EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Escrava Isaura

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: Escrava Isaura

Post by Sasha on 01.02.15 14:13

Serija je do zadnjih epizoda bila podnosljiva za gledanje, sto se tice seckanja i skracivanja scena .. ali poslednja epizoda je katastrofa .. pisao sam u komentaru na prethodnoj stranici ...

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1892

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.02.15 17:40

Ja stigoh do 14. epizode, bogami, a serija mi je i dalje zanimljiva,kao na pocetku. Vencase se Malvina i Leonsio, ali ja zaista ne kapiram na koju foru Almeida hoce da on i Ester, po vencanju, zive odvojeno, on u gradu, a ona na imanju, sa Leonsijem i Malvinom. U stvari, znam, sigurno ga je Leonsio na to naterao, da bi bio blizu Isaure. Muceni Andre, mnogo mi ga je zao. Leonsio bi opet da podseti Isauru ko je gazda. I zasto Migel ne preduzima nista da pomogne svojoj cerki? Neverovatno je koliko je taj covek statican, i koliko je njegov lik bezmislen. On je Isaurin otac, i ja sam mislila da ce se dati u akciju, kad ono- nista. I Tobijas mora da ceka, a jadna Ester nema pravo da Isauri izda dokument o oslobodjenju jer, u slucaju njene smrti,sve na imanju pripada Almeidi i Leonsiju. Koji bedak.
Obavezno nastavljam gledanje do kraja, i hvala Stefanu na postavljenim epizodama ove sjajne telenovele.
Jos nesto: Malvina je jako dobrodusna i naivna, samo tako.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3442

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.02.15 23:03

Ja stigoh do 16. epizode, koje sam uspela da odgledam za ova cetiri dana, od cetvrtka, kada sam pocela, do sada. Znaci, gledam ovu sjajnu telenovelu manijacki, a svaka epizoda me vuce da saznam sta ce se dalje dogoditi, brutalno je fenomenalna telenovela, a i radnja se zahuktala, samo tako.
Naime, desava se da Ester umire, a ne zeli da ode na onaj svet, dok Isauri ne podari slobodu, pa u tajnosti od Leonsija, a u saucesnistvu sa Malvinom, poziva onog advokata iz grada, da sastavi dokument o Isaurinom oslobodjenju, sto je meni fenomenalno, a odlicno je i sto je uspela da ubedi Almeidu da ga potpise, ali, umire pre nego sto stigne da Isauri kaze za njega, sto je vrlo bitno. I tako Isaura ostaje robinja, a Leonsio joj brani da izlazi iz kuce, nakon sto sazna za njenu vezu sa Tobijasom (jer ovaj hoce da je kupi), i sme da izlazi u setnju samo u drustvu Malvine. Ona je primila pismo od advokata, sto joj Leonsio ne govori, ali, saznaje da je ona znala za Esterinu najvecu zelju, ali mu to nije rekla.
Kako se samo bolno vidi koliko je Malvina nesrecna sa Leonsijem, kao i da je izgubila onu devojacku bezbriznost i vedrinu. Izgleda da ce i Almeida uskoro Bogu na istinu.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 02.02.15 19:07

Stigoh ja do 18. epizode, a ova telenovela mi se toliko svidja da je, ovim tempom gledanja, zavrsavam sada, za vikend. Almeida se, posto ne podnosi da bude sam, ozenio sa Karmen, sto Leonsio ne prihvata, pa ih je oboje isterao sa imanja, ali je Almeida Leonsiju prepisao svu imovinu, samo sto mi je do srzi glupo sto je Karmen pocepala Isaurin dokument za oslobodjenje, to mi je ubedljivo najtuznije u ovim epizodama, jos sam u soku. sad I Malvina se dize protiv Leonsija, i cudno joj je sto Leonsio nece da je proda Tobijasu, ali,ne moze zena nista da uradi.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 06.02.15 15:22

I upravo odgledah poslednju epizodu "Robinje Isaure". Znam da se ponavljam, ali, moram jos jednom reci da je meni ova telenovela zaista "legla",od prve do poslednje epizode.
Moj utisak je da je Leonsio, na neki svoj i samo njemu znan nacin, iskreno voleo Isauru, ali da je nastojao da je ponizi i povredi samo zato sto ga je izjedalo sto ga ona nece. A ona, opet, kako da voli coveka koji je tolikima naudio, i koga se plasi, cak ni ne znajuci za sva njegova zlodela? Gde je strah dominantno osecanje, tu, jednostavno,nema mesta za ljubav.
Tobijas je prvo otet (ono kada su trebali da odu u grad kod beleznika, da overe dokumet o Isaurinom oslobodjenju), a potom i ubijen, po naredbi Leonsija, zato sto je najiskrenije moguce,i jos cistije, voleo Isauru i zeleo da se ozeni njome, ali i zato sto nije shvatao do koje mere je Leonsio opasan, za razliku od Alvara, koji se pojavio kada su Isaura, Migel, Santa i Andre uspeli da, preko noci, uz pomoc Zanuarije, pobegnu u Barbasenu-koji je to jos kako znao.
Tobijasova i Malvinina smrt su mi nesto najstarsnije sto sam videla u ovoj telenoveli, kao i bicevanje robova, pa i sama Leonsijeva smrt, za koju sam mislila da ce, obzirom da se radi o glavnom negativcu, biti mnogo dramaticnija. Ali, ne, desilo se tako da je Andre nisanio pistoljem u njega, rekao mu:"Hajdemo", ovaj uspeo da zatvori vrata sobe, i da se u njoj ubije, a da pritom to nama nije ni prikazano. Smrti negativaca u danasnjim telenovelama predstavljaju epske trenutke (ali, dobro, to vec pripisujem godini snimanja telenovele,ipak ima 39 godina od tada).
Ima jedna Leonsijeva recenica, koja me je takla u dusu. Kada je Migel uspeo da spase Isauru od Leonsijevog maltretiranja, i kada su pobegli u Barbasenu, Leonsio je rekao Fransisku:"Ali, ona nikada nece saznati koliko sam sati proveo cekajuci je da se vrati, koliko sam je voleo i koliko sam patio". Sve druge zene u njegovom zivotu bile su samo njegov uzaludan pokusaj da je zaboravi. Ali, nije ni mogao da joj kaze da je voli, jer, gde da se gospodar Leonsio, koji moze da ima svaku zenu, ponizi pred svojom robinjom, makar ona bila i bela? A bas u Leonsijevoj nesreci sa te strane, u neuzvracenoj ljubavi, krije se i glavni uzrok njegovog zla. Uprkos tome, covek mi je, iako okoreli negativac, najomiljeniji lik u seriji.
Mnogo je lepa Aninja, druga Leonsijeva zena. Tais i Enrike su se vencali,i to mi je veoma drago, a zaboravih kumu Ester, mnogo mi je zao sto je umrla. Karmen, bedna krcmarica, na pocetku puna lazne velicine, ispade glavni pozitivac, jer je ona pruzila pomoc Isauri i njenima, i to nemali broj puta.
Odlicna serija,nedostajace mi. Jos jednom, Stefane, mnogo ti hvala na postavljenim epizodama, moja iskrena preporuka svima, a od sutra gledam novu brazilsku telenovelu, i to ce biti "Amazonija". smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Back to top