EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Celebridade

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Celebridade

Post by Stef on 28.12.14 23:45

Juće završio sa serijom. Odlična, nimalo dosadna serija.

Nego, da krenem:

Priča oko Renata, Laure i Marcosa je bila odlična. Sa njima je stalno bilo zanimljivo, preokreta nije falilo. Dakle, Joel je izdao Renata, dao je Lauri kopiju kasete na kojoj Laura kupuje drogu od poznatog narkodilera. Laura je iz one kasete izvukla svu traku, a potom je spalila traku pred Renatom. naklon Odmalena sam volela da se igram sa kasetama, volela sam da izvlačim traku iz nje., i rekla kako je lepo sredila kasetu, onu izvučenu traku je stavila na tacnu neku. rofl naklon Plus je Laura našla dokaze za sve loše poslove koje je Renato vodio i sve malverzacije i time ga ucenjivala. wow aplauz I tako, Renato je pao Lauri na milost i nemilost. naklon Sve što je on njoj radio i Marcosu, to je sada ona njemu radila. Spavao je na dušeku, oblačio jeftino odelo, jeo hranu jeftinim escajgom, bio pretučen od strane Laurinih pajtaša..... naklon Pretila mu je zatvorom i plašila ga da će postati zatvorska kučka. rofl Kad god se nešto usprotivi, a ona: Tebi se baš žuri da isprobaš zatvorsku odeću? rofl naklon Savršena osveta. naklon

Maria Clara je uspela da prevari Renata i uzme originalnu traku, ali je na onoj proslavi neko pogasio sva svetla i uzeo joj traku. Na kraju se ispostavilo da je traka bila kod Beatriz, to mi nije palo na pamet. wow Predala je Fernandu kad je čula od Laure da je lagala, da je mrzi i tako to.

Međutim, Renato je vremenom pronašao dokaze i na taj način se oslobodio Laurine tiranije. sad

Kad je Laura saznala da je Fernando došao do kasete, otela je njegovu i MC-inu ćerku. shock Kad je videla da nema izlaza, pokušala je da zadavi bebu, ali je Fernando sprečio. Posle je Renato upucao i nju i Marcosa i ubio ih. shock cry Ali scena kad je Laura na samrti i leži pored Marcosa i kaže: Barem ćemo umreti jedno pored drugog. cry naklon I krene onaj instrumental. naklon

Jedino mi je krivo što nisu prikazali Renata u zatvoru kao zatvorsku kučku. cry rofl

Kao što sam već znao, Renato je Inacijev otac. Beatriz je iskoristila Renata da bi zatrudnela i tako zadržala Fernanda za sebe. Scena kad joj Inacio oprašta, jer je razume što je Fabija više volela, zato što je on nastao iz incesta je bila baš tužna. cry Na kraju serije je Beatriz otputovala u London da se smiri malo.

Na kraju je ispalo da je Laura ubila Lineua. Ubila ga jer je pronašao dokaze koji potvrđuju da je Ubaldo autor Muse do Verao. wow Taj preokret mi se svideo.

Ana Paula je izbačena iz stana, rođena majka je izbacila. naklon Na kraju je završila kao preprodavačica stvari, zajedno sa Iolandom. rofl

Svi parovi na kraju zajedno, jedino Paulo Cesar ostao sa Taniom na kraju, a Sandra sa Inaciom. Da sam se ja pitao, njega bih na kraju ostavio samog, a potom bih ubacio neku ajkulu da ga pojede dok surfuje. rofl Najgori lik u seriji definitivno.

Corina je ostala sa Ubaldom na kraju, a Jaqueline sa Brunom. thumbup

Nije mi se svidelo što su MC i Fernando završili zajedno. Pola serije bili odvojeni, daj bože da su 70 epizoda bili zajedno sve ukupno. roll Pored toga su mi bezvezan i dosadan par, sa Hugom je imala više hemije i bolju priču.

Hugo na kraju završio sa Alice (Ana Paula Arosio aw aw ), kojoj se pokvario motor. On je povezao, krenuli su ka Florianopolisu i tako ostao otvoren kraj za njih da će možda biti zajedno.

Sve u svemu, divna serija. Sjajna glavna junakinja, sjajni negativci, odlični i vrckavi sporedni likovi. Sve što jedna telenovela treba da ima, Celebridade to ima. Nije mi najdraža telenovela (PDG, TVAEAQ, La Tormenta i Terra Nostra su mi ipak draže), ni najdraža brazilska (žao mi je, ali moja prva telenovela Terra Nostra, sa kojom sam ušao u svet telenovela, ne zaslužuje da joj Celebridade otme titulu najbolje brazilske telenovele), ali je zato zauzela 5. mesto u TOP 5 mojih najdražih telenovela. aw

Najveća zamerka seriji ide za lik Fernanda. Dosadan lik, iako pametan. Doduše, Marcos Palmeira je katastrofalan glumac (btw, pomalo mi liči na Gabriela Porrasa rofl ), pa je to još više snizilo lik Fernanda kod mene.

Posle njega, zamerka ide za ljubavnu priču (ako se to može uopšten nazvati ljubavnom pričom) Paula Cesara (btw, Paulo Vilhena ga je grozno odglumio) i Sandre. Toliko puta je prevario, a glupača mu oprosti. facepalm Pa se on još pravi ljubomoran kad njoj neko priđe, koji debil! puke naklon Definitivno je najžešće bilo kad je Ana Paula falsifikovala onaj ček (jedino pametno što je uradila u seriji) jer je čula da je PC spavao sa Jaqueline, da bi ispalo da se kurva. Pa su još Corina i Sandra napali AP kad su saznali za falsifikovanje, kako je nije sramota što se meša u njihovu ljubav. roll facepalm Nebitno što se jebao sa njom, to je zaboravljeno. roll Bilo bi previše da mu je oprostila i da je ostala sa njim na kraju.

Malo mi se nije svidelo što su Darlene i Vladimir ostali zajedno. Toliko puta su se mirili, raskidali, bezveze mi je nekako. Bolje bi bilo da je ostala sama, zbog svega što je radila tokom serije da bi postala slavna.

Ostalo mi je sve super.

Još jednom, svaka čast Gilbertu Bragi na genijalnom scenariju, Dennisu Carvalhu i Marcosu Schechtmanu na odličnoj režiji, Globu na odličnoj realizaciji telenovele i odličnoj muzici koja se mogla čuti u seriji, a pre svega glumcima na sjajnoj glumi. aw

Toliko me je serija oduševila, da planiram da odledam još neke Bragine novele (Força de um Desejo, Paraíso Tropical, Insensato Coraçao i nadolazeću Babiloniju). aw Ali o tome otom potom.

Celebridade :byebye:
Bacam se na Paginas da Vida. jupi

Posting Freak

Poruka : 6136
Godina : 20

Back to top Go down

Post by nanchika on 24.11.15 1:24

Nisam smela da čitam da ne pokvarim zabavu jer sam tek na 4.epizodi neke skraćenije verzija ,tj.epizode su sa yt i ima ih 120 čini mi se! Za sada,sve pohvale!
Moje oduševljenje je ogromno jer upravo videh mog omiljenog pevača- Julia Iglesiasa!!!
nanchika
Member
Member

Poruka : 328

Back to top Go down

Post by Stef on 24.11.15 1:54

A, da, ta verzija je sa Globo Portugala. Kraća je, al' su zato duže epizode od klasične inter. verzije, tako da mu to dođe otprilike tu negde.

Julio Iglesias naklon "Como han pasado los años" koja ide u scenama Lineua i Corine aw aw aw Ja ne znam da l' taj čovek ima jednu lošu pesmu. roofl

Drago mi je da si počela sa gledanjem! thumbup

Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 06.12.15 18:23

Upisi i mene na listu onih koji su poceli sa gledanjem, Stefane, i nastavljaju, i sve to zahvaljujuci onim linkovima sa yt, a sa "HRT", koje ste ti i Milos92 ovde postavili. smile Saljem "Emperatriz" u penziju, da bih gledala ovo, ne zato sto volim da budem nedorecena kad gledam telenovele, nego iz prostog razloga sto "Emperatriz" ovome nije ni do kolena, jednostavno, mnogo mi je klasicna prica, a "Celebridade" mi je sada i preca i bolja. smile
Toliko sam odusevljena, da mi nece smetati ni epizode ni delovi koji fale, sklopicu ja to nekako u smislenu celinu, iz prostog razloga sto mislim da je ova telenovela, kao i bilo koja brazilska, toga vredna. smile
Drago mi je i da ovde sve prsti od poznatih lica, mogla bih da ih nabrajam do sutra. smile Malu Mader i Fabija Asunsaoa ne videh nigde, jos od "Strasti i ceznje". smile Tijago Laserda prelep. smile Alesandre Borzes, Ana Beatris Nogeira, Nivea Marija, Debora Seko, Zulijana Paes, Klaudija Abreu, Markos Palmeira, milina bre. smile A tek Noemija sto je lepa. smile I sve sam njih videla samo u 1. epizodi, i to na koncertu "Simply Red"-a smile
Dalje, scenario mi je jako zanimljiv. Bas me zanima iz kojih to razloga Laura mrzi Mariju Klaru Diniz, ali, necu da znam, tek sam na pocetku, samo sam procitala sinopsis, ali ne i vase komentare, da ne bih otkrivala sebi nista. smile Zanimljiva mi je ta veza koja postoji izmedju poznatih licnosti, tj. zvezda i medija, i na koji nacin je u telenoveli prikazano da jedni bez drugih ne mogu. A videlo se odmah da nesto sa Laurom nije u redu, ono kad je ona rekla Mariji Klari da je ona njen idol, i da skuplja sve sto o njoj izadje u novinama, i rekoh stvarno je tako. Kad, posle je vidim sa Markosom, i padne mi mrak na oci. Sjajna stvar, definitivno. smile Kazem, nastavljam sa ovim, ovo je jedina telenovela koja je vredna toga da se gleda u delovima. smile A uopste mi nije bila u planovima, rekoh da vidim kakva je, i upecam se, sto je bilo sinoc. smile
A u premijernom emitovanju, tacno se secam da je nisam pratila, jer su bile one telenovele po "Fox"-u, u 9 ujutro. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3304

Back to top Go down

Post by Stef on 06.12.15 19:05

Drago mi je da si počela, serija je stvarno genijalna. naklon Ma kakva crna Emperatriz, to ne može ni da se stavi u istu rečenicu sa Celebridade.

Ništa strašno, iako fale neke epizode, lako može sve da se pohvata, uprkos tome što je serija dinamična. smile

Nije ni baš svaka brazilska vredna gledanja, ali dobro. Celebridade svakako jeste.

Kakav crni Carneiro, Aguinaldo, Braga je maher za moderne brazilske. naklon Ova prva dvojica u nekom trenutku zaseru svoje telenovele, ali je zato Braga uradio Celebridade od prve do poslednje epizode bez debilnih zapleta i tupkanja u mestu. Istina, deo od 30. do 45. mi je bio slabiji od ostatka serije, ali se opet nešto dešavalo.

Jedino što mi je smetalo je priča Sandre i Paula Cesara, al' oni su ionako nebitni. lol1

Meni je Marcos Palmeira očajan glumac. Jedino je u Torre de Babel bio za nijansu bolji nego u drugim telenovelama.

Força de um Desejo mi je u planu za gledanje jednog lepog dana. Verujem da je odlična jer je pisao Gilberto Braga, zaslužan i za Celebridade. Šteta što je od doba Insensato Coraçao počeo da piše dosade.

Odlično su uradili tu misteriju, antologijska scena kad Laura prizna MC zašto je mrzi. naklon

Muzika je divna, a i sakupili su odličnu glumačku ekipu.

Meni se čini da je na HRT 1 išla u 15-16 premijera, a da je u 9 išla repriza. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 06.12.15 19:37

U pravu si, stvarno "Celebridade" i "Emperatriz" ne mogu da se stave u istu recenicu, te se zbog toga lako i odlucih. smile Mislim, da gledam seriju na spanskom jeziku s' prevodom- dosadno do bola. smile Na tv-u, kad se zalomi, i ajde, a na internetu je bas puno, moze to vreme da se utrosi i na gledanje neceg boljeg. smile
Sto se tice tvog zapazanja da nije ni svaka brazilska serija vredna gledanja, znas kako, ti ipak znas jezik, pa mozes da poredis, dok ja gledam samo ono sto nahvatam s prevodom, ali, koju god brazilsku da sam gledala, prevedenu, nijedna me nije razocarala, pa otud to kazem. smile
Da, jeste Markos Palmeira malo los glumac, rekla bih da je bezizrazajan i uvek isti, premda sam ga gledala samo u "Porto dos Milagros" na "BK". 
A sto se tice premijere serije, sad kad si napisao kad je premijerno isla, ja se pitam sto li sam to propustila. Al' dobro, tad je ipak bilo mnogo vise telenovela na televizijama kao sad, pa otud to. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3304

Back to top Go down

Post by nanchika on 07.12.15 0:40

Ja sam oko 25 epizode, ne znam više ni koje verzije jer je lovim kako stignem po yt!
Prija mi, Maria Clara je divna, odličan glavni lik, odlična priča. Fernando i ona su mi odlični zajedno,čak mi ni njegova gluma nije tako strašna ,kad sve uzmem u obzir. Al od Beatris dobijem glavobolju, užasna je.
Roberto otkriva lagano detalje o Lauri, to mi se dopada,mada imam osećaj da će da se udruže,ali ko zna. Laura mi je jos uvek nekako u senci. Jest da je uvek tu i da je ima više nego MC, ali još je ne ugrožava jako. Onaj ubica je tako podmukao, približava se Lineu i MC,ali ga je ona tako lepo o'ladila ,bez straha.
Lineo i Corina - gledam ih zbog 'Como han passado los anos ' :-D .
Čekam da Beatris ispadne iz kombinacije , mada znam da to neće biti lako!
Darlene je haos, nekad me blam umesto nje :-D Žulijana Paeš je ovde prelepa (kao i svuda osim u O Clone )!
Ne odustajem, odustajem od Joia rara jer mi je neuporedivo sporiji i nezanimljiviji!
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 07.12.15 1:21

Meni su MC i Fernando takav smor bili, hemija 0. Pričao sam dok sam gledao, bolje da su je ostavili ili sa Lacerdinim likom, ili sa Hugom na kraju. Sa njima je imala neuporedivo bolju hemiju od ovog mrtvog puvala.

Ali ajde, barem su imali jaku priču, bili su par koji nije padao na spletke od villane level mujerzuela.

Darlene je hit. rofl Znala je nekad da me iznervira, ali je uglavnom bila zabavna.

Jaqueline aw aw aw Prostodušna, ali divna osoba, bila mi je draža od Darlene. Juliana Paes zrači u svakom izdanju. *_*

Beatriz me je nervirala celu seriju, ali mi je na kraju bilo baš žao. Naročito kad je otkrila što mrzi Inacija. cry

Ja sam na tu JR bacio pogled i smorio se. rofl Nijedna Duca&Thelma novela mi se nije svidela, dovek pišu wannabe Televisa presenta novela.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by nanchika on 07.12.15 1:30

Šta znam, Fernando mi je čovek na mestu, ima pametne rečenice,nekako je realan, nije mi neka ultra katastrofa.

Huga još nema,čekam ga!
Nego, vidim Laura laže i Marcosa, pa to mi je otkriće trenutno! Mali Zeca je predivan, jadan sa ocem se namuči.
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 07.12.15 12:52

Fernando je kao lik odlično napisan. Ali su zato našli pregroznog glumca koji je lik učinio dosadnim i negledljivim.

Svašta će još biti sa negativcima, očekuj dobru zabavu. mrgreen

Hugo se pojavljuje malo kasnije, ne sećam se beše u kojoj epizodi. Mada mislim da će skoro.

Mali Zeca je super. Šteta što je Cristiano bio alkoholičar, ali dobro, to se vremenom sredilo. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top