EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Lado a lado

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Lado a lado

Post by *Fiorella* on 29.07.15 17:38

Hahaha tako ispade rofl

I meni je malo pokvario utisak na kraju, tj.kad sam vidjela avance. facepalm Al nadam se da to neće potrajati blink

Member

Poruka : 367

Back to top Go down

Post by Stef on 14.08.15 15:11

Narode, gledate li? Meni je i dalje ovo dobro.

Fernandova majka je crnkinja. shock Baš volim, dabogda crko od muke.

Edgar i Laura počinju da me živciraju sa tom ljubomorom. Ona ko da ne zna da on ima oči samo za nju, a on sad filozofira kako Laura želi da se upozna sa Ferreirom jer se zainteresovala za njega. A ček', on nije Ferreira, pa se ljuti? rofl Budala.

Dabogda crko ovaj Ze na putu za Petropolis, da ga moje oči više ne vide! puke Ide mi na onu stvar više sa čašću, capoeira je naš sport, fudbal njihov, šta ćeš ti tamo sa njima..... Eh, taj večiti borac protiv rasizma. puke Smem da se kladim da mu ne bi reč rekao da ne igra sa Albertinhom, licemer najobičniji.

A i Isabel me nervira sa preteranom histerijom prema Albertinhu. Ne valja sad ni kad hoće da prizna dete. facepalm A i nervira me što stalno truje Eliasa protiv njega, ipak mu je on otac.

Ne mogu da se načudim koliko su mi Caniço i Berenice sad zabavni. shock Pun pogodak je spojiti ih sa Catarinom i Bonifaciom. thumbsup

Alice i Jonas ponovo zajedno. aw Preturio sam se kad je pao sa prozora i sav prašnjav otišao u redakciju. rofl

Celinhu i Guerru podhitno pomiriti! aw

Današnji cirkus sa teatro nucleom naklon rofl Ne znam šta mi je bilo bolje, Luciano i Neusinha u epizodi "Policijski žargon kao afrodizijak", ili klečanje i cmizdrenje Que Quea pred Divom što je izdao. naklon rofl

Još 15 epizoda do kraja, faliće mi.

Posting Freak

Poruka : 6578
Godina : 20

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 15.08.15 1:15

Pravim ja redovno, al mi se ne da češće pisati plez

Uglavnom, slažem se skoro sa svime sto si napisao Stefane.

Prica izmedju Laure i Edgara mi je bila jedna od najljepših, sve do unazad nekoliko epizoda. Razumijem ja da su scenaristi htjeli da dodatno zakomplikuju njihov odnos pred kraj, al da to urade na tako smiješan način (čitaj - bezvezan)  stars  e to ne razumijem. Zašto bi bio problem da sad izglade odnose i budu srecni tih posljednjih 15 epizoda?  hmm

Ze i Isabel - stvarno nemam zivaca da ih komentarisem, racunajte da sam copy/paste Stefanov post o njima. Njih dvoje plus Elias - facepalm ljut

Albertinho - čitavu seriju jedno te isto. Ne zna je li posao ili došao. Čas voli Isabel, čas oko one konobarice (nista nije naučio na svojim greškama), čas oko Ester.

Serija je ušla u neku prilično zamornu fazu, barem sto se tiče glavnih likova. thumbdown

Al zato pozorište - standardna ludnica.  naklon   ziveli  Que Que i Neuza ubjedljivo najbolji. I naravno dona Eulalia, bas su mi odlični likovi bez kojih ne mogu da zamislim ovu seriju. naklon thumbup

Jedva čekam sudjenje, ako ga uopste bude bilo.

I da, i mene živo zanima hoće li ista biti izmedju Catarine i Canica, odnosno Berenise i Bonifacija. Za ove druge sam prilično sigurna.

Member

Back to top Go down

Post by Stef on 15.08.15 2:11

Upravo to, glavni likovi su došli u zamornu fazu. Kad je došlo dotle da su mi Berenice, Caniço i Catarina, koje očima nisam mogao da gledam, zabavni, tačno vidiš koliko je sati.

Meni Albertinho nije ni 2% jasan. U svakoj epizodi drugačije ponašanje, drugačije razmišljanje, jbt, ko da je bipolaran. rofl U jednoj epizodi voli Isabel, drugoj Ester, trećoj Gildu, i tako tera do kraja serije. bonk

Meni Elias pored Ze i Isabel i nije toliko naporan. rofl Al' da, iritira. roll Nadam se da će razgovor sa Matilde pomoći da barem mrvicu promeni njegovo ponašanje prema Albertinhu. Mislio sam da će i Isabel da se trgne, al' ajde. Valjda joj dođe iz dupeta u glavu jednom.

To što ona ne podnosi Albertinha jer je zaveo i ostavio (mo'š mislit' moralne veličine, a ona se kresnula sa njim par dana nakon svadbe facepalm ), to je druga stvar, ali taj Albertinho je otac njegovog deteta, kakav god bio. Niti je tražio da abortira, niti je znao da je dete živo. Na stranu to što je blesav, al' zaslužuje da upozna bolje sina.

Ja pozorišnu družinu i Praxedese obožavam od 1. epizode. aw naklon Sa njima je uvek, ali uvek zabavno. naklon

Posting Freak

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 15.08.15 15:27

Mislim da je Isabel toliko protiv Albertinha samo i isključivo zbog Zea i njegovih stavova facepalm . Iskreno toliko mi je njihova prica dosadna da ne mogu to da opišem. stars

Ni meni Albertinho nije jasan nikako, taman kontam promijenio se ili shvatio je neke stvari kad u sljedećoj sceni bude ista budala kao i prije. Imam utisak da će do kraja takav ostati. huh

Al dobro, sve u svemu serija je zaista dobra i vrijedna gledanja tako da uprkos tim nekim stravima koje mi malo smetaju nastavljam da je redovno pratim i svakako ce mi nedostajati kad se završi. wub

Member

Back to top Go down

Post by Stef on 01.09.15 23:56

(102/105)

Kakvo đubre ispade Constancia! shock Pustila da joj ćerku udare kola, a posle je zatvorila u ludnicu. shock I to sve samo da ne bi svedočila protiv nje. besan

Još jedan dokaz koji potvrđuje da je briga isključivo za vlastitu guzicu.

Ovo ostalo sve izuzev pozorišta (koji će se pojaviti garant samo u poslednjoj epizodi da se otkrije ko je Lucianov otac roofl ) i Praxedesovih (kojih u zadnjim epizodama uopšte nema roll ) preksačem, naročito kravu Isabel i debile okupljene oko nje koji puše to njeno prenemaganje za sve živo. puke Jedino su Jurema i Tulio OK, ovi ostali bonk Ne zna se ko je gori. Nemam živaca više za njih, zbog toga i jedva čekam da se serija završi.

Drago mi je što su Edgar i Laura ponovo zajedno, one gluposti oko ljubomore na samog sebe i na svaku ženu koja razgovara sa Edgarom im nisu uopšte trebale.

Catarina i Fernando su najljigavija stvorenja u telenovelama IKAD! Dupe bi dali za novac. puke

Posting Freak

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 02.09.15 13:21

Slažem se....Constancija je bas pretjerala, al opet s druge strane dobro je sto je došlo do ovog zapleta. Serija je već dugo monotona, tj.radnja je statična, nista se ne dešava već dugo.

Isabel, Ze, Alfonso - katastrofa.

Member

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 02.09.15 17:37

Ona Konstansija zaista nije normalna zena. Neverovatno je na koji odvratan nacin pokazuje koliko "voli" svoju cerku. Ej, ljudi, pa ona nju voli. Sta li bi joj tek uradila da je ne voli? Ali mi se, svejedno, mnogo svidja kako se Laura sa njom bori, i sto joj sve sto ima govori direktno u brk. Samo sto sam danas precrkla kada su Laura i ona zena trebale da pobegnu. Mislila sam da ce uspeti, al' im se, eto, nije dalo. Taman da vidimo sta ce se dogoditi u ove poslednje dve epizode, pa da se od ponedeljka prepustimo novoj brazilskoj.
A sto se Isabel tice, ja nju, donekle, razumem, jer pokusava svima da ugodi, a Konstansija joj pomera pamet. Eh, sto volim sto ju je onako socno zafrljacila danas, a tu je i Ze sa svojim ljubomorisanjem na Albertinja, sto sve kvari, a Isabel je, normalno, kao i svaka majka, prezastitnicki postavljena prema svom detetu, kome pokusava da nadoknadi godine u kojima je patio.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3390

Back to top Go down

Post by Stef on 05.09.15 0:51

Odgledao finale malopre.

Svidelo mi se, mada je bilo baš zbrzano. Umesto da su poizbacivali one gluposti od pre 10-ak i više epizoda, bolje da su ostavili sve što su izbacili za internacionalu pred kraj.

A i generalno je ova poslednja nedelja bila super, malo su se razmrdali nakon one dosade od prethodnih 15-20 epizoda.

Odlične kazne za negativce, samo mi se nije svidelo što je Fernando prošao bez kazne. Al' dobro, mora da su scenaristi smatrali da mu je najveća kazna to što je mulat, pa nisu hteli da ga dodatno muče. lol1

Constancijina kazna naklon Priceless scena kad gazi po kaljuzi. naklon

Al' šta joj Margarida sve napriča naklon Ti si drolja u svili. Ali sad nisi čak ni to. naklon

I Catarinina je bila super kad je bila u zatvoru sa svim onim jadnicama. naklon

I naravno, opet Brazilci ne mogu bez tragedije na kraju. Ze i Isabel tako nisu zaslužili srećan kraj, on jer je moralna nakaza ko i tast mu, ona jer nije znala šta hoće, ni da l' je pošla, ni da l' je došla.

Za savršeno finale je još falila scena tipa Ze i Isabel sa Eliasom i Afonsom odu na krstarenje okeanom, brod otkaže i potonu, ko Titanic. Al' ajde, šta da se radi, nisam scenarista da napišem kraj koji mi odgovara. cry

Ona slika što je pisalo fin gde je indirektno pokazano kako je u Brazilu ostalo sve isto kao pre 100 godina, neravnopravnost polova, rasizam, podeljenost Rija na 2 dela, licemerje na nivou, korupcija..... Odlično osmišljeno! naklon

Generalno mi je serija bila sasvim dobra. Imali su naporan period sad pred kraj, trebalo je to skratiti, ili izbaciti. Seriju je trebalo privoditi kraju još kad se saznalo za Eliasa, dogurati do 90 epizoda i ćao. Tako bi serija bila super, ovako su sve zajebali.

Laura i Edgar bi mi bili jedan od najdražih parova, da nisu imali ovaj debilana period. Ali, nažalost, preko toga ne mogu da pređem.

Za produkciju, glumu i muziku nemam nikakvih zamerki, Globo kao i uvek odradi zadatak na nivou. naklon

Ocena za kraj - 8/10 ziveli

Zasad odmaram od HRT-a u 12:30, videćemo šta će zameniti JR.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 05.09.15 1:13

Meni je fascinantno da je Konstansija sve vreme, od pocetka do kraja telenovele, zena laznog morala, koja od drugih trazi i insistira na nekakvom moralu i ispravnosti, dok sama gresi kao niko zivi, ali, dobro, nema veze to nikakve, jer ce ona uvek biti baronica, pa makar i u kaljuzi. smile Ako, vala, zasluzila je sve sto joj se dogodilo, kad je bedni i odvratni klasista (ali, bese to samo refleksno, je l' tako)? Jaoj, jaoj... Lepu joj je kaznu muzic namenio, bas zato jer je znao da ce to najvise da je zaboli, taj nedostatak glamura, sjaja, te sepurenja sa njene strane.
Laura i Edgar- divni sve vreme, a odmah za njima mi idu Isabel i Ze. Fasciniraju me Zeova nacela, on uvek zna sta je ispravno, i za to se bori. Stvarno odlicne kazne za Berenise i Kanisa. Katarina je isto zavrsila tamo gde joj je mesto.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3390

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics