EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escrava Isaura

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Escrava Isaura

Post by Barbie on 02.09.12 23:56

Dobro, ja znam kad je snimena i sve to, al ipak mi smeta. I kad na to dodades naivnost price, totalno mrtva nedinamicna atmosfera i skracene scene thumbdown
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1137

Back to top Go down

Post by nanchika on 09.06.13 23:04

Dok cekam Avenidu, resih da odgledam i ovih 30ak epizoda! Nisam odusevljena prvom epkom,ali cekam da pogledam jos koju pa da sudim! winky
nanchika
Member
Member

Poruka : 316

Back to top Go down

Post by Barbie on 10.06.13 0:07

Meni bar bila uzas i dalje. Zivcirala me nacin kako je snimljena, ta mrtva atmosfera a i to sto je kracena. Uzas u svakom smislu.
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1137

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 10.06.13 0:14

Ja povremeno bacim pogled na ovu Isauru koja se emituje u Bosni.Nije loša serija, ali ne bih mogao da je gledam, prosto me ne vuče da je gledam, dok mi je radnja interesantna, mislim na sinopis, a i ima previše epizoda (preko 160 čini mi se), a ako ikad odlučim da odgledam Robinj, odgledaću ovu sa 30 epizoda.

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by nanchika on 10.06.13 8:16

Ovo uzeh da gledam jer nisam uspela da nadjem nista brazilsko da gledam online-preko mob-a. Smor zivi!
nanchika
Member
Member

Poruka : 316

Back to top Go down

Post by Soleil on 10.06.13 14:16

Nikako da se nakanim da konačno počnem gledati novelu "Escrava Isaura".

"Escrava Isaura", Rede Globo, 1976.g.
Versão Nacional | Nº de episódios: 100 | Duração: 40 minutos.
Versão Internacional | Nº de episódios: 30 | Duração: 30 minutos.

"A Escrava Isaura", Rede Record, 2004.g.
Nº de episódios: 167 | Duração: 50 min. aproximadamente.

Čovječe, koje razlike u brojevima epizoda. mrgreen

"A Escrava Isaura" uskoro završava sa emitiranjem na BHT1.
Danas je na programu 159. epizoda.

Posting Freak

Poruka : 1636

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 30.01.15 20:32

Pocni, Soleil, najiskrenija preporuka od mene, posto mi je serija divna, i bas mi je legla. Mozda je malo usporenija za moj ukus, ali je toliko savrsena, da ni to nista ne smeta, ipak je kostimirana,i to tako treba da bude, a obzirom da je snimljena 1976.godine, u strukturi price i scena, po meni je toliko dobra, da time "kosi" mnoge danasnje. Ja ovo moram da oodgledam, rekoh juce: "Ako to ne uradim sad, necu nikad".
I tako za dva dana, odgledah 4 epizode, dve juce, a dve danas, i jako sam se iznenadila kada sam videla da epizode traju pola sata, obzirom da takvu seriju nisam gledala vekovima.
Znaci, upoznajemo Isauru, belu robinju na imanju zemljoposednika Fereire, koju njegova zena Ester dozivljava kao svoje dete, i omogucava joj najbolje obrazovanje, ali, Rosaura ipak pati, jer se ne oseca dobro ni kao gospodjica, ni kao robinja, jer ne zna kom svetu, zapravo, pripada. Ono sto mi se kod nje posebno svidja je to sto je pravedna, divna i puna ljubavi, a mnogo mi se svidelo i sto je I
intervenisala kod Ester, i spasla onog roba, stade mi mozak kako se zvase, od bicevanja.
Vucibatina i propalica Leonsio se vratio iz Pariza, na bedno porodicno imanje, ljubi ga majka. Mislim, i ja bih se vratila, da sam ostala svorc. I odmah debil nasrce na sirotu Isauru.
E,sad cu malo da odem u off, nadam se da mi to nece biti zamereno (moram, posto nemam gde o tome da pisem). Leonsio jeste djubre, ali je toliko zgodan,sa onim svojim neobicnim ocima, i uredno skracenim brkovima, u gospodskom odelu, sve tip-top, da mi je, prosto, milo kad ugledam glumca koji ga igra, maestralnog Rubensa De Falka, koga obozavam jos otkad sam bila klinka. Pamtim coveka u ulozi barona Fereire,iz brazilske telenovele "Gospodjica" (gde je glumio ocuha gospodjice Aninje,koju je glumila, gle cuda-Luselija Santos licno,a kad videh 1. epizodu te telenovele,svojevremeno,na "3K", na pocetku koje bicuju sirotog roba Zozea, ja prvo pomislih:"Boze,sta je ovo,bre? Koju bolestinu ja gledam,sta meni ovo treba"?Ali, opet, rekoh, cek' da pogledam malo bolje ovo, mozda je to samo trenutna scena i-tako je i bilo, a serija me odusevila) i meni je i tu jedan od najboljih negativaca u telenovelama ikada, ne samo brazilskim. Posle sam ga videla u novijoj verziji "Robinje Isaure", u prvoj epizodi, posto sam samo nju i gledala, gde je valjda, shodno svojim godinama, sada glumio Leonsijevog oca, i tada pomislih:"Ala je omatorio, ali je i dalje lep k'o slika". smile Alal mu karijera, sto se mene tice, da nikad vise nista ne napravi, mada, obzirom na to koliko je markantan, verujem da ovaj gospodin glumac i dalje ima posla koliko hoce. smile
A ja stigoh do susreta Isaure i Tobijasa, i jedva cekam nastavak. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3218

Back to top Go down

Post by Soleil on 31.01.15 13:21

Valjda ću se i ja konačno jednom nakaniti da ovo pogledam. :/ Još neke brazilske novele su na čekanju, valjda i "EI" jednom dođe na red za gledanje.

Posting Freak

Poruka : 1636

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 31.01.15 14:42

A ja sinoc toliko nahvalih Rubensa de Falka, da mi je, sa njim u vezi, promakla jedna bitna informacija, koju, do sinoc, nisam ni znala,a to je da je on umro 2008.godine, od infarkta, i bas sam se ,nekako, rastuzila kada sam to procitala. sad Pomislih, je l' ovo stvarno istina, il' ja ne vidim dobro, al' nema sumnje, nazalost. sad Takodje, po mom prethodnom postu, ispada da je on bio dobar glumac, samo zato sto je zgodan i markantan, a nije tako, zaista. O, itekako je ubedljiv u svojoj glumi, ovde i gde god, uopste ne preglumljava.
A ja stigoh do 6. epizode, u kojoj Isaura nije mogla da dodje na sastanak sa Tobijasom, jer joj je Ester trazila da joj cita, a iskrse i Leonsio pred njih dve, koji samo obigrava oko Rosaure, kao kobac. Mislim da ga strasno jede to sto mu se ona ne potcinjava,i sto ga nece, sto ima svoj ponos i dostojanstvo i sto, koliko god da ga se plasi, itekako ume da se odbrani od njega (mada joj Zanuarija pritece u pomoc sada, kada joj je trazio da ga poljubi, bilo je gusto). Dok Rosa sizi sto je Leonsio nece, koji je naredio najokrutnije bicevanje roba, samo zato jer je ovaj ukrao komad mesa, i zapreti i Isauri, ne bude li ga slusala. A najveca kvaka je u tome da Tobijas posecuje Almeide, ali da jos nije video Isauru, dok ona bezi od Tobijasa, jer se plasi da ce on saznati da je bela robinja, i da ce je prezreti. Sada Zanuarija treba da joj isprica istinu o njenom poreklu. Vec sumnjam na nesto, videcu da li je to tacno, u narednim epizodama.
Jos nesto bih dodala. Pregledala sam ovu temu, i videla da je, onima malobrojnima, koji su ovu telenovelu pratili, ona, uglavnom, "zivi smor", i da kazu da nema emocije, sa cim se ja jos kako ne slazem, ali, nimalo, zato sto ih itekako ima. Da li ste videli izraze teskobe i muke na Isaurinom licu, kada svira klavir, i misli na svoje poreklo i pita se gde pripada, ili njen uzas kada bicuju onog jadnika, ili kada joj Leonsio upada u sobu, a ona pocinje da vice na njega, iako umire od straha? Ili njenu srecu kada je sa Tobijasom? Ovde likovi, cak i pogledima, sve govore, ne moraju nista vise ni reci, toliko sve prsti od emocija.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.02.15 13:53

Takodje, ova telenovela ima jos nesto, sto je cini izuzetnom: predstavlja snaznu kritiku robovlasnickog sistema, o kome pocinjemo da ucimo jos u osnovnoj skoli, i u kome robovi zive tako da svojim gospodarima sluze dok ne crknu, izbicevani, ili od bolesti i gladi, sto je meni veoma tuzno. Takodje, telenovela nam donosi i pouku i poruku da svako ljudsko bice zasluzuje slobodu, i da smo pred Bogom svi jednaki. Najistaknutiji predstavnik takvog nacina razmisljanja, kao i vere u bolje i pravednije brazilsko drustvo, je Tobijas, a kao njegovu suprotnost imamo Leonsija, sto se najbolje videlo u sceni kada Isauri pokazuje vocku, i kaze joj kako je sve u kuci njegovo, i socno zagrize tu vocku, rekavsi kako, ako on nije gladan, nece nikome dopustiti da je pojede, nego ce da je unisti. I tako, ima mnogo takvih scena.
Isaura, za sada, uspesno odoleva Leonsijevim nasrtajima, ali,ne moze mnogo ni da se vidja sa Tobijasom, sto je boli, i kao da predoseca da ce on da nastrada, ako ona ostane sa njim. Kako je samo pobegla iz pozorista, pre kraja predstave, zato sto je znala da mora sa njim da razgovara, a nije mogla, dusica.
Onda, divna madam Bezanson. Zelela je da oslobodi Isauru, ali, ova ne moze da ostavi Tobijasa, pa je bila primorana da je odbije. Ja bih volela da njen otac skupi novac, i da je otkupi od Almeide, ili Tobijas, ali, kako ce, ako ga Leonsio neprekidno sprecava? Saznala se i tajna o Isaurinom poreklu. Sumnjala sam na drugu stvar, ali mi je odlicno i ovo, da se pretpostaviti. Vidim da ce Leonsio i Malvina da se vencaju, da se Tais dopada Enrike, a da Almeida ne zeli da oslobodi Isauru, jer ga podseca na proslost, pa zato ne moze da je gleda.
Ono sto se u ovoj telenoveli itekako primecuje je nenormalno editovanje i preskakanje scena, kao i prekidanje "na silu" vec postojecih, sto cini da svaka prica bude slabije zaokruzena, ali, ponavljam da je telenovela toliko savrsena, da mi ni to ne smeta.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics