EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La casa de al lado

Page 32 of 33 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La casa de al lado

Post by Bad boy on 25.08.13 23:46

Da, umrla je i u LFDAL.
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1015
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Stefy on 26.08.13 0:29

Havijer? shock Ja ne znam kako nekome on može da bude omiljeni lik, pogotovo u ovakvom izdanju kako ga Varoni iznosi, meni je bukvalno užasan. Smešan, jeste, da, ali daleko od omiljenog lika.

Nikada nisam ni razmišljao ko mi je ovde omiljeni lik. Na početku mi je bila Ignasija zbog Cathy, mislio sam da će biti negativka, ali se na kraju ispostavila da je najgluplji lik u seriji. Onda mi je Rebeka bila fenomenalna kad se pojavila i kasnije Adolfo. Sada, kada sam pred kraj serije, rekao bih da su mi omiljeni likovi Izmael i Rakel. Rakel čak i ne mogu da smatram omiljenim likom jer je u seriji 20-ak epizoda, ali mi je Izmael bio fenomenalan tokom cele serije.

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3972
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Hierro on 26.08.13 1:06

I meni je takodje Adolfo/Ismael omiljeni lik u ovoj seriji.
Javier me je razocarao jer je par puta molio Adolfa na kolenima za zivot, to mu jedino zameram, ovako mi je skroz ok. smile
Hierro
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1673
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Sava on 26.08.13 1:19

Deo sa Raquel je najgori u celoj seriji. Bolja je bila i ona opcija bipolarne Pilar.

Posting Freak

Poruka : 1945

Back to top Go down

Post by Stefy on 26.08.13 1:35

Baš sam malopre odgledao Ignasijinu smrt u LFDAL kada sam dobio odgovor da je i tamo ubijena. Šta znam, meni opet nekako lepše izgleda u Telemundovoj verziji. Gluma svakako jeste bolja, ali ambijent i glumci su mi dosta lepši u Telemundovoj verziji.

Drago mi je što znam da je Gonsalo ubio Ignasiju, inače sam dosad mislio da, i da je nije ubila Rakel, Gonsalo ne bi bio u stanju da je ubije, ali očigledno sam pogrešio.

Meni je isto previše što su ubacili Rakel jer, kao što sam već napisao, u seriji su već postojali blizanci i ovo mi je sad nekako previše. Bolje da su drugačije završili seriju, ne znam kako su LFDAL skončali, ali ću i nju sigurno da gledam u bliskoj budućnosti. Sad sam se još više zainteresovao videvši ovu scenu Ignasijine smrti u čileanskoj verziji.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 26.08.13 1:49

Stefy wrote:Havijer? shock Ja ne znam kako nekome on može da bude omiljeni lik.
To mi je za sada, ne znam, valjda mi se kod njega sviđa ona muška odbrambenost, želi od sina da napravi pravog muškarca, ne da ženu nikome, čuva svoj posao (mislim na ono što ne želi da Renato da akcije Gonsalu)

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Stefy on 26.08.13 1:50

Hahaha, pa da, na početku tako deluje, tek se kasnije vidi kolika je on zapravo kukavica. rofl 

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 26.08.13 1:55

Pa, naravno da će gasnije da bud drugačije.Poslednju epizodu sam premijerno odgledao, slabo se sjeećam, samo znam da je on u poslednjoj  sceni kad dođu nove komšije.
I, Karola se promjenila, sad ljubi Leonarda, mada mislim da je on Adolfo,
Spoiler:
ipak je ona ta koja je na kraju ubila Adolfa.

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Stefy on 27.08.13 15:37

Odgledao sam celu seriju i tako sam razočaran krajem. thumbdown Uopšte mi se ne sviđa kako se završila, totalno mi je bezveze. Prvo su poslednjih 5 epizoda užasno dosadne, možda najdosadnije u celoj seriji: statične, bez akcije kakve treba biti u tim poslednjim epizodama. U zadnje 3 epizode sam se nagledao svakakvih scena. Ona scena kada Karola muči Izmaela je tako morbidna, strašno. ninja Čisto sumnjam da je takva bila u originalu. Onda, ono kidnapovanje Dijega u poslednjoj epizodi mi je bilo tako glupo i dosadno i očekivao sam neki spektakularniji kraj Gonsala i Pilar, da se nekako oproste, a ne samo oni pogledi i onda ona Nivaldova pesma - užas. stars Onda, čemu slow-motion kada je Pilar ubila Rakel? Totalno bezvezna scena, verovatno je slow-motion da se ne bi trudili mnogo oko te scene jer su bliznakinje. Rakelina smrt ništa spektakularno, očekivao sam nešto bolje. Scena koja me je oduševila je ona scena pre nego što je Karola krenula da muči Adolfa, kada je krenula da mu govori da ju je pretvorio u istu osobu kao što je i on i onda ono pred kraj pre nego što ga je zapalila. Sve pohvale Himeni. naklon 

Sam kraj je skroz bezveze. Kondeovi i Ruizovi (bez Havijera) se sele u nove kuće koje su opet al lado, a Havijer je ostao sam u kući i priča sa imaginarnom Ignasijom. shitshield Je l' ste primetili kada je Karola rekla da su stigle razglednice od Nivalda i Jolande da je Eva rekla da je i Karmen sa njima i da ima talenta? U sledećoj sceni kada dolaze Pilar i kompanija, Karen je sa njima. stars Zadnja scena: no comment. Najgorem liku su prepustili zadnju scenu i uz to je sam kraj totalno glup. U fazonu istorija se ponavlja: Havijer je opet komšija biznismenu i smuvaće ovog puta njegovu ženu, a u seriji je bio Renatu i smuvao se sa njegovom ćerkom. Uopšte mi se kraj nije svideo i nekako mi je pokvario utisak o celoj seriji.

Opšti utisak mi je da je serija celokupno solidna. Priznajem da je onaj prvi prelomni deo (do 60 i neke epizode) bio mnogo bolji od onoga nakon toga iako sam govorio da je drugi prelomni deo bolji. Mnogo mi se na početku svidelo kada je sve bilo misteriozno i kada sam morao da mozgam šta se dešava, kada se sve otkrilo, serija je i dalje bila interesantna, ali ni približno u tolikoj meri kao na početku. Prvo mi se uopšte nije svidelo što je Injaki na kraju ispao Gonsalo jer, kao što smo se raspravljali, na početku serije on istražuje zločine koje je počinio njegov brat ili on sam. Kako god, kada se otkrije ko je Injaki sledi onaj dosadan deo serije između 80. i negde 110. epizode gde se apsolutno ništa ne dešava nego se sve vrti u krug i tu i tamo Gonsalo ubije nekoga, Adolfo naravi neko s**nje ili se njih dvojica posvađaju oko nečega. Nakon toga, kada krene misterija oko knjiga serija počinje opet da bude interesantna, mada meni nije jer sam znao za postojanje Pilarine sestre bliznakinje, pa sam pretpostavljao da je ona. Kada se otkrije sve to oko bliznakinje, serija opet smara do samog kraja, meni je retko koja scena bila interesantna od pojavljivanja Rakel do samog kraja. Štaviše, dosta je bila dosadna serija. Ocena za seriju: 4-/5.

Glumci su relativno loši. Najviše pohvale imam za Himenu i za Karlu (mada ona glumi do 90. i neke epizode, nakon toga je spomenik), one su najbolje iznele svoj lik, pogotovo Himena. U nekim scenama mi je bila fenomenalna i zaista me je oduševila ovom ulogom. Malo manje pohvale idu Čokaru koji mi je ovde bio solidan. U nekim trenucima je pravio retardirane face i izmotavao se, ali mu je i lik bio takav, pa sam to doživljavao kao deo njegovog ludačkog lika. U svakom slučaju, meni dosta bolji nego u ATM. Ne znam zašto, ali me je u toj seriji mnogo iritirao. Glavna postavu: Katrin, Poras, Varoni i Marica - jedno veliko razočarenje, najviše u Katrin. Ovu seriju sam prvenstveno zbog nje počeo da gledam i tako me je razočarala da nisam mogao da verujem. Najgore je iznela svoj lik: face, ponašanje su joj bili užasni. Porasu je ovo možda najgora uloga u karijeri. Na početku serije je bio solidan, imao je kikseve u scenama sa Pilar jer su bilo totalno non-emotional, kao dva stranca, a ne zaljubljeni. Kada su otkrili da je Injaki, pa kada je krenuo sa retardiranim i bolesnim facama, lupanjem po glavi. facepalm facepalm facepalm No comment. Od Varonija nisam preterano očekivao, bio mi je sličan kao i u MSED, samo što je ovde bio i smešan, pa mi je on bio manje-više okej od ovih glavnih. Marica je na početku bila katastrofalna. thumbdown Uopšte mi se nije svidela kako je iznela plašljivu Pilar, nekako je previše karikirala lik i u nekim trenucima je taaaaako smarala sa plakanjem. Čini mi se da ne postoji epizoda u seriji, a da ona ne plače ili ne bude tužna. Malo se poboljšala kasnije kada je odlučila da se suprostavi Havijeru, ali s obzirom da je imala i lik Rakel, mislim da je od glavne glumačke postave najbolje prošla. Meni je lično ona bila najbolja, ostali užas. Felisija Merkado nikakva, u celoj seriji ista, ne menja face, nebitno da li je tužna ili srećna, ona je ista. Danijel Lugo je imao dosta retardiranih scena, još uvek pamtim onu scenu kada se povampirio i otišao da poseti Emilija u bolnicu i slao mu poljubac u nekom "Drakula" kostimu. Užas. Onda, kada je ubacivao pištolj u usta, ona njegova faca. lol1 lol1 Šteta što nisam uslikao. rofl Ocena za glumce: 2-/5.

Scenografija mi je bila solidna. Bilo je dosta kartona, ali nisu delovali plastično kao što sada deluju u novijim Telemundovim serijama. Tu nemam mnogo kritika, sve je bilo solidno. Ocena 3+/5.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 11.09.14 23:15

Konačno sam skinuo celu seriju sa Telemundovog sajta. naklon Izvrteo sam je ponovo malo i sad mislim da je deo sa Rakel skroz suvišan i da je sve oko knjige i tih gluposti moglo da se izbaci i da se završi negde na 120-130 epizoda. U svakom slučaju, sigurno ću je nekad ponovo gledati jer sam prvih 90 epizoda serije skroz zaboravio jer sam gledao premijerno, a onda posle godinu i po nastavio.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content