EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escobar: El patron del mal

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Escobar: El patron del mal

Post by Miloš92 on 12.08.12 18:23

Nikad neću shvatiti one koji neprestano prozivaju druge zbog serija koje gledaju... Ukusi su različiti i svako gleda ono što mu se svidja.

Što se tiče LFDAL serija je toliko precenjena da nema dalje... Glumci (meni do tada nepoznati), ali zaista odlični... Glumom više nego zadovoljan. Ali sama radnja, za mene vredja ljudsku inteligenciju... Prvi deo serije odličan, misterija, stalno neka dešavanja, al kako je počelo da se naslućuje šta se krije iza svih tih misterija veliko razočarenje. Gledaš 50-60 epizoda, nagadjaš, smišljaš razne kombinacije i onda onolika glupost... Gonzalo pola serije istražuje dogadjaje u kući Condeovih iza kojih sam stoji. Drugi deo serije mi je sam po sebi dosadan. Telemundovu verziju sam odgledao samo prvu epizodu iz znatiželje... Što bi se reklo isto sranje samo sa gorim glumcima.

Sa Stefanom se obično slažem jer smatram da je realan,osim kad se udruži sa ekipom pa krene na mene sa ne znam kojim razlogom, al to u poslednje vreme smo u ok odnosima, al ovaj put se ne slažem... Ja mogu da kažem da sam gledao npr Auroru, koja mi je bila dobra, al isto tako trenutno gledam LRDS (o njoj ću ostaviti komentar kad odgledam poslednje dve epizode, al eto da kažem nisam nešto oduševljen ma koliko da je hvale). Tako da ne vidim razlog zašto neko ne bi gledao ovog Escobara, ako ranije nije gledao takve serije. Za sve postoji šrvi put.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10599

Back to top Go down

Post by laki on 12.08.12 19:35

Nikad neću shvatiti one koji neprestano prozivaju druge zbog serija koje gledaju
Onda me iskreno zanima čemu služe forumi? Postoje sajtovi/twitter/facebook za informacije. Neki su očito promašili mesto, pa pišu za post ko da čitam nećiji lični blog. Ako prokomentarišemo, onda zašto napadamo. Mislim stvarno ...
Ajmo onda da se svi pokupimo i ciao. A posle idu žalbe da se na EMDT ili bilo kojem drugom forumu slabo piše i kad se piše u offtopicu. Pa nije ni čudo. roll facepalm

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 12.08.12 20:09

Na ovom kao i na latin svetu koji su forumi o serijama najmanje se o njima piše. Gledaju se serije, zašto onda neko ne komentariše o tim serijama? Ne, radije ćemo pisati o lfdal koja se završila pre sto godina a mislim da ne postoji tema u kojoj serija nije spomenuta.

U temi neke serije skoro pa se ni ne piše... Samo se pišu neke novosti, ko šta gleda i sl. A što se tiče dužine posta, nisam bio dugo na forumu pa sam sad se uključio u diskusiju il šta je već u pitanju. Ko ne želi da čita ne mora, preskočiš i to je to.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10599

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 12.08.12 21:42

Ko bi rekao da će se meni, tako velikom obožavatelju shit serija (aurora, erda,efde,teep...) svidjeti Eskobar.

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Bad boy on 12.08.12 23:05

Već nakon par epizoda sam spazio takvu spojlerčinu u entradi.. facepalm
Jeste, doduše, logično to, ali neki element "iznenađenja" ne bi bio na odmet.

I tako odoše prvih 20 epizoda. Oduvan sam, bukvalno. Prepričavati radnju mi se ne da, a da se setim određenih pojedinosti biće potrebno vremena. Mnogo, zaista mnogo toga se za ovako kratko vreme izdešavalo. Vreme leti, radnja teče, održavajući istu dinamiku od pre 20-ak epizoda.

Likovi su dobro izgrađeni, no premalo prostora dato porodičnim odnosima, o kojima se piše po Facebook-u i stavljaju citati majke Escobarove. Patricia premalo prostora dobila, a tako je simpatična, sva buckasta, smotana, naivna... wub
Galan - dosadne li spodobe. Ubacili su u seriju i par snimaka pravog Galana, liče, zaista, isto im je i ponašanje. Glumac ga je sasvim uredno skinuo, no ono u šta ne mogu da poverujem je to da je u vreme te afere oko početka narkotrafikinga za kongresmena izabran neko ko izgleda kao autentični fiksator. Zatim, žena mu. facepalm Ne bi li propala, Kolumbijo jadna!

Jako dobra konstrukcija serije, dinamična, zanimljiva, zahteva angažman mozga, jedna odlična produkcija koja obiluje odličnom scenografijom; međutim ne bi to bilo toliko zanimljivo da ta ista scenografija ne podseća u maksimalnoj mogućoj meri na prave lokacije; poput Tranquilandie, kraja u kome Lara živi, Napolesa itd. Nekoliko puta se pominju Caracolove vesti, i pretpostavljam da su snimci uzeti sa te televizije (što je i logično). Kad sam već kod vesti, Angie Cepeda. Sećam je se po nekoj ulozi jadne i bedne Fiorele, a ovde jaka, odlučna žena, beskrupulozna. Dobro izgleda s obzirom da je u godinama. Onim godinama.

Primetih da ima dosta poveznica sa serijom "El capo". Bolivar je uzimao šta je mogao odavde, preko Napolesa, do nadimaka poput "El Topo", "El Bayron", el ovo... Da se provaliti da su i scene ubistava u El capo i VIctorinos odrađene na sličan način kao i ovde (u knjigama se sigurno više da primetiti sličnost).

Izvinjavam se u prekidu rasprave, ali ja reko da prokomentarišem malo događanja. A i ima ljudi koji gledaju. Samo napred!
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1015
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Stefy on 31.08.12 15:39

Je l' postoje prevodi za ovu seriju? Ne mora srpski, španski ili engleski.

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3924
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Bad boy on 31.08.12 19:26

Da, na 63 jezika je prevedena serija. Prosto ne znam koji da izaberem prilikom gledanja.

Šta će ti, uopšte, prevod? Savršeno je razumljivo (uz DD5.1)
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 31.08.12 20:07

Ja ništa nisam razumeo kada na početku neko priča kao na nekom radiju i prestao sam od nervoze. :/ Mislim da ću ipak da sačekam da počne na Pinku i tad da je gledam.

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3924
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Bad boy on 01.09.12 22:06

Ne sećam se tačno, ali je rekao da ga u njegovom jebenom (dugo im je trebalo za psovke) životu neće uhvatiti. Pričao je sa Emiliom.

A nerazumnost scene - zapitaj se kakva je bila tehnologija u 1993. godini. Nekoliko puta je prikazana ta nemogućnost širenja informacija, potpuno ili delimično.

Ja sam na 36. epizodi, i dalje odličan utisak kao sa starta, no iritira vraćanje na i do 25-30 epizoda unazad, gde mi treba malo da procesuiram ko je ko bio, ali srećom su to upadljivi likovi. Mnogo se toga dogodilo, videćete da je jedna epizoda u dobrom delu sastavljena od pravih snimaka iz arhive kolumbijskih televizija. Mnogo, mnogo bolje nego što bi dramatizacija uspela da dočara tu atmosferu. Sjebali su Kolumbiju. Totalno. Nažalost. A vrlo je lepa zemlja.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bad boy on 07.10.12 23:49

O pobogu! Sa 70 epizoda su dospeli na 120; minimum.

Više ništa sa nacionalnih televizija ne gledam, toliko su odvratni i pohlepni za tim rejtinzima... aaaaaaaaa... i sad ispašta serija koja dobija milion epizoda, a 25 minuta apsolutno ništa ne znače, kontinuitet je na nuli! Šteta, baš mi upropastiše gledanje. Trebalo je ipak da sačekam da se serija završi, a onda da krenem da gledam.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Back to top