EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Cama de gato

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Cama de gato

Post by Sava on 13.08.12 13:28

CAMA DE GATO

Rede Globo, 2009-2010
Broj epizoda: 161 (n), 110 (i)

Gustavo Brandão je bogataš skromnog porekla, vlasnik imperije parfema "Aromas" kojom upravlja zajedno sa Alcinom Rodríguezom, njegovim najboljim prijateljem iz detinjstva. Oženjen je ambicioznom Veronicom, koja se udala za njega da bi spasla sebe i svog oca od bankrota. Gustavo vodi prazan život, bez emocija i empatija, život posvećen poslu koji ga je spasao od bede, ali ga i pretvorio u hladnog čoveka željnog moći.

Videvši bezličan život kojim živi, Alcino odlučuje da Gustava pošalje u pustinju, sa namerom da on razmisli o sebi i svom životu, svojim postupcima, da se seti samog sebe kakav je bio pre nego što je postao poznat i prazan. Smišlja plan uz pomoć Gustavovog brata Davija i supruge Veronice. Njihov razgovor načuje skromna čistačica Rose, koja upozorava Gustava da mu njegovi najbliži spremaju zamku, ali joj on ne veruje. Veronica koristi Alcinov plan i uz pomoć svog ljubavnika Roberta, odlučuje da se zauvek reši Gustava i da konačno nasledi njegovu firmu.

Igrom slučaja, jedan model gine i za njeno ubistvo je osumnjičen poznati Gustavo Brandão, koji je nestao, a kasnije proglašen mrtvim. Shvativši zamku koju su mu postavili, Gustavo odlučuje da otkrije ceo klupko laži uz pomoć Rose. Prepruka će mu biti ljubav koju i dalje oseća prema Veronici.

Igra mačke i miša može da počne.

Uloge:

Marcos Palmeira - Gustavo Almeida Brandão
Camila Pitanga - Rosenilde Pereira (Rose)
Paola Oliveira - Verônica Tardivo
Carmo Dalla Vecchia - Alcino Rodrigues
Heloísa Périssé - Taís Helena Amâncio Prazeres Tibiriçá
Aílton Graça - José Sebastião dos Santos (Tião)
Dudu Azevedo - Roberto Alves Moreira
Ângelo Antônio - Davi Almeida Brandão
Isabela Garcia - Mariana Antunes Sampaio (Mari)
Paulo Goulart - Severo Tardivo
Paula Burlamaqui - Sofia de Britto Brandão
Rosi Campos - Genoveva Amâncio
Letícia Birkheuer - Natasha Werner
Ilva Niño - Ernestina Prazeres Tibiriçá (Tina)
Tony Tornado - Péricles Tibiriçá
Rainer Cadete - Nuno Alves Moreira

Sava
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1898

Back to top Go down

Re: Cama de gato

Post by Franko on 13.08.12 17:33

Gledaš? smile Komentari?

Alma gemea - 178/227
Las estrellas - 5/100
Novo mundo - 47/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1990
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Sava on 13.08.12 18:43

Gledam. smile Imam skinutu celu seriju sa torrenta, doduše internacionalnu verziju.

Sada sam na petoj epizodi i baš ubrzano ide radnja (kontam da je to zbog ove verzije) i dosta toga se izdešavalo, Gustavo zaglavljen u bedi, a Veronica je već bacila oko na Alcina. Jako mi se dopada ova glumica što igra Veronicu, ima umiljatu facu, a mislim da će joj dobro ležati negativan lik.

Gustavovi roditelji su mi bili genijalni kad su joj uleteli u sobu i još se uselili u kuću, a ona se taman nadala da je kuća konačno njena. rofl

Gustava mi je žao, ali mi je glumac skroz antipatičan, mada možda mi se i popravi utisak tokom daljeg gledanja. Alcino mi se u početku nije preterano dopao, ali mi se kasnije svideo. Baš me zanima kada će pronaći sina.

Lik Roseine drugarice Tais je identičan kao Monalisa iz "Avenide". smile2 Bar mi za sada tako deluje.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 23.08.12 19:22

Rose i cela situacija sa njenom familijom mi je urebes. rofl Prvo onaj njen blesavi bivši muž proda njen kombi da bi kupio kuću bez ugovora (koju je video samo na slici), a u pitanju je rupa teška. Posle se pojavio drugi vlasnik sa ugovorom i opet ih isteruje na ulicu. Dobro je da je povratila kombi. Rose je otkrila da je Gustavo živ i hoće najzad da mu pomogne.

Veronica i dalje muva Alcina. Taj deo mi je malo naivan. Te se nagutala tabletama, pa se "davila" u bazenu, pa se izgubila u šumi po mraku, pa može da spava samo kad je on tu, a ovaj stalno trčkara oko nje. Shvatam da ga peče savest, ali pre bih pomislio da je Veronica zrela psihijatra. Uskoro će ona njega smazati. zvizd

Samo ne mogu još da provalim njenog oca, deluje mi da će zaratiti njih dvoje dalje tokom serije.

Roberto koji se provodi sa Gustavovim roditeljima. rofl

Onog brata Davija nema baš preterano zbun osim par scena gde se svađa sa svojim sinom.

Onaj Diogo iz Passionea peva i ovde. Samo što je neki Španac sad. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Franko on 26.08.12 22:31

Rose i cela situacija sa njenom familijom mi je urebes. rofl Prvo onaj njen blesavi bivši muž proda njen kombi da bi kupio kuću bez ugovora (koju je video samo na slici), a u pitanju je rupa teška. Posle se pojavio drugi vlasnik sa ugovorom i opet ih isteruje na ulicu. Dobro je da je povratila kombi. Rose je otkrila da je Gustavo živ i hoće najzad da mu pomogne.

Meni je taj Rosin muž bio grozan. Tako glup, naporan i uvijek neke pizdarije s njim. stars 99% scena u kojima je bio je bio nepodnošljiv.

Veronica i dalje muva Alcina. Taj deo mi je malo naivan. Te se nagutala tabletama, pa se "davila" u bazenu, pa se izgubila u šumi po mraku, pa može da spava samo kad je on tu, a ovaj stalno trčkara oko nje. Shvatam da ga peče savest, ali pre bih pomislio da je Veronica zrela psihijatra. Uskoro će ona njega smazati.

Joj, meni se i od nje isto sralo. Tako se prenavljala i glumatala da sam samo gledao kako drugi likovi puše taj njeni preserans.

Samo ne mogu još da provalim njenog oca, deluje mi da će zaratiti njih dvoje dalje tokom serije.

Neće. On će uvijek bit uz kćerkicu, iako će ga se ova pokušat riješit (ne mislim ubit, nego maknut ga od nje).

Roberto koji se provodi sa Gustavovim roditeljima. rofl

Gustavovi starci su genijalni. rofl

Onog brata Davija nema baš preterano unsure osim par scena gde se svađa sa svojim sinom.

Bez brige, ništa ne propuštaš. Daviju je srednje ime "papak".

Onaj Diogo iz Passionea peva i ovde. Samo što je neki Španac sad. rofl

Točnije, glumi Argentinca. Solon rofl Meni je tu bio zakon.

Alma gemea - 178/227
Las estrellas - 5/100
Novo mundo - 47/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1990
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Sava on 27.08.12 1:41

@Franko wrote:Meni je taj Rosin muž bio grozan. Tako glup, naporan i uvijek neke pizdarije s njim. stars 99% scena u kojima je bio je bio nepodnošljiv.

Mislio sam na tu samu situaciju, inače je lik i glumac pregrozan. stars Identičan kretenski lik igra i u "Avenidi", ali mi je i teško da ga zamislim u drugačijoj ulozi.

Ako možes kaži mi šta je Roberto uradio svom dedi, pošto sam malopre gledao epizodu kada su Gustavovi roditelji sreli u nekom domu dedu koji ne zna ništa o sebi. To je Robertov deda ili ne?

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 29.08.12 18:19

Ovaj Davi je stvarno papak težak. stars Još veća glupost što žive sa onom babom, navodno jer ona ne može sama da se brine o sebi, a živahnija je od cele njihove porodice zajedno. Otkrila je da je radnik u firmi jako liči na bivšu radnicu. Već vidim da je taj crnac ustvari sin od Veronicinog oca i te radnice. zvizd

Alcino mislio da je pronašao sina, ali se ispostavilo da je taj momak dečko od njegove bivše, a ne sin. rofl Rose "fašinera" je sada Alcinova pomoćnica.

I moji favoriti. naklon Služavka zabranama pokušava da ih natera da odu iz kuće, ali se starci ne daju. Faca kad im je rekla da ne mogu na bazen posle doručka:

rofl rofl rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 03.09.12 0:27

Kako je ovaj Gustavo dosadan i naporan lik. zzzzz Niti mi ga je žao, niti mi se sviđa kao par sa Rose. Njoj mnogo bolje leži Alcino.

Veronica napravila ceo plan lažne trudnoće, ovaj pristao da je oženi, a pre toga izjavio ljubav Rose, koja ga je odbila. A sama scena kada Veronica to svima kaže tako bezvezna. facepalm Krene nekim plačećim glasom da priča svima kako je Gustavo bio muškarac njenog života, a sekundu kasnije zaskače Alcina, sa kezom od uva do uva. roll Mogli su to bolje da odrade.

Baba i deda otišli iz kuće, sad otišli u dom kod nekih prijatelja. Ona druga baba, Davijeva tašta, baksuz težak, samo ugađa unuku. Napada mu roditelje, ovaj ćuti kao mula. Saznao sam da je Pedro Alcinov sin. To me je jako izenadilo, baš me zanima kada će otkriti, nadam se da nije tek pred kraj. -:

Tais i Bene su simpatični, dok mi Solon ide na živce sa onim akcentom španskog. Ali kada ga kuče napada. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by danijela1 on 11.09.12 18:05

ja se izvinjavam, a da li serije ima negde sa nasim prevodom?

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Bayron on 11.09.12 18:08

ne, ima sa ruskim...
ja sam baš pre neki dan skinuo kompletnu preko torrenta, 38gb zauzima.

Administrator

Poruka : 6946
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics