EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Suskunlar

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Suskunlar

Post by Stefan on 29.03.13 19:34

SUSKUNLAR
(IGRA ĆUTANJA)

Tims Productions, 2012.
Broj epizoda: 28

Edževit, Bilal, Ibrahim i Zeki imena su četvorice dečaka iz siromašnog istambulskog kvarta Kuyudibi. Jednog dana, načiniće naizgled bezazlenu grešku i tako izazvati nesreću koju će skupo platiti - završiće u kazneno-popravnom domu i od tada njihovi životi više neće biti isti.

Po izlasku odatle, zaklinju se na ćutanje - nikada nikome neće govoriti o strahotama koje su tamo preživeli, a jedini način da to zaborave jeste da se više nikada ne sretnu. Stavljaju tačku na prijateljstvo, nesvesni da neće biti lako na duši nositi teret minulih dana.

Njih četvorica tako kreću različitim putevima, na zaprepašćenje prijateljice Ahu, siročeta bez roditelja, koje je uvek bilo uz njih pre nemilog događaja. Vremenom, Ahu izrasta u prelepu ženu, a jedini koji je uvek bio tu za nju i koji je nije zaboravio je Bilal. Još kao dečak zaljubio se u nju i ona je, mnogo godina kasnije, odlučila da mu pruži šansu i pokuša da mu uzvrati ljubav, iako zapravo odmalena voli Edževita.

Od nesreće je prošlo dvadeset godina. Edževit je postao cenjeni advokat, Zeki radi kao vozač jednog bogataša, dok su Bilal i Ibrahim ostali u starom kvartu. Činilo se da se družina nikada više neće ponovo sastati. Činilo se da su svi sve zaboravili i ostavili traume iz prošlosti za sobom. A onda se na vestima pojavila vest o Zekiju - upucao je čoveka. Svi su znali ko je žrtva i zašto je Zeki to uradio. Tako se Bilal, Ibrahim i Edževit ipak ponovo sastaju, odlučni da pomognu starom prijatelju.

Međutim, stvari kreću neočekivanim tokom - Zeki je ubijen u zatvoru. Trojica preživelih odlično znaju ko stoji iza svega, a ta tragedija biće povod za oživljavanje mračnih uspomena. Vreme je da se naplate dugovi - prijatelji koji su se jednom davno zakleli na ćutanje, spremni su da se osvete svima onima koji su im, dvadeset godina ranije, ukrali detinjstvo, a sada i Zekijev život...

Uloge:

Murat Yıldırım - Ecevit (Şerif)
Sarp Akkaya - Bilal (Sarı)
Güven Murat Akpınar - İbrahim (Iska)
Tugay Mercan - Zeki (Yanık)
Aslı Enver - Ahu
Berk Hakman - Gazanfer
Reha Özcan - Sait
Mehmet Özgür - İrfan
Fatih Paşalı - Özcan
Pelin Doğru - Birsen
Jale Aylanç - Ümran
Murat Garipağaoğlu - Sermet
Hakan Gerçek - Damat
Alican Yücesoy - Cebrail
Metin Coşkun - Naim
Fırat Albayram - Hasan
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2896
Godina : 27

Back to top Go down

Re: Suskunlar

Post by Stefan on 29.03.13 19:57

Dakle ovako, serija predstavlja adaptaciju knjige "Spavači", po kojoj je 1996. godine smimljen istoimeni film. Dakle, pre nego što pročitate nastavak teksta (ako ima nekog ko bi čitao rofl ), počnite da gledate seriju! Od mene velika, velika preporuka!

Film nisam gledao, knjigu (još) nisam čitao, ali serija je shock naklon Sasvim slučajno sam se zainteresovao za nju, pošto sam prevodio neki Muratov intervju, gde on kaže da je hteo da se odmori od kamera, ali da ulogu u ovom čudu nije mogao da odbije. Onda sam dao šansu i ostao bez teksta surprise

Dakle, pratimo priču četvorice klinaca, koji na početku mažnjavaju kombi sa baklavama, ali pošto ga nisu izbacili iz brzine, kombi kreće nizbrdo i udara čoveka koji ostaje invalid i tuži ih. Tako oni završavaju u popravnom domu. Na mestu nesreće bila je i njihova drugarica Ahu, ali nju su poslali kući, tako da je ona izbegla popravni dom.

E sad, u tom domu ih maltretiraju, upravnik je kretenčina koja zlostavlja decu cry Ni ne čudi me što su, kad su izašli odatle hteli sve da zaborave. sad Uglavnom, od njihovog izlaska iz doma prošlo je 20ak godina, a narator čitave priče je Zeki, koji je mrtav. On po šefovom naređenju ide da pokupi nekog klijenta, koji se u kolima javlja na telefon i govori ime i prezime. Ovaj zaustavlja auto, vadi pištolj i puca u njega. Kasnije se kroz flešbekove ispostavlja da je "žrtva" jedan od dečaka koji je ove zlostavljao u domu. Međutim, pošto je imao pancir, on uspeva da se izvuče, Zekija ubijaju u zatvoru (tako da je on narator "sa onoga sveta" lol1 ), ali zato će njega dokrajčiti Bilal thumbsup

U seriji "paralelno" pratimo prošlost i sadašnjost, mislim da je nešto slično bilo u "Ezelu", ista žena je pisala scenario i za ovo. Mnogo teških (ali sjajnih!) scena, klinci koji glume decu su naklon naklon naklon

Ja sam pogledao prvih 5 epizoda (ne smem da gledam maratonski, pošto ima samo 28 epki) i ne znam da li sam više oduševljen, zgrožen ili potresen pričom. naklon Uglavnom, Ahu je u međuvremenu saznala šta se izdešavalo u domu, postala je saveznica ovoj trojici i dogovorili su se da strpaju upravnika doma (Saita) u zatvor - to tako Edževit hoće, jer je on advokat, pa ono, hoće da sve bude po propisima zzzzz Da se Bilal pitao, ovaj bi dobio metak u glavudžu i završio sa životom. Oni pronalaze ključnog svedoka (domskog čuvara Hasana) koji na suđenju treba da ispriča sve što je Sait radio osuđenicima, ali naravno to ne biva tako - Hasan pod pretnjom priča da je Sait vrlo savesno obavljao posao, da nikad nije povredio nijednog osuđenika blablabla yuck I naravno, ovaj biva oslobođen optužbi. E sad, Hasan je jedini koji zna da je Sait primorao jednog dečka u domu da popije jake tablete za srce, pa je jadnik umro od toga sad I to je umro da bi spasao Bilala, kome su kreteni u domu dali te tablete da pije jer će tako kao ozdraviti i prestati da kašlje. Onda je on lepo uzeo lekove i zapretio ovima da će novinarima ispričati šta se stvarno dešava u domu i kakav je Sait čovek. E onda je umro cry Nakon što je Sait oslobođen optužbi, Bilal dovodi kretena Hasana u svoju "kuću" i tamo mu daje da popije tablete, pa od toga umire naklon naklon naklon Inače Hasan je svakako bio bolestan, smrt je bila samo pitanje dana i posle svega drago mi je da je Bilal uradio to što je uradio. Smrad je to i zaslužio wall

Uglavnom, ne može sve baš da se prepriča, a i ovo nije serija koju treba prepričavati, već prosto sesti i gledati. Još jednom, ogromna preporuka, nadam se da će neko da mi se priključi u komentarisanju thumbsup

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Nathan on 29.03.13 20:12

Gdje gledaš?

Senior member

Poruka : 733

Back to top Go down

Post by Stefan on 29.03.13 20:21

Za sada ovde, mada je samo prva sezona sa našim prevodom, ali videh da su sve epizode sa titlom popete na uploaded. Jeste da je server šugav, mislim meni je, pošto nemam premium, al bolje da ima igde nego nigde smile2

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Nathan on 29.03.13 20:24

Aha budem malo škicnuo ako je dobra iako mi je Kuzey Guney zasada odlična. Ova serija je ukinuta u Turskoj pa su tih 28 epizoda sve što je prikazano.

Usput znaš li negdje da se može gledati Intikam?

Senior member

Poruka : 733

Back to top Go down

Post by Stefan on 29.03.13 20:27

Ukinuta? facepalm Nadam se da bar ima normalan kraj blink Nemam pojma za Intikam, nisam ja fan Turaka - zainteresovale su me jedino ova, Sila i Dudaktan Kalbe. smile2 I od te tri, ova je naj naklon naklon naklon

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ángel on 29.03.13 20:27

@Nathan wrote: Ova serija je ukinuta u Turskoj pa su tih 28 epizoda sve što je prikazano.

Da.
Rating je prvo bio oko 4, a posle je pao na 2. rofl

Serija je teska debilana. puke

Moderator

Poruka : 8089

Back to top Go down

Post by Barbie on 29.03.13 20:55

@Stefan wrote:Uglavnom, ne može sve baš da se prepriča, a i ovo nije serija koju treba prepričavati, već prosto sesti i gledati. Još jednom, ogromna preporuka, nadam se da će neko da mi se priključi u komentarisanju thumbsup

Ne gledam turske serije, al znam da Kraj bila vrh, ista psiholoska triler serija kao Ezel i ovaa, tako da mozes i to da vidis. Ako mislim da vidim nesto tursko, onda sigurno bi bilo nesto takvo, odnosno Kraj jel su mi preporucili.
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1171

Back to top Go down

Post by salem on 29.03.13 21:22

Film je vrh,ne znam kakva je serija a i ne zelim da pogledam

salem
Senior member
Senior member

Poruka : 684

Back to top Go down

Post by Stefan on 31.03.13 15:57

Pogledao 6. i 7. epizodu. Ne sviđa mi se u kom pravcu ide serija, ali uopšte. facepalm Sjebali su sve kad je Sait oslobođen na suđenju, to im uopšte nije trebalo. Koliko vidim sad će Sait da izgubi na značaju, tj. već je izgubio. Bilal, Edževit i Ibrahim su se usresredili na osvetu Irfanu, što je ok, ali sa druge strane, ne vidim poentu te njihove, tj. Edževitove igre. stars

Edževitov otac Naim je wall A i Bilal kreten wall Tipičan meksički zaplet - "Ako ne uradiš to, ja ću reći Edževitu da si ga lagao tad, tad i tad" zzzzz zzzzz zzzzz Naim je dakle potpuno bespotreban lik, bez njega i tog klasičnog telenovela elementa serija bi bila mnogo bolja. Sad kad se osvrnem na prvih 7 epizoda, sve je definitivno moglo bez njega, tačno mogu da se izbace sve njegove scene i utisak o svemu pogledanom bi bio znatno bolji.

Naravno, i dalje ima scena koje ostavljaju bez teksta, ali to su mahom scene iz prošlosti, one u popravnom domu. Kapa dole za klince, svoj posao su odradili vrhunski naklon naklon naklon I da, bila je scena u 6. epizodi čini mi se kad Birsen odlazi kod Ahu i njih dve razgovaraju o Edževitu. Mislio sam da će Ahu da joj oćuti sve "pretnje", al ne, riba je pokazala zube naklon naklon naklon

Isto tako, zanima me šta komesar hoće zapravo, mislim da ima neki viši cilj, tj. poseban razlog zašto hoće da reši Ozdžanovo ubistvo. Nadam se da ne grešim, jer ako se ispostavi da je on samo običan policajac/inspektor, onda će lik biti totalno neiskorišćen hmm

U svakom slučaju, nastavljam da gledam smile2

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top