EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Top lista novela: komentari

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Top lista novela: komentari

Post by Miloš92 on 16.07.13 13:23

Izvini na osnovu čega ćeš me diskvalifikovati, svako ima pravo na svoj ukus, na svoj izbor... Kad dam sve jednice lepo ću to obrazložiti kao neki ovde, a da će to obrazloženje biti realno ne garantujem. rofl 

Hoćeš da mi kažeš da je realno da za jednu ovakvu seriju daš sve jedinice osim jedne dvojke. Ma daj molim te. rofl 

Isto tako i ja imam pravo da dam sve jedinice nekoj seriji. Razlozi su nebitni, može biti da mi se nije svidela, da mrzim neku glumicu, itd...

Tužno je da zbog mržnje prema RBD-u dajete ovakve ocene seriji, al svako ima pravo da bude nerealan.

Opet ponavljam sve razumem, ali 1 za pesmu ne nikako!

Ja isključivo glasam za ono što sam gledao i to celu seriju.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10460

Back to top Go down

Post by laki on 16.07.13 13:31

Realnost je ovde odavno odlepršala u ..... facepalm To je davno ustanovljeno. Glasaju i oni koji daj Bože da su ogledali jednu epizodu, tako da ono ... iskuliraj Miloše. winky Dobronamerni savet.

Jer ...

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Bayron on 16.07.13 13:31

mi pecaaaaaadoooo eeeeres tuuuuu, solo tuuuu, siempreee te ame, fuiste tuuu, uuuuuu... mjau, mjau... solo tuuuu, eres luuz. egyptian

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 16.07.13 16:54

Laki skroz si u pravu, al opet ne mogu da ne odreagujem kad vidim šta neki ljudi rade. Seriji koja je dobila najviše pohvala u poslednjih nekoliko godina, neko da podeli ovolike kečeve, mislim šta reći. Dovoljno je pogledati glasove na forumu. Nerealno je da većina članova daje ocene 4 ili 5, a neko podeli sve 1. Ajde neke trojke pa da razumem, al da ni u jednoj kategoriji ne nadješ bar nešto što zaslužuje ako ništa drugo 2, onda stvarno ne znam šta bih rekao na to. Al očigledno neki kalkulišu, videli su da će se serija probidit na visoko mesto, pa ajde da je srozamo što više možemo.

mi pecaaaaaadoooo eeeeres tuuuuu, solo tuuuu, siempreee te ame, fuiste tuuu, uuuuuu... mjau, mjau... solo tuuuu, eres luuz

Al zato su "Marimar, costeñita soy, Con mis abuelos crecí yo" baš onako stihovi za ocenu 5. Hahahaha... rofl 

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 16.07.13 17:11

pored ovakvog ritma, u marimar pesmi reči su nebitne. rofl 

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by LeFrik on 16.07.13 17:51

Thalia ovdje ima scenski nastup, seksi izgled, pojavu i jednostavno x-faktor. O njenim glumačkim sposobnostima, a i pjevačkim, može se raspravljati, al rijetko koja zvijezda telenovela koja usput i pjeva je u rangu Mariah Carey ili Celine Dion po glasu.

Ipak, mislim da ovdje sad uopće nije to važno, koliko nerealnost ocjenjivanja... Mnogi ovdje glasaju po preferencama oko glumaca, producenata, producentske kuće i sl. Niti ne mora biti odgledana serija, dobit će sve 5. U redu je kad se neke serije dižu iako su općeprihvaćene katastrofe, i da se Televisine telenovele ocjenjuju nerealno (govorim o serijama snimljenim u proteklih 10ak godina, nekim serijama iz 90ih bi i ja dao nerealne ocjene zbog nostalgije i sl.), ali nije u redu kad se nekome dirne svetinja.

Ne misli svako da je Maite Perroni super, niti da su serije u kojima je glumila dobre, a kamo li odlične. Njen nastup u MP je meni bio dosta bezvezan i beživotan, čak je bolji bio u CCEA, iako je serija sveukupno bila čisti horor, Maite je ovdje na početku izgledala kao simpatična zbunjena djevojka, ali se kasnije uklopila u opću katastrofu serije. U MP je izgledala od početka ko razmažena nevoljena kći kojoj sve i svi smrde, a takav joj je bio i izraz lica...

Na kraju, gušti su gušti, al ova lista nikad nije ni bila sastavljana po ukusima, nego po tome čije će omiljene serije bolje proći...

Bezveze da se razvijaju ovako niske strasti zbog neke liste telenovela koja bi trebala biti ovdje zbog razbibrige a ne sukoba cry 

Oprostite, oh fanovi Maite Perroni, što ne znamo cijeniti i uvidjeti preveliki talent neprikosnovene dive i savršenost njenih uradaka...
LeFrik
Member
Member

Poruka : 339
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 16.07.13 18:08

E upravo je u tome problem, u Maite Perroni, super je što to neko otvoreno kaže. Nisam znao da je ona bila jedina glumica u MP. Serija je imala odličnu postavu i svi su perfektno izneli svoje uloge. Al problem je očigledno u tome što je glavnu ulogu odigrala ex RBD. Da je npr ulogu odgrala Dana Garcia verovatno bi većina seriju dizala u nebesa, jer jelte Dana je ne znam ni ja šta, a ustvari je prosečna glumica koja svaku ulogu igra na isti način.

MP je može se reći u velikom delu kopija El manantiala, jer situacije se dosa ponavljaju, al tamo radnja dobije visoke ocene a ovde ni manje ni više nego 1. rofl 

Thalia niti bolje glumi niti bolje peva od Maite, a harizmatičnija mlada glumica od Maite ne postoji.

Al da završimo ovu raspravku, jer možemo ovako do sutra.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by LeFrik on 16.07.13 20:50

Ti si sve okrenuo na Maite i na RBD. A meni se cini da su neki visoke ocjene dali zbog nje a ne zbog cjelokupnog dojma... Al mozda se varam. Napisah da nije svima super ni Maite a ni njeni uratci... MP je osrednja, dosadnjikava serija, radio ju je Osorio kojem je to najbolja serija, sto i nije kompliment s obzirom sta je snimao ranije (DDP, TEEP...). Ne vidim zasto nekome serija ne bi mogla biti za 1, bilo to zbog Maite ili ne... Kad nekom moze bit za 5 upravo zbog nje...

EDIT BY LAKI: Uklonjen nepotreban citat.
LeFrik
Member
Member

Poruka : 339
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Kaua on 16.07.13 20:56

Za Osorijev rang, jeste ok telenovela, ali kad se postave osnovni kriterijumi tu nije samo Maite Peroni slaba karika. Te gluposti da nju neko ne voli automatski jer je imala veze sa RBD nemaju smisla. A ako već spominjemo Thaliu, pa ona je pre Marimar glumila u Maria la del Barrio, tu je radnja banalna do boli. Ali pored svega istakla se tim svojim šarmom (uz nju i Colunga shock  ) , postala istinska telenovela diva i popularna pevačica. I kao takva krajem 90-ih glumila je u Rosalindi, najobičnijem klišeju i opet je bio ogroman uspeh. Uz sve je ostala činjenica da nikog nije porađala kroz pantalone i nije operisala mozak a da joj je sva bujna kosa ostala na glavi. rofl 

Što se tiče El Manantial i Mi Pecado, zapravo liče priče (kao i Laberintos de pasion i Manantial). U Manantialu smo opet imali jednu od telenovela diva (ma šta god ko rekao) Adelu Noriegu, koja je baš stvorena za te uloge nevinih paćenica. Plače do iznemoglosti, ali PLAČE. Vidi joj se bol na licu i gestikulaciji tela. Alfonsinino silovanje je bilo možda najbolje i najpažljivije odrađeno otkako se ta tema provlači kroz telenovele. Treba pogledati scene kad Alfonsina priznaje Alejandru da ju je silovao njegov otac. Ili scena kad se razvode, pa ipak odustanu... Vrhunska gluma za rang kakav je telenovela. Ima toliko scena koje se pamte iako je od serije prošlo 10 godina. Trio glavnih negativaca i pored klišeja se itekako istakao. Pogotovo Daniela Romo. I opet, El Manantial nije neka savršena telenovela, ali npr. Mi Pecado ni tu ne parira.

Thalia možda nekome lošije peva i glumi od Matie, ali je činjenica da Maite nije uopšte u Thalijinom rangu. Ta glumačko-pevačka slava za nju je nedostižna. pop 
To ni Maite nije problem, koliko je njenim fanovima. Mlada je, ima svoju karijeru kakva god da je.

Senior member

Poruka : 748

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 16.07.13 21:43

Ti si sve okrenuo na Maite i na RBD. A meni se cini da su neki visoke ocjene dali zbog nje a ne zbog cjelokupnog dojma

Baš nisam okrenuo sve na Maite. Upravo suprotno. Ti neki su dali visoke ocene zbog celokupnog utiska, kao i ja. Ja kao fan Maite mogu da dam 5 za kategoriju protagonisti, al kakve veze sa Maite imaju antagonsiti i sporedne uloge? Dok ovi koji su dali jedinice uradili su to isključivo zbog Maite, i baš oni si antifanovi RBD. Ajde realno hoćeš da mi kažeš da ne postoji serija sa gorom radnjom od Mi pecado? Jer kad daš 1 za radnju, znači po tebi je to nešto najgore što postoji, a ponovo ponavljam MI pecado je ništa drugo nego jedna u nizu kopija CDP, samim tim i EM. U redu je dati jedan za protagoniste ako ti se odredjeni glumac ne svidja, to je skroz ok. Ne voliš Maite zalepiš joj 1 i to je to. Al da ti se ne svidja cela ekipa i da niko u ekipi ne zaslužuje bolju ocenu, mislim smešno. Teško će me neko ubediti da Daniela Castro ne zaslužuje više od 2.

A ako već spominjemo Thaliu, pa ona je pre Marimar glumila u Maria la del Barrio, tu je radnja banalna do boli

Greška! Prvo je snimljena Marimar a onda MLDB.

Što se tiče El Manantial i Mi Pecado, zapravo liče priče (kao i Laberintos de pasion i Manantial). U Manantialu smo opet imali jednu od telenovela diva (ma šta god ko rekao) Adelu Noriegu, koja je baš stvorena za te uloge nevinih paćenica. Plače do iznemoglosti, ali PLAČE. Vidi joj se bol na licu i gestikulaciji tela. Alfonsinino silovanje je bilo možda najbolje i najpažljivije odrađeno otkako se ta tema provlači kroz telenovele. Treba pogledati scene kad Alfonsina priznaje Alejandru da ju je silovao njegov otac. Ili scena kad se razvode, pa ipak odustanu... Vrhunska gluma za rang kakav je telenovela. Ima toliko scena koje se pamte iako je od serije prošlo 10 godina. Trio glavnih negativaca i pored klišeja se itekako istakao. Pogotovo Daniela Romo. I opet, El Manantial nije neka savršena telenovela, ali npr. Mi Pecado ni tu ne parira.

Čoveča prva kategorija se zove Priča/sinopsis. Tu se ocenjuje radnja serije a ne kako su glumci odigrali svoje likove. Ne znam kakve vezi ime kako je Adela odigrala scenu silovanja sa tim kakva je priča u MP. Kad smo već kod scene silovanja i Lukrecia je u MP silovana, i Maite je to skroz ok odradila. Poenta je da su obe serije što se tiče scenarija slične. A dati jednoj lupam sad 5 za radnju a drugoj 1, je skroz nelogično. Scenarijo je sličan, a gluma je tu nebitna.

Thalia možda nekome lošije peva i glumi od Matie, ali je činjenica da Maite nije uopšte u Thalijinom rangu. Ta glumačko-pevačka slava za nju je nedostižna.

Thalia je zvezda 90-ih. Nikada više neće biti zvezda telenovela u rangu Thalie, Adele i sl. Telenovele su izgubile na popularnosti u Meksiku a kamoli u svetu. A inače zemlje koje je Maite obišla sa RBD Thalia nije nikada, svidelo se to nekome ili ne. Nadji jedan Thalijin koncert gde je skupila ljudi koli je RBD skupio npr u Brazilu.

Mlada je, ima svoju karijeru kakva god da je.

Baš tako. Za svoje godine i previše postigla. Obišla svet sa RBD-om, punila najveće hale i stadione.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics