EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

O clone

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Go down

O clone

Post by nanchika on 24.11.12 16:14

O Clone je brazilska telenovela producijske kuće Rede Globo.

Jade je arapska djevojka koja se nakon smrti svoje majke seli k očevoj obitelji u Maroko. Lucas je romantičan mladić, Diogov brat blizanac i sin moćnog poduzetnika Leonidasa Ferraza. Kada Lucas i njegova obitelj provedu praznike u Maroku, Lucas slučajno upozna Jade kada je ona pokazivala sluškinjama arapski ples koji je naučila od svoje majke. Tada se među njima probudila ljubav. Međutim, kulturne razlike im ne dopuštaju da budu zajedno, pa traže načine kako da se potajno sastaju.
Svi ti romantični trenutci završavaju kada je Jade prisiljena udati se za Saida, mladića brazilskih korijena koji se isticao kao uspješni trgovac. S druge strane, Lucas se vraća u Rio de Janeiro gdje prima šokantnu vijest da je Diogo, njegov brat blizanac, umro. To ga dovodi u tešku obiteljsku situaciju jer ga otac vidi kao jedinog obiteljskog nasljednika i odluči mu pokazati kako biti uspješan poduzetnik, kao što je i on sam. Lucas je prisiljen odreći se sadašnjeg života i krenuti očevim stopama.
Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja da budu zajedno, Jade i Lucas ne ostvaruju svoj cilj, zbog čega je Jade prisiljena udati se za Saida u Maroku. Tako započinje život pun gorčine, motivirane njenim osjećajima prema Lucasu. U međuvremenu, Lucas, tužan što je izgubio ljubav svog života, oženi Marysu, bivšu djevojku njegovog brata Diega, iako nije zaljubljen u nju.
S druge strane, Augusto Albieri, znanstvenik, školski prijatelj Leonidasa Ferraza, Diogov kum i prijatelj Jadinog ujaka, traži način kako da proširi svoja saznanja o kloniranju. Kada Diogo umre u helikopterskoj nesreći, Augusto ga želi oživjeti. Kao majku njegovog eksperimenta uzme Deusu, koja nije mogla zatrudnijeti, pa se odlučila na umjetnu oplodnju. Nakon devet mjeseci ona rodi Lea, Lucasovog klona.
Deset godina kasnije, Lucas i Marysa imaju kćer Mel. Ona se zaljubljuje u Xandéa, skromnog mladića kojeg je njezin djed zaposlio kao tjelohranitelja. Marysa se protiv njihovoj vezi, misleći kako Xandé želi novac obitelji Ferraz. Mel shvaća kako nikada neće moći biti sretna s njim i traži utjehu u alkoholu, a kasnije i drogi, te tako postaje glavni problem svoje obitelji i utječe na odnos između Jade i Lucasa.
Leo, Lucasov klon, također je odrastao, ali daleko od Augusta Albierija. Njegova majka Deusa odgajala ga je u Rio de Janeiru, jer se Albieri, koji je također njegov kum, previše mješao u njezin odnos s Leom, omogućavajući mu život kakvoga mu ona nije mogla priuštiti. No, Leo je uvijek želio ponovno vidjeti Albierija kojeg je zvao ocem.
Jade i Lucas ponovno se susreću nakon dugo vremena, u kući obitelji Ferraz. Ponovno pokušavaju biti zajedno, što pokreće niz problema, prepreka i intriga.

Glavne i sporedne uloge
http://www.imdb.com/title/tt0289800/
nanchika
Member
Member

Poruka : 332

Back to top Go down

Re: O clone

Post by nanchika on 24.11.12 16:16

Da li još neko prati ovu izvrsnu (iako već "matoru" ) telenovelu?
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Barbie on 24.11.12 16:36

Dva puta sam je gledala. Vrh od telenovela naklon
Prica, glumce, likove, lokacije, muzika, ne ponavlja se vakva serija.

Last edited by Barbie on 24.11.12 16:38; edited 1 time in total
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1269

Back to top Go down

Post by nanchika on 24.11.12 16:38

Imam novelu sa prevodom. Planiram negde da je uploadujem da i ostali mogu da uživaju winky
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 24.11.12 20:59

Bolje uploduj neku drugu. Ova već ima na netu sa prijevodom. Ja sam je tako pogledala.  roll
I dok su svi oduševljeni sa serijom, meni je bila dobra, samo to. I sigurno je ne bi mogla odgledat ponovno, sa onolikim brojem epizoda.  facepalm  
Možda za desetak godina...  lol1
Paula
Member
Member

Poruka : 404

Back to top Go down

Post by nanchika on 24.11.12 21:04

Joj,ja sam je tri puta za redom gledala,uopšte mi ne smeta broj epizoda. Šta znam, baš mi je legla smile
Sad gledam viver a vida ,ali to je za drugu temu winky
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 24.11.12 21:08

Ma nije broj epizoda problem sam po sebi. Nego mi serija nije ekstrasuper kako svi govore da bi je ponovno gledala. Barem za sada. Ali možda kad bi prošlo dosta vremena pa skroz zaboravim detalje, možda bi gledala ponovno.
Imaš neku drugu brazilsku za upload? Ja isto gledam samo brazilce. lol1

Member

Back to top Go down

Post by nanchika on 24.11.12 21:13

Hm.. Ne... imala sam neki sajt,ali njega više nema... jesi gledala cas das sette mulheres (miniseriju)? Ima na yt sa prevodom (ukoliko voliš kostimirane)
ja sma danas mislila da neću naći ni jednu brazilsku koja će me zainteresovati pa ću opet da gledam klona smile2 smile2 smile
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Paula on 24.11.12 21:19

Gledala sam A Casa das Sete Mulheres. E vidiš to je bilo dosta davno, kad odgledam Viver a vida, Hildu, i Robinju Isauru, bacam sa na Casu i Celebridade.
E da, i Cor do pecado polako gledam. O pa imam ja cijelu zimu što gledati. wow

Member

Back to top Go down

Post by nanchika on 24.11.12 21:24

to sve imaš sa prevodom? Celebridade sam počela davno i prestala.
Ja gledam bez,ali prevod je uvek dobrodošao winky
DCDP je ok. Hilda ide na ZR,ne?
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next