EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Celebridade

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Celebridade

Post by Barbie on 15.08.12 22:57

CELEBRIDADE

Rede Globo, 2003-2004
Broj epizoda: 180

“Svijet slavnih” je priča je o ambiciji, suparništvu, strastima i slavi. Urbana telenovela smještena u današnjem Rio de Janeiru treća je priča proslavljenog scenarista Gilberta Bragu (Robinja Isaura), a počiva na antagonizmu dvije žene čije likove u ovoj seriji tumače njegove muze Malu Mader (Snaga želje) i Cláudia Abreu (Snaga želje).
Malu tumači lik Marije Clare Diniz, junakinje sapunice, dok Cláudia utjelovljuje lukavu i zločestu Lauru koja želi izigrati Mariju Claru. Život Marije Clare Diniz okreće se naglavačke kad tajnovita spletkarica Laura počinje raditi kao pomoćnica u Produkciji Mello Diniz.

Serija “Svijet slavnih”, čiji je redatelj Dennis Carvalho, postigla je veliki uspjeh u Brazilu i Portugalu. Produkcija ove brazilske sapunice može se pohvaliti sudjelovanjem i velikih međunarodnih glazbenih zvijezda kao što je grupa Simply Red, brazilska grupa Titas, Alanis Morissette, Gal Costa, Alejandro Sanz i Roberto Carlos. Svi su oni snimali s Malu Mader koja u seriji tumači producenticu koja radi s ovim zvijezdama. Thiago Lacerda (Naša zemlja, Sedam žena, Brazilski akvarel) pojavljuje se u gostujućoj ulozi kao Otávio, ljubavnik Marije Clare.

Uz glavnu radnju “Svijet slavnih” prati i nekoliko zanimljivih usporednih priča čiji su protagonisti pomno osmišljeni likovi: nagrađivani filmski producent Fernando Amorim vraća se iz Europe kako bi osnovao produkcijsku kuću u Brazilu; beskrupulozni Renato Mendes, iskvareni je urednik časopisa Fame koji prati živote bogatih i slavnih; tajkun Lineu Vasconcelos i njegova elegantna i sebična kći Beatriz Vasconcelos Amorim ; tjeskobni novinar Cristiano Reis; Noemia, odana tajnica koja ne dopušta da je njezin rastrošni sin Paulo César iskorištava; usamljeni Inácio, sin Beatriz i Fernanda; zaljubljivi Marcos, Laurin ljubavnik i supočinitelj u njezinim nedjelima i dr.
Isprepletene životne priče glavnih junaka odvijaju se u svijetu novinara gdje se neprestano sukobljavaju oni pošteni i oni ne tako etični profesionalci, kao što je urednik žutog časopisa iskvareni Renato Mendes te pošteni i sposobni novinar Cristiano Reis. Scenarist G. Braga izjavio je kako je veza između zvijezda i medija zapravo glavna tema obrađena u seriji. Kao i svaka sapunica, tako i ova ima niz humorističnih likova kao što su pedikerke Jaqueline Joy i Darlene koje će poduzeti i nemoguće samo da postanu slavne. One su dio ljubavnog trokuta zajedno s Vladimirom koji im je posljednja nada da stvore karijeru.

Snimanje serije započelo je u Parizu s grupom glumaca koji su snimali tumačeći likove vezane za lik Marcosa Palmeire. Vidjet ćemo raskošnu unutrašnjost hotela George V., obalu Seine i Slavoluk pobjede, dok prizori snimljeni u Londonu u pozadini sadrže zgradu engleskog parlamenta.

Uloge:

Malu Mader kao Maria Clara Diniz
Marcos Palmeira kao Fernando Amorim
Cláudia Abreu kao Laura Prudente da Costa
Fábio Assunção kao Renato Mendes
Márcio Garcia kao Marcos Rangel
Deborah Evelyn kao Beatriz Vasconcellos Amorim
Deborah Secco kao Darlene Sampaio
Marcelo Faria kao Vladimir Coimbra
Ana Beatriz Nogueira kao Ana Paula Diniz Moutinho
Alexandre Borges kao Cristiano Reis
Hugo Carvana kao Lineu Vasconcellos
Juliana Paes kao Jaqueline Joy
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1266

Back to top Go down

Re: Celebridade

Post by DarkShadows on 18.08.12 21:07

Skidao sam ovu seriju prije dve ljeta i ostalo mi je jos zadnjih 30 epizoda mozda, trebam ih nekad dogledati. Predobra je bila, jedna od zabavnijih Globove serije smile
DarkShadows
Junior member
Junior member

Poruka : 53
Godina : 24

Back to top Go down

Post by Barbie on 21.08.12 14:29

Serija je vrh, bas po moj ukus. Do 134 epizoda, nema uopste dosadne epizode, nitu dosadne likove.
Lokacije, muzika, prica, radnja, likove wub

Maria Clara Deniz postala mi jedna od njbolji i najdrazi protagonistki ikada thumbsup
Barbie
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by danijela1 on 23.08.12 14:28

da li neko moze da mi kaze gde mogu da skinem ovu seriju sa nasim prevodom, hvala

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Barbie on 11.09.12 12:15

Hvali mi puno sad Zavrsila sam s gledanje pre 1 nedela, serija je vrh.
Barbie
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by LucasScott on 11.09.12 18:43

Jedna od najboljih telenovela ikada. Skoro sam je odgledao po drugi put. Velika preporuka.
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by Paula on 11.03.13 16:55

Počela sam ponovno gledati seriju. egyptian
Pogledala 6 epizoda. Laura se mućkama uspjela smjestiti u kuću M. Clare. Darlene se popela na krov, protestira protiv očeva zlostavljanja samo da dođe u novine. lol2
Paula
Member
Member

Poruka : 404

Back to top Go down

Post by LucasScott on 11.03.13 19:43

Ah, kad cujem da je netko gled, odma zelim opet i ja. smile2

To je novela koja je uvek aktuelna, nije stereotipna, zabavna je i dosta dinamicna.
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by nanchika on 12.03.13 8:49

Nikako da krenem sa gledanjem. Ali kad vidim da je svi hvalite,moram se ozbiljnije pozabaviti istom smile
nanchika
Member
Member

Poruka : 332

Back to top Go down

Post by Paula on 26.03.13 19:59

Pogledala 17 epizoda. egyptian
Skroz sam zaboravila kako je sa scene otišao Thiago Lacerda. cesces Lagao joj da je dobio premještaj u S. Arabiju. Ona odlućila otići sa njim, a onda saznala da je on tražio premještaj. aw Sada na scenu stupa Fernando. aplauz
Pitala je Linuea da li je ona njegova kćer, a on je rekao da nije. Meni se čini da je na kraju ispalo da ipak je. cesces
Paula
Member
Member

Poruka : 404

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top