EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Avenida Brasil

Page 1 of 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

View previous topic View next topic Go down

Avenida Brasil

Post by Bayron on 11.05.12 0:01

AVENIDA BRASIL
(AVENIJA BRAZIL)

Rede Globo, 2012.
Broj epizoda: 160

Sinopsis:

Avenida Brasil je dinamična, životna i moderna telenovela koja otkriva kako nepopustljiva ambicija i okrutnost mogu promeniti sudbinu jedne devojke i dovesti je do osvete.

Ovo je priča o borbi ljupke Rite da povrati život koji joj je zla i proračunata maćeha Karminja ukrala dok je bila još devojčica. Ritin otac umro je pod čudnim okolnostima, a Karminja i njen ljubavnik Maks poslali su devojčicu da živi na deponiji, kako im ne bi ugrozila planove da se obogate. Ona je tamo bila prinuđena da radi teške poslove pod nadzorom okrutnog Nila, ali upoznala je dečaka Batatu, koji joj je postao najbolji prijatelj. Nakon nekog vremena, Ritu je usvojila bogata porodica, koja joj je dala ime Nina i odvela je u Argentinu. U međuvremenu, Karminja se udala za bivšeg fudbalera Tufaoa, kojim manipuliše. Usvojili su Batatu, koji je zapravo Karminjin pravi sin, promenivši mu ime u Žoržinjo, a u njihovu kuću doselio se i Maks, koga je Karminja svima predstavila kao rođaka svog prvog supruga.

Godine su prolazile, a Nina je sve vreme planirala osvetu protiv onih koji su je povredili. Na kraju se zapošljava kao kuvarica u Karminjinoj kući, nesvesna da će i sama patiti zbog mržnje koju oseća prema njoj. Jedino što povezuje maćehu i pastorku je ljubav prema Žoržinju - dečak sa deponije Ninina je simpatija iz detinjstva, koju nije uspela da zaboravi, a Karminja ga obožava. Nina će morati da se suoči sa svojom prošlošću i da nauči da kontroliše žeđ za osvetom, jer bi svaki nepromišljeni postupak mogao da je košta Žoržinjove naklonosti, ali i sopstvenog dostojanstva...

TREJLER:
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6927
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Avenida Brasil

Post by Bayron on 11.05.12 1:02

pošto mi je španska sinhronizacija a favorite dosta ublažila doživljaj serije, rešio sam da počnem da gledam neku na portugalskom i učim polako jezik. a pošto je ova sveža i najsličnija njoj, odmah sam znao koju da odaberem. smile2 malopre sam pogledao prvu epizodu i sviđa mi se, nije da sam nešto preterano oduševljen, pre svega jer nisam sve fore dobro pohvatao, a i dosta sam se opterećivao oko hvatanja radnje, ali uhodam se vremenom. negativka i devojčica su svakako ostavile najjači utisak, ni jedna ni druga nisu naivne. mrgreen

pa pošto je prvi post, da počnem sa prepričavanjem radnje, odnosno onog šta sam i kako ja shvatio. radnja počinje 1999. genesio je ostao udovac, sa pokojnom ženom ima ćerku ritu i sada je oženjen carminhom. carminha je negativka, sa njim iz interesa i ima ljubavnika sa kojim planira kako da od ovog izvuče pare. devojčicu teroriše kradom od oca, pred kojim glumi nevinašce, i svaki devojčicin pokušaj da otvori ocu oči je neuspešan. sve dok carminha ne zatraži od muža da kupe stan i presele se iz kuće pokojne žene, koja loše utiče na sve... genesio na to pristaje i odluči da uzme kredit. devojčica čuje razgovor između carminhe i njenog ljubavnika/saučesnika, pa otkrije njihove planove sa kreditom i upozori oca da ovi hoće da mu uzmu pare..... tek tad joj otac pridaje značaj onome što mu ćerka priča i odluči da sve to stavi na probu, pa pri izlasku iz banke iznosi lažnu kesu u kojoj nema novca, a koju mu motorciklisti otimaju... tada shvata da je devojčica sve vreme pričala istinu, uzima novac iz banke, sakrije ga i kaže ćerki gde ga je stavio, a pred ženom se pretvara da ništa nije shvatio. carminhu zove saučesnik i javlja joj da su umesto novca uzeli praznu kesu, nakon čega ona izlazi da se sastane sa njim... muž je prati i prisluškuje njihov razgovor... kad saučesnik ode, suočava se sa ženom koja ga na kraju gura niz stepenice i ostavlja povređenog da leži.... ona i saučesnik odlaze nazad u kuću, u kojoj se devojčica zaključala, kako bi uzeli skriven novac.... genesio pokušava da stigne do kuće, ali ga autom udara tufao, fudbaler koji se vraća sa uspešno odigrane utakmice... ovaj mu na samrti govori ime svoje žene, na šta mu fudbaler poručuje da ništa ne brine, da neće dozvoliti da njegovoj ženi išta zafali u životu... i onda se ovaj napreže da mu objasni stvar preciznije, ali tada umire...

pored te glavne porodice i likova oko tufaoa (koga glumi murillo benicio), za sad ima i treće grupe likova koja se vrti oko cadinha (raul iz indije), biznismena koji ima dve žene. bilo je simpatičnih scena oko njega, posebno ona sa ženama i kravatom, a posle na kraju kad u restoranu zatiče obe žene, koje naravno ne znaju jedna za drugu... od meni poznatih glumaca primetio sam i naziru iz klona, koja je valjda murillova majka, a carminhinog saučesnika glumi jedan iz amerike.... u daljim epizodama se pojavljuju mel iz klona (kao odrasla rita) i halej iz favorite, verovatno kao njen partner.

nije da nije bilo naivnih situacija, ali ok. sve je dobro odglumljeno, a produkcija je vrhunska... najjača scena, prva sa ritom i carminhom naklon rofl rofl

(03:50)

Administrator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.05.12 1:37

Gde imaju epizode? Ja sam na yt našao smao prvu

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10071

Back to top Go down

Post by Bayron on 11.05.12 8:21

ovde: http://novelashdtv.blogspot.com/2012/03/avenida-brasil.html

Administrator

Back to top Go down

Post by Franko on 11.05.12 11:55

Ja gledam seriju, na 12-oj sam epizodi. Ajd imat ću s nekim komentirat. plez:

Carminha je genijalna, tj. ta glumica je glumi za bacit se na pod :s

Alma gemea - 140/227
Amar despues de amar - 30/60
Novo mundo - 10/160
Rock Story - 135/185
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1948
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Franko on 09.06.12 23:41

Bayrone, gledaš? Do kud si došao? Ja do 15-e.

Alma gemea - 140/227
Novo mundo - 10/160
Rock Story - 135/185
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bayron on 10.06.12 0:25

tek sam pogledao dve epizode. sad sad mi je već ispitni rok, a u međuvremenu sam se više posvetio cobras e lagartos koja i nije baš ispunila moja očekivanja. pa da se ukratko dohvatim nje... protagonisti su mi preblagi, fali mi neka težina u centralnim likovima kao u favoriti. mariana ximenes mi evo već u drugoj seriji ne leži... jesi ti gledao nju? jel se ima tu šta zahuktavati? ja sam očekivao nešto više od ovako proste ambicije za novcem sa već viđenim spletkarenjem... za sad mi je jedino seo lik beline tetke, ima dobrih ispada.. leona i estevao imaju potencijala, ali po do sad viđenom previše su tipični... sve ostalo, baš mlako...

nadam se da će mi avenida bolje sesti, bar zbog carminhe koja ima težinu, samo da savladam ovo zamaranje pri gledanju zbog neznanja jezika...

Administrator

Back to top Go down

Post by Franko on 10.06.12 0:42

Ja ti Cobras nisam gledao, tako da ti tu ne mogu pomoći. A ni ne znam tko je Belina tetka? Misliš na nju:

http://ce.imguol.com/album/mara_manzan_f_012.jpg

(ova desno)

Ona mi je predobra. rofl

Prebaci se radije na Avenidu. Cobras je "novela od 7", više komičnosti, manje logike i zamoran par. Ximenes je najgora bila u Favoriti i Cobras (tu se slažu i brazilski mediji). Nije ona kriva, likovi su joj bili za upucat se. stars

Alma gemea - 140/227
Novo mundo - 10/160
Rock Story - 135/185
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bayron on 10.06.12 1:04

da, glumica se zove marilia pera. smile meni fali drame i napetosti, a ovo je baš kao što kažeš. ali daću joj šansu još neko vreme, retko šta prekidam pre 20-30 epizoda, a osim ove dve za sada ne znam šta drugo da gledam. prioritet ću da dam avenidi, pogledam par epizoda sledeće nedelje pa javim utiske...

Administrator

Back to top Go down

Post by Sava on 12.06.12 20:15

Meni je Avenida došla kao odlična zamena za Passione. thumbsup Trenutno sam na desetoj epizodi. Rita/Nina "upoznala" Carminhu. wow Verujem da sada kreće šou kada se zaposlila kod njih.

Cadinho, njegove dve žene i ljubavnica rofl naklon Ovaj glumac ima dosta sličnu ulogu ženskaroša kao što je imao i u "Lacos de familia", samo ovde bar i radi nešto. lol1

Nathalia Dill wub

Murilo je baš omatorio od perioda "Klona", mada opet je deset godina u pitanju. Njegova majka mi je genijalna. rofl

Posting Freak

Poruka : 1858

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics