EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

El rostro de la venganza

Page 61 of 64 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62, 63, 64  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: El rostro de la venganza

Post by Stefy on 13.04.13 16:44

Stefan wrote:Šteta što je ERDLV bila (pre)puna rupa i razvučena, priča je baš imala potencijala.
Upravo tako. Priča je bila sasvim solidna i da je realizovana na bolji način, možda bi serija bila hit. Ovako, meni se serija produkcijski nimalo, ali nimalo ne sviđa. Od 1 do 5 dajem 0 za produkciju, scenografiju i sve ostalo. Kimberli me je od samog početka serije užasno nervirala, kao i Migel Anhel i Penelope, takvi antitalenti da je to strašno. stars Dalje, od početka serije su scene na otvorenom bila scene na groblju, koju nisu mogli ni u zadnjoj epizodi da izostave, onda eventualno ispred neke zgrade, Antonijino ubistvo, Antonijino bekstvo u Majamiju, ovo sad na kraju u onoj šumi i to je otprilike to od dužih scena. Ostatak je sve snimano u kartonskim studijima i meni se to prosto gadilo, nisam mogao to da svarim ni sada na samom kraju serije. U nekim epizodama sam mikrofone primećivao, neke scene su taaaaako plitko i providno odrađene. Dakle, sama produkcija je za mene 1+ na skali od 1 do 5.

Konkretno, zadnja epizoda. Previše razvučena, vidim da je trajala 50 i nešto min, a moglo je sve stati u 40 ako je ovo bilo sve što su hteli da nam prikažu. U nekom trenutku mi je bilo žao čak i Alisije, dirljiva je scena kada Martin pokušava da je ubije, pa kad dolazi policija a on viče da je trudna. Onda, svidela mi se i Martinova poseta Alisiji u zatvoru, baš mi je u tom trenutku bilo žao i naježio sam se, kada joj je Martin rekao da ne zna zašto je dozvolila da uništi život kakav je mogla da ima i onda kad on pođe, ona kaže "Ni yo". cry To mi je baš onako bilo driljivo.

Dok je bilo Alisijino suđenje, mogli su da ubace flešbekove o tome kako je ubila Karolinu, Markosa, Alehandru i ostala ubistva koja nisu bila detaljno prikazana. Veliki minus jer to nisu uradili.

Dalje, Esekjel na slobodi? stars Ubio je Horhe Kastilja i namestio Martinu da je ubio onu decu i dobije 3 godine? Ma dajte, molim vas. Trebalo je i on da ostane doživotno u zatvoru, nije mi se svidelo jer su ga oslobodili.

Poslednja scena na groblju mi je fenomenalna. Ja sam gledao poslednju epizodu "Alguien te Mira" i ne mogu reći da je baš isto. Možda je ista fora, ali ova zadnja scena kada je Alisija u zatvoru je zaista fenomenalna. aplauz Takođe sam se naježio kada je Martin pričao ćerki o tome kako mu je Antonija pomogla i kako sake god. dolaze da joj donesu cveće, veoma dirljivo. cry Očekivao sam da će nakon što pođu sa groblja da se pojavi neko na groblju i smeje se, ali je i ovako ispalo super.

Da prokomentarišem sad seriju u globalu: Priča je bila dosta zanimljiva i mogla je da drži pažnju. Dobro su odradili kako se sve desilo na dan ubistva, nije nešto preterano nerealno. Ogroman minus jer su se minimalno potrudili oko snimanja flešbekova, kako glumaca, tako i scenografije. Dodali su toliko nebitnih stvari u seriji koje su odvlačile pažnju od pravog problema: Felipe Rios i cela halabuka oko toga da je Martinov otac, Laurino vaskrsenje - mogli su da naprave da ju je Esekjel ubio i da se ne vrte oko toga 30 epizoda, Rafaelina želja za osvetom Esekjelu. Glumci su mogli više da se potrude oko glume jer su neki glumci stvarno katastrofalno izneli uloge. Konkretno, Kimberli je meni užasna, kao i Aleks koji od početka serija nije bilo scene da on ne muca. Ne znam da li mu je takav lik ili ne može to da kontroliše, ali me je to užasno nerviralo. Marlen je najbolje iznela svoju ulogu s obzirom da je došla na pola serije, kako ulogu dobrice, tako i ulogu psihopate.

Ocena za seriju od 1 do 5: 2+. Možda se neko neće složiti, ali je meni ova serija u više navrata bila dosadna nego interesantna, tako da ne mogu da joj dam veću ocenu. Ne bih je nikada više ponovo gledao jer bih se verovatno žešće smorio. U svakom slučaju, drago mi je da se završila i da sam se od nje konačno oprostio.

EDIT: Miloše, nemoj gubiti vreme gledajući ovu seriju. Jedino vredno u tim epizodama su scene kada Marlen glumi psihopatu jer je zaista odlična. Pogledaj poslednjih 4 epizoda, one su interesantne, a ostatak će ti biti čisto gubljenje vremena.

Evo i od mene kraja serije, bez prevoda, ali u malo boljem kvalitetu poslednja scena:

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3920
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 13.04.13 19:42

Miloše, nemoj gubiti vreme gledajući ovu seriju

Ne planiram da gledam cele epizode, nego da malo ispremotavam ovih 50-ak epizoda.

Inače Martinova i Evina ćerka je prava Chocarrova ćerka, zove se Allegra.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10568

Back to top Go down

Post by Stefy on 13.04.13 19:46

Je l' da? I meni se činilo da je njegova prava ćerka jer sam ga na više slika video sa decom i bila mi je poznata devojčica.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 13.04.13 20:13

David Chocarro ‏@DavidChocarro 15h

Ese fue el debut oficial en Novelas de mi hija Allegra... Un babero x aca!!!!

Sinoć je mala bila zvezda twittera. smile

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10568

Back to top Go down

Post by Stefy on 14.04.13 0:50

Evo sva Alisijina ubistva i pokušaj ubistva u kojima je ona prikazana (ostatak nije direktno ni prikazano, sem Marijaninog koje verujem da znate napamet):

Alicia trata de matar a Tomas

play

Alicia mata a Francisca y a Pablo

play

Alicia mata a Rafaela

play

Alicia mata a Veronica

play

Ovi koji nisu gledali videće da su dosta plitko odrađena, pogotovo ubistvo Fransiske i Pabla. facepalm Evo i specijala sa glumcima povodom kraja serije:

Lo mejor del Final #1

play

Lo mejor del Final #2

play

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bayron on 03.07.13 17:19

"TV Novele", maj 2013.

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Eiza on 04.07.13 0:54

Ma ova serija je prebolesna... S potpunim pravom - čisti promašaj! thumbdown 

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by tinna19 on 04.07.13 1:26

Kako god na kraju ispala, serija je makar imala jedinstvenu originalnu priču, dosta drugačiju od ostalih. I voljela bi da Telemundo više snimi takvih serija, jer ovih običnih klasičnih sapunica ima na pretek. Dok se serije poput ERDLV i LCDAL ne snimaju baš često..meni su takve najbolje...smile2

tinna19
Member
Member

Poruka : 214
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Eiza on 04.07.13 1:33

tinna19 wrote:Kako god na kraju ispala, serija je makar imala jedinstvenu originalnu priču, dosta drugačiju od ostalih.
Slažem se! Ali kakve im koristi od svega toga? sad A i nekako u posljednje vrijeme u SVAKOJ njihovoj seriji mora negdje prskati krv po tome koji ubija nekoga...

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by tinna19 on 04.07.13 1:37

Pa upravo je po tome i Telemundo prepoznatljiv...meni to ne smeta...smile 

tinna19
Member
Member

Poruka : 214