EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

A favorita

Page 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

View previous topic View next topic Go down

A favorita

Post by Mirosl@v on 09.01.12 15:36

A FAVORITA
(MEZIMICA / MILJENICA)

Rede Globo, 2008.
Broj epizoda: 160

Donatella i Flora - dve prijateljice koje su postale rivalke. Jedna od njih počinila je ubistvo, a glumi nevinost. Dve verzije iste priče. Ko posle svega govori istinu? Donatella ili Flora?

Donatella i Flora odrasle su zajedno. Donatella je izgubila roditelje u saobraćajnoj nesreći, pa ju je Florina obitelj usvojila. Tijekom djetinjstva, bile su najbolje prijateljice, a osnovale su i bend "faísca e Espoleta". To partnerstvo donelo je veliki uspeh, ali njihova karijera biva prekinuta kad upoznaju dvojicu prijatelja - Marcela i Dodija. Donatella se udaje za Marsela, bogatog naslednika uspešne korporacije, dok Flora postaje supruga beskrupuloznog Dodija, koji je radio za Marselovog oca.

Međutim, Donatellina i Marselova sreća nije trajala dugo. Njihov šestomesečni sin Mateus otet je i više ga nikada nisu videli. Od tada, razmirice među supružnicima postaju sve veće. U međuvremenu, Flora ostavlja Doda i upušta se u strasnu avanturu sa Marselom. Rađa mu kćerku Laru, što pogoršava odnose između njega i supruge, ali i između dve nekadašnje prijateljice.

U trenutku kada je Donatelino i Florino prijateljstvo bilo u ogromnoj krizi, Marcelo biva ubijen. Neko je u njega pucao tri puta, a prema rečima svedoka, oružje kojim je usmrćen bilo je kod Flore. Ona je uhapšena i osuđena na osamnaest godina zatvora. Uprkos tome što je kivna na Floru, Donatella uzima Laru i odgaja je kao da joj je prava majka.

Osamnaest godina kasnije, Flora izlazi iz zatvora i pokušava dokazati svoju nevinost, optužujući Donatelu za ubistvo. Donatella strahuje da bi Flora mogla da joj uzme Laru, koja se sada nalazi između dve žene, nekadašnje prijateljice. I dok Flora na sve načine pokušava vratiti kćerku, Donatella će učiniti sve da je u tome spreči ...

Uloge:

Cláudia Raia kao Donatella Fontini/Diva Palhares/Rossana Costa
Patrícia Pillar kao Flora Pereira da Silva
Murilo Benício kao Dodi (Eduardo Gentil)
Mariana Ximenes kao Lara Pereira Gentil / Lara Fontini
Deborah Secco kao Maria Del Cielo Ferreyra Del Silva
Taís Araújo kao Alicia Rosa
Carmo Dalla Vecchia kao Ze Bob (José Roberto Duarte)
Cauã Reymond kao Mateo Fontini / Halley gonzaga
Thiago Rodrigues kao Cassiano Copola
Ângela Vieira kao Arlete Salvador
Christine Fernandes kao Rita Porto
Chico Diaz kao Átila Mendoza

Mirosl@v
Senior member
Senior member

Poruka : 593

Back to top Go down

Re: A favorita

Post by Miloš92 on 09.01.12 16:50

Ja sad upalio kad je išla odjavna špica, a neću moći ni reprizu sutra da gledam.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10188

Back to top Go down

Post by Sava on 09.01.12 17:40

Meni je baš fina prva epizoda. Pravi uvod u priču. Kraj epizode susret Flore i Donatele. wow Alicia kad se skinula i uskočila u bazen. rofl Ze Bob mi je tako smešan nadimak. Juliana Paes je proletela u jednom kadru u novinaraskoj agenciji, ne znam da li se kasnije pojavljuje. Baš mi je bila tužna scena kada Flora izlazi iz zatvora uz pesmu http://www.youtube.com/watch?v=d9-bNLpsiIk
Još je rano da kažem da li ću je pratiti, ali je prva epka stvarno fina. Ximenesica kao Lara je baš wub Sušta suprotnost Clari.

Posting Freak

Poruka : 1884

Back to top Go down

Post by Bayron on 09.01.12 17:42

ja sam pogledao, samo prvu polovinu epizode nisam baš najbolje propratio... lepa atmosfera, dobra gluma, zanimljiv zaplet... kao u svakoj brazilskoj, i ovde ima dobrih komičnih situacija.... super mi je bilo kada je onaj političar držao govor na otvaranju akva parka, a njegova ćerka ga prekinula tako što se skinula gola pred svima i bacila u bazen! lolsign glavni ženski likovi su super, posebno flora.

samo ja imam problem, kao i sa svim mističnim telenovelama.... znam koja je ubila čoveka. pa me zanima kada se to tačno otkriva gledaocima?

nastavljam gledati, i spremam iznenađenje vama koji nemate rtv... stavljaću epizode na youtube... pa dok traje, potrajaće, ništa ne obećavam... plez:

Administrator

Poruka : 6933
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Mirosl@v on 09.01.12 17:56

Prva epizoda je ispunila sva moja očekivanja! thumbup
U početku nisam skapirao ko je tu kome majka, maćeha, baba, deda...ko je sa kim bio u vezi i ko je ko sada... blink Do kraja se sve raščistilo. mrgreen Očekivao sam početak dvadesetak godina ranije, ali sam zaboravio da ovo nije Televisina telenovela. rofl
Ne razmem Florinog oca.Prvo joj pošalje pare u zatvor i onda govori Donatelli gde se ova nalazi.
Donatella je baš opterećena Florom.Možda je ona ubila svog muža, a možda i ne... wow Sviđa mi se ta misterija, trudiću se da ne otkrijem ubicu pre vremena! -:
Alisija je našla odličan način da se osveti svom ocu otvaranjem Akva parka malo pre vremena. lol1 Nadam se da će sa njom biti puno smeha u sledećim epizodama.Ne razumem zašto je Tais pristala na sporednu ulogu nakon velikog uspeha Da cor do pecado. hmm Murilo, nezaboravni Lukas, ovde nešto muti. hmm plez: Negativac?
Ja se nadam da će se Juliana pojavljivati i dalje...
Jedva čekam sutra. mrgreen

Mirosl@v
Senior member
Senior member

Poruka : 593

Back to top Go down

Post by laki on 09.01.12 18:10

@Bayron wrote:nastavljam gledati, i spremam iznenađenje vama koji nemate rtv... stavljaću epizode na youtube... pa dok traje, potrajaće, ništa ne obećavam... plez:
wow naklon
Živ bio sto godina ako to uradiš mrgreen
Nego koliko ovo ima epizoda? 80 ili 160? zbun

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Latinac on 09.01.12 18:12

Serija ima 160 epizoda za strano tržište i toliko će biti prikazano na TV Vojvodina, greška je u TV Novostima winky

Bayronu hvala za seriju, gledam obavezno.

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2266

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by Marko on 09.01.12 18:21

Pogledao sam. Jako je dobra. Svidja mi se serija. prijatno iznenadjenje. Iako pre nisam gledao brazilske serije jer me je malo nervirao jezik, ali sada porek turskih, indijskih i ostalih to je ne bitno. Svidja mi se sto ima i komicnih situacija. Definitivno nastavljam dalje da gledam.
Marko
Senior member
Senior member

Poruka : 678
Godina : 25

http://kulturna-srbija.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Paula on 09.01.12 20:34

@Bayron wrote:
nastavljam gledati, i spremam iznenađenje vama koji nemate rtv... stavljaću epizode na youtube... pa dok traje, potrajaće, ništa ne obećavam... plez:

Ajme super. Baš ti hvala. naklon Samo nemoj prekinuti kad se svi navučemo. mrgreen
Paula
Member
Member

Poruka : 364

Back to top Go down

Post by Franko on 09.01.12 20:54

@Bayron wrote:samo ja imam problem, kao i sa svim mističnim telenovelama.... znam koja je ubila čoveka. pa me zanima kada se to tačno otkriva gledaocima?

Bilo je otkriveno negdje oko 50-e epizode u nacionalnoj verziji, znači i prije u inter. winky

Alma gemea - 140/227
Amar despues de amar - 56/70
Novo mundo - 20/160
Rock Story - 145/185
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1970
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Sponsored content