EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escrava Isaura

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Escrava Isaura

Post by Stefan on 26.08.12 18:03

ESCRAVA ISAURA
(ROBINJA ISAURA)

REDE GLOBO, 1976.
Broj epizoda: 30

Isaura je bela robinja, siroče od rođenja. Oduvek je uživala naklonost svoje gospodarice Ester, koja ju je volela kao ćerku. Sa druge strane, njen gospodar je uvek otvoreno pokazivao svoj prezir prema njoj. Devojka od detinjstva sanja o slobodi, a pogotovo otkako upoznaje Tobijasa, zemljoposednika koji se zaljubljuje u nju. Na putu njihovoj ljubavi stoji surovi Leonsio, Esterin i Almeidin sin jedinac, koji je opsednut mladom robinjom.

Iako Almeida obećava da će potpisati dokument kojim će Isaura biti oslobođena, i on i Ester umiru, a ljupka robinja predata je na milost i nemilost oholom Leonsiju. Želeći da je rastavi od Tobijasa po svaku cenu, on podmeće požar u kolibi u kojoj se nalazi mladić. Pošto ni posle toga nije želela da bude sa njim, Leonsio šalje Isauru na udaljeno imanje. Ona uz pomoć prijatelja uspeva da preboli Tobijasovu smrt i beži sa hacijende, preuzimajući drugi identitet.

Daleko od Leonsiove zlobe, ona živi kao Elvira i upoznaje zgodnog mladića Alvara. Njih dvoje se zaljubljuju jedno u drugo, ali na jednoj zabavi njen pravi identitet biva otkriven i ona mora da se vrati svom gazdi, tiraninu Leonsiju...

Uloge:

Lucélia Santos - Isaura/Elvira
Rubens de Falco - Leôncio
Edwin Luisi - Álvaro
Léa Garcia - Rosa
Gilberto Martinho - Almeida
Roberto Pirillo - Tobias
Norma Blum - Malvina
Mário Cardoso - Henrique
Haroldo de Oliveira - Andrén
Isaac Bardavid - Francisco
Zeni Pereira - Januária
Beatriz Lyra - Ester
Átila Iório - Miguel
Elisa Fernandes - Taís
Dary Reis - Conselheiro Fontoura
Maria das Graças - Santa
Ângela Leal - Carmem
Ítalo Rossi - José
Francisco Dantas - Sr. Matoso
Myrian Rios - Aninha Matoso
Carlos Duval - Beltrão
André Valli - Martinho
Clarisse Abujamra - Lúcia
José Maria Monteiro - Capitão Andrade
Gilda Sarmento - Carolina
Ary Coslov - Geraldo
Neuza Borges - Rita
Edyr de Castro - Ana
Lady Francisco - Juliana
Amíris Veronese - Alba
Ana Maria Grova - Eneida
Almeida Santos - Jaime
Aguinaldo Rocha - Dr. Alceu
Nena Ainhorem - Lucíola
Mário Polimeno - Palhares
Marlene Figueiró - Leonor
Alexandre Lambert - Geraldo
Henriette Morineau - Madeleine Besançon
Marcos Frota - Eurípedes
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2972
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Escrava Isaura

Post by Sasha on 26.08.12 22:09

Poceo sam da gledam seriju, i za sada sam zadovoljan onim sto sam video ..Nastavicu i dalje da je gledam pogotovu sto ima samo 30 epizoda a i radnja ide brzim tokom , ne razvukuju je ...

Serija jeste snimana veoma davno ali po nicemu se to neprimecuje ... Mozda zato sto je kostimirana serija i to tako mora biti ,, uzivancija je gledati , a i epizode su kratke i brzo prodju ..

Hvala Stefanu za postavljanje ove serije ..

Sada sam na 6 epizodi

Ukratko o radnji serije do sada

Isaura je bela robkinja, koju Ester tretira kao cerku i naucila je da svira klavir, da govori francuski , oblaci se kao gospodjice , cak i za stolom sa njima sedi ..
Kada se vrati Esterin sin Leoncio iz Pariza gde je bio da studira (obicna vucibatina , koji je samo trosio ocev novac , a studije nije ni zavrsio), on se zainteresuje za Isauru, i pocinje da je proganja, .a ona posto nece da povredi Ester , krije to od nje , koja ima lepo misljenje o svom sinu ..
Ester odluci da se vrati na imanje i povede Isauru i kuvaricu sa njom , a u gradu ostanu njen suprug i sin Leoncio ..
Leoncio saznavsi da su ovi otisli na imanje , ubedjuje oca da bi bilo dobro da i on ode tamo , kao uzeleo se seoskog zivota
Isaura slucajno setajuci srece Tobiasa koji vodi susedno imanje ... |Njega Isaura veoma zainteresuje,. Pitajuci je koje ona , ona mu ne odgovara (saktriva od njega da je robkinja)... I pristane da se snjim sretne u isto vreme, na isto mesto sledeceg dana, pod uslovom da je neispituje ko je ona , i on pristaje .. Narednih nekoliko dana nije dolazila jer je bila sprecena a i oseca grizu savesti sto nije mu priznala ko je ona ..
Na imanju Lorencio i dalje proganja Isauru..
A Tobijas se sprijateljuje sa njim i idu jedan kod drugog kuci, a Isaura na sve nacine pokusava da se sakrije ..

I sad jedva cekam da vidim kad ce biti to razotrkrivanje Isaure smile2

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1893

Back to top Go down

Post by MStefan on 29.08.12 0:44

Odgledao prvu epizodu (koju sam već gledao):

Odlično je! Baš mi se dopada. Lucélia je odlično odglumila! Hvala Stefanu za epizode sa prevodom! naklon
Nastavljam da gledam.

MStefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2063

Back to top Go down

Post by Sasha on 29.08.12 1:00

Ja sam na 22 epizodi .. serija mi se stvarno svidja i ostavicu komentar kad odgledam i ovih 8 epizoda

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Paula on 29.08.12 18:50

Ja namjeravam početi nakon ViV i Amazone.
Da ne bi sad bila prebukirana, a poslije suša. rofl
Paula
Member
Member

Poruka : 400

Back to top Go down

Post by Sasha on 29.08.12 23:00

I mucenica Isaura odgledana smile2

U ovim zadnjim epizodama bas se primecuje skracivanje i seckanje epizoda, kao ono kad gledas seriju pa preskaces nebitne trenutke rofl Ali su ga ipak preterali..Nekoliko puta u razgovoru dve osobe dali samo ono najbitnije i presekli, a kako su oni zapoceli razgovor, gde i kako ga zavrsili toga nema..

U pocetku je bila vise interesantnija , od kada su Tobijas i Malvina umrli , sve je nesto zbrda,zdola .... Ovog Alvara, Isaura upoznaje u 127 epizodi a 130 kraj .. Uopste nije imalo vremena da se njihova prica razvije da se vidi ta hemija izmedji njih dvoje makar malo, dok sa Tobijasom to je ipak postojalo...

Naravno i ovde ima onih glupih i naivnih dijaloga ali ipak je to serija , a jos kad pogledas kad je snimljeno ovo je za TELEVISU iz 2012, Bog i batina ...

Zadnju epizodu su toliko zbrzili da je stvarno bilo tesko odgledati ako trepnes propustio si nesto, proslo je 3 meseca,neko doso, neko otiso!!, neko vice!! neko je ubijen, ali kako!!!? to se ne zna

Ipak sve u svemu hvala Stefanu za postavljenu seriju...

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Barbie on 01.09.12 20:49

Nakon 3 odgledane epke, otkazala sam se od Isaura. Mnogo skracena je serija, bez nikakav pocetok na scene, bez ikakva emocija, mnogo mrtva atmosfera, uopste ne lici na danasne Globove.

nono
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1241

Back to top Go down

Post by danijela1 on 02.09.12 12:40

pa tako je snimano nekad, sada imaju novu koncepciju i sve je mnogo bolje,ali nije lose pogledati ni te stare serije

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by MStefan on 02.09.12 19:56

Ja sam odgledao 4 epizode. Odlicna serija!

MStefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2063

Back to top Go down

Post by danijela1 on 02.09.12 23:47

e onda cu i ja poceti da je gledam, bar nekom se svidja, hvala na obavestenju msstefan

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics