EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Viver a vida

Page 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

View previous topic View next topic Go down

Re: Viver a vida

Post by kristinkv86 on 08.01.15 19:04

Evo me,stigoh do 83.epizode,koju upravo odgledah,i u kojoj se Ingrid ljuti na Migela zbog veze sa Lusijanom,medjutim,on joj jasno kaze da nece popustiti,da to sto voli Lusijanu nije pogresno,i da ne zna sta je to sto njoj u vezi sa Lusijanom tacno smeta:to sto je bila Zorzijeva devojka,sto je on(Migel),sada voli,ili sto je u kolicima.Ingrid je tuzna zbog toga sto joj je Migel rekao,a potom kaze Leandru da,ako njih dvoje razmisljaju o vencanju,da ne racunaju na nju.Lusijana razgovara sa Markosom,i moli ga da ne pije,da ne utapa tugu u alkoholu,nego da bude srecan.Pricaju o tome kako mu se ista stvar desila i sa Terezom,i sa Elenom,a on joj govori kako je pokusao,cak i danas,da spase brak sa Elenom,da joj je ponudio da negde otputuju,ali da ona to nije zelela,nego da je radije izabrala razvod,posle cega ga Lusijana pita da nije to prekasno,a on joj govori da je i Terezi nudio isto,da se malo razdvoje,i da vide sta ce biti sa njima,a da mu je ona rekla da nije od takvih zena,i takodje izabrala razvod,na sta ga Lusijana podseca da je imao puno avantura i da,koliko god da je njihova majka bila nepodnosljiva,on ju je varao,te zene su ga zvale na kucu,i Tereza je to znala,svi su znali.Elena se ponovo preselila kod Elen u kucu,gde je posecuje Bruno,i oni se ljube.Tereza treba da izadje na veceru sa Zanom Marijem,ali se premislja kada joj Lusijana javi da je Elenin i Markosov brak gotov,sto Mia i Izabel tumace kao da se nada pomirenju sa Markosom,jer zeli da otkaze veceru,sto joj ove ne dozvoljavaju.Renata je ponovo pijana,i zeli da bude sa Felipeom,koji je odbija,sto njoj smeta,i svadja se sa njim,a posto je mamurna,preti joj opasnost da ostane bez posla kod Osmara u agenciji.Zorzi i Paisao izlaze na veceru u restoran,u kome on ugleda Mirnu sa klijentom,i oboma je neprijatno,dok se Elena i Bruno ponovo srecu u Osmarevoj agenciji,a Alise i Osmar su na putu da budu u vezi.Flavio opominje Soraju da od Dore ne pravi svog neprijatelja,i da se kloni Maradone,a on joj kaze da nikad trudnu Doru ne bi ostavio zbog nje,na sta Soraja uzvraca kontrapitanjem:A ko kaze da je dete njegovo,dok Dora odlazi po svoje stvari u Markosovu kucu,od sluzavke dobivsi vest o rastanku Markosa i Elene.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3248

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 08.01.15 22:23

Kada sam videla kako se zavrsila 83.epizoda,sada sam morala da odgledam i 84,u kojoj Elena,dolazeci Markosovoj i njenoj nekadasnjoj kuci,da uzme neke svoje stvari,otkriva Markosa i Doru u svadji,i saznaje sta je bilo medju njima,i kaze Dori,nakon sto istera Markosa,koga ne zeli da slusa,da se ne kaje ni zbog cega sto je za nju uradila,kao i da ne pati zbog coveka koga je nekada volela,ni zbog nje,vec zbog sebe,ali,da ce i to proci,i da ce se suze osusiti,i kaze joj da se samo nada da ce uspeti da bude srecna.U Terezinoj kuci je spremna vecera u Zan-Marijevu cast,na kojoj se Izabela smeje,bez prterivanja,kao ulicna prostitutka,i svima je zbog toga neprijatno,ali,svi se pretvaraju da to ne primecuju,dok Izabela ne pozove Migela da plesu,sto on ne zeli,a Izabela je ubedjena,pakosnica,da mu to Lusijana ne dozvoljava,jer ona ne moze da plese,i kaze joj da je ljubomorna,a Lusijana ce,ni pet,ni sest:"Pa,sta i da jesam".Eh,sto volim sto je pocela da je ostro otkacinje,pevala sam od srece. smile A,otkrila se i misterija o tome(odnosno,Felipe ju je otkrio),kako je to Renata stalno pijana:tako sto u svojoj sobi drzi viski u bocici od parfema.A decko je 'ladno pita:"Otkad to koristis viski kao parfem"?Bravo za Felipea,jos jednom.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 10.01.15 13:12

Evo mene i na 85.epizodi,na pocetku koje Elena,posle razgovora sa Dorom,izadje iz kuce,prodje pored Markosa i osamari ga.Boze,kako sam uzivala u tom trenutku,kao da ja to cinim,svaka joj cast,tako mu,vala,i treba. smile Arijane i Gabrijel,i Zorzi i Paisao,prisustvuju koncertu cuvene pijanistkinje,a Gabrijel trazi da,posle koncerta,sa njom razgovara,sto Arijane ne moze da mu ispuni,jer je zovu u bolnicu,i mora da ga odveze kuci.Medjutim,da bi Gabrijelu ispunio zelju,Zorzi se nudi da ga licno odvede kuci,a posle odlaze na hot-dog,a potom kod Adrijane kuci,sto malog mnogo raduje,i posle prica sa Paisao o tome kako je Adrijana mnogo lepa,a njen sin divan,kao i o tome da se veoma mlada udala,sto se Paisao,obzirom da joj se Zorzi svidja-uopste ne dopada.Elena prica Alise i Elen sve sto je saznala o Markosu i Dori,a one je tese,dok joj Alise govori da ju je Bruno zvao tri puta,i da ne moze da je dobije na mobilni,a ona joj kaze da ce ga zvati sutra,jer sada nije u stanju da sa njim razgovara,i brine je sta ce biti kada Tereza sazna za to da postoji mogucnost da je dete Markosovo,kao i kada to sazna Lusijana,i kaze im da od nje nece saznati.Renata priznaje Felipeu da se plasi da bude sa njim,i da zato previse pije,a on njoj kaze da moze da je podrzi,ali da joj nece uvek biti pojas za spasavanje,a ona je fascinirana time koliko je on sladak dok joj to govori.Njih dvoje vode ljubav,ovoga puta je Renata trezna,a posle nekoliko dana,nalaze se na plazi,i ljube se,ali mu Renata kaze da je jos uvek rano da mu kaze da ga voli,iako zna da on to ocekuje.Marselao ponovo nasrce na Malu,i kaze joj da mu je Gustavo to rekao,a ona ga izbacuje iz stana.Gustavo odvodi Betinu u teretanu,gde je ceka Karlos,a Gustavo je,zato sto mu je Betina to rekla,ubedjen da je Karlos homoseksualac. smile Lusijana pita Terezu sta misli o Zanu,a ova joj kaze da je veoma sarmantan,da zna kako da se ophodi prema zeni,i da joj se svidja.Lusijana kaze majci da bi,onda,trebalo da se odluci,i pita je da li je Markosov razvod ozbiljan,kao i sta ce on misliti o njenoj novoj vezi,i Lusijana joj kaze da ce se sigurno osecati starim i ruznim,pogotovo sada,kada je sam,dok Markosa brine da bi Tereza i devojke mogle saznati sve o njegovoj poslednjoj aferi,i to ga brine,i resava da saceka da se Dorino dete rodi,da vidi sta ce biti(iako i vrapci na grani znaju da je dete njegovo).Tako tipicno za Markosa.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 11.01.15 14:14

Odgledah i 86.epizodu,upravo.Lusijana i Zorzi se spremaju da izadju u bioskop,a on joj na kolica lepi stiker leptira,kao simbol ponoovnog rodjenja,i kaze joj kako je sve lako i kako se sve moze kada imas krila,i kaze joj kako ih je ona uvek imala,a Lusijana mu govori da je,oduvek,cak i kao dete,volela da crta leptire.Bruno odlazi u Markosov hotel,da bi razgovarao sa njim,i priznaje mu da mu je sin,ocekujuci da ce Markos da ga zagrli,prihvati,kaze mu da je srecan sto ga vidi,ili tako nesto,medjutim,nicega od toga nije bilo,i Bruno se oseca emotivno napetim i ispraznjenim,prvo pred Silvijom,kojoj kaze da je znao da taj susret nece proci kako treba,ali,da je,ipak,morao da ode da ga vidi,kako bi sve to,konacno,izbacio iz glave,a potom i pred Elenom,kojoj isto priznaje,a Markosu kaze da ne bi nikada zeleo da bude kao on,dok mu ovaj priznaje da je oduvek zeleo sina,a posle,u razgovoru sa Gustavom,ne moze da prestane da pije,i kaze mu kako se uzbudjenja u njegovom zivotu nizu jedno za drugim,kao i da ce otici u Buzios kod Dore,a Gustavo mu kaze kako je upravo stekao odraslog sina,ima odraslu decu,ali i dete koje tek treba da se rodi,dok Markos nastavlja da porice da je Dorino dete njegovo.U izlascima sa Zanom Marijem,Tereza prozivljava drugu mladost,a on,posle njihovog izlaska(jaoj,kako mi je samo bilo smesno kada je za Markosa rekla da zena vise ne mora da nosi suknju,da bi Markos poceo da je salece,da mu je sada samo miris dovoljan,znaci,vristala sam od smeha),zatrpava njen stan cvecem,dok se Mia i Izabel veoma raduju zbog njih dvoje.Arijane i Gabrijel posecuju Zorzijev ured,dok Suzana i Paisao size zbog toga,dok Ingrid saopstava Migelu da brine zbog njegove veze sa Lusijanom,jer ce ceo zivot morati da gura njena kolica,imati bolnicarku i krevet koji govori.Znaci,obozavam Migela,kada joj kaze:"Da vidim.Zaljubljeni muskarac moze da podnese krevet koji govori",ili,kada na njeno:"Moramo ozbiljno da razgovaramo,doda:"Ne mozemo ozbiljno da razgovaramo,jer cemo se posvadjati".Pa joj onda pridje,i pocne da je ljubi,a posto je takav,ona ne zna ni sta da radi sa njim,ni kako da mu saopsti ono sto je brine,a ne moze ni da se ljuti na njega,jer,osim sto joj je sin,ume i da je razoruza. smile Opala,bice sad cupanja na relaciji Betina-Malu,zbog Karlosa. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 30.01.15 20:03

I konacno zavrsih ja sa pracenjem "Viver a vida". Ovo mi je jedna od najboljih serija koje sam u zivotu videla, i bas ce mi nedostajati, obzirom da sam se vrlo sazivela sa likovima, njihovim osobinama i problemima. Kraj je bas onakav kakav sam ocekivala da ce biti: srecan,lep i bajkovit. Toliko mi je drago sto Migel i Lusijana cekaju blizance. Ingrid se blago opametila, ali mislim da ce umreti nesrecna. Betina i Gustavo-brod ludaka na jednom mestu. smile Jaoj, ala je Markos odahnuo kada je video da Dorino dete nije njegovo (iskreno, i meni laknu sto je Maradonino, radovala sam se kao malo dete). Renatica je konacno srecna sa svojim Felipeom. Izabel, standardna prica, kad nece jedan,'oce drugi, i to, ni manje, ni vise, bogati Amerikanac. smile Mia sa svojim Netom. U jednom trenutku, dok sam gledala poslednju epizodu, pomislila sam da ce se Tereza i Markos pomiriti, sto bi se verovatno i dogodilo, da ona nije shvatila da on stalno ponavlja greske iz proslosti,i da se nikada nece promeniti, dakle, da je lik nepouzdana svalercina, meni ubedljivo najiritantniji u celoj telenoveli (i ne govorim ovo napamet, tek da bih to rekla, zaista je tako, a fanove Zozea Majera, ako takvih ovde ima,molim da mi ne zamere). Jadan i naivan, Bruno i Elena ga prevarili, sram ih bilo. Ma da, kako da ne. Fino Arijane, onom njihovom razgovoru, pokaza Ingrid gde joj je mesto, a najvise mi je zao sto je Bene umro, premda sam svesna da mu, obzirom na to kako je ziveo, a iz svojih gresaka nista nije naucio (bez da mu sudim, zaista), druga sudbina nije ni sledovala.
Inace, moram da priznam da mi je drago sto neke stvari, koje su se dogodile u nacionalnoj verziji(a o kojima sam ja citala u naslovima iz casopisa "Minha Novela"), mi ovde nismo ni videli, kao, na primer, to da ce Ingrid unistiti Lusijanin i Migelov brak, da ce Zorzi umreti (zamislite taj debilizam, po meni, da Arijane po drugi put ostane udovica), da se Tereza i Elena svete Markosu, da je Dora optuzena za necije ubistvo, a da je Maradona, kada sazna da je dete Markosovo, izbacuje iz svog zivota. I tako, mogla bih ovako do sutra da nabrajam,a onda pomislim: "Cekaj, a gde ce onda Rafaela"? Ovako je najbolje. smile
Takodje, Lusijana i Migel su mi predivan par, i jako sam srecna zbog njih. A sto se tice meni najomiljenijeg lika u celoj telenoveli, pa, mozda bi neko pomislio da su to za mene Lusijana ili Elena. Medjutim, koliko god da su impresivne, ja svu prednost dajem Kraljici Majci Terezi, koja me je odusevila u svakoj svojoj sceni, a posebno u onoj,gde je Ingrid skresala u brk sve sto joj ide, kada joj je, manje vise, rekla ovo, nakon sto je posetila Lusijanu, i uznemirila je:
"Ne, moje dete ne laze. Moje dete je dobro, i necu ti dozvoliti da je smatras jadnom. Dok sam ja vise kao ti; nas dve imamo puno iskustva u zivotu, i zbog toga smo naucile kako da povredjujemo druge". Vrlo bitan i realan dijalog.
A tek kada krete da joj drzi lekcije o njenom braku, kao i o njenom odnosu prema sinovima i drugim ljudima, ja se odusevih. smile Jednostavno, obozavam tu zenu. smile
I za kraj: Bayrone, jos jednom ti puno hvala sto si postavio ovu telenovelu, kod mene si time "ubo" za sve pare, a cim zavrsim sa "Robinjom Isaurom", bacam se na "Amazoniju", da znas. smile Uvek moram da imam mesta za drage mi Brazilce. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 31.01.15 13:34

@kristinkv86, svaka čast na svim ovim komentariman "VAV", uz koje sam se, usput, ove zaista divne novele prisjećala. smile I super da ti se ova novela svidjela. smile

Zé Mayer je imao zaista iritante likove u "VAV" / "Páginas da Vida" (i tamo je glumio švalera Grega). Izgleda da je on u većini novela neke ženskaroše glumio. lol1 Inače je OK glumac.

I meni je Tereza ovdje najbolji lik, Lília je njen lik zaista maestralno odglumila.

Tereza/Jean su zaista divni bili. aw Stvarno šteta što na kraju novele zajedno nisu ostali.

Evo taj razgovor Tereze/Ingrid. naklon

Inače, evo šta je Lília izjavila o Manecu. smile

Posting Freak

Poruka : 1646

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 31.01.15 15:02

Soleil, jako mi je drago da su ti se ovi moji komentari dopali, bas kao i meni ova telenovela, mora da sam je zato prepricavala kao luda. smile Ali sam prestala to da cinim, sada kada sam videla da cu ceo forum da izludim time, buduci da se to nije svidjalo vecini (sad mi je cak i neprijatno zbog toga, ali, 'ajde), pa zato resih da se fokusiram na iznosenje svojih utisaka o onome sto gledam, ne samo na suvo prepricavanje, bolje je tako. smile A sto se Zozea Majera tice, u potpunosti se slazem sa tobom, zaista je odlican glumac, koliko i zenskaros. To je bio u "Porodicnim spletkama","Zaljubljenim zenama" i "Zemlji nade". Gresna mi dusa, nacrnih coveka, ni krivog, ni duznog. smile
Divna Lilija Kabral. smile Maneko je, pretpostavljam, autor ove telenovele, Manoel Karlos(a ona mu je, koliko znam,bila poslednja u karijeri,steta. Ja uopste ne mogu da shvatim kako je ona meni, kao glumica, iako sam je gledala, mogla da promakne, ovakav biser. smile Pocinila sam, zaista, gotovo neoprostiv greh. smile I ponovo sam uzivala u sceni Tereze i Ingrid. smile
Takodje, sve vreme sam sumnjala na ono sto se pokazalo kada se radi o likovima Osmara,Alise i Narsizinja, i to se ispostavi kao sasvim tacno. smile Jos jedan brod ludaka na jednom mestu. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 05.02.15 18:06

Jučer je krenula u Peruu (ATV):

^^ Opet sam se naježila na scenu kada Luciana saznaje da je tetraplegičar, njena reakcija na to. sad

Posting Freak

Poruka : 1646

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 05.02.15 19:10

Ta scena i jeste da se covek najezi,zaista. E, super, sada neka uzivaju Peruanci, kao i mi ovde. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics