EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Το Νησί

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Το Νησί

Post by Ángel on 27.02.12 21:35

Scena iz 2. epizode kad Dimitris dodje kod Eleni u krevet... cry

Ufff, jedva cekam dalje! wow

Moderator

Poruka : 8383

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 27.02.12 21:41

Moje je misljenje da je Analia bolja...to NIKO ne moze romeniti...serija mi je i dalje grozna i sta cete sad? stars

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Ángel on 27.02.12 21:48

Nista. wow
Da te upozorimo da ne spamas po ovoj temi i da ides gledati Sranaliju. plez:

Moderator

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 27.02.12 22:10

Forum je mesto gde ljudi pisu svoje misljenje...ja kazem da mi se ne svidja i to je spamovanje...to sto ti imas nesto protiv mene,to je tvoja stvar.Zna se koja je serija prodavanija...ERDA ili ostrvce,tako da... plez: plez: plez:
Samo mi je zo sto ce uskoro da je sutnu u neki aut termin,a moja ce ipak ostati u 20h cry

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ángel on 27.02.12 22:21

Spam je:

@gossip boy(an) wrote:serija mi je i dalje grozna i sta cete sad? stars

Imam nesto protiv tebe?!
Ja ne znam ko si ti. wow
A jos manje me zanima. puke

Moderator

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 27.02.12 22:26

Hvala bogu pa te ne poznajem,niti bih volio poznavati osobu koja ljude koji na pinkovoj stranici traze odgovor naziva "smecem"
Pozdravi mi grcku

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sasha on 28.02.12 0:24

@ gossip boy(an)
Izneo si svoj stav, i sad produzi nema potrebe da ovde zapocinjes neku svadju...
Cim ti je Analia bolja serija od Ostrva , vidi se da jos uvek nisi prelezao te "sapunjarske boginje" (koje smo svi mi imali). Ne kazem da je Anali losa serija (svi smo je gledali), ali Ostrvo joj po svojoj tematici ne moze ni pric...

Serija mi se svidela iz razloga sto predstavlja stvarnost, proslost jednog naroda, borbu protiv zle bolesti kao i medjuljudske odnose u tim situacijama...

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1903

Back to top Go down

Post by Latinac on 26.03.12 13:55

Viktorija Hislop: Odbila sam Holivud!

Viktorija Hislop o romanu „Ostrvo“, na osnovu kog je nastala istoimena grčka serija: Spinalonga me je obuzela na potpuno drugačiji način, jako je prisustvo nekadašnjih žitelja

NEKADA „ostrvo prokletih“, danas nezaobilazna turistička atrakcija. Do pre samo 55 godina, Spinalonga na Kritu bila je kolonija leproznih u kojoj su se u nedobrovoljnom izgnanstvu našli pacijenti iz cele Grčke. Turisti iz celog sveta danas svojevoljno hrle na „ostrvo gubavaca“, ne bi li za 30 evra (u cenu uračunat i roštilj na brodu) čuli kako se na njemu živelo, umiralo, patilo i nadalo.

Među radoznalim turistima 2001. našla se i Britanka Viktorija Hislop. Dok nije kročila na Spinalongu bila je novinarka na porodičnom odmoru u Grčkoj, zemlji u kojoj je već tri decenije letovala. Nekoliko sati u „gradu duhova“ pretvorilo ju je u književnicu.

- Grčku sam uvek volela, ali pristupala sam joj kao i većina turista - muzeji i spomenici iz antičke prošlosti bili su moja sfera interesovanja - otkriva Hislopova u ekskluzivnom intervjuu „TV novostima“. - Spinalonga me je obuzela na potpuno drugačiji način. Izgledala je kao bilo koje malo, napušteno selo u Grčkoj. Ali imala sam utisak da su svi žitelji otišli samo nekoliko minuta pre mog dolaska, toliko je jako njihovo prisustvo tamo.

Romanom „Ostrvo“, prodatim u dva miliona primeraka širom sveta, Viktorija se upisala u listu onih kojima je Spinalonga promenila život. Serijom, nastalom prema romanu, upisala se u istoriju paradoksa Spinalonge - jer je, kao Britanka, postala zaslužna za najgledaniju seriju u istoriji grčke televizije. Uspeh sage koju je pratio svaki treći Grk, a mi je gledamo na Pinku, ne iznenađuje autorku.

- Serija je iskoristila najbolje od grčkog talenta - neverovatne glumce, fantastičnu muziku, spektakularnu scenografiju. Snimana je na pravoj Spinalongi, što je celoj priči dalo autentičnost - kaže Viktorija.

I NARAVNO - GRČKA
ZA savršen dan, Viktoriji je potrebno malo. - Na odmoru sam u Grčkoj, sa porodicom. Sunčano je. Plivamo, razgovaramo, jedemo i čitamo dok se muzika meša sa zvukom talasa. To je za mene savršen dan - kaže Hislopova koja je trenutno zauzeta pisanjem kratkih priča. Još ne zna gde će biti smeštena radnja njenog četvrtog romana, ali kaže, malo je verovatno da to bude Velika Britanija.

* Da li je tačno da ste odbili ponudu od 25 miliona dolara iz Holivuda za ekranizaciju „Ostrva“?

- Nije bilo baš toliko, mada suma jeste bila velika. Ali da, odbila sam je. Nisam želela da se priča o lepri pretvori u horor film, a postojala je opasnost da će Holivud tako nešto napraviti. Poenta moje knjige je da su ljudi oboleli od lepre isti kao svi mi, samo su imali tu nesreću da obole. Želela sam da ovo bude jasno producentima i odbila sam oko 20 ponuda pre nego što sam se dogovorila sa Mega televizijom. Čim sam upoznala reditelja Teodorisa Papadulakisa, znala sam da je on pravi izbor. Bila je to instinktivna ali ispravna odluka, jer Papadulakis je neverovatno talentovan, veoma osećajan i perfekcionista.

* Da li ste, ipak, strahovali da će suština vašeg romana biti izgubljena na televiziji?

- Mislim da svi pisci imaju te strahove. Znam mnogo pisaca koji su bili veoma nezadovoljni televizijskim ili filmskim adaptacijama svojih romana. Učila sam iz njihovih grešaka. Ako hoćete da budete zadovoljni, gledajte da budete uključeni u proces rada. Zato sam postavila uslove za prodaju autorskih prava - da moram da odobrim scenario, glumce i da budem konsultovana što se tiče muzike. Uporedo sa tim, šila sam kostime i bila čak statista u nekim scenama. U potpunosti sam zadovoljna rezultatima.

DA JE NAMA VIKTORIJE...
ZALJUBLJENOST ove Britanke u Grčku nije bila kratkog daha - radnja njenog trećeg romana smeštena je u Solun, a jednom je priznala da bi i poslednje pare dala na učenje grčkog. Mnogi u zemlji bogova nazivaju je njihovim nezvaničnim ambasadorom u Velikoj Britaniji. - Fascinirana sam modernom grčkom istorijom koja je prepuna drame i često pogrešno shvaćena, posebno u Velikoj Britaniji. Pokušavam da pokažem pravu sliku Grčke i da objasnim korene problema koje imaju danas. I u tom smislu osećam se pomalo kao ambasador. Znam da je mnogo ljudi posetilo Krit i Spinalongu posle čitanja „Ostrva“, što je sjajno, jer turizam donosi novac.

* Šta je tajna uspeha romana?

- Sigurna sam da ljudi vole različite stvari, jer svako u čitanje unosi svoje misli i ličnu istoriju. Ali u svojoj suštini, to je priča o velikoj patnji i, što je još važnije, o preživljavanju. Reč je o optimističnoj priči, ima srećan kraj, što će gledaoci videti. Verovatno se svako, u nekom periodu života, osećao kao autsajder. Leprozni ljudi su apsolutni autsajderi.

* „Ostrvo“ vam je 2007. donelo priznanje „Debitant godine“. Kako gledate na nagrade - da li su odraz kvaliteta?

- Bilo je čudno dobiti takvu nagradu u 45. godini, jer kad kažete debitant, pomislite na pisca u dvadesetim godinama. Ali osećala sam se sjajno, iako nisam baš sigurna da su priznanja uvek potvrda kvaliteta. Kasnije sam i sama bila u ulozi sudije i znam da se često vode žestoke rasprave o tome ko treba da dobije nagradu. Odluke su ponekad vrlo subjektivne. Ipak, podržavam ideju nagrađivanja, jer književnost tada dolazi u fokus javnosti i mnogo ljudi će otići u knjižare da vide o čemu je reč.

* Novinarstvo vam je dalo šansu da posetite sve kontinente. Koji deo sveta vam se najviše sviđa?

- U jednom trenutku kad sam napravila pun krug posetivši sva mesta koja sam želela, shvatila sam da najviše volim deo sveta u kom i živim - ne mislim konkretno na Veliku Britaniju, već Evropu. U Srbiji još nisam bila, ali se nadam da ću je uskoro posetiti. Ipak, najviše me iznenadila Kina. Mnogi od nas su prave neznalice kad je reč o ovoj moćnoj zemlji. Sve je tamo ogromno. Gradovi za koje verovatno nikad niste čuli imaju po devet miliona stanovnika. Vratila sam se sa mišlju: Moram početi da učim mandarinski. Jer ono što mi najviše smeta kod putovanja je nepoznavanje jezika zemlje u koju idem. Ako ne možete da komunicirate sa ljudima, za njih uvek ostajete stranac.

* Postoji li nešto što je svim ljudima na planeti zajedničko?

- Volela bih da kažem ljudskost, ali plašim se da je očigledno da nije tako. Mislim da nam slučaj Sirije to trenutno pokazuje. Čini mi se da ne postoji taj jedan zajednički element.

* Kada biste dobili šansu da se vratite u neki period iz prošlosti, gde biste otišli?

- Volim sadašnjost, mislim da za žene nikada nije bilo bolje. Ipak, ako bi postojao vremeplov, otišla bih da upoznam Šekspira, deluje mi kao neverovatan čovek sa zapanjujućim razumevanjem ljudske prirode i žena. Pitala bih ga kako je znao sve to. A onda bih se brzinski vratila u 21. vek.

novosti.rs

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2445

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by Aleks on 13.11.12 22:17

Ostrvo je bila predobra serija! Hvala Bogu pa je nisu Amerikanci radili. Drugacija od svih ostalih. Prikazana na vrlo dobar nacin, a Pink je imao sjajan sistem da privuce publiku naklon (promoi, najave, reklame, posteri). To dal je taj sistem profesionalan, iskopiran ili sta vec me definitvno ne zanima niti sam kopetentan da to pricam. Sem toga ko sam ja da to osudjujem. winky
No, serija bese kratka ali slatka. smile
Aleks
Moderator
Moderator

Poruka : 1298
Godina : 26

https://www.facebook.com/EMDTforum

Back to top Go down

Post by Ángel on 13.11.12 22:33

Serija je smrt. smile2
Da umres dok je gledas. cry