EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Vidas robadas

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Vidas robadas

Post by Stef on 16.08.16 2:04

Čekaj, polako, idem redom.

Znam da je serija rađena po istinitom događaju.
Ali pretpostavljam da majka Martine Veron nije za ovih 15 ili koliko godina bila na metar od ćerke jedno 100x koliko je bilo u seriji.

Napisao sam pretpostavku.
Pretpostavka nije isto što i sigurnost.

Ajd' bar kad sam već napisao, reci mi da l' sam u pravu.
Isto mi reci u kojoj to seriji na kraju nije pronađen talac?

Gledao sam dosta serija ovakvog tipa i obično se sve pred kraj reši, odnosno talac oslobodi.
Ako nisam u pravu, možda se i vratim seriji. rofl

Znam da će je naći jer sam pročitao tvoj komentar na seriju davnih dana. plez

Meni bi mnogo bolji zaplet bio da su našli Julianu u ovim epizodama.
Prvo jer mi je stvarno žao Rosario šta joj se sve dešava, a drugo jer je i ovako moglo da se dobro razrade svi likovi.

Našli bi Julianu, posle bi se detaljno razotkrivali klanovi i negativci, njihove tajne i sve ostalo.
I to bi bilo pravo osveženje u moru serija ovog tipa.

Gledanje kako Julianu šutiraju s jednog groznog mesta na drugo 100 i kusur epizoda nije nimalo gledljivo.

Zato što imaju nekakvih tragova o Astorovoj kriminalnoj prošlosti.
Bio Barbosa nebitan lik ili ne, Alejandrino priznanje da ga je Astor ubio na neki način daje do znanja Fabiju i Bautisti da je Astor opasan i da ga treba istražiti.
I šta, sad će oni 70 epizoda da skupljaju dokaze i razotkrivaju Astora? rofl

Ma kakva crna trećina, pa ovo je skoro pola serije.

Nigde ja nisam rekao da tražim od ovoga melodramu.
Svesno sam ušao u ovo znajući kakav je tip serije, to sam i očekivao.

Ali nisam očekivao da će se služiti ovakvim zapletima metar od Juliane i ne mogu da je nađu.
Takve zaplete prezirem u bilo kojoj seriji, bilo kom slučaju.

Bolje da je udaljenost svemirskim godinama, nego na metar-dva, blok-dva.
Manja opasnost po moje živce. rofl

Nigde ja nisam upoređivao Ricos y Famosos i ovo jer je nisam ni gledao.
Slažem se da je Hombres de Honor skroz drugačija serija od ovoga, ali mi je mnogo draža od ove jer sam se dosta vezao za likove.

Ovde sam se samo vezao za Rosario i Julianu i negativce, za ostale me baš briga. rofl

Posting Freak

Poruka : 5654
Godina : 19

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 16.08.16 4:21

StefanJ wrote:
Ali pretpostavljam da majka Martite Veron nije za ovih 15 ili koliko godina bila na metar od ćerke jedno 100x koliko je bilo u seriji.
Znači serija je rađena prema slučaju koji još uvek nije završen, scenaristi naravno ne kopiraju svaki detalj od slučaj u seriju, jer je ovo ipak fikcija. Susana Trimarco svih ovih godina dobijala je raznih informacija oko svoje kćerke, neke istinute, neke lažne, posećivala je raznih mesta gde je navodno Marita bila smeštena. Dali je neka bila na dohvat svojoj ćerki, ne znam, verovatno ne. tako da eto verovatno si u pravu. smile  Evo upravo sam našao na La Nacion informacije gde update-ovaju slučaj:
http://www.lanacion.com.ar/caso-marita-veron-t47892
Strašno, 14 godina i još uvek traje. sad

StefanJ wrote:Ajd' bar kad sam već napisao, reci mi da l' sam u pravu.
Isto mi reci u kojoj to seriji na kraju nije pronađen talac?

Gledao sam dosta serija ovakvog tipa i obično se sve pred kraj reši, odnosno talac oslobodi.
Ako nisam u pravu, možda se i vratim seriji. rofl

Znam da će je naći jer sam pročitao tvoj komentar na seriju davnih dana. plez

Da, sada vidim da nisam stavio u spojler. zubo Pitanje nije hoće li je pronaći, nego hoće li ju pronaći živom. Dok sam ja gledao nisam imao pojma kako će ona završiti, posebno mi je bio intrigantan deo gde
Spoiler:
ni sami gledaoci u etapi sa braćom Unqillo nisu znali jeli zaista ostala živa
Ako te zanima konačno oslobođenje Juliane, da to je u zadnjoj etapi,
Spoiler:
negde oko 122 epizode ako se dobro sećam

StefanJ wrote:Meni bi mnogo bolji zaplet bio da su našli Julianu u ovim epizodama.
Prvo jer mi je stvarno žao Rosario šta joj se sve dešava, a drugo jer je i ovako moglo da se dobro razrade svi likovi.

Našli bi Julianu, posle bi se detaljno razotkrivali klanovi i negativci, njihove tajne i sve ostalo.
I to bi bilo pravo osveženje u moru serija ovog tipa.

Gledanje kako Julianu šutiraju s jednog groznog mesta na drugo 100 i kusur epizoda nije nimalo gledljivo.
Pa sada možda nije gledljivo, ali to se događa nažalost u 21-om veku čak i u naš region. To što se Rosario sve dešava je stvarno žalno, ali primer probaj da zamisliš kako je Susani Trimarco svih ovih 14 godina. sad Ipak Rosario postaće sve jača, pomoćiće punom ljudima, kao što je to učinila i Susana Trimarco.

U nekim trenutcima pomislio sam da će se Juliana izvući u prvom delom serije i da će radnja ići u tom pravcu kako što si spomenuo. Ali kako su epizode prolazile, čak i samoj Juliani je postalo jasno da se mora suočiti sa sudbinom i realnošću. Onda sa njom biće ona Luz, ako se dosad još nije pojavila.

StefanJ wrote:Zato što imaju nekakvih tragova o Astorovoj kriminalnoj prošlosti.
Bio Barbosa nebitan lik ili ne, Alejandrino priznanje da ga je Astor ubio na neki način daje do znanja Fabiju i Bautisti da je Astor opasan i da ga treba istražiti.
I šta, sad će oni 70 epizoda da skupljaju dokaze i razotkrivaju Astora? rofl
Pa upravo tada Bautista ga je provalio. Naravno da ne mogu dokazi da padnu sa neba, ali tužilac brzo će mu disati u vratu. I neće uopšte sve da se vrti oko Astora, on je samo jedan od njih i Juliana uopšte ni ne zavisi više od njega.

StefanJ wrote:Ali nisam očekivao da će se služiti ovakvim zapletima metar od Juliane i ne mogu da je nađu.
Takve zaplete prezirem u bilo kojoj seriji, bilo kom slučaju.

Bolje da je udaljenost svemirskim godinama, nego na metar-dva, blok-dva.
Manja opasnost po moje živce. rofl
Ako baš ulazimo u tih detalja onda složio bi se da su tih par situacija bile malo preslučajne, ali nisu nimalo bile nerealne. Jeli bilo realno kada je Rosario otkrila da je Juliana u onom kombi da ga sama u sred vukojebine zaustavi? Jedina mogućnost je bila da je Astor sredio njeno oslobođenje, ali Anin sin je zeznuo stvar (eto još jedna slučajnost, ali logično je bilo da nakon toga ta opcija otpala).

Kada gledam ovakvu seriju ne bih uopšte mrcvario po tome dali je Juliana bila odalečena od Rosario 200 metra ili 200 kilometara. roll Sigurno je i APTRA kad ju je dodelila Martin Fierro de Oro (nagrada za program godine) jako obraćala pažnju time. roofl

Evo primer počeo sam HBO-vu The Night Of. Bio sam fasciniran od tih nekih slučajnosti u samom pilotu, ali ne mogu odbaciti fakt same suštine serije, pa čak i tih stvari nisu bili nimalo nelogični.
DarkAngel
Member
Member

Poruka : 271
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Stef on 16.08.16 4:39

Slažem se, strašno da taj slučaj i dalje nije rešen. sad
Strašno je da se takve stvari uopšte dešavaju u 21. veku.

Hvala za link. thumbup
Baš sam tražio jednom prilikom, ali nisam našao.

Nisam rekao da je nerealno.
Rekao sam da ubija u pojam da se služe 100x istim zapletom u toku serije.

Ne bi bio problem da se to desilo jedanput jer nije nerealno.
Ali već više puta ubija u pojam.

Kakve sad veze ima da l' je APTRA obraćala pažnju ili ne na to kad je dodeljivala nagradu?
Nebitna stavka za ovu diskusiju. roofl

Btw, kad se već spominje, ne znam kakva je bila konkurencija te godine, ali očigledno nije bilo bolje serije od VR pa je zato i dobila nagradu.
To što se priča temeljila na istinitim događajima je bio samo plus za Martin Fierro nagradu.

Posting Freak

Poruka : 5654
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics