, sa "Masquetelenovelas" :

DANIJELA ROMO CE ODSESTI U NOVOM "TELEVISINOM" "GRAND HOTELU"
12.08.2015.godine

Producent telenovele "Boja strasti", Roberto Gomes Fernandes, radi na adaptaciji spanske serije "Hotel Grand", da bi je pretvorio u svoju novu produkciju.
Ona, koja ce najverovatnije imati vazan lik u toj prici je Danijela Romo, koja je podarila zivot liku Mersedes Artigas u "Oluji", kako je otkrio producent na "Twiter"-u.
"Hotel Grand" je serija epohe dramskog zanra, cija radnja se desava 1905.godine, u idilicnom hotelu, koji medju svojim zidovima cuva lazi i tajne.
Jos uvek se ne zna da li ce adaptacija, koju ce realizovati "Televisa", takodje imati format serije, ili ce poprimiti strukturu telenovele. Da li biste voleli da vidite melodramu epohe?

Ja licno, da. Bio bi to ogroman izazov u Danijelinoj karijeri, i nesto drugacije od onoga sto ona inace radi, mada me ne bi iznenadilo ni da se "Televisa" odluci da napravi od ovoga savremenu telenovelu. E, sad, moram da ostavim siru opservaciju na sve ovo.
Otkad je Danijela, u intervjuu za "Televisu", o kome sam vam vec pricala, a koji je na fb-u izasao pre neki dan, otkrila da ima ponude da se krajem godine vrati na televiziju, ja mozgam i kontam koja to telenovela moze da bude, i sa kojim producentom treba da radi, sve moleci se da to ne budu ni Mehija, ni Larosa. I tako, u tom mozganju, stignem dotle kako bi bilo genijalno videti je u liku Terese, koju je u "Hotelu Grand" sjajno odigrala Adrijana Osores, niposto ne htevsi da zeni, jelte, oduzmem zasluge za to. I sad stize ova vest. Pa ovo je ultra genijalno. smile Danijela ce odlicno ovo da odigra, ako se bude pojavila u ovoj ulozi, ne sumnjam da ce da razbije, jer je Teresa i inace jako kompleksan lik, a i po godinama odgovaraju. Mada, ne bih iskljucila licno ni lik Kandele, to je neko moje misljenje.
Inace, pre neki dan je na fb izasla fotka, na kojoj su na rucku Danijela, gospodja Tina Galindo, Karla Estrada, sam Roberto Gomes Fernandes, i jos dve zenske osobe, koje ja ne poznajem, a kvaka je u sledecem: da ja Roberta Gomesa Fernandesa nisam ni prepoznala, jer sam fotografiju coveka videla svega dva puta u zivotu, i to dok je bio u braku sa Santal Andere, i nista povezala nisam, do sada. smile Zelela bih da dodam i da se unapred prijavljujem za gledanje, iako sam original gledala pre nekoliko meseci. Nema veze to sto je rimejk, ona je i ranije u njima igrala, pa joj to nista nije naudilo. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 16.08.15 0:36

Novi clanak, izasao pre dva sata na fb:

"Ne smes da dopustis da te pobede"

Iznenadna smrt Lorene Rohas i Hoana Sebastijana od raka, razlog je da Danijela Romo, koja je ovu bolest pobedila pre nesto malo vise od dve godine, nastavi da se bavi muzikom i glumom.
"Bili su moji primeri (borbe), i tesko je gledati ih kako (odlaze). Znas da je to i tebi moglo da se dogodi, a iznenada je red na tebe da nastavis put. Imam primere, nacin kako to da uradim, a istovremeno, covek postaje primer drugima. Ne smes da dopustis da te pobede, i moja namera je, sa ovim sto radim, i skromno to kazem, sa velikom iskrenoscu i velikom ljubavlju prema onome sto radim, da me vodi zahvalnost prema zivotu, kao i apsolutno, glas mog srca, koje, srecom, i dalje kuca", podelila je Romo u telefonskom intervjuu.
Nakon sto je pobedila rak dojke, priznaje da se njen zivot preobrazio, i da je danas umetnica koja se ne brine zbog toga kako ce izgledati pred ogledalom ili, cak, koliko ce diskova da proda.
"Da li ce to biti jedan ili nijedan disk, ne zanima me, zanimaju me srca koja pritom mogu da dotaknem, to je ono sto je meni vazno. Nastavicu ovo da radim citavog svog zivota, koliko god da mi je od njega ostalo. Zanimaju te druge stvari, kako da se zaista povezes sa ljudima, da kreiras most i empatiju", dodala je.
A da bi nam dokazala da je jedna nova Danijela, uverila nas je da vise nikada nece ponovo imati toliko dugu kosu (do struka), koja je decenijama definisala njen stil i njenu licnost.
Iako priznaje da je, ako joj je kosa ponovo porasla, nakon sto je lecenje od raka ucinilo da je izgubi, to zato sto ima dobru genetiku i sto uziva u zivotu.
"Osoba sam koja je, za svoj posao, veoma disciplinovana, ali mi se takodje svidja i da uzivam u zivotu. Verujem da su rad, to sto sanjam o novim stvarima, kao i moje potrage, ono sto me odrzava", rekla je interpretatorka hita "Ne trazim ti Mesec".
Zato je realizovala "Glas srca", svoj prvi neobjavljeni album nakon borbe sa bolescu, na kome, bez da zaboravlja svoje korene, takodje gleda i u buducnost, ukljucivanjem tema i dueta sa Djanmarkom i Leonelom Garsijom.
"To su ti mladi glasovi dva autora, koja imaju toliko toga da kazu, i to cine na jedan veoma poseban nacin. Prelaze puteve trazeci se, i primetis koliko su studiozni kada se radi o njihovim pesmama i tekstovima", pomenula je.
Album, koji ce predstaviti 27.avgusta, i sa kog je vec pusten singl "Nesto od duse", sadrzi 15 tema, buduci da nije zelela da izostavi kompozicije koje je imala dostupne.
"Postoji taj trenutak, u kome moras da snimis kompilaciju pesama, i da radis stvari koje osecas, koje cine da zadrhtis, da ih osetis, i ne mozes da ih ne iskoristis i da kazes: "Ovo treba sacuvati, i posle cemo da ga snimimo".Ako su tu, zasto to ne uciniti,uzeti i razviti. Osecam se veoma srecnom, zato sto ti ne znas sta posle moze da se dogodi. To je bio moj impuls da pozelim da snimim ovakav disk", iznela je detalj Romo.

SNIMA DUETE IZ SRCA
Fidel Orantes

Meksiko Siti (15. avgust 2015). -Jos dugo cemo imati Danijelu Romo, buduci da se pevacica javlja da je spremna da predstavi svoj novi materijal.
"Glas srca" je njen prvi neobjavljeni album, nakon sto se izborila sa rakom dojke, na kome, bez da zaboravlja svoje korene, gleda i u buducnost, ukljucivanjem tema i dueta sa Djanmarkom i Leonelom Garsijom.
Osim toga, sjedinila je svoj glas sa glasom Lupea Esparse, u melodiji "Ti si tako hteo".
"Tu su mladi glasovi dva autora (Djanmarka i Leonela), koji imaju toliko toga da kazu, i koji to rade na veoma poseban nacin. Prelaze puteve i traze se, i primetis koliko su studiozni kada se radi o njihovim pesmama i tekstovima", pomenula je Danijela.
Rad sa Lupeom Esparsom ocigledno je bio veoma prijatno iskustvo za interpretatorku.
"Rad sa Lupeom Esparsom za mene je bio veliko uzivanje. Na prvom mestu, on je gospodin, pre nekoliko godina na mene je bio red da sa njim snimam neke emisije, i podelili smo scenu mnogo puta, on je ogroman gospodin. Osim toga, moja mama je njegov super fan. Ja sam njegov fan zato sto, ako cujes pesmu, videces da ima veoma unikatan, poseban stil, i poseban nacin na koji peva, a koji je na ovaj disk stavio akcenat koji ja nisam ocekivala. To je kao san".

Sada pisu tri pasusa, koja su identicna onima, koje sam prevela u prethodnom tekstu, pa ih sada necu ponovo prevoditi (bilo ih je i na pocetku teksta, ali, bas zbog tog pocetka, nisam mogla da ih izostavim, odnosno ne prevedem).

UCI CE U "HOTEL GRAND"

Danijela Romo ce imati jednu od centralnih uloga u "Televisinoj" verziji spanske serije "Hotel Grand", izvestila je ova televizijska kuca.
Melodrama, koja je u Spaniji imala tri sezone, trenutno je dostupna na sajtu "Netfliks".
Producent nacionalne verzije ce biti Roberto Gomes Fernandes.

Koliko divnih vesti. Ovoliko se skoro naprevodila nisam. smile Ako, i treba. smile Drugi put se pominje "Hotel Grand" uz Danijelino ime. smile Jasno da mi ne treba treca potvrda. smile
Takodje, upravo danas sam cula ceo Danijelin novi disk, "Glas srca", i mogu da kazem da sam presrecna zbog toga, a kada, kako i sta sve, koje sve lepote, o tome sutra. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 18.08.15 23:25

Vec sam ovih dana pomenula da sam cula kompletan Danijelin novi disk, koji me je, mogu slobodno da kazem, vec osvojio, kao i da, sto ga vise slusam, vise mi se slusa. smile Mislim da je ovo ono sto smo od nje ocekivali vec jako dugo, i da nasa, tj. moja ocekivanja, nije izneverila ni za milimetar. Treba uzeti u obzir cinjenicu da je poslednji disk sa neobjavljenim pesmama snimila pre ravno deset godina, kao i spot (radilo se o disku "To je nostalgija", kao i spotu za istoimenu pesmu).
No, ja bih sada da pisem o aktuelnom disku drage mi Danijele, disku "Glas srca", koji se sastoji iz 15 pesama, i sniman je bar godinu dana, u studiju "Vinski podrum", Danijelinog muzickog producenta Giljerma Mema Hila, koji je radio nekoliko Danijelinih poslednjih diskova, pocevsi od onog diska obrada, "Kabaretski snovi", iz 2008. godine. Pa je tako gorepomenuti gospodin, u jednom u jednom video-snimku na yt, za Conexion Romo, gde je bio specijalni gost, rekao da je koncepcija diska takva da su i Danijela i cela njena ekipa saradnika, akcenat zeleli da stave na osecajnost, ciste emocije, da nista ne bude forsirano, kao i na Danijelin glas, koji meni zvuci lepse i mocnije nego ikada. Narocito mi se svidja bas to, sto je akcenat stavljen na njenom glasu, i njenu interpretativnu snagu, koja je uvek bila besprekorna, ali je ovde jos jace i intenzivnije sve to oseca. Hocu da kazem da se na ovom disku, u Danijelinim pesmama i u njenom glasu, bez minimuma ulozenog napora sa njene strane, dakle, prirodno, kod Danijele cuje taj entuzijazam dok peva, a koji prenosi i na nas koji je slusamo, toliko da, dok je slusam, i ja hocu da pevam. Disk siri dobre vibracije, kao i najrazlicitiji spektar emocija, koje cine da ne mozete da prestanete da slusate disk, kada jednom pocnete. Takodje, vidim da vec ima nekih fanova, koji negoduju, i kazu kako je to moglo i bolje, obzirom da je deset godina nije bilo, da ne zele tehniku i savrsen glas, nego muzicke ponude, i nesto zanimljivo, sto do sada nisu culi, dok ja ne bih cepidlacila toliko, prvo zato sto, onima koje volim, ne mogu da budem kriticar i sudija (Danijeli pogotovo, kad vidim, cujem i znam da je ona celu sebe ulozila u sve to, i da uvek, ali, bas uvek, svoj posao radi najbolje sto moze), drugo zato sto smo trazili disk sa neobjavljenim pesmama. Je l' ga ona snimila sada? Jeste. Pa, sto su, onda, neki, ponovo nezadovoljni? Svetu se nikad ne moze ugoditi, i zato, samo neka ona gura napred, i svoj fazon. Trece, zena se, nakon svega sto je u zivotu dozivela (i prezivela), s' pravom opustila tako da moze sebi da dozvoli da se, cak i ovako disciplinovana i precizna, zabavlja i uziva dok radi, u smislu da apsolutno ne mora da brine sta ce o toj i toj njenoj pesmi da kaze ovaj ili onaj. Mislim da ima pravo da uziva, pogotovo sto nam je pokazala da i nas,svoje verne obozavaoce (koje, zamislite, naziva svojim prijateljima), postuje i voli. smile Opet kazem: Ko sam, bre, ja, da joj sudim i da je kritikujem? smile I da hocu (a necu), jednostavno, nemam sta.
Nego, zanimljiva je prica o tome kako sam ja uspela da, konacno, 15. avgusta (pusten je u fizicku prodaju, kao i na sve digitane platforme, dan ranije, 14. avgusta), cujem taj disk, a do tada su me jako nervirali svi ti servisi, tipa "iTunes", "Apple", "Spotify", "Deezer", i tako dalje, ne zbog samih servisa, nego zato sto, zvucace vam smesno, ali je tako-prosto, nisam bila vicna ulazenju, tj. registrovanju na njih. A ovaj disk, sam, jednostavno, mnogo zelela i morala da cujem. Probala sam prvo da udjem na "iTunes"- nista, a za "Spotify" ispade da nije dostupan za Srbiju. I, tu se ja mislim sta sad da radim, i kako da cujem disk, jer, necu valjda da cekam godinu dana da poizbacuju sve pesme na Danijelin VEVO kanal na yt (konacno ga je otvorila, a zna se da su tu najkvalitetniji spotovi izvodjaca, i audio i vizuelno), dotad ce ga svi cuti, osim mene. Tako se setim "Dizer"-a. smile Cujem prvo 30 sekundi pesme "Algo del alma", i on me sam dovede do registracije, a onda krece rapsodija, u vidu pesme "Despedida" ("Rastanak"), ciji tekst je za Danijelu napisala njena stara saradnica, cuvena meksicka kantautorka Amparo Rubin, koja je napisala i tekst za pesmu "Juce sam izgubila svoje srce", na disku "Danijela Romo" iz 1983.godine, iako su je, to vreme, optuzivali da je u pitanju plagijat pesme "Plavi jednorog" Silvija Rodrigesa, al' dobro, to je, vec, druga prica, da je ne sirim sada), a napisala je, izmedju ostalih Danijelinih pesama, napisala i tekst pesme "Izgovor", sa diska "Voljenija nego ikada" iz 1991. godine. E, "Rastanak" me, po muzickoj strukturi, koja je vrlo slozena, kao i intenzitetu emocija koje obuhvata i budi, podseca bas na pesmu "Izgovor".
Bice jos analiza Danijelinih novih pesama sa moje strane, ali cu ih pisati ovih dana, sada odoh malo da slusam muziku. Uvek mora da ima mesta za Danijelu. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics