EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escobar: El patron del mal

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

Escobar: El patron del mal

Post by Bad boy on 04.08.12 14:01

ESCOBAR - EL PATRON DEL MAL
(ESKOBAR - GOSPODAR ZLA)

Produkcija: Caracol TV
Broj epizoda: 74

"Escobar" je serija čija je produkcija trajala od 2009. do 2012. godine, bazirana na priči Pabla Escobara, svetski poznatog narko bosa. Konture serije predstavljaju razne pojedinosti iz Escobarovog života, počevši od 1959. godine; pojedinosti prikupljene od strane novinara, policijskih činjenica i svedočenja Escobaru bliskih osoba. Takođe, serija se oslanja na delo "La Parabola de Pablo" koje je napisao bivši gradonačelnik Medellina.
Seriju otvara scena koja predstavlja poslednje trenutke Escobarovog života, a zatim ga upoznajemo kao zadirkivanog dečaka nemirnog duha. Sve scene su snimane u eksterijeru i improvizovanim studijima, na više od 450 lokacija širom Floride i Kolumbije, uz angažman više od 1.300 glumaca. Produkcija svake epizode novčano iznosi nešto više od 130.000€.
Svojom premijerom i share-om od 62.7%, peak-share-om od 79% i rejtingom od 26.9% "Escobar: El patron del mal" postaje najgledanija premijera u istoriji kolumbijske televizije.

ULOGE:
Andrés Parra - Pablo Escobar
Mauricio Mejía - Pablo Escobar
Angie Cepeda - Regina Parejo
Cecilia Navia - Paty de Escobar
Eileen Moreno - Paty de Escobar
Vicky Hernández - Enelia
Linda Lucía Callejas - Enelia
Nicolás Montero - Luis Carlos Galán
Ernesto Benjumea - Rodrigo Lara Bonilla
Germán Quintero - Guillermo Cano
Alejandro Martínez - Marcos Hérber
Christian Tappan - Gonzalo Gaviria
Juan Carlos Arango - el Mariachi
Aldemar Correa - Julio Motoa
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1015
Godina : 23

Back to top Go down

Re: Escobar: El patron del mal

Post by Bad boy on 04.08.12 14:32

Planira još neko da gleda ili da počnem sa monolozima? rofl
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sasha on 04.08.12 16:00

ja cu poceti da gledam , ali tek posto mi se Infames zavrsi ... a tamo ostalo jos 9 epizoda

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1872

Back to top Go down

Post by Stefy on 04.08.12 17:18

Dok gledam "El Rostro de la Venganza", stalno ga reklamiraju. Po promou mi ne deluje nešto interesantno, ali pročitavši ovaj tekst, možda bacim pogled nekad. smile

Moderator

Poruka : 3833
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Bad boy on 05.08.12 2:13

Kao što već negde spomenuh, imate torrente, evo screenshotova. Ima oko 100-ak seedera na svakoj epizodi, što je odlična stvar.

Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 06.08.12 2:07

Ajde budem pogledao ovih dana prvu epizodu. smile Onlajn ne mogu da gledam, piše da nije dostupno na mojoj lokaciji. Kad odgledam, javljam utiske, ali sumnjam da ću da je odgledam u celosti jer trenutno ne mogu. xD A ko zna, ako mi se svidi, ko je*e ERDLV. smile2

Moderator

Poruka : 3833
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Bad boy on 06.08.12 23:45

Priča počinje '90-tih godina, Escobaru je frka, na ivici je toga da bude zarobljen, izgleda ga svi zeznuli, okrenuli se protiv njega.
Najednom, 1959. godina, neka kolumbijska zatucana selendra. Prvom scenom su verovatno želeli da publika saoseća sa Pablom, da ga ispoštuje ili nešto slično. On je na mostiću, a braća mu ne daju da prođe, muče ga. Minut-dva kasnije, Pablo smešta svom najstarijem bratu koji dobija batine. Lice nevinašca i "no fui yo". Pomislih u tom trenutku da je izrastao u čoveka kakav je bio zbog tog ugnjetavanja isl. Zatim se produbljuje njegova bolesna psiha. Krade kontrolne zadatke, izaziva revolucije već kao klinac od 11-12 godina; naime, tera drugove da se pobune protiv iznenadnog testa. Prikazani su i nemiri koji su uništavali Kolumbiju, na sve strane nasilje, mrtvi ljudi...

1974. Već se kreće sa mutnim poslovima u koje su umešani svi muškarci u familiji. Krađa i preprodaja nadgrobnih ploča itd. Zatim, Pablo počinje da radi za nekog matorog. Razvozi mu robu. Međutim, on već kreće sa svojim poslićima i zakuskama, na oči matorog. Bile su tu dve zanimljive scene:
1. Neko kokain predaje pri proveri prtljaga na aerodromu. Kolumbijska vlast ne uspeva da prepozna šta je to, i lik prolazi bez najmanjeg problema.
2. Dvojica momaka na motorima prilaze nekom radniku i smaknu ga, odlaze, šef je isprepadan, misleći da je atentat na njega, a ostatak radnika nastavlja svoj posao. Ulica mirna, niko ništa ne preduzima. Odlično!

Fora je, izgleda, što matori nije bitna karika u Escobarovom životu, te on upoznaje neku, citiram, "Soy Graciela Rojas, la hija de perra."
Ko je ta glumica?

Bez zamerki za sada. Intro na kraju epizode. stars

Takođe, tu je i neka ljubavna priča. roll
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Angie on 07.08.12 0:59

"Soy Graciela Rojas, la hija de perra."
Ko je ta glumica?
Zove se Luces Velasquez.
Pogledala sam i ja prvu epizodu,videla sam promose na tmd pa rekoh da vidim o cemu se radi.Ne privlaci mi paznju nesto narocito,al odgledacu jos par epizoda pa cu videti da li cu nastaviti da gledam. smile
Angie
Senior member
Senior member

Poruka : 916

Back to top Go down

Post by Bad boy on 07.08.12 2:17

Sećam je se sad. la Diosa coronada.

Angie, ovo definitivno nije za tebe. Ne bih da zvučim seksistički, ali ne znam šta bi žene moglo da privuče u ovoj seriji. Scenario filmski, frajera nema...

Pretpostavljam i da je bila cenzurisana na Telemundu.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Hierro on 10.08.12 21:41

Moracu ovo poceti gledati. Odlicna prica, a i cim je Mole hvali znaci da sigurno valja. smile2
Hierro
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1660

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Back to top