EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La mujer de Judas

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

La mujer de Judas

Post by Sava on 14.04.12 1:58

LA MUJER DE JUDAS
(JUDINA ŽENA / TAJANSTVENA ŽENA)

RCTV | 2002
Broj epizoda: 126

Vest o ženi koja je ubila mladog sveštenika Sebastiana, zainteresovala je Gloriu Leal od prvog trenutka. Ona je mlada studentkinja pred diplomom kojoj je upravo vest o ženi koja nakon 20 godina izlazi iz zatvora, poslužila kao tema za diplomski dokumentarac nakon što joj je stric uništio prošli: to je bila savršena ideja koja bi joj otvorila put u svet filma, pa se, ne gubeći veme, zajedno sa dve najbolje prijateljice, Petuniom i Micaelom, odmah bacila na istraživanje prošlosti te misteriozne žene po imenu Altagracia del Toro. Ubrzo Gloria shvata da je ona uz svoju majku Joaquinu (ujedno i najbolju Altagracijinu prijateljicu), Altagracijinu majku Berenice i dobrodušnog Buenaventuru, jedna od retkih osoba koja je uverena da je Altagracia nedužna. Ono što se donedavno činilo kao jednostavan rad, postalo je težak zadatak nakon što joj jedan muškarac, zvan Salomón Vaisman ponudi svoju pomoć. Salomón je mladi, uspešni i privremeni direktor vinarije del Toro, Altagracijinog nasledstva koje ona, nakon izlaska iz zatvora, želi povratiti svim silama. U vinariji radi mnogo ljudi koji su se okoristili njenim odlaskom u zatvor kako bi preuzeli njeno nasledstvo.

Sve se još više zakomplikuje kada na isti dan Altagracijinog povratka kući, u Caroru, stigne i njena privlačna i tajanstvena polusestra, Marina Batista, plod vanbračne veze Juan Vicentea del Tora, koja takođe želi novac i naravno, poveći deo porodičnog nasledstva. A nimalo malena prepreka koja Altagraciji stoji na putu je ambiciozni novinar Marcos Rojas Paul, koji je godinama progoni jer je čvrsto uveren u njenu krivicu. Gloria smatra da je njen zadatak da otkrije šta stoji iza misterioznih ubistava, ko je ustvari pravi ubica i koja je njegova stvarna namera. Shvativši da je pred njom težak posao, prihvati Salomónovu ponudu i oni se neplanirano zaljube jedan u drugoga, što joj dodatno oteža sopstvenu misiju. Ubrzo nakon dolaska u Caroru, Gloria saznaje da je uz svoju polusestru Sagrario jedina naslednica velikog bogatstva del Torovih, da joj je Altagracia tetka i da je povrh svega razbaštinjena jer je Juan Vicente, njen otac bio čvrsto uveren u njenu krivicu. Nakon čitanja testamenta svi kreću u potragu za sakrivenim novcem zbog kojeg je već poginuo nemali broj ljudi.

Uskoro se počinju događati čudne stvari. Odmah nakon Altagracijnog dolaska u Caroru svima se počinje prikazivati žena u venčanici, poznatija kao Judina žena, a počinjena su i mnoga ubistva pod nepoznatim okolnostima upravo u slavnoj vinariji del Toro. Nakon što upozna pohlepu svakog svih zaposlenih u vinariji na vodećim mestima, postane još sigurnija u Altagracijnu nevinost, a prema cilju je vode i njene neretko potresne vizije događaja koji slede. U svojoj potrazi, Gloria ne rizikuje samo svoj život, već i ljubav prema Salomónu, ali ona je spremna prihvatiti i taj rizik samo kao bi saznala što se krije iza mračne i čini se, dobro sakrivene prošlosti. Mlada i zaljubljena naslednica ne želi početi vezu sa Salomónom dok ne otkrije šta se nalazi iza misterije Judine žene i koja je od šest tajanstvenih žena zaista sposobna počiniti ta nesvakidašnja ubistva, makar tako saznala i ono što ne bi trebala… ali, da li zaista postoji ta žena? Ko je Judina žena?

Uloge:

Chantal Baudaux - Gloria Leal
Juan Carlos Garcia - Salomon Vaisman
Astrid Carolina Herrera - Altagracia Del Toro
Luis Gerardo Nuñez - Marcos Rojas Paul
Gledys Ibarra - Marina Batista
Julie Restifo - Joaquina Leal / La Juaca
Javier Vidal - Ludovico Agüero del Toro
Dora Mazzone - Chichita Agüero del Toro
Fedra López - Ricarda Araujo
Kiara - Laura Briceño
Albi de Abreu - Alirio Agüero del Toro

Sava
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1931

Back to top Go down

Re: La mujer de Judas

Post by Sava on 14.04.12 2:05

Ja se ukrcavam na brod za ponovno gledanje. cool Nadam se da će nas biti više. Nikada dosta Judine žene. Gledaću što redovnije da pratim, jer sam već par puta "u prolazu" gledao. Meni lično jedna od najdražih serija iz detinjstva, period kad se cela osnovna škola ložila na JŽ. wub

I dobar je osećaj ponovo je gledati preko tv-a, samo da ovaj kanal opstane i posle izbora. wow ninja

Što se tiče ovih uvodnih epki, već nam se pojavila JŽ, ali na kratko, jedva čekam da krene prava akcija. Ricardu preobožavam, koji je to lik. Ona i Cordi rofl rofl

Jedna od legendarnih scena naklon naklon

Posting Freak

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 14.04.12 10:58

Gledam ja i ovu verziju.Zaista je i vise nego odlicna...Kako mi je strasna ona scena na groblju,kad se JZ pojavila "Kristini" i Salomonu.Scena sa konjima je stvarno legendarna shock za razliku od nove verzije.Nije mi jasno kako nismo shvatili da je Altagrasija ubica,jer je Ismael pronasao krvave rukavice,a onda ulazi Altagrasija... facepalm

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Stefan on 14.04.12 12:37

Izmenio sam sličicu u prvom postu, da bude kao i u ostalim temama. smile

Što se tiče same serije, meni je definitivno u top 3. naklon I kod nas je bila glavna tema u školi, praktično su je svi gledali. Znam da su "TV Novosti" objavile sadržaj poslednje epizode, pa smo svi bili šokirani jer je Altagracia ubica. blink Mislim da niko nije pomišljao na nju jer bi onda bilo "previše očito" (ona se vraća iz zatvora, želi osvetu, znači ona je JŽ), ali odlično su odradili ono na kraju kad se ispostavi da su sve žene bile JŽ, to je bilo pravo iznenađenje wow Jedino mi ni sada nisu jasni razlozi zašto je Laura bila u svemu tome, s obzirom da joj je na početku JŽ ubila oca. -:

Cordelia i Pancho su mi bili presimpatični, obožavao sam ih wub Ricarda kraljica naklon Mada su ona, Ludovico i Chichi u tandemu odlični thumbsup Kultna scena mi je ona kad pokušavaju da otvore onaj sef u zidu (ili šta je to već), a Ernesto sluša pred vratima, pa jadan konta da se unutra odigrava neki grupnjak u najmanju ruku lol1

Muzika iz serije je bila naklon Baš ono da se naježiš, pa još kad se setim da smo tad bili klinci, to je samo pridodalo utisku. Mada je muzika sama po sebi jeziva, tako da to nema veze sa uzrastom mrgreen

Pogledao sam i nekoliko prvih epizoda nove verzije, ono je sra*e. Bilo je i originalu ljubavne priče naravno, ali nije bilo patetike u onolikoj meri. Gloria iz originala mi je jedan od najboljih likova u novelama ikad. Sva je neustrašiva, a istovremeno simpatična skroz. Ma svi su mi bili super i imali su svoju svrhu u seriji, nije bilo likova tek da bi ih bilo, niti se nešto dešavalo tek da bi bilo što više epizoda.

Možda se i ja bacim na ponovno gledanje uskoro. jupi

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2922
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Sava on 14.04.12 15:16

Stefan wrote:Izmenio sam sličicu u prvom postu, da bude kao i u ostalim temama. smile
Neka si, ova nova sličica je mnogo bolja wub

Stefan wrote:Što se tiče same serije, meni je definitivno u top 3. naklon I kod nas je bila glavna tema u školi, praktično su je svi gledali. Znam da su "TV Novosti" objavile sadržaj poslednje epizode, pa smo svi bili šokirani jer je Altagracia ubica. blink Mislim da niko nije pomišljao na nju jer bi onda bilo "previše očito" (ona se vraća iz zatvora, želi osvetu, znači ona je JŽ), ali odlično su odradili ono na kraju kad se ispostavi da su sve žene bile JŽ, to je bilo pravo iznenađenje wow Jedino mi ni sada nisu jasni razlozi zašto je Laura bila u svemu tome, s obzirom da joj je na početku JŽ ubila oca. -:
Ja nisam znao ko je JŽ do poslednje epizode i taj šok sam jedva preživeo. rofl Doduše tada sam bio 7. razred pa se nisam preterano bavio čitanjem sa strane. I drago mi je što nisam saznao. Mada kod ove serije je odlično što i da znaš ko je famozna JŽ ima toliko drugih likova i priča da ne može da ti bude dosadno. I odličan je potez što je Altragracia na kraju ispala, iako smo svi bili ubeđeni da nije kriva. Genijalno! naklon Voleo bih da je ubila onog Marcosa, njega nisam mogao da smislim, pogotovu što je celu seriju kinjio i gonio.

Stefan wrote:Cordelia i Pancho su mi bili presimpatični, obožavao sam ih wub Ricarda kraljica naklon Mada su ona, Ludovico i Chichi u tandemu odlični thumbsup Kultna scena mi je ona kad pokušavaju da otvore onaj sef u zidu (ili šta je to već), a Ernesto sluša pred vratima, pa jadan konta da se unutra odigrava neki grupnjak u najmanju ruku lol1
Da! naklon naklon Oni su bili urnebesni, mada je Chichi tako tragičan lik, još je i najgore završila od svih žena. cry Ali Ricarda je hit! mrgreen A Cordi i Pancho wub

Stefan wrote:Muzika iz serije je bila naklon Baš ono da se naježiš, pa još kad se setim da smo tad bili klinci, to je samo pridodalo utisku. Mada je muzika sama po sebi jeziva, tako da to nema veze sa uzrastom mrgreen
Muzika je fantastična!!! Ja se i dan danas ježim na nju. naklon naklon naklon
http://www.youtube.com/watch?v=mQImLI2RzJY
http://www.youtube.com/watch?v=ALi62X4BmI8 (početak je iz ove pesme http://www.youtube.com/watch?v=4sHwPrRALyw) naklon naklon

Stefan wrote:Pogledao sam i nekoliko prvih epizoda nove verzije, ono je sra*e. Bilo je i originalu ljubavne priče naravno, ali nije bilo patetike u onolikoj meri. Gloria iz originala mi je jedan od najboljih likova u novelama ikad. Sva je neustrašiva, a istovremeno simpatična skroz. Ma svi su mi bili super i imali su svoju svrhu u seriji, nije bilo likova tek da bi ih bilo, niti se nešto dešavalo tek da bi bilo što više epizoda.
Ma rimejk je grozan, ja sam izvrteo prvih 15-ak epki i stvarno je bezveze. Sem Anette i Juace, ostatak je užas. I mislim da tu neće biti JŽ Altagracia i Ismael.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 16.04.12 19:47

danas sam uhvatio seriju na tv bgd, emituju stari snimak sa vhsa, mada ni sama televizija nema bolju sliku od izlizanih vhs kvaliteta. smile2

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by MStefan on 18.04.12 19:59

Danas se na TV Bgd ponovo emitovala 7. epizoda, kao i juce...

MStefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2060

Back to top Go down

Post by Sava on 24.06.12 2:54

Juče sam uhvatio posle milion godina seriju. Ubiše Sagrario. pop Valja se podsetiti gradiva. Pri prvom gledanju, ovo je ostavilo ogromne traume. rofl

Uskoro će Laura da lansira Marinu niz stepenice. mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Phoebe on 16.09.12 21:19

Volim ovu seriju, gledala sam kad je bila na Kosavi... Pa sam opet pocela da je gledam na tv bgd, ali je nestao kanal sad dosla sam do one epizode kad je Glorija u zatvoru, ubise onu Emu, sad ce valjda da se Laura vrati, ako nisam nesto pobrkala.

Volim Gloriju i Salomona, ali posebno Cordelia i Pancha wub

Senior member

Poruka : 762
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Aleksandarleo on 20.09.12 22:41

Ova i la viuda joven su mi najbolje hahnove serije

Aleksandarleo
New member
New member

Poruka : 21