EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

A favorita

Page 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: A favorita

Post by Stef on 24.12.14 1:25

Dvaput su tome pridavali veliku važnost, pa na kraju ništa. facepalm rofl Prvi put sa Donatelom, drugi put sa Gonçalom. U principu, bilo je zabavno, ali istovremeno i glupo.

Ovo sa Donatelom je prva veća glupost u seriji, to me je nerviralo jer je Donatela izigravala neku pametnicu, hoće ona da pokaže Fontinijevima da imaju ubicu u kući. facepalm naklon I to da onom jadnom Pedru da nosi. facepalm Čas ga smotaju i uzmu mu disk, i još ga nabede da je lud, a on lucidniji od 90% likova u seriji.  bonk

Smem da se kladim da bi ona retardirana Irene cmizdrila kako je to nameštaljka, kako je Flora nevina, ovo, ono..... Dokle god ne čuje iz Florinih ušiju da je ubica, ne bi poverovala. Toliko je glupa i tupa, da ja nemam reči, skoro debilnijeg lika u serijama ne videh.

Za slučaj disk sa Gonçalom sam već komentarisao, mada je mogao da da nekom da odnese taj disk u policiju. Možda čak i da da nekom što ga je Flora potplatila, a on da zadrži disk za sebe, pa javi Flori da ima disk, ovi je svi provale i uzmu disk.

Što li meni ne daju da im smislim scenario? rofl Barem bi bilo još zabavnije i napetije. mrgreen

Posting Freak

Poruka : 6960
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Paula on 28.12.14 20:45

Sad si me prešao. Ja pogledala 135. epizoda.  cool
I slažem se, serija definitivno ima dosadnih dijelova. Zapravo mi je najinteresantnija ta priča o Flori. Svi ostali sporedni likovi su živa dosada. Onaj Damiao i prva dama, Ceu i Orlando, Rita, Cida...
A ja inače obožavam baš sporedne likove. smile2

Zadnja epizoda mi je bila kad je Goncalo čuo da je Flora kriva za Larinu otmicu. Ja sam odmah zamislila Irene kako upada među Floru i tog tipa i viče: To je kleveta. rofl

Member

Poruka : 400

Back to top Go down

Post by Stef on 28.12.14 21:45

Ja već stigao do 150. mrgreen Do petka završavam. cool

Inače, naredne epizode će ti biti interesantne. Doduše, pomalo nebulozne, ali opet zabavne. mrgreen

Dakle, (150/160):

Postaje zanimljivije, Irene je konačno saznala da je Flora ubica. naklon I da, tek se uverila da je istina kad je prisluškivala Floru, tj. kad je čula iz Florinih usta da je ubica. rofl

@Paula wrote:Ja sam odmah zamislila Irene kako upada među Floru i tog tipa i viče: To je kleveta.
+1. rofl Baba je neviđeni idiot, trebalo bi joj dodeliti orden zato što je glupa ko noć. naklon

Sporedni likovi su mi se generalno smučili za vijek i vijekova. wall Jedino su mi Ceu i Orlandinho ostali OK i zabavni (mada su i oni počeli da dave), ovi ostali - puke I oni što su ranije bili zabavni, pravili šou stalno, postali su neviđene dobrice (Alicia, Romildo i Rozana/Diva). roll Jbt, ko da gledam onu najgoru Telerisinu sapunjaru. facepalm bonk

I ja volim sporedne likove u serijama, ali kada su im priče zanimljive. U Celebridade su mi generalno bili super (osim par pojedinaca koji su bile neviđene dosade), ovi u Favoriti mogu vodu da im nose (pogotovo familija Copola). Očigledno Carneiro ima problem sa sporednim likovima u svojim serijama, i u Avenidi je bio isti taj problem. Prva polovina super, posle se samo vrte u krug i dosađuju. zzzzz

I da, moram da pohvalim ovaj šou oko bekstva Dodija i Manu. rofl naklon Jedina svetla tačka u prethodnim epizodama (eventualno je glavna priča bila OK, mada su i oni tupkali u mestu). naklon Toliko je preokreta bilo, nije se znalo ko će koga da zajebe. rofl Na kraju je ispalo da je Sabia sjebao i Dodija i Manu i Fafu i pobegao sa onom Emilinhom. lol2 naklon Genijalno, baš su me zabavili.

Glavna priča se aktivirala u zadnjim epizodama, baš volim što je Flora sjebala fabriku Fontinijevih. jupi Joj, što bih voleo da Irene crkne od muke. tv

Ono oko kupovine kuće Fontinijevih od strane Flore mi se nije nešto svidelo, totalni copy-paste Celebridade. zzzzz I još ona rečenica što je Flora rekla: Zaista ste mislili da će ovaj bednik da kupi kuću?, znači, potpuno isto je rekla Laura u Celebridade. facepalm rofl

Dodi i Flora prave svadbu. rofl Još jedan Celebridade copy-paste. mrgreen Doduše, Renato je tamo Lauru ucenjivao kasetom da se uda za njega, ovde je DVD u pitanju. rofl

Silverinha skapirao da je Donatela živa. Videćemo da l' će preći na njenu stranu. raspa

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 03.01.15 20:15

Juče završio sa serijom. Ovih poslednjih 10 epizoda su bile jako zabavne. wow Mada, nakon razotkrivanja Flore pred svima je postalo previše Televisasto. glare Bežanje iz bolničkih kola, prerušavanje, pokušaj ubistva Donatele i Ze Boba..... Ali dobro, bitno je da je bilo zabavno.

Finale je bilo bezveze, osim scena kad saznajemo da je Donatela Florina favorita, kad Silverinha predlaže ocu dve talentovane devojčice da napravi duet i kad se Flora predstavlja onoj zatvorenici kao Donatela. Jedino vredno pomena u finalu.

Kako god, serija će mi pomalo nedostajati, pre svega zbog dela do 120. epizode, koji je bio super, a s druge strane i neće, zbog bespotrebnog produžetka. Za ovakvu seriju je i 120 epizoda mnogo, a kamoli više.

Na kraju svega, moja ocena za seriju - 8/10. ziveli

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Paula on 14.01.15 23:30

Napokon dovršila seriju.  gitarista

Zadnja epizoda skroz neuvjerljiva, pogotovo ono sa Florinom prijetnjom. A Donatela i Ze Bob umiru od straha. rofl  I normalno, Ze Bob ranjen, u teškom stanju, ali se izvuče. Nismo ni sumnjali. wow
Ceu rađa ispod drveta, jer je to obiteljska tradicija. rofl rofl
Ne sviđa mi se što se Irene odlučila udati za Copolu. Prebrzo mi je zaboravila Goncala. wow  
Catarina napustila Vanderleja i odlazi u Argentinu sa Estelom. E to je bilo iznenađenje. U zadnjoj epizodi epidemija vjenčanja. wow Cida i Juca, Damiao i Greice, Didu i Rita, Cassiano i Alicia.  aw
I poslije ništa o Manu, nakon što ju je Dodi predao policiji. Pa nije baš da je zaslužila sto godina zatvora.
Uglavnom, dobra serija. Ma meni je svaka brazilska dobra. rofl
Ali je definitivno bilo i boljih.  kafa

E sad treba naći što dalje gledati. hekla

Member

Back to top Go down

Post by nanchika on 29.01.15 1:27

Upravo gledam 60.epizodu.
Iskreno, ogromno razocarenje! Meni su ove Florine nadljudske moci da bude u pravom momentu na pravom mestu,da niko ne bude u bizini, da bude sa Ze-om bas kad ga Maira nazove , totalno nesvarljive. facepalm  Ili ja ne volim ovako nesto. Meni ovo ne ulazi u glavu . thumbdown
Mnostvo bespotrebnih sporednih likova!
Po ovome do sada vidjenom, neuporediva je sa Avenidom Brasil.
nanchika
Member
Member

Poruka : 332

Back to top Go down

Post by nanchika on 05.02.15 1:14

Nakon 72.odgledane epizode, odustadoh! Nije mi legla, nikako! Sad se kajem sto sam odustajala od Manecovih novela koje su mnogo bolje od ove! zzzzz
nanchika
Member
Member

Poruka : 332

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 14.05.15 13:47

A meni je legla toliko, da sam 1. epizodu odgledala pre neke tri godine, recimo, i stala (a tada jos nisam ni bila deo ovog foruma). Drugu epizodu odgledah pre neko vece, u nekoj dokolici, i odusevih se toliko da nastavljam sa gledanjem, cim zavrsim sa "Amazonijom", makar je gledala ne znam koliko vremena. smile Odavno znam za ovu telenoveli, cak sam o njoj i citala svojevremeno, ali, to kad citate o nekoj telenoveli, a pri tom je ne gledate, ne moze nikako da se uporedi sa radoscu kada konacno pocnete da je gledate, tada sve dolazi na svoje mesto, kao meni, u slucaju "Mezimice". smile
Zbog svega sto se i njoj desava, svrstala bih je u kategoriju telenovele koja je i jak psiholoski triler. Dakle, Flora je optuzena za ubistvo svog muza, odlezala je 20 godina, i izasla iz zatvora, dok njenu cerku Laru odgaja njena nekadasnja prijateljica Donatela. Odlicna prica, sa mnostvom likova, sto licno obozavam u brazilskim telenovelama. Veoma mi je bila potresna scena kada Flora, izbacena iz pansiona, i sva unesrecena, sedi na kisi, a nailazi Ze Bob. Divno. Toliko tuge i nade isdtovremeno.
Patrisija Pilar, uverljiva i fantasticna, to se odmah vidi. smile Klaudija Raja, nikad lepsa, sigurna, samopouzdana, ne da na sebe i na svoju porodicu, kad zagrmi, ljudi moji, zemlja se trese. smile Kaua Rejmond i ovde je neki zesci frajer. Pobrkah njega i onog sto glumi Klarinog decka, mislila sam da je to Kaua, posle videh da nije. A tu nam je i nestali Murilo Benisio. smile A moja draga Tais Arauho, jaoj, slatka je kao secer, za tu zenu vreme stoji. smile
Dobro, vidimo se u "Mezimici" za nekoliko nedelja, kad nastavim gledanje. smile
P.S. Moje licno misljenje o brazilskim serijama, kad uporedim sve sto sam od njih odgledala/gledam- je da, jednostavno, nema lose uradjene brazilske serije, ni u kom pogledu. Mislim da ce se mnogi od vas, u ovome sloziti sa mnom. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3446

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 04.07.15 0:40

Gledam ja ovo i dalje, stigoh do 35. epizode, samo nista ne komentarisem, a jos kako se ima sta komentarisati. Onom Ze Bobu je, izgleda, omiljena zabava zavodjenje zena: Rita, Flora, Donatela, Alisija. smile Ima li kraja, covece? smile Ali, ja obozavam tog coveka, a kakav je Karmo da la Vekija frajer-e, to je posebna prica. smile Nacitani, prezgodni intelektualac. smile Verujem da nema zene koja ga ne bi pozelela za muza. smile
Dalje, potvrdilo se ono sto sam mislila od pocetka, da on bolju hemiju ima sa Donatelom, nego sa Florom. Kod Flore me fascinira njena sposobnost da slaze, a da ni ne trepne, a pritom je i vrlo ubedljiva i smirena, pa zato nije ni cudo sto je svo drvlje i kamenje palo na Donatelu, jer ona vecito rze, batrga se i ne da na sebe, ni na one koje voli. Gde ta zagrmi, tu trava ne raste. smile Obozavam je zbog toga sto je, sa jedne strane, eruptivna poput vulkana, a sa druge strane, tako nezna, osetljiva i brizna, i mnogo je volim. Izmedju Flore i Donatele, milion puta i zatvorenih ociju-biram Donatelu. smile
Marija du Seu mi je neka jadnica, koja bi da se izvuce iz siromastva, pa zato sve ono i radi. Obozavam Alisiju i Didua, nije im lako sa Romildovom zatvoreno-despotskom prirodom, i njegovom pricom sa Arlete.
Irene i Gonsalo su mi pravi brizni baka i deka, ali je sve zasenio deka Kopola i divni Tarsisio Meira. smile Da imam deku, volela bih da je kao on. smile
Lari pored Haleja vidim hemiju, kakvu joj, u svim ovim epizodama, pored Kasijana nikada nisam videla. Dobar je on decko, ali, vidi se da nije ravnodusan prema Seu, i zbog toga, po meni, ne zasluzuje Laru, jer joj je mnogo sta precutao, kao i ona njemu, uostalom. Ona da ima sa Kasijanom sve sto joj treba, Halej je ne bi ni interesovao.
Majra umire za Augustom Sezarom. smile Koji ludak. smile Mislim, ko jos veruje da su mu zenu, koja ga je napustila (aha, znam da je Rozana Adrijana Esteves, Karminja iz "Avenije Brazil", ali, o tome tamo), oteli vanzemaljci? smile Mada, razmisljala sam i da je on, mozda, svestan istine, i da je zna, ali da zeli da je zamaskira, jer ga to boli. Pravi hipik, siri mir i ljubav, a detetu je dao ime Siva Lenjin. smile Jadno dete, pored onako ludih oceva (salim se). smile U svakom slucaju mi je ovde Zoze Majer mnogo i neuporedivo simpaticniji od, recimo, Markosa iz "Ziveti zivot", kome jos nisam oprostila grehe.
Dodi me zesce nervira, klasican lupez, a Silvejrinja mi je najmanje jasan, al' dobro, iskristalisace se to vec. A tek avanture doktora Salvatorea-gledam i ne verujem. shock
Obozavam i Vilmu. smile Umrla sam kad je Ze Bob rekao: "Od sada ces ti biti jedina osoba zenskog pola, kojoj cu verovati", tako nesto. smile
Odlicna telenovela, sve pet, nastavljam gledanje. smile
Takodje, odusevljena sam sto ovde ponovo vidim divnu Liliju Kabral, samo mi je zao sto njena Katerina mora da zivi sa onim debilom od Lea(uzgred, meni je Dzekson Antunes sinonnim za pozitivizam, sta li mu ovde bi)?
Videh i Onofrea iz "Ziveti zivot"(Atila), kakva divna promena, a pogotovo kod Lorene (Vitorija iz "Zivot tece dalje). smile Glumica koja glumi Sidu, ne znam kako se zove, ali mi je prelepa.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3446

Back to top Go down

Post by Paula on 04.07.15 22:43

@kristinkv86 wrote: Mislim, ko jos veruje da su mu zenu, koja ga je napustila (aha, znam da je Rozana Adrijana Esteves, Karminja iz "Avenije Brazil", ali, o tome tamo), oteli vanzemaljci? smile

O čemu ti to?  zbun  Rosanu glumi Giulia Gam.

Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics