EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Resistire

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Resistire

Post by DarkAngel on 20.01.13 23:23

RESISTIRE
(JAČA OD SUDBINE)

TELEFE, 2003
Broj epizoda: 220

Radnja ove serije odvija se u vremenu sadašnjem. Tretira aktuelne probleme današnjice kroz plejadu različitih likova i karaktera koji se sa njima suočavaju.

Dijego Moreno ima 30 godina. Posle raskida sa verenicom vratio se u kuću svojih roditelja. Pripada srednjoj klasi, nema razumevanja za ponašanje svoje sestre Rosario, ali se raduje ponovnom susretu i druženju sa Ferchuom i Pacom. Interesuje ga dizajniranje odeće i želeo bi da ima sopstvenu radnju. Za sada samo radi u jednoj prodavnici odeće u koju je došla Julija. Bio je to kratak, ali sudbonosan susret. Dijego se zaljubio u nju...
Ni ona nije ostala ravnodušna, ali verena je i uskoro treba da se uda za Mauricija Dobala.
Ona, Julija Malaguer Podesta, ima 24 godine i završava studije psihologije. Lepa je i vesela, pametna i duhovita. Živi u stanu sa prijateljicom Vaninom. Potiće iz ugledne porodice koja je osiromašila. U svemu podržava brata Luisa, koji je posle svade sa ocem otišao u Brazil, vratio se promenjen i radi u otmenom restoranu. Otac, Alfredo, je poznati naucnik.
Mauricio Dobal ima 35 godina. Biznismen je i bavi se proizvodnjom zdrave hrane. Želi Alfreda kao saradnika u svojoj firmi i nada se da će preko Julije u tome uspeti. Udovac je, živi sa ćerkom Karolinom i namerava da se oženi Julijom. Harizmatičan, pažljiv i uspešan, on je neko ko se osim legalnog bavi i ilegalnim - prljavim poslom... Jedini koji zna sve o njemu i njegovim poslovima je Andres,njegov vršnjak, koji sledi put svog oca...
Kako će se Dijego i Julija ponovo naći? Tako što će on postati blizak prijatelj Martine Mansur, žene čiji je sin poginuo pre dve godine, kad i Maurisiova žena. Za tu nesreću ona okrivljuje Mauricija i hoće da mu se osveti. Dijego, u želji da spreči nju da počini zločin, spašava njegov život. Od tog momenta Mauricio smatra da mu Dijego donosi sreću i želi da ga zaposli ... Tek kada počne da radi za njega, Dijego saznaje da je Hulija njegova žena. Vremenom otkriva i pravu prirodu posla kojim se Mauricio bavi. Kada odluči da napusti takav posao, postaje mu jasno da to nije moguće ukoliko želi da ostane živ ... Osim toga, Dijego ne želi da ostavi Juliju u opasnosti koje uopšte nije svesna, jer ne zna ko je zapravo Mauricio i čime se bavi...
Dijegova dilema je: da se pomiri sa situacijom u kojoj se nalazi i iskoristi je, ili da se svim snagama bori kako bi promenio ružnu stvarnost ...

Uloge:

Pablo Echarri - Diego Moreno
Celeste Cid - Јulia Malaguer Podesta
Fabian Vena - Mauricio Doval
Carolina Fal - Martina Mansur
Claudia Lapaco - Eladia Moreno
Hugo Arana - Ricardo Moreno
Romina Ricci - Rosario Moreno
Daniel Fanego - Alfredo Malaguer
Alejandra Flechner - Adela
Andrea Politti - Inés
Leonor Manso - Gloria Provenzano
Zulma Faiad - Pampa
Daniel Kusniecka - Santiago Romero
Mariana Briski - Cristina
Rafael Ferro - Fernando "Ferchu" León
Pacho Guerty - Paco
Malena Luchetti - Carolina Doval
Claudio Quinteros - Andrés Pagnini
Tina Serrano - Leonarda
Sebastian Pajoni - Luis Pedro "Lupe" Malaguer
Enrique Liporace - Anibal
Barbara Lombardo - Vanina
DarkAngel
Member
Member

Poruka : 278
Godina : 22

Back to top Go down

Re: Resistire

Post by DarkAngel on 21.01.13 0:09

Konačno uspeo da nađem linkove za ove serije koju nažalost sam propuštio kad je bila kod nas. Trenutno sam do 15 epizode.

Zasad priča odvija se sasvim normalno, u ovom početnom delu još uvek se upoznajemo sa likovima.

Još pri prvi susret Diega i Julie odma se vidi velika hemija, a ona stalno ima seksualne fantazije sa njim . Jako dobra scena kad oboje budu zatvoreni u WCu. Nakon splet okolnosti oboje se sve više udaljivaju, tako što Diego se sve više zbližava sa Martinom, a Julia se polako vraća svom dečku Mauricio. Celeste Cid prelepa i sasvim prirodna. Pablo Echarri takođe odličan, jako bolji i opušteniji za razliku od Montecrista gde je bio previše ozbiljan.

Martina - za nju na početku sam mislio da je težak slučaj za psihijatrije, ali nakon što se (delumno) upoznaje njena priča, postala mi je baš draga čak mi je i žao. Ona je ubeđena da je Mauricio kriv sa smrt svoga sina, a u toj nesreći poginula je i njegova žena. Kad je ona njega srela bila je jako uplašena i odmah pobegla, a on sumnja da ona nešto zna o njegovim tajnima.

Mauricio zasad izgleda kao sasvim normalan lik koji jako voli svoju kći i insitira da Julia i njen otac rade kod njegove firme. U jednoj sceni poteklo mu je krvi od nosa, pretpostavljam da boluje od nečega.

Andres, Mauricijev asistent ima potencijal da bude dobar psycho lik zajedno sa njegovom tetkom Leonardom. Očito je da se između njih dvoje dešava nešto incesoidno. Tip je baš čudan i deluje malo retardirano. Kad je gledao Vaninu golu (Julieva drugarica) i onda objasnivao Leonardi kako se nije baš popalio.

Diegova sestra, Rosario je nevidena glupača (inače Ines iz VR ) Vidim da će me živcirati kroz cele serije. Žena vara dečka sa njeni šef koji je u braku, a plus je arogаntna do besvesti.

Ova "mirna" etapa očito neće dugo trajati, očekujem dalje misterije i krvave scene.

Produkcija i režija fenomenalne, dok me je najviše iznenadila muzika i instrumentale. Svaka muzička numera je super uklopena u svakoj sceni.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Aurora on 13.04.13 22:42

Gledala sam remake ove serije Amar sin límites koji me oduševio thumbup thumbsup ,Azul i Diego aw ,jedan od mojih omiljenih parova,kemija između njih dvoje se vidi na kilometre,a i radnja je bila jako zanimljiva,Leonarda i Mauricio naklon ,genijalni negativci,skidam kapu,voljela bi opet pogledati ovu seriju (Amar sin límites) jer mi je jedna od omiljenih,ova argentinska verzija me ne privlači da ju pogledam,ali meksički remake me oduševio tako da vjerujem da je ova isto dobra.
Aurora
Junior member
Junior member

Poruka : 163

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 09.07.13 3:02

Evo nastavljam sa serijom tamo gde sam stao pre par meseci, trenutno sam na 36 epizodi.

Radnja se zasad ne odvija prebrzo, za razliku od zadnjoj argentiskoj drami koju sam gledao (Vidas robadas). Ali ono što mi se dopada je to što svi likovi i priče s prikazani jako realno.

Martinin lik mi se najviša dopada. Kad joj je Mauricio pratio lažne stvare njenog sina, ona je skroz pukla i rešava ubiti ga. Diego je na to burno reagovao i čak je izbacio iz kole. Ta scena bila je vrhunski odglumljena. Ali pri Martinin pokušaj da puca  Mauricia, njegov život spašava Diego. Nakon što Martina shvaća da je ozbiljno ugrozila život svoga prijatelja, ona sama ide u sanatorium. Posle toga njen život se polako stabilizuje.

U međuvremenu Diego i Mauricio sve više se sprijatevljivaju, čak mu je i ovaj ponudio da radi za njega. Martina se jako razorarava kada to saznaje od Diega. Ona želi nekako dokazati da je Mauricio kriv za smrti njenog sina, ali nema nikakve dokaze za to. Sad na zabavi u zadnjoj epizodi, Mauricio upoznava ih Juliu i Diega, neznajući da su oni već imali neku avanturu zajedno. Diegeova faca kad je video Juliu zajedno sa Mauriciom bila je lolsign.

Leonara i Andres su nekako najmisteriozne likove u seriji. Njihovi čudni dijalozi potsećivaju na oni kod Naću i Dantea u VR. Stalno govore kako moraju biti uz Mauricia čitavo vreme.

Juliin otac otkrijo je da mu je sin gay na jedan jako neugodan način. Sad se Lupe počeo zagleđivati u Andresa. lol1

Tek sad vidim da Rosarijin ljubavnik (Daniel Kuzniecka) bio je u Avenidi Brasil i glumio je onaj Ritin dečko iz Argentine, a meni bio od nekud poznat, ali nikako da se setim.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 20.07.13 15:20

Odgledao do 50 epizodu.

Zadnjih nekoliko epizoda promenili su pravac radnje i desile se neke nepredvidljive stvari.

Nakon što je Mauricio obezbedijo finansijske sredstva za lečenje Eladije, Diego je rešio da prihvati raditi za njega. Otkad je došao na farmi stvari između njega i Julie počeli su se zagrejavati. Imalo je prilično smešnih i interesnatnih situacija sa njih dvoje, naručito ona scena kad je Julia intervjuirala Diega. Julia želi sama sebi negirati privlačnosti između njih dvoje, a neverovatno je koliko hemije imaju. Takođe primetio sam da Julia uopšte ne nosi grudnjak. Celeste tu je prava bomba, a kad pomislim da u seriji je imala jedva 19 godina... wub 

Zaista neugodna scena za Pacu kad je uhvaća Rosario sa Santiagom.

Zaista ne razumem osobe kao Rosario koje nezanju šta rade sa sebe. I sad je kao u depresiju.

Ali potom Paco upatio se prema farme Mauricie i slučajno je ušao u susjednu kuću. Očito je video nešto što nije trebao, jer odjedan put počeli su izlaziti telohranitelji oko njega. Nakon toga sledelo je psihološko mučenje od strane Leonarde i Andresa prema Pacu. Oni rešavaju pratiti ga na putovanje kao bi zaboravijo to što je video u toj kući, ali šok te epzode bilo je brutalno ubistvo. surprise  To je trebao storiti Andres, ali jer nije imao hrabrosti, Leonarda je ubila Paca. Fantastično izmontirana scena. Uopšte nisam očekivao da bi se to moglo desiti, baš tužno. Nije mi jasno kako niko nije čuo metak na farmi. Andres i Leonarda su zaista sjajne negativce, posebno Leonarde. Scena kad je Julia izašla i odjedan put joj se pojavila Leonarda izgledala je jezivo.

I još si žena stvara filmove da je Diego kriv za sve to, jest da su oni i prije bili protiv njegov dolazak. Čak Andres i Leonarda već primećuju da se dešava nešto između Diega i Julie (ne miriše mi na dobro). Leonarda je onda stavila nešto u njedove kolače.

Da se vratim na glavni par. Kada su Diego i Julia večerali zajdeno, Diego se onesvestio od kolače koje je dobio od Leonarde i onda Julia je odnela Diega i počeki su prestrastvene poljubce između njih dvoje. smile2

Mauricio i Santiago počeli su surađivati na zajedno na neki biznis.

Drago što su ih razotkrili Alfredo i Ines, jer su mi meni užasni likovi, ne podnosim njihove scene.

Žao mi je zbog Adele jer je fatila Hernana u krevetu sa Vaninom, nadam se da će uspeti nekako to da srede.

Previše sex scene, nisu na to uopšte štedeili, posebno u ove epizode. :blush:Da je i čak bilo sex između dvoje muškaraca (Lupe i Javier).

Odlične epizode. thumbup
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 17.09.13 3:57

Stigao sam do 70-tu epizodu.

Neverovatno je u šta se pretvorila serija, koje fenomenalne epizode. naklon 

Od najboljih momenata izdvojio bi prvi seks Julie i Diega koji je genijalno urađen. To se desilo u noći kada je bio neuspešan obid kidnapovanje Julie, a scene su bile maestralne:

Nakon toga Diego i Julia počeli su strastvenu vezu, on je to rekao svojima, ali ona nikako da nađe priliku da raskine sa Dovala.

Mauricio je imao sastanak sa veoma sumnjivi ljudi, a na čelu taj biznis je jedna Eva Santoro koja izgleda veoma opasno, a on pre svim tim ljudima izgleda jako ponizno. Potom Mauricio se ozbliljno razboleo, tako što je počelo da teče intenzivno krv iz njegovog nosa, pa odneli su ga u lečenje u jednim jako creepy labaratorijama.

Ali sve je to kulminiralo u zadnje dve epizode, kad je Diego bio sa Juliom u džakuziju i pobegao iz kuće kako bi Mauricio ne bi ih otkrijo. I tako našao se u njegovim tajnim labaratorijama i tamo je video strašne horore. Od živim ljudima vadili su im organe, sekle ih, miksirali, premorbidne scene. surprise surprise Još je i uspeo da ozme odeću iz mrtvog čoveka kome se gledaju sve organe. I konačno nakon toga gleda Andresa, potom i Mauricia kako priča sa jednom doktoricom koju su morali da operišu kako bi eksperimentirali sa njom. Kad je rekao da takođe trguje sa krvnim plazmama, da smrt njegove bivše žene ima veze sa njim a Diego je sve to čuo... surprise  I najstrašnije kad je rekao da "neke ljudi ne mogu biti deo društva i zato moraju podleći nauci." blink Prije toga u jednom scenu jeo nešto što je ličilo na rakovima, ali je moguće i da su neke organi. pop I tako Diego kako bi se vratio kačio se u kombijama puni sa mrtvim telama oko njega. Jadan čovek šta sve je doživeo u nekoliko minuta, srušio mu se čitav svet i sliku koju je imao za Dovala. Ko zna kakve traume će imati nakon ovoga.

Kuća Morenovih se inače pretvorila u cirkus. lol1 (ali se u zadnjim epizodima situacija smirila nakon drame sa Ricardom i Eladiom)
Moram reći da sam smenio mišljenje u vezi Rosarije. Kučka je ali i carica u istom vremenu. cool Kako samo manipulira sa Santiagovom ženom kad kaže da će otkriti njegovu ljubavnicu (a to je zapravo ona). Nakon što je Santiago ostao bez kuće, a žena mu je blokirala sve račune doselio se u kući Morenovih. Santiago se jednom zakanio Rosariom da je" neće više je*ati", on je zove putita, a on njega putito. lol1 Kako bi situacija bila još luđija doselio se i mali narkoman Cesar i da, on mi je takođe postao interesantan. Kako je samo Cesar izluđivao Ricarda sa marihuanom, a Rosariju je gledao golu. lol1 

Leonarda i Andres su imali odnose (znao sam da se tu krije incest, strašno). Ali kad je Andres mastrubirao u WCu misleći svima onima koje ga pale. blink lol2 E to je zaista bilo perverzna scena.

Martina. sad Zaista tužan lik, a Carolina Fal ga fantastično glumi. Iznenađuje me koliko je jaka sa svima teškoće niz koje prolazi. Sad mi se javlja teorija da možda ona nešto znala ili čula za Mauriciev biznis pa zato i tolika mržnja prema njemu, osim što krivi za smrti njenog sina, što se takođe otkrilo da on ga nije spasio, a imao je mogućnost. Sad nakon što je Mauricio otvoreno pozvao Martinu kod njega, ona je rešila da dođe tamo i da pokaže pre svima Dovalovo pravo lice. wow 

Inače poklon koj je Martina dala Caroline, Mauricio je rekao da stoji u Carolinine sobe par dana, a potom da bide slomljem pod izgovorom da ga je sluškinja razbila. rofl
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Hierro on 13.12.13 22:52

DarkAnglel, jesi pogledao ti ovo do kraja? smile Ovo je jedina argentinska serija koju sam ja redovno gledao(a gledao sam je kad se emitovala kod nas na RTS-u), ako se ne varam pre nekih 6-7 godina.
Nekih scena se i dan danas secam npr. slobodnih scena sexa koje u to vreme nisu mogle da se vide u serijama, pa onda kad su Diego i Beba dobili neki poklon, a u kutiji mrtvacka glava, pa kad su pronasli Paca u zamrzivacu, pa Leonarda i Andres, pa Mauriciovo hranjenje stricevim organima... smile
Pogledao sam malo meksicku verziju(solidna je) ali nije mi to to, nije ni blizu Resistire. smile
Hierro
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1659
Godina : 23

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 14.12.13 16:38

Stao sam na 101 epizodi, hotfile je crknuo gde su bile epizode u najboljem kvalitetom snimljene sa kanala Pasiones, sada nekako pratim na youtube gde su sa slabijim kvalitetom.

Epizode su sjajne, radnja postaje sve bolja i bolja. Od likova ova Eva Santoro je strašno bolestan i perverzan lik.  blink Scene između Diega i Julie su odlične, imali su oboje jedan prekid gde je on praktički silovao, zato što je pomislio da je ona umešana u čitav biznis, pa potom ona je njega smatrala za ludim i sad nakon što je spasio Malagera od atentana opet se zbližavaju. Odnos Julia-Martina je blagorečeno krvav, umalo da se obe potukaju.  Martina je počela da veruje da je možda Karolinina mama kriva za nesreću, nije mi jasno zašto Diego i Ferchu kriju od nje istinu.

Koliko mi je bila genijalna Rosario kada je uhvatila Santiaga i Mariju kako se seksaju u uredu, pa ona rekla Marije da Santiago nju vara sa kurvom. Uzela telefon javila se nekome bezveze, kad ono Glorija. Rosario kaže: Hola puuuutttaaaaa  lol2  lol2  lol2 , a Marija: Prostitutaaaaaa mi marido es mio lol2 , a Glorija... rofl 

Ne dopada mi se previše Andresov odnos sa Lupeom, više bi voleo da ga gledam sa Vaninom. Leonarda inače ne podnosi Vaninu, baš me zanima njena reakcija kad saznaje za vezu između Andresa i Lupeom.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by stefang96 on 30.03.15 20:52

Odavno tražim ovu seriju, jer sam kao klinac gledao i dosta se sećam, ali nisam uspeo da se setim naziva. Nedavno sam saznao kako se zove. Skinuo sam prvih par epizoda, neke pronašao čak i sa engleskim titlom, i počeo da gledam. Serija je dobra, iako ima tu glavnu nit, celu ljubavnu priču, ne izgleda mi kao klasična telenovela, jer sam dosta čitao o njoj i nečega se sećam, pa sam skontao da ima dosta sadržaja koji se ne provlače inače kroz telenovele. Gledaću sad, nadam se da ću imati vremena da odgledam celu, pa javljam konačne utiske, koji su za sad odlični. smile2

de lastimarte.."
stefang96
New member
New member

Poruka : 37
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Xsica on 23.08.15 17:39

serija je super. samo sam se ja zaribala jer sam gledala više scene koje uključuju glavni par, nisam znala da će serija biti tako dobra pa mi nije jesno šta to točno rade u onom laboratoriju, šta piju iz onih boćica? ajde porfavor ako mi neko može u kratko reči winky ?

Diego i Julia imaju odličnu kemiju, baš guštam, scene sexa su vauuu naklon

Junior member
Junior member

Poruka : 189

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics