EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pasión prohibida

Page 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

View previous topic View next topic Go down

Re: Pasión prohibida

Post by Božić29.10.'99 on 06.12.17 0:25

Pa u ono vreme kada se prikazivala AiM na Prvoj mi je bila strava serija,onda su tek bile početne serije u Srbiji.I mnogo mi je bolje od početka bilo sve nego ovde,sad kad bih je opet gledao ne znam kakav bih utisak imao.A to da turske serije nemaju radnju i dešavanje uopšte nije tačno i ne znam šta ti bi da lupiš tako nešto.Naravno da ima i onih koje imaju te mane ali ne možeš reći za sve.Eto ti Lišće,OBGZK,BG,Paramparcad dok nije ubijena Nurgul posle katastrofa,Zehra  rofl rofl ,Nasledje...

Božić29.10.'99
Senior member
Senior member

Poruka : 663

Back to top Go down

Post by Katarina on 06.12.17 0:32

Znam da sada nije lepo reći ali meni se ovde Monicina gluma nimalo ne dopada,ne znam šta joj je bilo.

Katarina
Junior member
Junior member

Poruka : 142

Back to top Go down

Post by Sasha on 06.12.17 0:39

Njena gluma je u ovoj seriji malo čudna, ali vremenom se čovek navikne na nju.. Kasnije mi uopšte nije smetala, baš mi je bila kul sa tim nekim stavom "Briga me za sve" , ali zato Bruna cekic  Uopšte nije zaslužio kraj koji je imao

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1903

Back to top Go down

Post by Stefan on 06.12.17 0:46

@Božić29.10.'99 wrote:A to da turske serije nemaju radnju i dešavanje uopšte nije tačno i ne znam šta ti bi da lupiš tako nešto.Naravno da ima i onih koje imaju te mane ali ne možeš reći za sve.Eto ti Lišće,OBGZK,BG,Paramparcad dok nije ubijena Nurgul posle katastrofa,Zehra  rofl rofl ,Nasledje...

Predosadne su. Pa eto i te koje si nabrojao su zzzzz Ne možeš mi reći da je epizoda od sat i po, dva, dva i po sata prezanimljiva i puna dešavanja. Pošto nije i nemoguće je da bude. Mnogo je više praznog hoda nego same radnje. Tih dva sata po epizodi može da stane u pola sata, onda bi se moglo govoriti o zanimljivosti i radnji. Ovako imaš razvodnjene priče koje se od indijskih splačina razlikuju jedino po dobroj glumi i/ili boljoj režiji.

Znam da sada nije lepo reći ali meni se ovde Monicina gluma nimalo ne dopada,ne znam šta joj je bilo.

Isto. horor Žena je bila odlična glumica, što je pokazala u prethodnim serijama. Pa eto i Flor Salvaje je snimila za Telemundo i bila je super. Doduše to je radio RTI. Ne znam, bila je skroz veštačka u PP, gluma je bila nekako usiljena. Moram, naravno, da se ogradim, nisam gledao seriju, pogledao sam samo prve dve, možda tri epizode i posle neke scene i to isključivo zbog nje pošto mi je od MPC postala baš draga.

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2986
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Katarina on 06.12.17 0:53

Ja sam odgledala sve njene telenovela pa ona je u El Desprecio briljirala posle Miss Universe čak je i njenim venčanjem završena serija ,a nije bila glavna.A ovde u PP izgleda baš kao da je sa modne piste došla na set,samo je odradjivala.

Katarina
Junior member
Junior member

Poruka : 142

Back to top Go down

Post by Božić29.10.'99 on 06.12.17 1:07

Ne znam,meni od ovih nabrojanih i još nekolicina jeste zanimljivo i bez problema 2 sata pred ekranom. smile
Meni lično je bitno da svaka serija ima non-stop neko dešavanje.Spletke,obračuni,svadje,šamaranje,ubijanje,vijanje kroz celu državu rofl ,guranje por las escaleras.Uopšte ne mora da bude kvalitetna nešto produkcijski i ne znam ni ja šta već samo cirkus.Doduše,ovaj moj opis više karakterizuje Televisu ali svejedno.I u Zehri,OBGZK,Nasledju i Param. je svega toga bilo.Ima ih još ali ne mogu da se setim svih serija.Eto ja počeh od kulina Bana,ali suština je da turske serije nisu uopšte dosadne kod njih ili imaš žalopojke ili cirkus.A što se tiče indijskih serija ja isto moram da stanem u odbranu Ići koju sam na svakih 200 epki gledao  rofl i koja je bila toliki urnebes i da je radila neka bolja produkcija bila bi prodavanija od Kasandre.Kad se samo setim kako nekog negativca mislim da je Maharani ili Makaroni tako nešto hteo valjda da ubije Miti pa se neka gvožđurija sa plafona odvezala i njega ubila  rofl rofl rofl Pa onda i neka nesreća sa autobusom...Pa ona tetka veštica.Skrenuh sa teme ali oprostite mi. smile2

Božić29.10.'99
Senior member
Senior member

Poruka : 663

Back to top Go down

Post by Stef on 06.12.17 3:41

Imenjače, Božiću, ništa lično, ništa loše ne mislim, al moram da prokomentarišem ovo... smile2

Opet rasprava moj ukus je bolji od tvog. zzzzz
Znači obožavam kad pročitam ne možeš reći ovo ili ono. Da podsetim, ovo je forum.

To koja serija puca od dešavanja i zanimljivosti je skroz relativna stvar.
Što je nekome zanimljivo, nekome može da bude dosadno i negledljivo.

A sa druge strane, Stefan i da je rekao da su turske gore od indijskih, na to ima pravo, sve i da nije tačno i da je ovakvo i onakvo.

I opet generalizacija turske su sve dosadne i imaju samo prazne hodove, hladne su, bezlične itd.

Ko da su mnogo gore od Kasandre čija radnja može da stane u 20 epizoda, a razvučena je na 150.
Ko da su mnogo gore od onoga što prave Castro i Nicandro koji su školski primer praznog hoda.
Ko da su mnogo gore od Globovih serija sa 250 likova od kojih 10 ima neku svrhu.
Ko da su mnogo gore od Telemundovih rimejkova koji su razvučeni kao gladna godina.
Ko da su mnogo gore od argentinskih serija koje su ledara veća nego sve skandinavske zajedno.
Ko da su mnogo gore od Jimenezovih misterija od 100+ epizoda koje bi Netflix spakovao u 10.

Hoću da kažem da je sve do pojedinca. Da ne bude zabune, volim i tu razvučenu Kasandru i milion Globovih likova i Telemundove rimejkove i Jimenezove spore misterije. Samo ne volim Castra i Nicandra. mrgreen I argentinske ledare.

Naravno, i među argentinskim i Globovim sa milion likova ima svetlih primera, al sam se fokusirao na većinu.

Kod turskih kao i kod ostalih ima i dobrih i loših, i zabavnih i dosadnih serija. Mnogo više ovih dosadnih nego zabavnih, al tako je kod svih, ne samo kod Turaka. Imaju praznog hoda, al Bože moj, koje pa nemaju.

Negde taj prazni hod znaju dobro da zamaskiraju pa se i ne primeti kao na primer u OHB ako već pričamo o turskim. A neke serije jednostavno budu prijatne za praćenje pa i ne obratiš veliku pažnju.

Na kraju krajeva, ne pričamo o Netflixu ili HBO-u nego o jebenim sapunjarama.

E sad, da znaju da budu dosadne, to se slažem, imaju zamorne faze. I to SVE turske koje sam dosad gledao, nijedna nije držala pažnju od prve do poslednje epizode. Čak ni OHB koju toliko volim i uzdižem u nebesa, tu do 30. boluma je imala jedan prilično zamoran period da mi je došlo da je batalim. rofl Al srećom nisam.

Veliki problem koji turske imaju su minutaža i broj epizoda. Al jbg, rejting i alavi producenti diktiraju pravila pa u 90% slučajeva serije budu upropaštene silnim produžecima i trajanjima od 3h po epizodi.

Ali kažem, kad je dobro odrađena serija, kad dobro zamaskiraju prazne hodove, kad je oku prijatno, gledam i uživam. To važi ne samo za turske, nego i za sve ostale.

AiM je i meni bila dosadna serija. I to predosadna. 3 lika sa svrhom, ostalih 33 užas.
Da je film, bila bi super, ovako je bezveze. Al i kao takva, bolja je od TLMD verzije.

Prvo je gluma bolja, pa su centralni likovi bolje urađeni, samim tim je i emotivnija od nje (iako ne nešto preterano). A tek o onom imbecilnom kraju ne želim slova da trošim, ko kad bih na primer poredio kraj Lazosa i Tri Ane.

Od ovih što je Božić nabrojao jedino Nasleđe baš volim.
To mi je i bila omiljena turska do OHB, 3x sam je gledao. roofl

OBGZK uništena, Lišće tek od treće sezone zanimljiva. Ostale navedene bezvezne.

Eto, budala se raspisala pa vi sad čitajte ako možete. rofl

Posting Freak

Poruka : 7144
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.12.17 4:01

Monica je u PP muku mučila sa neutralinm akcentom. Prosto se videlo u scenama da previše razmišlja o tome. A onda zbog preteranog pritiska razvlačila je neke reči i na momente zvučala kao da ima govornu manu. Ali je zato u emotivnim scenama kidala i brisala pod sa Canelom.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10945

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics