EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Top lista novela: komentari

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Top lista novela: komentari

Post by laki on 16.07.13 21:56

Miloše, rekao sam ti da iskuliraš malo i da ne padaš na prvokacije (bez uvrede za sve - namerne ili nenamerne, kako god).
Kako to kod mene kažu "Krivu Drinu niko nikada nije isparavio, pa nećeš ni ti." Isto to važi i za tebe.
Vratite se na glasanje, da ne bi zatvorio ovu temu. Ionako je već na ivici zatvaranja. plez:

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Kaua on 17.07.13 2:24

Abrazame muy fuerte:
1. Priča/Sinopsis 3
2. Protagonisti 4
3. Antagonisti 5
4. Sporedni likovi 4
5. Pesma 4

Miloš 92 wrote:Teško će me neko ubediti da... tralala la la la srać blju...
Ovde se glasa da bi se tebe ubeđivalo kako ko doživljava određene glumce, priče,...?

Miloš 92 wrote:Greška! Prvo je snimljena Marimar a onda MLDB.
Mi pecado. blushsurpriseodlepio

Miloš 92 wrote:Čoveča prva kategorija se zove Priča/sinopsis. Tu se ocenjuje radnja serije a ne kako su glumci odigrali svoje likove. Ne znam kakve vezi ime kako je Adela odigrala scenu silovanja sa tim kakva je priča u MP. Kad smo već kod scene silovanja i Lukrecia je u MP silovana, i Maite je to skroz ok odradila. Poenta je da su obe serije što se tiče scenarija slične. A dati jednoj lupam sad 5 za radnju a drugoj 1, je skroz nelogično. Scenarijo je sličan, a gluma je tu nebitna.
Nisam se ni osvrtao baš na radnju, koliko na glumce s ciljem da (s obzirom na sličnosti radnje) utvrdim kako se ucveljena Adela Noriega u ulozi uplakane, silovane i istučene jadnice svim sredstvima (za pranje rublja) umnogome bolje snašla od Maite Peroni koju NE mrzim jer je bila RBD i koju UOPŠTE NE mrzim. Samo mi kao glumica kroz likove koje interpretira ne izaziva nikakav utisak. Pored nje i kad bi pukla bomba ona bi složila isti izraz lica. yawn 

Miloš 92 wrote:Thalia je zvezda 90-ih. Nikada više neće biti zvezda telenovela u rangu Thalie, Adele i sl. Telenovele su izgubile na popularnosti u Meksiku a kamoli u svetu. A inače zemlje koje je Maite obišla sa RBD Thalia nije nikada, svidelo se to nekome ili ne. Nadji jedan Thalijin koncert gde je skupila ljudi koli je RBD skupio npr u Brazilu.
Pa dobro, uopšte su druge okolnosti. Ali prave izvorne vrednosti i nivo su uvek osnov. Tako i za ovo. Stoga, iako je više konkurencije i sveopšte informisanosti naroda, nema prepreka da se glumica/glumac neke obične telenovele istakne i stekne popularnost svetskih razmera. Mladi ambiciozni glumci sigurno teže ka vrhuncima.
Što se popularnosti telenovela tiče, to je već neka druga tema...
A što se tiče Maiteinih RBD obilazaka, to kao kad 15 Zvezdi Granda nastupi pred 20ak hiljada uspaljenih fanova, pa onda ''zvezde'' i njihovi fanovi stiču utisak ogromnog uspeha za pamćenje. To ti je isto kao što si se ti, nekadašnji RBD-Maite fan izdvojio kao jedini od svih ovde koji je zdušno glorifikuje.
Thalijine koncerte neću pretraživati zarad poređenja na nivou ''imam većeg nego ti i obrnuto''. Briga me za Thaliu i Maite podjednako koliko i njih za mene. kafa

Senior member

Poruka : 748

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 17.07.13 4:03

Deško ne treba meni niko da se pravda, sve je krenulo od toga što sam prokomentarisao da ste nerealni, što jeste. Po poslednji put ponavljam, kakva god da je serija bila, sigurno je u svakom segmentu zaslužila makar 2.

Nisam se ni osvrtao baš na radnju, koliko na glumce s ciljem da (s obzirom na sličnosti radnje) utvrdim kako se ucveljena Adela Noriega u ulozi uplakane, silovane i istučene jadnice svim sredstvima (za pranje rublja) umnogome bolje snašla od Maite Peroni koju NE mrzim jer je bila RBD i koju UOPŠTE NE mrzim. Samo mi kao glumica kroz likove koje interpretira ne izaziva nikakav utisak. Pored nje i kad bi pukla bomba ona bi složila isti izraz lica.

A inače Adela je glumica svetskih razmera. Zato ceo život igra isti lik, čak ni stajling ne promeni. rofl 
Što se Maite tiče mislim da je malo onih koji su ostali ravnodušni na odredjene scene iz MP. Eto sad mi pada par na pamet: kad je pokušala da se ubije, kad govori majci da će se udati, kad saznaje da joj je majka i sestra... To je njena najbolja uloga i sa njom je pokazala šta može i koliko može, većini je to bilo dobro, onima kojima nije njihov problem.
U CDC je takodje imala dosta dobrih scena.
Al kad imaš smeće od scenaria kao što je TDA i CCEA i da hoćeš ne možeš pokazati svoj talenat.

Pa dobro, uopšte su druge okolnosti. Ali prave izvorne vrednosti i nivo su uvek osnov. Tako i za ovo. Stoga, iako je više konkurencije i sveopšte informisanosti naroda, nema prepreka da se glumica/glumac neke obične telenovele istakne i stekne popularnost svetskih razmera. Mladi ambiciozni glumci sigurno teže ka vrhuncima.
Što se popularnosti telenovela tiče, to je već neka druga tema...
A što se tiče Maiteinih RBD obilazaka, to kao kad 15 Zvezdi Granda nastupi pred 20ak hiljada uspaljenih fanova, pa onda ''zvezde'' i njihovi fanovi stiču utisak ogromnog uspeha za pamćenje. To ti je isto kao što si se ti, nekadašnji RBD-Maite fan izdvojio kao jedini od svih ovde koji je zdušno glorifikuje.

A ti hoćeš da u današnje vreme postoji neko poput Adele, Thalie, Veronice Castro, Lucie Mendez... Kad se već kačiš za našu estradu to ti je isto kao da očekuješ da će se kod nas pojaviti zvezda poput Cece, Brene, Dragane, Čole... Od trenutnih televisinih mladih glumica Maite je ta koja je najpribližnija njima, jer jedina je koja je poznata na svetskom nivou. Džabe Boyerki, Zuriji, Ani Brendi uspeh u Meksiku, kad ih u svetu niko ne zna. Inače protiv njih tri ništa, šta više baš ih gotivim, al to je realnost.

Smešno je porediti ZG i RBD. Na te velike koncerte ZG (čitaj finale) dolazili su svi meštani gradova takmičara i sva okolna sela. Dok RBD je dolazio u zemlje gde nemaju nikoga i gde su dolazili isključivo fanovi. Napuniti brazilsku Marakanu zaista nije mala stvar i retko kome to polazi za rukom, a to je RBD (pa i Maite kao njegov član) uspeo.

Što se Thalie tiče ne mogu ni da se porede. Što bi Anahi jednom prilikom rekla povodom izjave da je RBD popularniji od Timbiriche (čiji je član bila upravo Thalia) pa kad je bila napadnuta zbog toga od strane javnosti: "Naravno da ne možemo da se poredimo sa Timbiriche, jer oni su najdalje stigli do Montereja, a mi smo stigli do Evrope."

Ovim postom stavljam račku na ovu raspravku. Svako nek ocenjuje kako hoće i neka radi šta hoće. Samo molim da se odredjeni ne bune kad ja "realno" ocenim neku seriju. rofl 
Sad pišite šta hoćete, ja na ovu temu više ne odgovaram.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10265

Back to top Go down

Post by LeFrik on 17.07.13 8:18

Gdje su ti Aracelyni i Cungalungini fanovi, razocarat cu se cry Ipak su oni dive...

Nikad nisam dovoljno odgledao AMF iako me privlacila serija u svoje vrijeme wow 
LeFrik
Member
Member

Poruka : 339
Godina : 32

Back to top Go down

Post by Kaua on 17.07.13 11:52

Miloš 92 wrote:Deško ne treba meni niko da se pravda, sve je krenulo od toga što sam prokomentarisao da ste nerealni, što jeste. Po poslednji put ponavljam, kakva god da je serija bila, sigurno je u svakom segmentu zaslužila makar 2.
Pogrešan ti je utisak da se neko tebi pravda. Ovde je poenta u najnormalnijoj raspravi u kojoj, kad sam već prozvan da sam nerealan u ocenjivanju, hoću da opravdam (ne tebi, ponavljam) da nije realno da sa svojim ličnim utiscima i kriterijumima dajem drugačije ocene od onih što sam dao. Nema neke filozofije.

Miloš 92 wrote:A inače Adela je glumica svetskih razmera. Zato ceo život igra isti lik, čak ni stajling ne promeni. rofl 
Što se Maite tiče mislim da je malo onih koji su ostali ravnodušni na odredjene scene iz MP. Eto sad mi pada par na pamet: kad je pokušala da se ubije, kad govori majci da će se udati, kad saznaje da joj je majka i sestra... To je njena najbolja uloga i sa njom je pokazala šta može i koliko može, većini je to bilo dobro, onima kojima nije njihov problem.
U CDC je takodje imala dosta dobrih scena.
Al kad imaš smeće od scenaria kao što je TDA i CCEA i da hoćeš ne možeš pokazati svoj talenat.
Pusti ti Adelu i njen način glume. S par telenovela je pokazala kako se to radi. Svetski razmer podrazumeva to što se telenovela proda u xy zemalja i u većini bude megapopularna. Tako je nekad često znalo biti. Otud pomama za Thaliom, Spanićkom, Adelom i sl...
Što se Maite tiče, rekoh već ranije sve... zzzzz 
A što se smeća od scenarija tiče, to tek nije pravilo da se neko ne iskaže. Ne mogu a da se ne setim Gaby Espino u jednom od najvećih snimljenih sranja Mundo de fieras gde je pojela za doručak i par diva koje su se našle u tom smeću.

Miloš 92 wrote:A ti hoćeš da u današnje vreme postoji neko poput Adele, Thalie, Veronice Castro, Lucie Mendez... Kad se već kačiš za našu estradu to ti je isto kao da očekuješ da će se kod nas pojaviti zvezda poput Cece, Brene, Dragane, Čole... Od trenutnih televisinih mladih glumica Maite je ta koja je najpribližnija njima, jer jedina je koja je poznata na svetskom nivou. Džabe Boyerki, Zuriji, Ani Brendi uspeh u Meksiku, kad ih u svetu niko ne zna. Inače protiv njih tri ništa, šta više baš ih gotivim, al to je realnost.
Najbolje da su Adela, Thalia, Veronica i Lucia nedostižne. lol1  Danas je problem mnogo veća konkurencija. Ima hrpa boljih mladih gumaca od današnje stare garde.

Isto tako i mi imamo hrpu boljih mladih pevača od Cece, Dragane, Brene... (od Čole slabo)... ali je problem isti. Konkurencija i znatno manja država nego stara Juga. Ali to ne sprečava da prave zvezde ne probijaju granice svojom muzikom...

Miloš 92 wrote:Smešno je porediti ZG i RBD. Na te velike koncerte ZG (čitaj finale) dolazili su svi meštani gradova takmičara i sva okolna sela. Dok RBD je dolazio u zemlje gde nemaju nikoga i gde su dolazili isključivo fanovi. Napuniti brazilsku Marakanu zaista nije mala stvar i retko kome to polazi za rukom, a to je RBD (pa i Maite kao njegov član) uspeo.
Nije se radilo o poređenju ZG i RBD, već o suštinski sličnim popularnostima. Možda sam mogao porediti Backstreet boys i RBD. Dakle, suština - sad ih vidiš, sad ih ne vidiš.

Miloš 92 wrote:Što se Thalie tiče ne mogu ni da se porede. Što bi Anahi jednom prilikom rekla povodom izjave da je RBD popularniji od Timbiriche (čiji je član bila upravo Thalia) pa kad je bila napadnuta zbog toga od strane javnosti: "Naravno da ne možemo da se poredimo sa Timbiriche, jer oni su najdalje stigli do Montereja, a mi smo stigli do Evrope."
Eto koliki je kapacitet Anahi kad, umesto da je kao kod svake pevačke (ili druge) zvezde dovoljno ''u se i u svoje kljuse'' iliti glas, šarm, harizma... ona se diskredituje izjavama tipa ''moj veći - tvoj manji''. I gde je danas Anahi? Nek proba sad sama stići i do Montereja. facepalm 

Miloš 92 wrote:Svako nek ocenjuje kako hoće i neka radi šta hoće.
To i jeste poenta.

Miloš 92 wrote:Samo molim da se odredjeni ne bune kad ja "realno" ocenim neku seriju. rofl
A ovo tvoj problem. I eventualno tih bundžija.

Miloš 92 wrote:Sad pišite šta hoćete, ja na ovu temu više ne odgovaram.
Ako smo stavili tačku, onda ok.

Senior member

Back to top Go down

Post by Sasha on 17.07.13 12:07

Moram da kazem da se slazem sa Milosem, ali sta je tu je.. Imate drugacije misljenje, OK postovacu to..
Ali nikako ne mogu da poverujem da neko moze da da tako niske ocene seriji MP.. Seriju nisam gledao, ali sam upucen u radnju , i komentare koji su pisani, i iz toga sam shvatio da je u to vreme bila jedna od boljih serija, a i po ocenama u ovoj temi mozete videti da su davane skoro sve petice..
Ne mogu da shvatim da neko moze pod isti kos da stavi serije TDA, Aurora, Acorralada, CCEA i Mi PECADO, ali kao sto rekoh to je vase misljenje, i bice onako kako vi kazete plez

1. Priča/Sinopsis 5
2. Protagonisti (Maria Del Carmen Campusano i Carlos Manuel Rivero Rivas) 4
3. Antagonisti (Federico Rivero, Deborah Falcón de Rivero, Raquela Campusano, Damiana Guillén / Juliana Guillén vda. de Moreno,...) 5
4. Sporedni likovi (Cristina Alvarez Rivas de Rivero, Diego Hernández, Doña Consuelo Rivas de Álvarez, osé María Montes, Dr. Ángel Luis Robles, Don Severiano Álvarez, Celia Ramos, ...) 4
5. Pesma Juan Gabriel - Abrazame Muy Fuerte 5

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1872

Back to top Go down

Post by Kaua on 17.07.13 12:37

@Sasha wrote:Ali nikako ne mogu da poverujem da neko moze da da tako niske ocene seriji MP..
Kriterijum. Ukus. Nivo. L - I - Č - N - I
@Sasha wrote:Seriju nisam gledao, ali sam upucen u radnju , i komentare koji su pisani, i iz toga sam shvatio da je u to vreme bila jedna od boljih serija, a i po ocenama u ovoj temi mozete videti da su davane skoro sve petice..
Šališ se? smile2 
Nisi gledao, a ne možeš verovati (koliko god bio upućen) da je nekome to nezadovoljavajuće? Nisi gledao, a shvataš na osnovu ničega (?) da je bila jedna od boljih serija?
Baš ove petice su garant?
Pa ni Resistire sigurno nije najomiljenija serija na ovom forumu, pa je na prvom mestu.

@Sasha wrote:Ne mogu da shvatim da neko moze pod isti kos da stavi serije TDA, Aurora, Acorralada, CCEA i Mi PECADO
Zašto baš Mi Pecado, Cuidado con el Levy i Triunfo de amor ne mogu u iti koš kad su upravo toj neprikosnovenoj telenovela-princezi Maite Peroni to ''zapažene'' role. Ista je i produkcijska kuća, žanr je telenovela. Jedina činjenica je da su ukusi različiti.

@Sasha wrote:ali kao sto rekoh to je vase misljenje, i bice onako kako vi kazete plez:
Ovo za mišljenje OK, svako tera po svom. A ako će biti onako kako mi kažemo, onda važi da je Maite Peroni glumačka niškorist nesrećnim okolnostima istaknuta u prvi plan? Ma da, baš... rofl

Senior member

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 17.07.13 14:44

Ne mogu a da se ne setim Gaby Espino u jednom od najvećih snimljenih sranja Mundo de fieras gde je pojela za doručak i par diva koje su se našle u tom smeću.

Ovo zaista ne mogu a da ne prokomentarišem.

Ovim si sve rekao, pitam se o čemu se ja to raspravljam sa nekim kome je Gaby Espino "pojela" bilo koga u MDF.  Gaby pojela nekog u toj seriji? Pa ona u toj seriji nije postojala. rofl rofl rofl 
Edith ne da je zasenila, nego se Gaby pored nje nije ni primećivala. Pa čak je i Carmen Salinas zasenila Gaby koliko je bila neubedljiva i koliko je sam lik bio dosadan i tupav.

S par telenovela je pokazala kako se to radi. Svetski razmer podrazumeva to što se telenovela proda u xy zemalja i u većini bude megapopularna.

Isti slučaj sa Cuidado con el angel i Triunfo del amor. Ma kolika smeća serije bile spadaju u najprodavanije i uspešnije na svetskom nivou poslednjih godina.

A sad stvarno, previše vremena ti je posvećeno. Od mene toliko.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10265

Back to top Go down

Top lista novela: komentari

Post by Kaua on 17.07.13 15:36

Miloš 92 wrote:Ovo zaista ne mogu a da ne prokomentarišem.

Ovim si sve rekao, pitam se o čemu se ja to raspravljam sa nekim kome je Gaby Espino "pojela" bilo koga u MDF.  Gaby pojela nekog u toj seriji? Pa ona u toj seriji nije postojala. rofl rofl rofl 
Edith ne da je zasenila, nego se Gaby pored nje nije ni primećivala. Pa čak je i Carmen Salinas zasenila Gaby koliko je bila neubedljiva i koliko je sam lik bio dosadan i tupav.
Edith Gonzales mi je oduvek jedna od najdražih glumica, ali je istina da se u MDF sprdala. Rutinski odradila posao a da se nije ni napregla. Kasnije je snimala Dona Barbaru u kojoj je bila fenomenalna, kao da nije imala veze sa beštijama.
Gaby se tu baš trudila, bio bi greh ne priznati. Nije Edith baš bila tolika veličina prema njoj u scenama gde su se međusobno sukobile. Možda ispočetka dok je Gaby bila obična služavka (muerta de ambre).
Carmen Salinas ju je možda zasenila veličinom svog tela, jer ta bakica ''estrella popular en mexico'', ili kako već piše, uopšte nije istaknuta glumica. Čak naprotiv. facepalm 

Miloš 92 wrote:Isti slučaj sa Cuidado con el angel i Triunfo del amor. Ma kolika smeća serije bile spadaju u najprodavanije i uspešnije na svetskom nivou poslednjih godina.
Tu činjenicu niko nije ni osporavao.

Miloš 92 wrote:A sad stvarno, previše vremena ti je posvećeno. Od mene toliko.
E baš nije. plez

Senior member

Back to top Go down

Post by Bayron on 14.09.13 10:21

@nex wrote:1. Priča/Sinopsis 3
2. Protagonsiti 4
3. Antagonisti 5
4. Sporedni likovi 1
5. Pesma 1
1 za pesmu? nesvest