EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Telenovela nostalgija

Page 100 of 100 Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100

View previous topic View next topic Go down

Re: Telenovela nostalgija

Post by Lusi on 01.02.15 21:28

Fascinantno mi je kako se ovde svi secaju Esmeralde i svih tih detalja oko emitovanja i bombardovanja, koliko god godina da su imali tad, a ja se apsolutno nicega ne secam smile2 Ja tad nisam ni gledala serije, tj. u to doba sam samo poneku gledala, a negde od 2000 sam redovon sve zivo smile2

Soledad sam gledala i bila mi je ok, nista specijalno, ali ja sam volela te klasicne pricice, a i volim peruanske telenovele iz tog perioda.

A sad se setih za Fiorelu, kad je bila zadnja epizoda, ja bila kod babe u selu, i gledala sam tamo naravno, ali sam zelela a imam snimljenu zadnju epizodu, pogotovo onaj kraj, i ne secam se sta je bio problem sa nasim recorderom, da li nije radio tad ili sta, uglavnom molila sam i smarala moje da jure sve zive ko moze da mi snimi smile2 smile2 I dalje imam to na kaseti zajedno sa isto tako nekim lepim uspomenama. Moracu da sednem jendom da pogledam ovo sto ste kacili, bas lepe uspomene smile

Member
Member

Poruka : 352
Godina : 27

Back to top Go down

Post by bozo91 on 01.02.15 23:01

Zvuk se na brojnim mojim snimcima cuje samo na levom zvucniku , zavisi kojom sam karticom ripovao jer sam ih imao dve. moze mislim konvertovanjem da se prebaci na oba zvucnika, al nzm, meni nikad nije smetalo, kad se nareze u avi divx i gleda preko dvd-a na tv-u ne primacuje se mislim smile2

Da, to za Fiorelu jeste zadnja, al sam imao samo entradu neke ranije epizode i spojio smile2

Junior member

Poruka : 147
Godina : 25

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.02.15 23:36

"Esmeraldu" pamtim po tome sto je, do bombardovanja, telenovela emitovana do scene kada Hose Armando pada sa konja, i prima udarac u glavu, valjda o neki kamen, i onda su stalno reprizirali telenovelu do te epizode, dok se ne zavrsi bombardovanje, a ja bila u depresiji jer ne mogu da vidim kraj kako treba. Sta da radim, koji djavo, pitanje je sad. smile I onda se setim da je "Caplin" imao "Esmeraldu" na video-kaseti, pa brze salji tetku u video klub po nju. Dosla tetka kuci, i donela kasetu, koju ja moram da premotam, da bih gledala od pocetka. Ali, sad krece nova drama. U tom premotavanju, uhvatim snimak Grasijeline ruke, koja pada, dok je ona u Adrijanovom narucju. I tada pomislim: "O, Boze dragi, samo da ne umre". Kad, stignem do te scene u gledanju- imam sta i da vidim. I danas se secam Grasijeline i Adrijanove ljubavne pesme, naizust.
U ovoj telenoveli sam prvi put videla i zavolela Fernanda Kolungu, a volim ga i dan-danas. A tek Leti Kalderon. smile Obozavam tu zenu, i danas je zovem Esmeralda, kao da nikada nijednu ulogu posle nje nije ostvarila.
Sto se "Fiorele" tice, znam da sam je, od cele svoje porodice, samo ja gledala, isla je u 20.00 h, na "3K", i pamtim da mi je jos na pocetku bilo jako zao sto Andresov otac, Andres Senior (Arnaldo Andre), umire, jer su mi on i Fiorela bili tako dobar par, sa izuzetnom hemjom (cak i vecom nego posle Fiorela i Andres, po meni). A obozavala sam Arnalda Andrea, koji se, posle nekog vremena, pojavio kao doktor Robles, novi dragi Viktorije Rufo, u "Zagrli me cvrsto". I tamo strada, Evorin lik ga ubije. E,to nisam mogla da prezalim, a, ironije li, omiljenog Arnalda Andrea posle vise nisam videla ni u jednoj telenoveli, ali mi je i danas vrlo upecatljiv glumac.
A "Soledad" sto se tice, opet sam navijala da lik Koraime Tores na kraju ostane sa likom Eduarda Serana (inace, njih dvoje su mi, koju godinu ranije, nacisto zavrteli pamet kao par u telenoveli "U tudjoj kozi", i volela sam da ga i ovde ona voli, ali sam se razocarala kada je on, pred kraj serije, poceo da se pretvara da je slep da bi je zadrzao), pa rekoh, neka drage Soledad sa njenim dragim Migelom Anhelom.

Nego, ljudi, sve cu sada da vas pitam nesto. Jeste li vi svesni koje bogatstvo latino produkcija smo mi devedesetih imali na nasim televizijama? Mislim na meksicke, brazilske, kolumbijske, venecuelanske, cileanske(jedna ali vredna,"Zavodnici"), argentinske,americke telenovele? Mislim da nisam zaboravila ni na jednu produkciju vise. A danas je sve tako da, ako pocne neka "Televisina", kojim slucajem, ja skacem do nebesa. Sta mislite, zasto je to tako? Volela bih da mi neko malo kompetentniji odgovori na ovo pitanje. Bayrone, javi se, i ti Stefane. smile A i ostali, slobodno. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3420

Back to top Go down

Post by bozo91 on 02.02.15 0:10

Mislim da je Pink duzan Televisi ko niko, da su im u crnoj listi, a i dominiraju Turci i Indijci a mesta na Pinku nema za serije bas, nego na Pink2 a uzimaju po 1 seriju, evo sad na Pink BH ide "Reina de corasones" bice ubrzo i na Pink2 verovatno.
Prva ima Divlju macku, al ja te novopecene serije ne gledam bas
Znam da sam zadnje pratio Analiu na Pinku, Rebelde na Happy i Clase 406,posle toga malo Teresu i valjda je to to smile2
Bolje mi starije serije, nzm sto, i titl je bio bolji i sam prevod. Ja navikao na cirilicu i onaj prelepi font. Dok je sad beo titl, sitan, latinica sa puuuno gresaka na serijama koje distrubuira "Dima Visions" slika im je uzas. Serije koje je distribuirala firma "Prava i Prevodi" mi se cine kao kvalitetnije u smislu prevoda i slike
Na Dima Vision serijama kao "Donja Barbara" se vide frejmovi i linije, nekako mi je amaterski xD

Junior member

Poruka : 147
Godina : 25

Back to top Go down

Post by Marido98 on 02.02.15 11:11

Ovu seriju sam obožavao, a najviše Mauru Duran smile2 Sećam se da je serija imala puno neočekivanih obrta, ali bilo mi je zanimljivo. Bozo91 je snimio poslednju epizodu. Kako je vi pamtite?

-------

http://emdt.forumsr.com/viewtopic.forum?t=1199

Senior member

Poruka : 868
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 100 of 100 Previous  1 ... 51 ... 98, 99, 100

View previous topic View next topic Back to top