EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Daniela Romo

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Daniela Romo

Post by kristinkv86 on 19.08.15 23:52

DANIJELA ROMO ZAHVALJUJE ZIVOTU "GLASOM SRCA"
18.09.2015. godine

Pevacica nas uverava da je njen novi album snimljen na prirodan nacin, sa mladim ljudima pored kojih se osetila obnovljenom

Nakon skoro cetiri decenije umetnickog rada, i 19 diskografskih produkcija, kao i kratke pauze u svojoj karijeri, Danijela Romo se vraca "Glasom srca", diskografskim materijalom na kome pevacica odrazava svoju zahvalnost zivotu, i koji je pun saradnje i prirodnosti.
"Veoma sam zadovoljna, puna iluzija i veoma uzbudjena, zato sto je bilo lepo ponovo poceti od neobjavljenog, to je kao da ponovo poocinjes da postojis. To je disk koji mi pruza beskrajno uzbudjenje, kao da je prvi, zato sto se osecam kao resetovana, to je kao drugi deo mog zivota, a bilo je podele, stita, a sada se ovo desilo na veoma lep i prirodan nacin, kako se meni svidja, zato sto, nije da moras da radis disk, nego je iskrsao, snimila sam ga sa muzicarima koji prelaze put sa mnom", potvrdila je.
Disk, koji je dostupan, na fizicki i digitalan nacin, od 14. avgusta, i koji je producirao Giljermo Hil, sadrzi 15 tema iz autorskog pera razlicitih kompozitora, i cak dueta sa licnostima kao sto su Lupe Esparsa, Leonel Garsija i Djanmarko.
"Bilo je lepo, zato sto nikada nisam mislila da cu naci tako dobre neobjavljene teme tako mladih i talentovanih ljudi, koji dodju i pruze ti ogromno osvezenje, zato sto im se ti divis i slusas ih, ali ne znas za sta ce oni tebe da smatraju. Onda se ja osecam veoma zahvalnom, zato sto su svi verovali da cu ja moci da uradim nesto sa njihovom muzikom, cak su i snimili duete sa mnom, a to te uzbudjuje, motivise i opet te puni nadom i uzbudjenjem", naznacila je.
Osim toga sto je komponovala temu "Zvezdana prasina", Danijela Romo je izabrala materijale koji cine ovaj novi album, kao sto je to bio slucaj sa pesmom koja disku daje naslov, i koja je autorsko delo Sejle Rios.
"Ona svira gitaru i mnogo je svirala sa mnom, ali, takodje je i kompozitorka, i kada smo pevale u Guadalahari, otisle smo na rucak, i trazila sam joj da mi pokaze nesto svoje, dala mi je disk, i cula sam "Glas srca", i mnogo mi se svidela ta pesma, svanulo je, i zvala sam je, i rekla sam joj "snimicu je, ako mi je dozvoljeno, zato sto me je odusevila i rasplakala". Mislim da se stvar tako desavaju, to je kao kad planiras i planiras i nista se ne desava, a ovo se desilo na nacin na koji se to meni svidja. Bilo je prelepo, spontano, i osecam se ususkanom, srecnom, punom nade i osvezenom, to je ono sto ti daju novi ljudi", izjavila je.
Pevacica je, od pocetka svoje karijere, bila aktivna na televiziji, na filmu, u pozoristu i u muzickim spektaklima, osim o diskovima, takodje je pricala i o celokupnoj svojoj karijeri, i o doprinosima koje dobija kako od muzike, tako i u glumi, za koju se nada da ce joj se vratiti krajem godine.
"Meni je to uvek drago, zato sto me moje lice glumice hrani drugim stvarima; kada sam na turneji, to znaci vratiti se mestima na kojima sam vec bila, ali se sve menja, i vidis ih na drugaciji nacin; ponovo naucis neke stvari, i ponovo uzivas u tim trenucima i ljudima; time se hranim za svoj glumacki rad, ali, iz tog istog rada uzimam svu disciplinu za pevanje, i uvek pokusavam da budem oprezna i da kao sundjer upijem sve sto mogu", dodala je.
Ponovo blistajuci sa svojojm dugom i sjajnom kosom, nakon sto se izborila sa rakom, sa projektom telenovele koji treba da se potvrdi krajem ove, 2015. godine, Danijela Romo ce, takodje, nastaviti da radi, da bi obelodanila ovaj diskografski materijal u celom Meksiku, u Sjedinjenim Americkim Drzavama, Centralnoj i Juznoj Americi, podmladjena u svakom smislu.

DANIJELA ROMO SE OSECA USUSKANOM ZBOG TALENTA MLADIH LJUDI

Pevacica je na trziste lansirala svoj novi materijal, "Glas srca", koji ukljucuje duete sa Lupeom Esparsom i Leonelom Garsijom

2011. godina je bila revolucionarna godina u zivotu Danijele Romo, kada se suocila sa rakom. U tom trenutku, pripremala je disk "Da sanjamo", kojim je nameravala da proslavi 40 godina karijere, a iako je, godinu dana kasnije, uspela to da zakljuci, sve se pretvorilo u zivotno slavlje.
Sada se pevacica, preko muzike, hvali novom zenom, koja je izgradjena kada je pobedila bolest, a na svojoj novoj diskografskoj produkciji, "Glas srca", dozvoljava sebi da bude podmladjena mladim talentom.
"Ovo je moj prvi neobjavljeni disk, nakon mnogo vremena, koji me uzbudjuje, zato sto se osecam kao da sam u drugoj vazi zivota. To je kao ponovo zapoceti sa autorima koje nikada nisam upoznala, ali takodje i sa onima sa kojima sam vec radila, kao sto je slucaj sa Fransiskom Sespedesom. Bilo je veoma prijatno iznenadjenje za mene da se vidim ususkana u svetu mladih ljudi, kojima se divim. Bilo je prelepo, dalo mi je novu svetlost, i osvezilo me, na neki nacin. Osecam se veoma zahvalnom zato sto imam sav ovaj novi talenat", izrazila je pevacica u intervjuu.
"Glas srca" ukljucuje kompozicije Leonela Garsije i Djanmarka, sa kojima, takodje, peva i u duetu, osim toga, na gorepomenutom materijalu se otisnula u avanturu da komponuje jednu pesmu, himnu zivotu, "Zvezdanu prasinu".
Na naslovnici se vidi jedna drugacija Danijela. Vise nije zena kojoj je, tokom 40 godina, zastitini znak bila duga kosa. Sada je vise ne zeli natrag i oseca se dobro sa kosom do polovine ledja.
"Nikada o sebi nisam razmisljala kao o lepoj i zgodnoj zeni. Uvek svima kazem da sam veoma odlucna. Bila je to zena koja je tokom 40 godina imala isti izgled, i jednog dana se videla u ogledalu, i u stvari, nije bila ono sto je mislila da je bila. Videla sam se bez kose, bez trepavica, bez obrva... Rekla sam: "Sta se desilo"? Ali, moj pogled je bio taj, i ono sto postoji unutra, to je ono sto sam uvek videla u sebi. Veoma je tesko uraditi ono sto ti svi reditelji traze: "Lisi se same sebe i izgradi svoj lik. Konacno, slika koja postoji na disku, slaze se sa onim sto sam sada. I nemam nikakav problem prihvatanja, ni onoga sto sam bila pre, ni onoga sto cu biti posle", uverila nas je.
Krajem godine, vratice se telenovelama onom o kojoj jos uvek ne otkriva detalje, ali, zahvalna je na tome sto se suocava sa novim prilikama, koje je izazivaju.
"Vec su prosle dve godine od poslednje telenovele, i imam zelju da radim nesto drugo. Uvek me pitaju koja mi uloga nedostaje. Nedostaju mi sve, zavisi od zivota kakav imam. U muzici i u glumi uradila sam svaki deo svakog godista, u svakom trenutku, i fascinantno je za mene da nastavim potragu", precizirala je.

"GLAS SRCA"

27.avgusta realizovace promociju diska, u "Teatru Insurgentes", u 20.00 h;
"Glas srca" ukljucuje temu "Ti si tako hteo", koju je interpretirala u duetu sa Lupeom Esparsom;
Disk je u prodaji, u fizickom i digitalnom formatu, od 14.avgusta.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3446

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 20.08.15 0:26

DANIJELA ROMO SLUSA "GLAS SRCA" I LANSIRA ALBUM

Sa 45 godina karijere, oseca se zahvalnom na prilici da bude ziva

Na ivici da napuni 45 godina umetnicke karijere, i sa drugom zivotnom perspektivom, Danijela Romo sebi daje luksuz da premijerno lansira album sa neobjavljenim pesmama, i to samo tri godine od svog povratka na scenu.
"Osecam se veoma pocastvovanom zbog toga sto mogu da radim nesto novo, sto je sveze za mene, i sto mi daje istu iluziju kao i prvo. Veoma sam zahvalna zivotu zbog toga sto jos uvek imam glad, zedj, polet i to posebno uzbudjenje da i dalje radim stvari kao da su moje vatreno krstenje", naznacila je pevacica.
"Glas srca" je naslov ovog diska, koji se sastoji iz 15 obe4cavajucih tema iz inspiracije autora kao sto su Amparo Rubin, Sejla Rios, Leonel Garsija i Klaudija Brant, izmedju ostalih, koji su dali osvezavajuci i spokojan zvuk stilu Romo.
"Kada se desavaju tako specificni dogadjaji, cenis stvari na drugi nacin, mislim da me mnogo vise raduje to sto imam neobjavljen disk, pun novih i mladih autora, koji su verovali u mene i u ono sto mogu da uradim sa njihovim pesmama", objasnila je.
Interpretatorka je otkrila da joj, kad pomisli na ovaj disk, u glavu dolaze imena Lorene Rohas i Hoana Sebastijana, nerazdvojnih prijatelja, koji su joj posluzili kao primer i impuls da nastavi da se i dalje bori za zivot, i uprkos tome sto oni nisu uspeli da pobede rak, kao sto je to bio njen slucaj, seca ih se sa posebnom ljubavlju ovim materijalom.
"Desavaju se okolnosti, kao one kroz koje je bio red na nas da prodjemo, ima stvari koje cine da promenis svoje perspektive, svoje svakodnevno raspolozenje, onda se ja osecam privilegovanom zbog toga sto sam ovde, i sto pruzam pocast zivotu i svom poslu necim tako lepim kao sto je ovo", rekla je.
Na disku "Glas srca", postoje tri dueta, koja su je ucinila veoma zadovoljnom i ponosnom, to su dueti sa Leonelom Garsijom, Djanmarkom, i liderom "Americkog dzina", Lupeom Esparsom, a ovaj poslednji duet je bio veliko iznenadjenje na albumu. "To je bila moja ideja, poslali su mu je, i odmah je pristao. Kada mi ju je producent Memo Hil predlozio, ja sam pocela da vicem kao luda, i bila sam veoma srecna sto je Lupe to mogao da uradi".
Jedna veoma licna tema je "Zvezdana prasina", koju je sama Danijela napisala. "Dolazimo iz praha i u prah idemo, onda, dok imamo sposobnost da udahnemo zivot, treba ga ziveti uz boje i radosti. Ja sam u tom trenutku potpune zahvalnosti i uzbudjenja sto sam ziva i sto mogu da nastavim da radim ono sto volim".
Romo ce uraditi zvanicnu prezentaciju diska "Glas srca", ovog 27. avgusta u Teatru de los Insurgentes".

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 20.08.15 1:42

"RAVNODUSNOST, VELIKO ZLO NASEG VREMENA": DANIJELA ROMO

"Glas srca" je novi diskografski rad pevacice i glumice Danijele Romo, negovateljke romanticnih balada i "pesama koje peku", kojima je zacementirala umetnicku karijeru dugu vise od cetiri decenije.
Naslov diska odgovara istoimenoj pesmi, koja je autorsko delo gitaristkinje Sejle Rios, koja cini solidnu i talentovanu grupu autora nove generacije, sa kojima se Romo stavlja na raspolaganje da osvoji trziste, posle svog povratka sa diskom najuspesnijih pesama ("Da sanjamo"), nakon sto se izlecila od raka dojke, koji ju je ozbiljno pogodio u blizoj proslosti.
U intervjuu za "Ipak", Danijela priznaje da je osoba koja je uvek slusala svoje srce, cak i kada nije bila sigurna da se to sto nazivamo "unutrasnji glas" nalazi na nekom odredjenom mestu u telu.
Pozorisna je i filmska glumica, bila je 1971. godina kada je debitovala u komediji "Sa tobom, hleba i luka", a odjeknula je u telenovelama, koje su je proslavile kod masovne publike, radovima kao sto su "Zora", a skorasnja je "Oluja".
"Viktor Viktorija" je predstavljala sam vrh njene karijere u zanru muzicke komedije za umetnicu mnogostrukih sposobnosti, i zenu koju karakterise snazna licnost i nepogresiv instinkt da pronadje sta da radi u pravom trenutku svoje karijere.

-Uvek slusas glas srca?

-Mislim da je to glas koji najvise moramo da slusamo. Ne pravim razliku izmedju glasa uma ili glasa srca, mislim da je to jedan te isti glas. Tradicija je zivota da se kaze da emocije dolaze iz srca. To je simbol, ali, taj glas iznutra je onaj koji treba poslusati, jer, obicno, ima vise razuma od nas samih.

-Iako nas, ponekad, takodje i prevari...

-Da, treba nauciti. To je lepo; onako kako ja to vidim, te samoobmane takodje grade lepotu iskustva.

-Novi disk odaje pocast romanticnoj baladi, kojoj si uvek bila verna.

-Ranije su se stvari radile na drugaciji nacin, a ja sam sada u procesu ponovnog ucenja. Sve je sada moderno i tehnolosko. Jos uvek se prilagodjavam, zato sto sam, u stvari, i sa velikim ponosom to kazem, nepismena kada je u pitanju XXI vek. Ranije si pesme trazio medju autorima, i poznavao si ih. Posle nekoliko razgovora davali bi ti temu. Sada su, cudno je to, skoro svi autori sa mog diska veoma mladi i skoro nijednog ne poznajem licno. Leonela Garsiju i Djanmarka sam videla jednom u svom zivotu, iako sam se uvek divila njihovom radu. On je ucinio da mi oni, iz svog talenta, daju pesme koje su me odusevile. Na neki nacin, oni znaju kako mogu da sanjaju svoje pesme preko mene. I to im se svidja.

-Leonel Garsija je kao mladi starac, obozava pesme koje su srceparajuce.

-To je klasik. Ono sto mi se svidja kod njega. Ubija me kad ga cujem kako peva, jer cini da se setim sebe kada sam tek pocela. Bila sam veoma mlada kada sam pevala pesme Lolite de la Koline, koje seku vene, i kidaju u gornjim lagama. Zbog godina, ljudi su ocekivali da pevam o veselijim stvarima. Uvek u tangu, leprsavo. Leonel je veoma intenzivan i cini da se setim sebe.

-Poseduje intenzivnost koju ne zasluzuje svaki nedostatak ljubavi...

(Smeje se)-Bas tako, to su dve ili tri ljubavi, ali, konacno, ta namera me fascinira.

-Tvoja ljubav je sada na pauzi?

-Ne znam. Tekst pesme "Glas srca" je napisala Sejla Rios, koju sam upoznala preko svojih muzicara, preko producenta Mema Hila. Bila je pozvana da svira, i to mi je mnogo privuklo paznju, zato sto je cudno videti zenu kako svira gitaru. Jedne veceri, posle nastupa u Guadalahari, predala mi je disk sa svojim pesmama. Bilo je tri sata u zoru, i odmah sam osetila da je "Glas srca" za mene. To je prelepa pesma. Pevas je nekome, ko je odsutan, i kazes, ko ce se brinuti o tebi, kao sto sam to cinila ja.

-Da li si puno patila zbog ljubavi?

-Vec sam patila zbog ljubavi. Ponekad se, kao sto si rekla, samozavaravamo i verujemo da je bila ljubav ono sto nije. Istina je da ponekad osecas tu prazninu zbog stvari koje prouzrokujes ili ti ih prouzrokuju, ali, na kraju dana, treba zahvaliti na prozivljenim stvarima, na ljubavima koje su bile tu, i na tim osobama koje ce, iako vise nisu pored tebe, uvek ciniti deo tvog zivota. Takodje je istina da sam se uvek smejala sama sebi, i da mi nista nije vazno. Ipak, sada mi je mnogo manje vazno. Zivot je kratak i treba u njemu uzivati. Devica sam i malo sam emotivna i preozbiljna, ali stvari prolaze. Pokusavam da uzivamu svakom trenutku i u svakoj stvari koju radim.

-Kako prozivljavas teske trenutke u Meksiku?

-Bas tako, to je veoma tezak trenutak za Meksiko, sto je i vise nego ocito i ocigledno. Osim politickog momenta, postoji i velika doza neosetljivosti. Najvece zlo koje je svetu ostavio XXII vek je ravnodusnost. Desilo se toliko stvari, a ljudsko bice ne reaguje. Cinjenica da sam imala rak, da sam pobedila tako tesku bitku, podseti te na druge pobedjene bitke, u drugim trenucima, koje uvek vrede truda i koje treba ponovo da povedemo. Osecam se veoma zahvalnom i pocastvovanom sto mogu da radim zadatak, koji radim sa svojom muzikom, da se izmesam sa emocijama drugih ljudi, da pokusam da ih razumem. To mi je olaksalo gradjenje mostova, sto nedostaje. Cujem previse nezadovoljstva, previse siromastva u ljudskom srcu, premalo poniznosti, i pokusavam da gradim mostove, pricajuci o vaznim stvarima, da placemo i da se smejemo zajedno. Muzika je divna, ritam je izmisljen sa ritmom ljudskog srca. U teskim trenucima u zemlji kojoj, na srecu, pripadam, muzika ispunjava ulogu da poveca kulturu sa kojom se identiifikujemo, kao i knjizevnost i pozoriste. Ovaj trenutak je ozbiljan i tezak, ali ce proci, zato sto sve prolazi, cak i sljiva.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 28.08.15 19:01

Evo sada nesto manjeg obima. Tekst o Danijeli, u danasnjim "TV Novostima", povodom toga da joj je juce bio rodjendan, koji je, kao sto sam vec rekla, proslavila odrzavsi prezentaciju diska "Glas srca" u "Teatru de los Insurgentes".
Inace, nikada necu zaboraviti da sam prvi tekst o Danijeli, tacnije, reportazu, bar kada su u pitanju domaci mediji, procitala upravo u nekadasnjim "TV Novostima", tako da, stvarno moram ovo da uradim. smile

PEVA GLASOM SRCA

Istaknuta meksicka glumica i pevacica Danijela Romo (27. avgusta napunila 56. godina), vratila se nedavno na muzicku scenu albumom "Glas srca". Novim pesmama zelela je da se zahvali publici na podrsci u lepim, ali i tuznim trenucima. Kao onomad, kada se borila sa opakom bolescu.
-Za 2016. spremam slavlje, povodom 45 godina karijere. Cini mi se da su prohujale za tili cas. Sa obozavaocima osecam bliskost. Srecna sam sto su me prihvatili i kao glumicu, i kao pevacicu. Ali, moja zahvalnost je mnogo veca, posto je njihova ljubav bezuslovna. Osecala sam da postoji i u najgorem periodu mog zivota. Oni su ucinili da mi ponovo izrastu krila-porucila je Romo, koja ce uskoro stati i pred kamere, u rimejku spanske serije "Hotel Grand" (emitovala se nedavno na RTS). :

Tekst napisao: Milan Adzic

A Danijela je uvek tako posebna. smile Prosto, covek, sve i da hoce (a nece), ne moze da je ne voli. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 30.08.15 0:26

28.09.2015. godine

DANIJELA ROMO SLAVI SVOJ RODJENDAN PEVAJUCI "GLASOM SRCA"

Kao i na skoro svakom svom rodjendanu, glumica i pevacica Danijela Romo je proslavila ovog cetvrtka uvece jos jednu godinu na sceni, predstavivsi svoju najnoviju diskografsku produkciju "Glas srca", u "Teatru de los Insurgentes", u ovom gradu

Pred svetloscu pozornice u lokalu, interprtatorka je ponudila svoj "sou, kojim je, proslavila, osim svog 56. rodjendana, i zivot, buduci da je rekla da se navrsavaju cetiri godine otkad je 2001. godine zapocela bitku protiv raka, iz koje je izasla kao pobednik.
Pred ovacijama svojih fanova, Romo je otvorila koncert, pevajuci "Ocigledno je", jednu od tema sa svoje nove produkcije, koja se sastoji iz neobjavljenih pesama i ukljucuje duete sa Leonelom Garsijom, Djanmarkom i Lupeom Esparsom.
"Od sveg srca hvala svima vama, zato sto ste ovde i zato sto delite sa mnom ovaj novi zivotni projekat, zato sto "Glas srca" nije samo moj, nego svaciji i svih vas, koji ste sa mnom na ovoj pozornici, deleci svoj talenat, ljubav i iskustvo", izrazila je.
U najboljem raspolozenju i saleci se o politickim temama i licnim iskustvima, Danijela Romo je, takodje, izrazila i srecu koju je imala da nadje osobe koje rade pesme, i koje imaju poverenja u nju da joj ih daju.
"Za mene je to veoma vazno, zato sto su to pesme koje iskrsavaju iz njihovih samoca, misli-nekih svetlih, a drugih mracnih-i da ih podele sa svima nama koji ih pevamo", dodala je.
Izmedju ovacija i uzvika:"Srecan rodjendan", pevacica je predstavila sledecu temu, nazvanu "Oprostaj", iz autorskog pera Amparo Rubin.
Nakon sto je casom vode nazdravila za blagostanje umova, srca, tela i emocija prisutnih, od kojih je trazila da odaju pocast zivotu, Romo je izlozila sledecu pesmu, "Danas ti trazim oprostaj, koju je komponovao Horhe Eduardo Murhija,mlad covek kome se divila i ciji rad je zelela da interpretira.
Slavlje je ukljucilo, izmedju ostalih, teme "To sto te toliko volim" Karlosa Nilsona, i "Zvezdanu prasinu", temu koju je komponovala Danijela Romo, na tekst Klaudije Brant o tome kako je stvoren univerzum nakon sto su zvezde postale prasina.
Posle se predstavila pevacica, kompozitorka i gitaristkinja Sejla Rios, koju je upoznala tokom snimanja DVD-ja svog diska "Da sanjamo". Njoj je pevala "Glas srca", temu koju je kompozitorka poklonila Romo.
"Danas je trebalo da dodje Leonel Garsija, da sa mnom peva jednu od svojih tema, ali, zbog zdravstvenih problema nije dosao, tako da mi je Sejla rekla da ce mi ona pomoci da interpretiram "Trazim te"",rekla je.
Tokom veceri, pevacica je izvela pesmu "Reci mi", od svog dragog prijatelja Panca Sespedesa; "Rascupanu" Klaudije Brant, pracena sa cetiri igracice; "Ispostavlja se", takodje od Leonela Garsije; "To sto se osecam tako" od Djanmarka; "Ta zena" od Koncete Konstanso, i "Nesto iz duse" od Brantove, ovom poslednjom temom se zlatnim brosem zatvorio koncert, ali ne i slavlje.
Nakon sto je isekla jednu od svojih torti, Danijela je primetila da je noz bio kao za vencanje, i svojim posebnim stilom je izrazila: "U redu, proslavicemo nasu zajednicu", misleci na sebe i na svoju publiku, "zato sto ste vi bili uz mene i u zdravlju i u bolesti, a sada, takodje, u sreci i u veselju".
Na ovom slavlju, glumica je bila ususkana od strane nekih od svojih najblizih prijatelja, a medju njima su bili Silvija Pinal, Tina Galindo, Zaklin i Santal Andere, Marija Viktorija, Lus Marija Agilar, Alfredo Palasios, Ruben Lara i Roberto Gomes Fernandes.

19. avgust 2015. godine

ROMO SE VRACA MUZICI "GLASOM SRCA" I SERIJOM NA TELEVIZIJI.SA HAVIJEROM POSOM

Povratak Danijele Romo nije samo pod ruku muzike, sa diskom "Glas srca", takodje to cini i u glumi,posle dve godine odsustva,, potvrdila je da ce se krajem godine prikljuciti snimanju "Hotela Grand", adaptaciji spanske serije, koju ce producirati Roberto Gomes Fernandes.

Danijela Romo se vraca "Glasom srca", neobjavljenim diskom, kojim je ponovo uzela olovku i papir, da na njega utisne zahvalnost zivotu, temama kao sto je "Zvezdana prasina", koja se radja, nakon sto je pobedila rak dojke.
Pevacica i glumica je naznacila da ce sada ostati sa svojim aktuelnim izgledom, ostavljajuci za sobom dugu kosu, koja je godinama bila njen karakterni znak. Rekla je da se, kada je dozivela jedan tako sudbonosan dogadjaj, koji se njoj dogodio,setila da smo svi zvezdana prasina, i odatle je iskrsla tema iz njenog autorskog pera.
"Da, zaista verujem da je sve u zivotu radjanje, umiranje, ponovno radjanje, i sve u zivotu, cak se i u jednom danu rodi mnogo stvari u tebi, obnavljas ih, jednih se otarasis, a druge nastavis da obnavljas, danima, satima, momentima i trenucima u kojima je red na tebe da ih prozivis".
Danijela Romo je rekla da je veoma srecna sto moze da izrazi nesto sto daje apsolutni smisao stvarima.
Pevacica je, u intervjuu za emisiju "Havijer Posa u Formuli", podelila da je "Glas srca" disk pun prirodnosti i saradnje, buduci da se priblizila autorima kao sto su Djanmarko i Leonel Garsija, sa kojim u duetu peva pesmu "Trazim te", osim sto ima i Lupea Esparsu sa "Ti si tako hteo".
Romo je istakla da je to sto ima autore koji su u svom najboljem trenutku, i koji su mladi, osim autora cije pesme je vec pevala, kao sto su Amparo Rubin i Fransisko Sespedes, izmedju ostalih, kao zajednica osoba, zbog cega je veoma srecna i zahvalna.
Izjavila je da je njen disk ne samo glas njenog srca, nego i glas svih onih srca, koji su joj ucinili poklon; dali su joj pesmu i pevali je sa njom.
"U pesmi kao sto je "Trazim te", Leonel Garsija ima neverovatan senzibilitet i, osim toga, odusevljava me kao pevac, ali kao autor ima neke stvari koje stizu do mene, ispunjavaju me i bila sam veoma srecna sto sam otpevala tu pesmu sa njim", podvukla je Danijela Romo.

28.avgust 2015. godine

DANIJELA ROMO JE SPECIJALNA GOSCA GODISNJICE EMISIJE "VECE JE"...BLAGAJNA, SA RENEOM FRANKOM

Danijela Romo ce biti specijalna gosca proslave desete godisnjice emisije "Vece je i stigla sam", nakon sto je Glorija Trevi otkazala svoje ucesce u ovom programu, koji se emituje putem "Unikabla"

Specijalni program "Vece je i stigla sam", snimace se ovog 24.septembra, u studiju "XEW"-a, u kome ce Danijela Romo predstaviti svoju najnoviju diskografsku produkciju, "Glas srca".
Tokom emisije "Blagajna", Rene Franko je obavestio javnost da je Glorija Trevi otkazala svoje ucesce u mnogim emisijama, zbog cega je promociju svog najnovijeg diskografskog materijala "Ljubav" i promociju spota "Gospodin Trevi", uradila samo u emisiji "Danas", u programu Sira Gomesa Lejve i Adele Mice.
Ipak, do danas nisu poznati razlozi ovog otkazivanja.

Ima jos puno vesti za prevodjenje, ali se sve ponavljaju, i sve se zna vec, pa ih zato ne prevodim, da se ne bih ponavljala. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 30.08.15 1:17

19.avgust 2015

NIKO NIJE OCEKIVAO DUET SA LUPEOM ESPARSOM

Otkriveno je da ce pevacica uraditi zvanicnu prezentaciju svog diska "Glas srca", ovog 27. avgusta u "Teatru de los Insurgentes"

Glumica i pevacica Danijela Romo vraca se na muzicke pozornice, novom diskografskom produkcijom, nazvanom "Glas srca", materijalom koji racuna na vazne duete i tekstove velikih kompozitora, kako mladih, tako i savremenih.
U intervjuu za emisiju "Sve za zene", pevacica je rekla da je zadovoljna rezultatom ovog diska.
"Mislim da je ovaj disk onakav kako sam ja zelela da ga nazovem, "Glas srca", dobro, to je naslov pesme moje prijateljice Sejle Rios, koja je svirala sa mnom u nekoliko prilika, i kojoj sam trazila pesmu, jednu pesmu, a ona mi je dala disketu sa nekoliko pesama, cula sam tu pesmu i ubila me je. Posle sam razmisljala o slucajnosti koju predstavlja to podici svaki glas svakog srca, zato sto, na kraju krajeva, muzika i ono sto zelimo da saopstimo, uvek dolazi sa dna tisine, kada muzicar pise svoje beleske i kada misli o njima, ili ih sanja, ili ih belezi i radi to; stvara kreaciju iz svog srca, i iz tisine svog srca prema svom glasu, koju posle moze da definise i da pocne da deli", rekla je.
Danijela Romo je rekla da se oseca privilegovanom zbog toga sto moze da u ovom poslu racuna na velike pevace i kompozitore.
"Osecam se toliko privilegovanom, zato sto ovde imam toliko novih ljudi, toliko mladih autora, toliko autora od ranije, kao sto je moja Amparo Rubin ili moj Panco Sespedes", rekla je.
U drugim temama, Danijela je priznala da je bilo iznenadjenje za nju da moze da racuna na saradnju sa Lupeom Esparsom na ovom disku. Za nju je njegovo prisustvo veoma posebno, buduci da ga poznaje od pre mnogo vremena, osim sto je veoma voljen od strane njene gospodje majke.
"Mislim da to niko nije ocekivao" (ucesce Lupea Esparse), "ali, zar to nije sjajno?... ti si ga intervjuisala i poznajes Lupea, on je pravi gospodin, pravi kavaljer, i cela njegova grupa (...) Vec sam pricala, ona koja je bila super fan "Bronka" je bila moja mama, ali fan Lupea Esparse. Kada sam ga upoznala dok smo radili "Danas sa Danijelom", ucinio mi se kao pravi tip (...) On ima jednu stvar u svom glasu koja ga cini veoma posebnom licnoscu, njegov glas ima licnost, ima veoma uzbudljiv glas..., cujes ga i kazes: "To je Lupe". Onda, kada smo radili tu pesmu, ta pesma je od nekog spanskog klinca, i bila je u ritmu flamenko rumbe, ali su onda Memo i svi oni rekli, promenicemo je i, iznenada, jednom smo stigli u studio, i bilo je, cucemo ovo, nedostaje ovo, nedostaje ono..., i tako sam ja bila rasejana zbog drugih stvari, a Memo je rekao da ovo treba cuti, zato sto treba promeniti nesto. Pojacava je i pojacava do daske, i pocinje da peva Lupe Esparsa, a meni je sve doslo do grla, i skakala sam od radosti, zato sto su mi ga dali kao poklon, i uspeli su u tome, poslali su mu pesmu, i on je odmah pristao, zato sto sam to bila ja, i nemam nacina da mu zahvalim", rekla je, kao sto se zahvalila i svima i svakome od umesanih u ovaj novi muzicki projekat, koji ce uskoro biti predstavljen.

Ostala su mi jos dva kratka teksta, ali cu njihov prevod zavrsiti sutra, sad na spavanje. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 30.08.15 12:13

28.avgust 2015. godine

DANIJELA ROMO PREURANJENO OTKRIVA DA CE SNIMITI PESMU SA HUANOM GABRIJELOM.SA MAKSIN VUDSAJD

Pevacica je naznacila da zbog pretrpanog rasporeda nije mogla da snimi duet sa Huanom Gabrijelom; ipak, otkrila je da ce biti sa "Divom iz Huaresa" u septembru

Posle prezentacije diska "Glas srca", Danijela Romo je proslavila jos jednu godinu zivota, cetvrtu godinu od kako je pobedila rak, i otkrila je da ce uskoro snimiti duet sa Huanom Gabrijelom.
U emisiji "Sve za zene" su rekli da je Danijela proslavila svoj 56. rodjendan, u "Teatru de los Insurgentes", gde se setila da je bila u "Auditorijumu" sa "Divom iz Huaresa"; kao i da joj je uputio poziv da zajedno snimaju, iako "to nismo mogli uciniti", zbog pretrpanog rasporeda.
Dodala je da ce se pridruziti Huanu Gabrijelu na nastupima u "Nacionalnom Auditorijumu", u mesecu septembru.
O svom ucescu u seriji "Hotel Grand", Romo je naznacila da je u toku sa sastancima zbog utanacenja detalja o ovoj prezentaciji.
Takodje je pricala o Hoanu Sebastijanu: "On je covek kome se neizmerno divim, ne samo zbog njegovih velikih kvaliteta kao autora, nego zato sto je sjajna osoba, a ja sam ga upoznala pre mnogo vremena", rekla je.
O svom rodjendanu, rekla je da je najbolji poklon onaj zivotni; da "kada ti se dogodi tako nesto (rak), nesto tako jako, cenis cak i najbeznacajnije trenutke".
Danijelinom slavlju prisustvovali su prijatelji kao sto su Ruben Lara, Alfredo Palasios, Zaklin Andere, Marija Viktorija, izmedju ostalih poznatih.

Uz informaciju Marka Antonija Silve

11. avgust 2015. godine

DANIJELA ROMO CE UCESTVOVATI U TELEVIZIJSKOJ SERIJI "HOTEL GRAND". SA MAKSIN VUDSAJD

Do ovog trenutka, potvrdjena su samo imena Erika Elijasa i Danijele Romo, kao deo glumacke postave Roberta Gomesa Fernadesa za "Hotel Grand"

Producent Roberto Gomes Fernandes radi kasting za izbor glumacke postave televizijske serije "Hotel Grand". Za sada se zna da ce Danijela Romo biti deo projekta.
Maksin Vudsajd je rekla da ce Danijela Romo biti deo ovog projekta, uvezenog iz Spanije; jos uvek se ne zna koju ce ulogu tumaciti glumica i pevacica. Takodje je potvrdjen i Erik Elijas, kao deo glumacke postave.
U ovoj seriji, jedan od likova koji se cesto pojavljuje imace svoju pricu.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 31.08.15 18:06

SLAVI SVOJ RODJENDAN U TEATRU "INSURGENTES"
ODBIJA DA OD SVOJE BOLESTI PRAVI STANDARD

Danijela Romo, koja je svojim prijateljima i fanovima predstavila svoj novi disk, "Glas srca", razjasnila je da nece koristiti svoje iskustvo i pobedu protiv bolesti da bi se promovisala

Danijela Romo je zahvalna na preokretu koji je njen zivot doziveo nakon sto je pobedila rak, i mnogo ce raditi da bi nadoknadila ovaj poklon; ipak, ne zeli da bolest bude standard njene karijere, buduci da postuje one, koji se jos uvek bore sa tom bolescu:
"Ovo je ono sto radim (pevam), da bih bar malo uzvratila onome sto mi je dato. Ja nisam ni pisac, ni predavac, i treba imati ogromno postovanje prema tim ljudima, i ne pricati o svojoj pobedi, kada toliko ljudi i dalje pati. Ja sam jedna od hiljadu njih, samo sto mene poznaju. Osim toga, na svakih sest meseci prolazis kroz isto, ponovo oblacis ogrtac i svi smo isti", izjavila je pevacica.
Teatar "Insurgentes" se pretvorio u salon za zabavu, u kome je Romo proslavila 56.godinu zivota, uz predstavljanje svog novog diskografskog materijala, "Glas srca".
"Skoro sve svoje rodjendane sam provela na nekoj pozornici ili na setu, to je potreba. Ne mogu da trazim nikakav poklon, imam onaj najvredniji, a to je zivot. Ponekad ne uzimamo u obzir mnoge stvari, a kada se desi nesto tako snazno, cenis cak i nabeznacajnije", rekla je, po zavrsetku koncerta.
Vise od 600 fanova i Danijelinih prijatelja su se okupili u lokalu, a u 20:45 casova, 16 muzicara je primilo pevacicu, koja se pojavila na sceni, izmedju neznih, plavih svetala, obucena u beli bluzon i u pantalone sa zebrastim printom, i u tankim stiklama.
"Od sveg srca vam hvala sto ste ovde i sto sa mnom delite ovaj novi projekat. Kazu da su to diskovi, ali su zivotni projekti. Kazem tako, zato sto "Glas srca" nije samo glas ovog srca, koje kuca sa vama i za vas, nego i glas svih njih", rekla je, pokazujuci na svoje muzicare. "Nasi otkucaji su se pronasli", dodala je.
Stojeci, sedeci na stolici ili na podu, sa nogama prekrstenim u stilu leptira, Romo je interpretirala sve pesme, koje su neki fanovi vec horski pevali, kao da su snimljene ranijeih godina. Tako su zvucale "To sto te toliko volim", "Danas te molim za oprostaj", "Glas srca" i "Zvezdana prasina", izmedju ostalih pesama.
"U zdravlje svima. Za vase umove, za vasa srca, tela i emocije. Da odamo pocast zivotu", rekla je pevacica, jednom od toliko puta, u kojima je pila vodu.
Na kraju njenog recitala, fanovi su se organizovali da joj otpevaju rodjendansku pesmu, sto je bio trenutak, u kome su tri torte usle na scenu, da upotpune slavlje.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.09.15 19:18

POTVRDJUJU ROMO ZA "HOTEL GRAND"
31. avgust 2015. godine

Iako tek potvrdjuje clanove glumacke postave onoga sto ce biti njegova nova telenovela, producent Roberto Gomes Fernandes nas je uverio da je Danijela Romo prva potvrdjena glumica za "Hotel Grand", adaptaciju istoimene spanske serije.
Producent je napomenuo da se, za sada, nalaze u procesu dizajna produkcije.
"Moramo da uradimo veliki posao. U pitanju je sjajna prica, i zelimo adaptaciju sa posebnim detaljima", rekao je.
Rekao je i da je jedna od prednosti, koju imaju kada je u pitanju ova adaptacija, i ta sto mogu da racunaju na ceo originalan scenario, u kome ce napraviti izvesne izmene.
Sto se tice konteksta u kome ce biti smestena telenovela, rekao je da ce to biti malo pre Meksicke revolucije, izmedju 1908. i 1910. godine, iako nece imati nikakvu istorijsku konotaciju, ali doba i sve sto se prozivljavalo u Meksiku u to vreme, ima veliku vaznost za ovaj tip prica.
"Hotel Grand" pripoveda zivotnu pricu o mladicu, koji stize u jedan hotel, da se nadje sa svojom sestrom, koja je radila u tom mestu malo pre nego sto je otpustena zbog toga sto je opljackala klijenta.
U skladu sa informacijama pustenim u etar od strane "Televise", u redovima da dobiju lik u ovoj seriji, nalaze se Surija Vega, Sesilija Suares, Ana Brenda Kontreras, Himena Navarete, Himena Erera i Dana Garsija, kao i Erik Elijas, Mark Tacer i Marselo Kordoba.

Vidim sad da postoje nagadjanja o tome da li ce Danijela tumaciti lik Terese ili Anhele, rekoh i ja da ce tako biti. Rekose Meksikanci da Maksin rece da nije u pitanju lik gazdarice hotela, nego drugi. Sad kad razmislim, i lik Anhele mi je dosta kompleksan, pa moze Danijela i to da igra. Videcemo. Tacno sam znala da ce koplja da se lome izmedju ta dva lika. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 02.09.15 22:29

DANIJELA ROMO CE BITI SPECIJALNA GOSCA EMISIJE "OGROMNA SUBOTA". SA MAKSIN VUDSAJD

2. septembar 2015. godine.

Danijela Romo ce biti specijalna gosca serije oprostajnih programa, koji ce se prirediti emisiji "Ogromna subota" Don Fransiska

Pre finalne emisije Don Fransiska, i programa "Ogromna subota", odrzace se serija oprostaja za cileanskog voditelja, koji je vise od tri decenije radio za televizijsku mrezu "Univision".
Maksin Vudsajd je rekla da ce Danijela Romo biti gosca jedne od specijalnih emisija, koje ce biti uradjene u svrhu opprostaja Don Fransiska, cije definitivno "zbogom" ce se odrzati 19. septembra.
U daljim informacijama vezanim za ovu popularnu emisiju, kada jednom ovaj ciklus stigne do svog kraja, termin ce zauzeti emisija "Velika subota".

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics