EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Sıla

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

View previous topic View next topic Go down

Re: Sıla

Post by Stefan on 22.03.14 19:08

@joey wrote:Danas sam onako iz dosade odgledao poslednju epizodu Sile... i jako se iznenadio.

Spoiler:
Čitava serija je ustvari bila bajka koju neki čovek priča deci, opet prema pričama njegovog oca koji je, kako kaže, nekad davno poznavao jednog Boran-agu. I kaže da je mnoge delove priče izmislio kako bi bila zanimljivija.

Ovi Turci se baš uvek "izmotavaju" sa tim krajevima serija.  rofl

Pa kako drugačije da opravdaju seriju? Oni su snimali u određenoj regiji, istovremeno promovišući tu regiju i privlačeći turiste.  winky Nešto ne verujem da je tamo u XXI veku još zastupljen sistem agovanja, a serija nije smeštena u prošlost. Tako da je najbezbolnije bilo sve predstaviti kao priču.  smile 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2972
Godina : 28

Back to top Go down

Post by joey on 22.03.14 19:13

Ne, ne, nisam ja nezadovoljan. Štaviše, svidja mi se, ali sam se iznenadio jer nisam na to ni pomisljao.
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 27.03.14 4:47

Bajkoviti dio je da su se rijesili tih obicaja, Torea, ubijanja zbog casti, a ne da tako nesto postoji.

Dovoljno je ukucati - honor crimes i susresti se sa uzasima.

Violence on the basis of "honour" is spreading at a disturbing rate. The problem is not unique to Turkey or the Middle East. It is happening here, too, in the heart of Britain. According to the Iranian and Kurdish Women's Rights Organisation (IKWRO), more than 2,800 honour-related cases were reported in the UK in 2010. Evidence from police forces reporting suggest an increase of 47% since 2009. Attacks are concentrated in London, the West Midlands and West Yorkshire. Women's organisations argue the real numbers could be four times higher because of the stigma of reporting. wrote:

Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 40

Back to top Go down

Post by joey on 13.04.14 19:49

Hoće li radnja uopšte do kraja serije imati onu dinamiku i nešto što te vuče da gledaš kao na početku? o.O Pre mesec ili više je krenuo užasno naporana period i nikako da se završi... propustio sam dosta epizoda a, opet, kao da nisam ništa.  facepalm 
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 20.04.14 6:24

Moj licni sud je da su najzanimljivije epizode bile one prve, do Silinog bijega u Istanbul.
Serija nikad do kraja vise nije bila tako napeta. Po meni.
A s vremenom je Silina familija (i nebitni likovi, koji svi redom svoje probleme serviraju njima da ih oni rijese) 'krala' sve veci dio epizode, a bila sve manje zanimljiva.

Mada je meni ta serija jako draga, usprkos svim propustima i nekim zaista smijesnim rjesenjima kljucnih problema.  wub 
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 40

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

View previous topic View next topic Back to top