EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escobar: El patron del mal

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Escobar: El patron del mal

Post by -MILOS- on 29.01.13 1:36

dopala mi se prva epizoda i ako pink nastavi da ga emituje tako oko ponoci ili kao veceras u pola jedan gledacu ga... super je serija... pocetak mi se bas svideo, a i ovo setanje kroz proslost je odlicno odradjeno smile svi glumci su mi nepoznati ali se vidi da su odlicni zato sto su mi ostavili super utisak. Nadam se da ce biti jos epizoda u kojima je predstavljeno Pablovo detinjstvo smile

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 58/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3468

Back to top Go down

Post by Stefy on 30.01.13 21:06

Zahvaljujem se Aleksu jer će postavljati epizode, taman ću da ih poskidam i odgledam nekad. naklon

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3963
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 04.02.13 22:00

upravo je na pinku isao promo za vecerasnju epizodu smile bas su me pozotivno iznenadili. Da li zna neko kolika je gledanost serije?

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 58/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3468

Back to top Go down

Post by Aleks on 04.02.13 22:20

Milica Mitrovic mi je rekla da razbija sa gledanoscu. smile2 Mozda zato idu po 2 epizode.
Aleks
Moderator
Moderator

Poruka : 1297
Godina : 26

https://www.facebook.com/EMDTforum

Back to top Go down

Post by Latinac on 04.02.13 23:21

Večeras, hvala bogu, ide jedna epizoda.

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2393

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 17.02.13 14:28

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Bayron on 19.02.13 19:12

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Latinac on 02.03.13 21:28

Pablo Eskobar podelio kolumbijsku javnost

Ekranizacija života najpoznatijeg kriminalca na svetu izazivala je od prve klape do emitovanja poslednje epizode veliko interesovanje u Kolumbiji

Radnja je zasnovana na bogatoj dokumentaciji.

EKRANIZACIJA života najpoznatijeg kriminalca na svetu Pabla Eskobara, najcrnjeg perioda kolumbijske istorije i nasleđa kojeg ta zemlja ni danas ne može da se otrese, izazivala je od prve klape do emitovanja poslednje epizode veliko interesovanje u Kolumbiji. Dugo očekivana serija vaskrsla je "gospodara zla", a rejting od 27 odsto u zemlji u kojoj popularnost TV programa retko prelazi trinaesti podeljak na skali merenja gledanosti, poručio je da se Gazdin puls i dalje snažno oseća širom ove latinoameričke zemlje.

"Eskobar: Gospodar zla" (Pink) vraća gledaoce u zlatne godine vladavine najvećeg narko-bosa koga je svet imao, a u čijoj koži je briljirao glumac Andres Para. Narko-karteli, ubistva, bombaški napadi i deca kao žrtve nemoralnog biznisa, poslužili su producentu Huanu Uribeu da po scenariju Huana Kamila Feranda, verodostojno dočara zastrašujući period osamdesetih godina prošlog veka. Iza svega, prema rečima produkcije "Karakol", stoji ideja da se sačuva sećanje na živote izgubljene u borbi sa mnogo većim zlom nego što je bio Eskobar, ali čiji je on, svakako, bio najbolji sluga.

- Iako je reč o čistoj fikciji, radnja je zasnovana na bogatoj dokumentaciji. Ničeg uvredljivog nema u seriji, a učešće žrtava samo je tu da ispriča priču, ne da izvrgne ruglu strahove i bol stotina hiljada Kolumbijaca - smatra Uriba.

Mada su se vlasti Medeljina plašile da će serija ugroziti imidž Eskobarove prestonice, koja je posle njegove smrti mnogo ulagala u to da sa fasada ukloni tragove velikog bosa, autori "Gospodara" odbacili su mogućnost da dokumentarni program, kog, inače, ima malo u tamošnjim programskim šemama, može da našteti ugledu jednog grada i povrati popularnost nekadašnje glavne privredne grane.
Za razliku od njega, bivši gradonačelnik Bogote Huan Gomes, koji je svojevremeno bio suočen sa Eskobarovom "administracijom", smatra kako je nedopustivo da neko gradi publicitet na temama koje bole Kolumbiju. Na gungulu koja se podigla u medijima ove zemlje nisu ostali nemi ni potomci i rodbina žrtava koje su Eskobaru platile svoju neposlušnost. Tako se, među prvima, oglasio Luis Karlos Galan, otac pokojnog Galana, političara ubijenog po Pablovom nalogu, izjavivši da ništa loše ne vidi u seriji.

- Odgledao sam je sa distance i bez mržnje. Mnogo je hrabrih ljudi koji su položili živote u borbi sa ovim kriminalcem - rekao je Galan.

Tvorac i režiser serije smatra da "Pablo Eskobar" nije još jedan kliše stvoren radi komercijalnog interesa, već da je reč o pravom novinarskom radu, čega je u današnje vreme sve manje.

- Bila je ovo jedinstvena prilika da se u Kolumbiji razbije zid tišine koja je svojevremeno skoro celu zemlju navela na nezamislivo bolan krik. To je isti slučaj kao sa nekom porodičnom tragedijom. O njoj se ćuti dok ne prođe vreme koje mora da protekne da bi se o nekim stvarima konačno progovorilo.

Strah je bio prevelik. Još se oseća, iako je prošlo više od 20 godina. Drago mi je da se deca koja danas postaju punoletna, ne sećaju tog vremena, i imaju samo maglovitu predstavu o tome ko je bio Pablo Eskobar. Naš zadatak je da im, na njima prihvatljiv način, odgovorimo na pitanja kako odgovori ne bi ostali nedorečeni.
Taj čovek ubio je više od 4.000 ljudi. Njegovo vreme više nikada ne sme da se vrati - podvukao je Moreno.

TUŽBA

SLAVNA novinarka i dugogodišnja ljubavnica Pabla Eskobara, Virhinija Valjeho, čiji lik u seriji tumači Endži Sepeda pod imenom Rehina Pareho, podnela je tužbu protiv kompanije "Karakol" jer smatra da je njen lik izmišljen.
- Reagovala sam odmah kada sam pročitala scenario. To što oni rade jeste komercijalizovano izvrtanje stvarnosti. Malo je činjenica koje prepoznajem. Zbog toga sam i podnela tužbu, mada sam primorana da sve obustavim na neko vreme, jer je advokat kog sam angažovala, zbog prijateljskih veza sa mojim neprijateljima, slučaj ocenio kao "sukob interesa". Ali ne odustajem. Istina će se saznati - poručila je Valjehova.

ESKOBAR U BROJKAMA
* Serija ima 113 epizoda
* 164.000 dolara koštala je po nastavku
* 1.500 glumaca je učestvovalo u seriji
* Snimana je na 500 lokacija u Kolumbiji i Majamiju
* Izvezena je u više od 80 zemalja

novosti.rs

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2393

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 09.05.13 20:50

Eto, zavših i sa Eskobarom.Dopala mi se poslednja epizoda, pogotovo jer su davali snimke od pre 20 godina.Ja iskreno nisam ništa znao o Eskobaru, nisam ništa jurio po netu, da bi mi serija bila uzbudljivija.Tek sam sad saznao da je on ubijen godinu dana prije mog rođenja.

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Aleks on 09.05.13 21:54

...a dve godine posle mog winky
Zaista vrhunska serija! Kvalitet na nivou. Tragično je što je ovakav monstrum postojao...
Iako sam se rešio snimanja, žao mi je što se završila...
Aleks
Moderator
Moderator

Poruka : 1297
Godina : 26

https://www.facebook.com/EMDTforum

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next