EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Epitafios

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Epitafios

Post by Bad boy on 13.09.11 21:03

EPISTAFIOS

Pol-Ka Producciones & HBO Latino, 2004-2009
Broj epizoda: 26 (2 sezone po 13)

Profesor uzima 4 studenta za svedoke koji će mu omogućiti pažnju među ljudima u školi, koji će izvršavati njegove želje. Ali na nesreću, te večeri, studenti su poginui. 5 godina kasnije, leš profesora je pronađen, takođe su pronađena još dva groba koja nose imena ljudi koji su bili povezani sa incidentom koji se dogodio te večeri. Radnja serije se vrti oko  Laure Santini (psihologa) i Renza Marqueza (policajac koji posle te večeri postaje običan taksi vozač). Uz pomoć dokaza koji su ostali na mestu zločina, uskoro shvataju, da osoba koja je stojala iza toga je isplanirala višestruka ubistva koja se dešavaju u poslednjih pet godina i da je njegova namera da ubije svakoga ko je bio povezan sa incidentom u školi, ostavljajući Lauru i Renza za kraj.

Uloge:
Julio Chavez
Paola Krum
Antioni Birabent
Cecilia Roth
Luis Luque
David Masajnik
Villenueva Cosse
(zbog eventualnih spojlera, nije napisano koju ulogu tumače navedeni glumci)

Link do prevoda

Last edited by Bad boy on 13.09.11 21:57; edited 1 time in total
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1015
Godina : 23

Back to top Go down

Re: Epitafios

Post by Bad boy on 13.09.11 21:05

Ja upravo završio sa gledanjem šeste epizode, koja je bila fenomenalna! naklon

Koliko obrta, teorija koje su pale u vodu i iznenađenja u samo jednoj epizodi!
O produkciji nema potrebe da govorim, HBO u opisu topica sve govori.

Ima vas koji gledate, pa da čujem dokle ste stigli, a ko nije pogledao, neka obavezno počne da prati.

Prva epizoda je ključna, koliko shvatam, gledajući seriju. Likovi su dobro osmišljeni, i vremenom se otkriva sve o njima, tako da za mnoge stvari koje sam mislio da sam predvideo, zapravo nisam! Glumci su prva liga. Ubistva i gore scene su , takođe, fenomenalne! Ni u nekim krvavim horor-filmovima nisu ovako odrađene.

Jedina mana je loša sinhronizacija u par scena. Nije kao LRDS, svaki lik je imao posebnog glumca koji mu je pozajmljivao glas.

Pitajte za linkove na PM, pošto je vrlo teško naći dobre, uglavnom su neki TV rip sa portugalskim titlom i .rmvb DVD rip; oni se mogu naći najlakše.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Matko on 13.09.11 21:47

Ovo sam imao u planu gledati još prije par godina, mrgreen prvenstveno zbog Cecilije Roth koju obožavam još od Almodovarovih filmova. aplauz

Proslijedi mi linkove, molim lijepo. Valjda će mi konačno i ovo doći na red u skorije vrijeme. ziveli
Matko
Senior member
Senior member

Poruka : 767
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Sabine on 15.09.11 11:28

1. epizoda je odlicno uradjena. Dobro su prikazali sta je bilo u proslosti, a i prica je dobro osmisljena. Nastavljam... smile2

Para que me revivan este corazón que ya está casi muerto
de tanto dolor no encuentran al culpable
porque bien se oculta será…
¿Sera que yo tengo la culpa?
Sabine
Junior member
Junior member

Poruka : 73

Back to top Go down

Post by Bad boy on 15.09.11 11:38

nesvest

Totalno sam zaboravio na taj deo iz 1. epizode. Kako sam glup. E sad mi se bas ne dopadaju određeni detalji kad vidim određene likove! Bezveze i providno. Jedino je sreća što nisam pažljivo gledao tu scenu. Bez oobzira na to, suprise #2 jeste neočekivano. jupi

Inače, na 7.epizodi sam i stvarno je serija bolja iz epizode u epizodu.

Matko će zaista biti razočaran po pitanju Cecilie Roth. rofl
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Matko on 18.09.11 13:21

Odgledao sam 8 epizoda, večeras nastavljam dalje. GLEDAJTE OVO, nećete požaliti. Genijalna serija! naklon Hvala Bad boyu što je aktualizirao temu, juhu inače ne znam kad bi mi napokon došla na red za gledanje.

Komentar pod spoiler, ako netko gleda wow

Spoiler:
Prvih 3-4 epizode su bile onako. Dosta dobre, ali ništa WOOOW. Pa čak i kad se na kraju 3. otkrilo tko je ubojica. winky Cijelo vrijeme sam mislio da je netko od važnijih likova (Martin ili netko iz policije, Laurin muž možda ...), kad ono dotad totalno nebitan lik. mrgreen

Do 5. epizode je bilo osrednje, e onda od 5. prava akcija! Od onog časa kad je Bruno/Manuel zabrljao i nije uspio ubiti Feldmana na aerodromu. naklon

6. totalni ŠOK !!! shock shock shock Toliko su me izvozali tokom epizode. Čas mislim da ubojica je Clara, čas mislim da je onaj Fernando Clara. shock Ispostavilo se ovo prvo. Ni na kraj pameti mi nije bilo povezati Claru sa njegovim likom. wow

Jedino me sad zanima zašto je Renzu "Clara" bila tako bitna (osim za tabletice wow ), kako su se uopće upoznali. hmm

I konačno je isplivao na površinu pravi Brunov motiv za ubojstva - veza sa Alejandrom Mujicom! surprise

Cecilia se pojavila tek 8. epizodi lolsign stars Ja cijelo vrijeme ko idiot čekam kad će, a nje nikako. cesces Al nema veze, vrijedilo je čekati. Lik joj je naklon naklon naklon
Matko
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Bad boy on 18.09.11 13:45

Spoiler:
Ja kontam da je ubica Alejandro Mujica, taj silovani klinac, koji je bio na onoj ekskurziji, ali sam totalno zbunjen. Cecilia Roth je zaista sjajna, pogotovo u 10.epizodi. Naježio sam se na pojedine scene.
Ja sam bio uveren da je Renzo ubica i da dela sa svojim ocem, u prve dve -tri epizode, ne znam zašto i mislio sam da matori nije nepokretan, ali ne bi bilo logike da je to tako, ipak je on policajac, nije se moglo tek tako zataškati.
Meni zeza glupavi uploading. com , inače bih odgledao seriju do tad, evo već sat vremena mi skida 11.epizodu, a mora bar 12h da prodje da bi htelo opet da downloaduje novu epizodu...

A Clara mu nije bila bitna, ona se nametnula tu kao kurva na kreku koja koristi njegove taxi usluge, kupovao je drogu od nje (droga ili šta god)i poverio joj se. Čak ni Lauri Bruno/Mujica/Nekotreći ništa ne znači, samo običan pacijent.

E sa Marinom je već druga stvar... nisam uspeo da skontam kakva je veza između njih dvoje, ali je valjda on sin njene sestre/tetke ili šta god da je.

A kako odmiče serija, kontam da poenta serije nije misterija 'ko je ubica' ili 'šta se desilo one noći' već jednostavno bolesni um jednog psihopate.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Matko on 18.09.11 14:03

Čekaj malo

Spoiler:
što nije Alejandro Mujica jedan od onih koji su poginuli u požaru? cesces Onaj klinac s kojim je Laura razgovarala, kad je onaj profesor kemije držao ih za taoce? cesces Imaju flashbackovi u 1. epizodi.

Ja sam skontao da je Bruno (koji jest ubojica) bio s tim Alejandrom u vezi. mellow Bruno je radio u turističkoj agenciji koja je organizirala ekskurziju. Tako da je Bruno otišao zajedno sa njima na tu ekskurziju (on je fotografirao). I tamo je neka profesorica otkrila Alejandra i Brunu wow (ona kojoj je odrubio glavu, mislim da je u 8. epizodi), i prijetila agenciji da će ih tužiti za zlostavljanje. Kao, da je Bruno silovao Alejandra. cesces Pa su ovi u agenciji dali otkaz Bruni.

Uglavnom, to je po onome iz 8 epizoda koliko sam ja pogledao. Ti si ispred mene, pa bolje znaš, sigurno ima novih detalja i otkrića. smile2
Matko
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Bad boy on 18.09.11 14:16

Matko,

Spoiler:
Joooj sad sam stvarno zbunjen stars

Nisam uopšte skontao da je taj klinac iz 1x01 Mujica, a mislio sam da je ovaj psihopata zapravo taj Mujica, učenik koji je preživeo, video nesreću, bio na eksukurziji šta god. Razumem i da ima neki lik iz agencije koji se smuvao sa učenikom iz škole, ali sam mislio da je psihopata učenik, jer lik stvarno izgleda mladoliko (gde ja gledam roll )

Moram sad da se vratim na 1x09 ili 1x10, nisam siguran, gde se pojavljuje jedna osoba iz prošlosti. Pa kad pogledaš, da se skontamo ko je šta kome. Kakva zbrka čoveče lol2

Dok sam pisao post, setio sam se te osobe... joj sam sam totalno zbunjen, i još manje razumem priču. kafa
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Matko on 18.09.11 14:33

Komplicirano je, treba pohvatati sve konce. smile2

Spoiler:
Alejandro Mujica je ovaj lik, sigurno winky

Provjerio sam na odjavnoj špici po imenu glumca, jer mi je poznat iz neke argentinske serije/telenovele. thumbup Tako da je to taj Mujica. smile2

Spominjali su u par navrata da je "Mujica ubio", ali su mislili na njegovog oca, a ne klinca. winky Jer su imali teoriju da se Mujicin stari osvećuje sa smrt svoga sina, tog Alejandra. To je onaj stari sa ona 2 crna psa, našli su ga obješenog tamo pri početku serije.

A ubojica, ovaj Manuel/Clara/kako god, je zapravo Bruno. On je radio u toj turističkoj agenciji, i fotografirao ih na onoj ekskurziji wow , evo iz 8. epizode :

Uglavnom, mislim da je temeljna priča da su ta 2 lika, Alejandro i Bruno, bili u ljubavnoj vezi. Tome je dosta posvećena 8. epizoda (kad se prvi put pojavljuje Cecilia Roth). Ja sam baš zbog te 8. epizode počeo dobivati puno kompletniju sliku o svemu.

Dotad mi nikako nije bilo jasno kako je ubojica povezan sa učenicima, zašto se osvećuje za njihovu smrt. Mislio sam da je možda brat od nekog koji su izgorjeli u požaru.
Matko
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top