EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Amazônia

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Amazônia

Post by LucasScott on 31.08.12 18:24

Djeva Maria kompleks:-) Moram da priznam ja nisam ni skuzio ko je ko u pricu. Previse likova, premalo epizode.
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by Paula on 10.09.12 18:01

Odgledala 17. epizodu.
Ajme smrt malog brata od Giovanne Antonelli. shock Isuse.
Iako nije tipična serija, meni se sviđa. Vidim da se baš ne komentira. Je li netko gleda?
Paula
Member
Member

Poruka : 361

Back to top Go down

Post by Latinac on 24.09.12 15:06

Jedan stari tekst o ovoj seriji:

Sapunica o prašumi Amazonije

U Brazilu počinje snimanje TV sapunice čija se radnja odvija u prašumi Amazonije, a producenti se nadaju da će serija pokrenuti debatu o uništavanju najveće prašume sveta i siromašnim ljudima koji u njoj žive.

Sapunice, takozvane "telenovele", brazilske TV mreže Globo privlače veliki broj gledalaca i otkupljene su u više od 80 zemalja. Često se bave gorućim socijalnim temama kao što su rasizam ili oružano nasilje.

"Amazonia" (Amazonija) će biti posvećena istorijskoj borbi skupljača kaučuka, koji su se zalagali za nezavisnost Akre, zabačene oblasti Amazonije, u vreme kada je Brazil bio najveći svetski proizvođač gume.

"Akra je simbol istorije i problema Amazonije. Serija će podstaći diskusiju u narodu", rekao je producent Markos Šehtman novinarima.

"Akra je zaboravljeni kraj Amazonije... Ljudi misle da niko nije živeo u prašumi", ispričala je scenaristkinja Glorija Peres, koja je odrasla u Akri.

Prema njenim rečima, mnogi ljudi su silom prebačeni iz osiromašenih krajeva severoistočnog Brazila u Akru, gde su vadili kaučuk iz drveta.

Brazil je pripojio Akru 1899. kako bi sprečio Boliviju da tu oblast ustupi kapitalistima iz inostranstva, rekla je Glorija Peres.

Prema podacima brazilskog ministarstva ekologije, prašuma je, zbog ilegalne seče, za mesec dana prošle godine ostala bez 18.900 kvadratnih kilometara (površina veća od polovine Belgije).

Snimanje serije od 47 epizoda počinje ovog meseca, a početak njenog prikazivanja najavljen je za januar 2007.

Mondo

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2261

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by Paula on 24.10.12 20:16

Pogledala 31. epizodu. Serija uopće nije loša. Nije tipična sapunica, al nema veze.
Ugl. iznenadila sam se Julijinom smrti. sad Glupača Justine misli da će je pukovnik sad oženit. facepalm
Paula
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 26.10.12 20:06

@Paula wrote:Pogledala 31. epizodu. Serija uopće nije loša. Nije tipična sapunica, al nema veze.
Ugl. iznenadila sam se Julijinom smrti. sad Glupača Justine misli da će je pukovnik sad oženit. facepalm

I normalno, oženio ju je. facepalm Ženska mi je tako antipatična.
Paula
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 28.10.12 20:47

Ajme, koje epizode. U priči je prošlo barem 20 godina. Pojavili se novi likovi, a i one stare glume drugi glumci. surprise
Beatriz sad glumi Irene Ravache, naša Clô. lol1
Augusto, od dobrog dečkića, u izvedbi Humberta Martinsa postao kopija oca, drugim riječima pravi gad. facepalm
A tek Justine. shock Ova glumica je još odvratnija nego ona prije. facepalm
Paula
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 11.11.12 18:49

Pogledala cijelu seriju. egyptian

I svaka faza mi je bila sve gora.
Prva faza je bila bila sapunica u koju su ubacili priču o borbi za oslobođenje Acre. I ta je faza bila super.
Druga faza isto tako, samo sa ratnim zbivanjima, ali nije bilo dosadno. Barem meni. cool
Ali treća faza mi je bila najdosadnija. Bez ikakvih sapunastih priča, samo priča o Chicu Mendezu i sindikatu. facepalm Srećom, ta je faza trajala samo tri epizode. wow
Paula
Member
Member

Back to top Go down

Post by Franko on 12.11.12 18:49

Ja sam isto sad počeo skidat seriju, pa je planiram odgledat. smile2

Alma gemea - 140/227
Amar despues de amar - 30/60
Novo mundo - 10/160
Rock Story - 135/185
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1948
Godina : 29

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 14.05.15 13:28

Da napisem i ja koju rec o ovome, buduci da sam stigla do 29. epizode, a da ni slovo nisam napisala do sada, ali sam opet citala vase komentare ovde, koji mi nece pokvariti utisak, jer mi nista ne znace dok to o cemu pricate sama ne vidim.
Beatris je meni toliko zbunjena, nesrecna i nesredjena emotivno, kao da ni sama ne zna sta i koga u ljubavi i u zivotu hoce. Pukovnik je klasicna bogataska, mocna svalercina, kao i Tavinjo. Obojica su pravi skotovi. Kada ga je Delzuite trazila u gradu, on joj rece da bezi od njega, ali, kada se lepo nasminkala i obukla, ne prepoznaje je i onda flertuje sa njom, pravi mali snob, kome je u zivotu sve pruzeno, osim onoga sto mu je zaista bilo potrebno. Zustine ne podnosim. Kakva je to majka, koja moze da ostavi dete, bre?
Lola rukovodi kabareom, i sve ih vrti oko malog prsta, to je zena koju zivot nije mazio, pa se ona sad tako i ponasa, nema mesta sentimentalnostima. Mislim da je Gomes glavni uzrok njene patnje, i takvog stava. A on je takav zenskaros, da je njemu svaka zena fascinantna: Beatris, Lola, Marija Alonso, i ko zna koliko njih jos- ali, nijedna dovoljno, da se zanju veze i da se smiri. Ova prica oko Akre mi je isto vrlo zanimljiva, videcu kako ce se sve to razresiti, mada su mi najpotresnije scene kada je jaguar rastrgao Delzuitinog malog brata, mislila sam da cu da crknem tada, pa kud joj pade na pamet da ga ostavi. sad Sad je i Bastijao ubijen. sad Jaoj, plakala sam kao kisa. sad Ostade ona zena sama, sa puskom u ruci, a ja se tako divim njenoj snazi. sad Gledam ovo do kraja, obavezno, a znam i sta cu posle. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3218

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 27.05.15 13:53

Ovog vikenda ulazim u novu (i poslednju), fazu serije i, na moje iznenadjenje, promenise se glumci. Zustine mi je do srzi antipaticna. Ne toliko sto se tice njenog izgleda, koliko karakterno. Vidim je kao najodvratniju sponzorusu tog doba, da ne kazem nesto drugo. Nemalo se Beatris iznenadila kada je shvatila da je Firmino nece ozeniti.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3218

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top