EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La casa de al lado

Page 30 of 33 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La casa de al lado

Post by Bayron on 18.08.13 10:44

slažem se sa milošem.

meni se sama radnja činila interesantno i počeo sam da pratim ovu verziju. nakon pogledanih 5-6 epizoda, stefan mi je ispričao spojlere i odlučio sam da dignem ruke. nikad mi neće biti jasno toliko veličanje te priče, koju autor kao da je mikserom mutio. bilo je misterija i po drugim telenovelama, eto recimo donde esta elisa i alguien te mira, gde je sve kvalitetno osmišljeno. ovde se radilo o klasičnom ismevanju gledalaca, misteriji koja se temelji na priči nepotkrepljenoj činjenicama. ako ništa drugo, bar je slogan skroz pogođen: nada es como parece... pa makar i po cenu toga da na kraju sve ispadne glupo i naivno.

lfdal nisam gledao, pa se ograđujem od interpretacije lika gonzala u toj verziji. ali ovde je porras totalno zakazao i kada pogledaš njegov lik pre i posle razotkrivanja, to nema veze jedno sa drugim.

samo uporedite njega sa julianom iz atm ili consuelo iz elise. jedno je kad praviš likove sa rezervom, a drugo kad se preseravaš i od nemogućeg praviš moguće.

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stefan on 18.08.13 12:01

Priča uopšte nije kao mikserom smućena :rofl:Dobro, ne znam za ovu verziju, jer su ovde ubacivani novi zapleti (znam da je ovde Benjamin bio muška kurva, što u originalu nije, al to valjda da bi se pokazalo Valenzuelino telo facepalm)

Porras i jeste problem rofl I ne samo on, nego (skoro) cela ekipa u ovoj verziji. Dovoljno je uporediti neke scene iz originala i (n)ove verzije. Recimo u prvim epizodama scena Gonzala i Benjamina na groblju - u originalu normalna, ovde obojica bez majice facepalm Isto tako na kraju kad Carola spaljuje Huga - u originalu prejaka scena, ovde Chocarro sa svojim grimasama i pritom samo u boksericama (?!). Pa onda epizode u kojima Varoni šetka u gaćama i kao je u nekoj depresiji. Mislim čemu? Očigledno je da su, pošto već nisu mogli da igraju na kartu talenta, igrali na kartu golotinje.

Verujem da je većina "karakterističnih" scena iz originala ostala i ovde, ali recimo Porras i Rudolphy ne mogu da se porede. Prosto ne mogu. Kao što nijedan drugi član ove ekipe ne može da parira članu iz originalne. I to kažem zato što sam pogledao prvih 10ak epizoda ove verzije, dakle imam osnovu za komentarisanje. Nema to toliko veze sa tim što sam ja bio naložen na original, ovde je gluma jednostavno grozna. Ajd nek neko ko je gledao original i(li) zna otprilike gde je, nek nađe ovu scenu. Jako me zanima Porrasova izvedba ovde. A vala i Maritzina. Milion je još takvih scena u kojima je gluma bila perfektna i koje su verovatno izgubile na jačini kad su ih izvodili Telemundovi antitalenti.

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2880
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Sava on 18.08.13 13:16

Slažem se sa Stefanom od reči do reči. Ja sam pogledao obe verzije i mnogo mi je bolji original. Po svemu. Najveći problem ove vezije je užasan odabir muškog dela ekipe, jezivi su i promašeni, žene su se još i koliko-toliko snašle. Pohvale idu Karli, Ximeni, čak je i Maritza bila podnošljiva shock, Siachoque tu i tamo. Ali Porras, Varoni, Čokaro puke Skup antitalenta.

@Stefan wrote:Ajd nek neko ko je gledao original i(li) zna otprilike gde je, nek nađe ovu scenu. Jako me zanima Porrasova izvedba ovde. A vala i Maritzina.
Scena je užas. I to sam već komentarisao. "Enjoy". kafa 

deo 1

deo 2

deo 3

Posting Freak

Poruka : 1907

Back to top Go down

Post by Franko on 18.08.13 13:31

Ovog Porrasa treba bacit u zatvor zbog katastrofalne glume. Maritza kraj njega ispada Maggie Smith.

Alma gemea - 200/227
Las estrellas - 15/100
Novo mundo - 86/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2021
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Stefan on 18.08.13 14:23

puke 

Rudolphy je izgledao kao slomljen čovek, kome je stvarno stalo do Pilar. Ovaj izgleda kao mentalno zaostao. facepalm Pritom, vidim da je ovde scenario modifikovan - mnogo efektnije zvuči "Yo NO QUIERO ser la persona que soy" nego "No me gusta....." facepalm Pritom je retardirani Porras sve izgovorio u istom tonu, bez trunke emocije. Meni je u originalu bio žao Gonzala tu, jer se tu vidi njegov totalni krah. Kod Porrasa se ne vidi ništa.

Upravo zato mi je žao što distributeri radije kupuju LCDAL nego LFDAL.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 18.08.13 14:59

Ja planiram da gledam LFDAL kada završim sa ovim, ne odmah, ali sledeće godine ću sigurno.

Očekivao sam da Emiliovog prostituisanja nije bilo u originalu, čak sam to i napisao. To može samo u Telemundu da nastane.

Slažem se sa vama da je Porras ovde užasno izneo Gonsalov lik, meni je on najgori. Njegove bolesne face, grimase - katastrofa. I jasno se vidi razlika pre i posle razotkrivanja - pre nije pravio tako bolesne "zle" face, a čim su ga otkrili odmah je to krenulo.

Katrin mi je ovde ogromno razočarenje. Ona i Marica su mi bile glavni razlog da počnem da gledam i obe su me razočarale, Marica manje, mada nju još nisam video u ulozi Rakel. Ignasija mi je najgluplji i najgori lik ovde, a Katrin ga je užasno iznela. Himena mi je super, kao i Karla. Čokaro me je u početku nervirao (nervira me još od ATM), ali mislim da sam navikao na njega i njegovu glumu. Ovde se dosta izmotava, ali kontam da mu je lik tako ludački.

U originalu uopšte nije bilo Pilarine sestre bliznakinje i ovih knjiga, je l' da?

Moderator

Poruka : 3869
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Stefan on 18.08.13 15:07

Ignacia je bila kreten i u originalu. Što se tiče Chocarra, video sam nekoliko scena sa njim u LCDAL, ono je prestrašno. facepalm Jako je... Hmmm... Neprirodan, da tako kažem. A i ono što su napravili od njega u kolicima, mislim šta je ono?! puke I u LFDAL je lik bio "nepokretan", ali ne tako iskarikirano kao ovde.

Nije bilo bliznakinje i knjiga u originalu, mada ne znam kako je to urađeno ovde, pošto kažem, nisam izdržao dalje od 10ak prvih epizoda i posle s vremena na vreme pogledao neke scene.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 18.08.13 15:10

Ne znam dokle si stigao sa gledanjem Stefy, pa ću odgovoriti u spojleru sve razlike koje sam zapamtio.

Spoiler:
Bila je u originalu ona fora sa Agathom Christie i knjigom "Y no quedo ninguno", ali nije bilo sestre bliznakinje koja je pisala knjigu. Benjamin nije bio kurva, nije bilo onog doktora Sebastiana, onda onaj lik što je pomagao Caroli u krizi, ne sećam se kako se zvao, Renato se nije ubio u originalu, Mabel u originalu nije kupila kuću gde je sakrivala Huga/Adolfa, Gonzalo nije kupio nikakvu kuću sa podrumom gde je držao Rebecu...

Last edited by sava on 18.08.13 15:14; edited 2 times in total

Posting Freak

Poruka : 1907

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 18.08.13 15:13

Laki da ne ulazimo u dublju raspravu. Skapiraj konačno da je forum mesto gde baš treba da dodje do sukoba mišljenja i neke diskusije. Kada bi svi pisali u svakoj temi "super serija/glumac", "nije super serija/glumac"... To ne bi bilo zanimljivo. Meni se LFDAL ne svidja i to je moje mišljenje koje imam pravo da iskažem koliko god puta hoću. Ti si oduševljen serijom, to je tvoje mišljenje, e sad dal ćeš ga isticati ili nećeš to je već tvoj problem. I opet kažem kome se ne svidja moj post neka ga preskoči, i ne vidim šta su tu dečije bolesti. A dolaziti na forum sa mišljenjem "Krivu Drinu niko nije ispravio", stvarno onda ne znam šta ti radiš ovde. Meni je zaista mnogo zanimljivije kad se pokrene neka tema, kao npr sada poslednjih par dana forum je može se reći aktivan, prvenstveno zbog SD. Ne znam kome može biti zanimljiv period kada se komentari svode na to "ovaj glumac se pridružio seriji, ovaj je napušta". Niko ništa ne komentariše, vesti se samo postavljaju. Meni to zanimljivo nije.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10367

Back to top Go down

Post by laki on 18.08.13 15:44

Miloš 92 wrote:Skapiraj konačno da je forum mesto gde baš treba da dodje do sukoba mišljenja i neke diskusije.
Spoiler:

Nisam znao. Hvala na obaveštenju.
U potpisu, ironičan Laki ziveli 

Miloš 92 wrote:i to je moje mišljenje koje imam pravo da iskažem koliko god puta hoću.
Neobavešteni, moram da te razočaram ali ne može. U suprotnom spamuješ, a to nije dozvoljeno pravilnikom foruma (i ne, nisam ga ja sastavljao) zvizd 
Iskazati svoje mišljenje da, UBEĐIVANJE NEKOG DA PROMENI MIŠLJENJE je nešto drugo, a to ti radiš veoma često. Prijateljski sam ti par puta skrenuo pažnju na to winky 

Izreku "Krivu Drinu ... " očito nisi shvatio, pa tako nisi ni razumeo ono što sam rekao.
Problem je zapravo što ti obožavaš rasprave, a ja ti (ili nekog drugi) ne dam(o) materijala. Prolazi kod Angela, povremeno kod Bayrona ... ali ne tako često i kod mene. Kako je i ovo otišlo predaleko, čak šta više spamujem i ja sam, ovde se zaustavljam i ne odgovaram na eventualnu novu prozivku. Znaš kako me možeš kontaktirati smile mrgreen

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 30 of 33 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics