EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Reina de corazones

Page 4 of 48 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 26 ... 48  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Reina de corazones

Post by zzz369 on 20.12.13 22:46

Miloš 92 wrote:
Samo ne znam kad će ovo da ide. Ako ide tek posle En otra piel ne kapiram što kreću sa snimanjem već u janauru. Ne znam zašto ali mislim da bi neka od njih dve mogla da završi kao Ojo por ojo ili Bella calamidades.

Ovo ide nakon La impostore jer ona završava prije En otra piel. Snimanja započinju ranije isto kao što su to napravili prošle godine s Marido en Alquiler. Ja nagađem da je razlog tome jer im je tako lakše. Budući da u zadnjih 6 mjeseci Argos nije producirao niti jednu telenovelu za njih, a sad će dvije odjednom, a Telemundo Studios Miami samo jednu, i opet kad to završi sve onda će opet Argos jednu ili nijednu, a Telemundo Studios Miami dvije ili tri. Onda im je vrlo vjerojatno lakše jednu ranije snimiti dok i Argos snima svoje, pa zapravo oni u Miamiu smimaju po dvije uvijek skoro nego nekad jednu, nekad tri. A Reina de corazones je i jedina ostala iz prošlog upfronta. Budući da sada, nakon razvoda s RTI, na čelu Telemundo Studios Miami nije samo Aurelio Valcarcel Carroll nego i jedna od bivših producentica venecuelanskog RCTV-a Carmen Cecilia Urbaneja, to isto pomaže da se stvari odvijaju brže i paralelnije.

Tako da mislim da se Reini de corazones neće dogoditi isto što i Belli calamidades i Ojo por ojo jer Telemundo sada nema višaka telenovela za 3 termina, nego ponekad i manjka i uvijek su davali prioritet telenovelama u Miamiju što se tiče prikazivanja. Zato je i možda došlo do razvoda RTI i Telemundo jer Telemundo Studios Miami se počeo širiti, pa su zapostavljali telenovele od RTI, konkretno ove dvije.

@Hierro wrote:Camelia meni tako vuce na LRDS jer su i nju zvali La Mexicana, a ovu ce zvati La Tejiana ili kako se vec pise. smile

Piše se La Tejana jer se čita La Tehana. Mislim da bi se slobodno moglo pisati i La Texana jer se i x nekad u španjolskom čita h, tako da ne znam zašto je u ovom slučaju pravilno La Tejana budući da je recimo pravilno La Mexicana, a Mexico i Texas su oba sa x i u španjolskom se čitaju kao Mehiko i Tehas, a ne Meksiko i Teksas. Jedino šturo objašnjenje može biti da je tako jer je Texas tuđica, a kod tuđica uvijek ima iznimaka.  smile

I da izgleda da Cameliu ne snima baš Argos nego su zbog velikog opsega posla ove sezone podzaposlili (subkontratirali) Campanario Entertainment, koji su poznati po produkciji nekih filmovima.

zzz369
Member
Member

Poruka : 351

Back to top Go down

Post by Stefy on 02.01.14 16:50

Tek nakon "La Impostora"?  shock Au, pa onda moram da nađem da gledam nešto dotad jer ona počinje sad u januaru, pa će verovatno tek na leto da se završi. :/

Moderator

Poruka : 3791
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 02.01.14 17:48

Miloš 92 wrote:
Piše se La Tejana jer se čita La Tehana. Mislim da bi se slobodno moglo pisati i La Texana jer se i x nekad u španjolskom čita h, tako da ne znam zašto je u ovom slučaju pravilno La Tejana budući da je recimo pravilno La Mexicana, a Mexico i Texas su oba sa x i u španjolskom se čitaju kao Mehiko i Tehas, a ne Meksiko i Teksas. Jedino šturo objašnjenje može biti da je tako jer je Texas tuđica, a kod tuđica uvijek ima iznimaka.  smile
Radi se o fonetskoj promjeni u španjolskom jeziku. Prije se čitalo kao naše š, a onda negdje u 16. stoljeću, ako se ne varam, se promjenio izgovor tog fonema u h.
Tom promjenom većina je država i gradova zadržala originalan način pisanja iz povijesnih razloga, međutim izgovor se promijenio. Konkretno za Mexico, RAE priznaje oba načina pisanja, dok za Texas nisam sigurna.

Junior member

Poruka : 197

Back to top Go down

Post by zzz369 on 02.01.14 21:46

Ma da ni ja nisam siguran za sve to, ovo za š nisam čuo, ali može biti, jer š ne postoji u španjolskom ni kao glas ni kao slovo osim u nekim stranim imenima kao npr. Natasha, ali i to oni često prebace u č pa onda ispadne Natacha.

zzz369
Member
Member

Poruka : 351

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 02.01.14 22:19

Naravno, glas š više ne postoji u španjolskom jeziku, jer kako kažem, promijenio se u h, koji nije postojao dok je postojao glas š  plez 

Mexico i Texas i neke druge riječi su zadržale ortografiju, bez obzira što se izgovor promijenio. Ali ta tema je dosta kompleksna, pa da ne ulazimo u off winky 

Junior member

Poruka : 197

Back to top Go down

Post by laki on 12.01.14 13:40

Carlos Ferro je dobio jednu od uloga.

Protagonisti: Eugenio & Paola  visi  gaah 
Negativci: Catherine Siachoque & Juan Soler naklon aw  jumping:

Last edited by laki on 12.01.14 14:20; edited 1 time in total

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Bayron on 12.01.14 13:50

negativci obećavaju, a meni je po viđenom i paola nunez ok. eugenio ajde, može da prođe nekako... ali džabe sve kada scenario piše marcela citterio. horor

Administrator

Poruka : 6938
Godina : 28

Back to top Go down

Post by dikirbd on 12.01.14 14:18

wub Eugenio,Carlos y Catherine juhu 
povraca Juan y Paola gaah
dikirbd
Member
Member

Poruka : 211

Back to top Go down

Post by Hierro on 12.01.14 20:33

Bayrone, stavise, ovo obecava posto scenario pise ta Marcela. Dobro Aurora nije nesto posebno, ali Corazon valiente je zaista odlicna serija. smile Garant ce od Catherine napraviti neku opaku negativku poput Fernande del Castillo u CV.
Hierro
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1656
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 12.01.14 22:11

Meni je ekipa sasvim ok. Paola je odlična glumica i drago mi je što je napustila Aztecu jer je nisu cenili tamo.

Od scenarija možemo očekivati gledljiv cirkus. Ja sam Auroru celu odgledao i meni je ona bila skroz ok, gledljiva... CV što sam odgledao do sada takodje mi je ok. Žena je pisala scenario za Amor en custodia koja je meni odlična. Ono što mi se najviše kod nje svidja je što joj nikada serija ne bude dosadna, ubacuje koje kakve glupsoti ali ne dozvoljava da radnja stagnira.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10199

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 48 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 26 ... 48  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics