EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Dama y obrero

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Dama y obrero

Post by Stefan on 08.06.12 19:50

DAMA Y OBRERO

TVN, 2012
Broj epizoda: 189 (nacionalna verzija)

Ignacia je inženjerka koja ima ceo svet pod nogama i radi u velikoj građevinskoj firmi. Verena je za arhitektu Tomasa, vlasnika kompanije u kojoj radi - u vezi su već godinama, ali kako se bliži dan venčanja, Ignacijino raspoloženje se menja... Čini se da Tomas više nije simpatičan mladić koji je osvojio njeno srce.

Život ovog para je, kako je vreme prolazilo, postao pravi pakao, romantični trenuci zamenjeni su burnim svađama, a sve Tomasove vrline koje su očarale Ignaciju nestale su, da bi u prvi plan isplivale mane. Za vreme vrlo glasne diskusije na ulici, buduće supružnike razdvaja jaka ruka - to je Julio, plemeniti mladić koga život nije mazio. Radio je svašta da bi preživeo: bio je stolar, vozač, slikar, čak i mehaničar. Susret u nimalo prijatnim okolnostima biće sudbonosan za Ignaciju i Julia - nijedno od njih neće moći da porekne da oseća jaku privlačnost prema onom drugom.

Problem nastaje kada Ignacia na otvaranju radova na novom građevinskom projektu otkrije Juliov pravi identitet - on je samo još jedan beznačajan radnik, koji će morati da se povinuje njenim naređenjima. Hoće li ljubav i strast moći da nadjačaju socijalnu razliku? Ili će se, uprkos ružičastim bajkama, ispostaviti da ljubav ipak ima granice?

Uloge:
María Gracia Omegna - Ignacia Villavicencio
Francisco Pérez-Bannen - Julio Ulloa
Elisa Zulueta - Mireya Ledesma
César Sepúlveda - Tomás Ahumada
Magdalena Max-Neef - Engracia Hurtado
Santiago Tupper - José Manuel Ortúzar
Delfina Guzmán - Alfonsina Cardemil
Edgardo Bruna - Mariano Villavicencio
Carmen Disa Gutiérrez - Margarita Ulloa
Gabriel Prieto - Olegario Ladesma
Josefina Velasco - Gina Ulloa
Emilio Edwards - Christopher Lara
Daniela Palavecino - Trinidad Santada
Nicolás Oyarzún - Rubén Villavicencio
Silvana Salgueiro - Irene Ulloa
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2804
Godina : 27

Back to top Go down

Re: Dama y obrero

Post by Stefan on 08.06.12 20:11

Premijera je 11. juna u 14.30 h!

Solamente tu wub
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by laki on 09.06.12 13:06

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by laki on 12.06.12 11:02

PRVA EPIZODA

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Matko on 12.06.12 20:57

Dobro je krenula serija.

Scene na plaži aw Solamente tu aw Glavni se smuvali čim se upoznali. mrgreen Ajd neka i toga! wow Mrzim kad filozofiraju sa primer beso i primera noche de amor ko da je ne znam što. roll

Tomas je LFDAL Javier 2.0.

Best frendica od glavne neka fufa. Glupa je.

Glumi baba iz Tempana. Tamo mi je bila užasna, ovdje mi se sviđa kao lik.

Imamo i lisiadu ovdje, curetak od glavnog lika. Samo da ne bude kasnije ucjenjivanja - vidi ja sam u kolicima, invalid, ne možeš me napucati, bla bla jadna ja ... roll Ne djeluje mi zasad takva ženska, al' vidjet ćemo.

Sve u svemu, neloše.

Senior member

Poruka : 766
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Sava on 13.06.12 2:00

I meni je fina uvodna epizoda.

Dobar su par Ignacia (prezime Villavicencio naklon) i Julio.

Od kako su pomenuli onu sestru od Margarite i da imaju neku tajnu, pretpostavio sam da je jedno od dvoje Margaritine dece njeno. Što kasnije i ispade da je Julio. kafa

Smešna mi je mama od Ignacije, a i vidim da će se stalno svađati sa babom. lol1

Nasmeja me za ovo lisiada (uvek me podseti na neprevaziđenu scenu i glumu iz lokalne Marije). rofl Meni je baš simpa za sada. I nadam se da neće biti to što navodiš.

Tomas roll

Nastaviću sa gledanjem, nadam se da će biti bar upola dobra kao LFDAL i da neću odustati.

Posting Freak

Poruka : 1836

Back to top Go down

Post by Matko on 13.06.12 21:08

@sava wrote:Nasmeja me za ovo lisiada (uvek me podseti na neprevaziđenu scenu i glumu iz lokalne Marije). rofl Meni je baš simpa za sada. I nadam se da neće biti to što navodiš.

Neizbježno je. >> pop

U vezi nje... Mogla bi biti kučka teža. U nekom članku piše

así como las garras de los antagonistas, en especial de Elisa Zulueta, cuyo lisiado personaje (Mireya) pinta para transformarse en un ícono de las teleseries chilenas.

Sad ne znam da li je to pretpostavka autora članka ili zna nešto više od Chascasa.

Zanimljiva je i 2. epizoda. Malo mi glupo naglašavanje socijalnih razlika između glavnih, s obzirom da i Ignacijinu obitelj izvlači Tomas. mellow Znači da nisu ni oni baš naj naj po ekonomskom pitanju.

Bakica i cigare lol1

Dam ruku u vatru da je žena o kojoj priča Gina zapravo Ignacijina mater. roll

Senior member

Back to top Go down

Post by Sava on 14.06.12 22:10

@Matko wrote:Dam ruku u vatru da je žena o kojoj priča Gina zapravo Ignacijina mater. roll

I naravno da jeste. kafa

Gina je imala aferu sa Engracijinim mužem. Ova se već kune da će je ubiti. I srele se na kraju epizode. wow Engracijin sin, što je glumio i u "Joaquinu" mi je pregrozan. Vidi se da mu je lik propalica.

Što se tiče Mireye, ne bih voleo da ispadne neka loca, nekako mi je simpa ovako. Ali verujem da će morati da stane kad tad između Ignacije i Julija.

Baba je legenda. rofl

Što se tiče socijalnih razlika, pošto Gina ima para, ispada da je Julio bogatiji od Ignacije.

Glavna numera je baš simpa. egyptian

Posting Freak

Poruka : 1836

Back to top Go down

Post by Matko on 15.06.12 22:30

@sava wrote:Što se tiče Mireye, ne bih voleo da ispadne neka loca, nekako mi je simpa ovako. Ali verujem da će morati da stane kad tad između Ignacije i Julija.

Zasad ni po čemu ne daje da će biti negativka. Totalna dobrica. smile

Gina naklon Uvjerljivo najzabavniji lik u seriji. Meni barem.

Sad ispada da su glavni dvoje u krvnom srodstvu? Tj. polubraća? ninja Čisto sumnjam. Obično u sapunjarama onda ispadne da je glavna zapravo kćer od nekog drugog. Osim ako ovdje to nije "limite" koja se naglašava u sloganu. zvizd

Ruben i Irene - koji klišej od prvog susreta. roll Ne znam baš dal se ljudi upoznavaju sa svakim na cesti. Pogotovo ne s onima koji ih skoro pregaze. Al' ajde, sapun je. Mora biti sudbonosnih susreta. lol1

Senior member

Back to top Go down

Post by Stefan on 15.06.12 22:40

Nisam još gledao ništa, planiram da se bacim na seriju sad za vikend, bio sam zauzet oko ispita.

Uglavnom, pisao sam Chascasu pre koji dan, da mi da malo više infosa o seriji pošto ću pisati neki tekst o njoj i rekao mi je nešto na fazon da je hteo da napiše klasičnu priču o borbi između dobra i zla, gde su likovi bukvalno ili dobri ili zli (ništa između), a inspiraciju je potražio u starim "Televisinim" hitovima - "Los ricos tambien lloran", "Rosa Salvaje" i "Cuna de lobos". rofl

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top