EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Bella calamidades

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Bella calamidades

Post by joey on 16.07.11 19:26

BELLA CALAMIDADES
(LOLA / NAJLJEPŠI UROK)

Telemundo-RTI, 2009-2010
Broj epizoda: 140

Dolores Karero, zvana Lola, primorana je da se sama suoči sa svetom od svoje osme godine, kada joj je otac preminuo i ostavio je u opasnosti od Akilesa Baroze, vlasnika imanja na kome su živeli. U napadu straha, Lola odlazi u prestonicu kako bi se sakrila u kući svoje tetke Marte Karero, ogorčene i okrutne žene, koja je iskorišćava i zapošljava kao svoju služavku.

Nakon nekoliko godina, Lola se suprotstavlja svojoj tetki i tom prilikom dolazi do neočekivane nesreće, za koju ona nije kriva ali misli da jeste.

Uplašena i bez ikoga kome bi se mogla obratiti, Lola se vraća u svoje rodno mesto, gde se na seoskom groblju kreće skrivati. Jednog dana otkriva je Pablo Avila, koji joj pokazuje razumevanje i pruža pomoć. Ali, njeno prisustvo ubrzo biva primećeno od strane nekih posetioca groblja koji počinju da šire priče o Loli, nazivajući je „izgubljenom dušom“.

Lola biva uhapšena od strane seoskog komesara Elijasa Romera koji je zatvara u zatvor. Tamo, Lola saznaje da je njena tetka Marta preživela ondašnju nesreću za koju je krivila sebe.

Bez obzira na Pablove molbe, komesar odlučuje poslati Lolu u duševnu bolnicu, jer njen izgled i agresivnost itekako znaju ukazivati na činjenicu da je devojka opasna po okolinu.

Tada udovica Lorenza de Maćado, vlasnica jedne od farmi mleka, koja tvrdi da je Lolina kuma, zahteva da joj se Lola preda i odvede je svojoj kući.

Uz Lorenzinu pažnju i malo doterivanja, Lola se oporavlja i pretvara u prelepu devojku koja izaziva pažnju Marsela Maćada, Lorenzinog sina, zgodnog studenta filozofije koji dane svog raspusta provodi na seoskom imanju. Marselo simpatiše Lolu, ali ne dešava se isto i sa Huanom Palomino, zavidnom služavkom od poverenja porodice Maćado, koja od početka posmatra Lolu kao rivalku. Isto se dešava i sa Prisilom Kardonom i Silvanom Barbosom, Lorenzinom bratanicom i zaovom. Njih dve su itekako umišljene žene koje su nakon nezadovoljnog života u Evropi odlučile da se presele na Lorenzinu hacijendu i žive parazitski život.

Silvana mrzi Lolu, ali ne toliko koliko Prisila koja je ludo zaljubljena u Marsela, i koja ubrzo shvata da joj se Lola polako ali sigurno pretvara u opasnu rivalku. Intrige dolaze i odlaze, sve dok ne uspeju da oteraju nepoželjnu Lolu sa hacijende. Nakon toga, Lola prelazi na susedni ranč na kome žive Galeanosi, rivalska porodica Maćadovih.

Tada otpočinje Lolin dug i trnovit put po selu Horneros koji budi mržnje, ljubavi i ljubomore u onima koji je traže.

Uloge:

Danna Garcia - Dolores "Lola" Carrero
Segundo Cernadas - Marcelo Machado
Gustavo Angarita - Aquiles Barraza
Katie Barberi - Silvana Barbosa de Cardona
Rosemary Bohorquez - Virginia Vidal
Tiberio Cruz Fortunato - Román Galeano
Adriana Campos - Priscila Cardona
Claudia Rocio Mora - Juana Palomino
Gary Forero - Fabián Poncela
Diana Quijano - Regina de Galeano
Maria Helena Dohering - Lorenza Machado
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Re: Bella calamidades

Post by joey on 16.07.11 19:28

Jedna od najboljih serija koje sam gledao.
Dana je ovde odlična u ulozi.
Bilo je, ruku na srce i dosadnih faza, ali sad pred kraj (što gledam) je odlično.
Lola postala bogata, i ode u svet ... čekam dalji razvoj događaja. Biće super!
joey
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by joey on 08.08.11 21:56

Pogledajte Danu ovde:

Svaka joj čas stvarno na ovoj ulozi ..

Uzbudljive ove epike zadnje .. Voolim ovu seriju
joey
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by aura on 09.08.11 10:25

Obozavala sam ovu seriju.Dana je definitivno br.1, a simpaticne su mi bile Prisila i Silvana.Jedna odlicna telenovela smile
aura
Senior member
Senior member

Poruka : 548

Back to top Go down

Post by Mirosl@v on 09.08.11 11:32

Odlična telenovela!
Silvana i Prisila su mi bile najbolje!Njihove provale, planovi i realizacije rofl naklon Na kraju ono sa kečapom genijalno!
Braća Galeano isto smešni.Rene sa njegovim eksperimentima odličan.Pravi mali genije. lol1
Rehina i Lorenza zanimljive tokom cele serije.Njihove svađe i prepucavanja preko ograde su bile super.Uvek teraju jedna drugoj kontru! juhu thumbsup
Dana i Marcelo ovde odlični! thumbsup
Kraj mi se ne sviđa jako...Sve nekako zbrzano.Silvana ostaje sa dedom koga je nabacivala Prisili. jupi rofl rofl

Mirosl@v
Senior member
Senior member

Poruka : 591

Back to top Go down

Post by joey on 09.08.11 11:34

Zna li ko zašto se čitavu seriju svađaju Lorensa i Rehina ? Hoće li se pomiriti na kraju ?
joey
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 09.08.11 11:53

to je fora koja se otkriva par epizoda pred kraj, gledaj i videćeš......
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6928
Godina : 28

Back to top Go down

Post by joey on 09.08.11 12:14

To je juče bilo na Pink BH, a ja nisam gledao. Pročitao sam sadržaj te epizode i piše da se otkrivaju razlozi zbog čega se svađaju Rehina i Lorensa, ali ništa više. Zato pitam može li mi ko reći zbog čega ?
joey
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 09.08.11 14:32

evo pa gledaj:

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6928
Godina : 28

Back to top Go down

Post by joey on 09.08.11 15:03

Hvala puno bayron.

Pa, po meni je ovo nekako glup razlog. Očekivao sam nešto više ... nzm da li su ovo producenti planirali od početka, ili su ovo tad u tom trenutku smislili.

Al dobro, neće mi pokvariti seriju ..
joey
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next