EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Suskunlar

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Suskunlar

Post by Ángel on 31.03.13 16:21

@Stefan wrote:Pogledao 6. i 7. epizodu. Ne sviđa mi se u kom pravcu ide serija, ali uopšte. facepalm

Ja lepo rekoh.
Nemoj dzabe trositi vreme na ovo. plez:

Moderator

Poruka : 8383

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 26.07.13 16:04

Ovo kreće na b92 pod nazivom "Igra ćutanja"
Planiram da gledam thumbup

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by laki on 06.09.13 21:23

Igra ćutanja
OD PONEDELJKA 23. SEPTEMBRA, SVAKOG RADNOG DANA
Akcenat ovog ostvarenja prvenstveno je na kvalitetnoj priči.

Ona je zasnovanoj na romanu ”Vreme osvete” Lorenza Karkatera, koji je svoje delo bazirao na istinitim događajima koje je i sam proživeo kao dete. Karkaterovo delo objavljeno je 1995. godine i od samog početka očekivano podiglo je veliku prašinu, tako da je, samo godinu dana kasnije, dobilo i sasvim zasluženu holivudsku ekeranizaciju.

Ni film nije razočarao, što je bilo i očekivano, imajući u vidu uspeh knjige, ali i glumačku ekipu filmskog ostvarenja, koju su činili Robert De Niro, Dastin Hofman, Bred Pit i Kevin Bejkon.

Nakon više od petnaest godina od američke ekranizacije, ovo delo inspirisalo je još jedan veliki um - tursku scenaristkinju Pinar Bulut. Teško je reći da ”Igra ćutanja” predstavlja verni prikaz romana Karkatera, ali je on svakako poslužio kao inspiracija za priču Bulutove. Iako ostaje verna turskim korenima, serija pruža svež i drugačiji pristup. Bez straha da otvori bolne teme i teška životna pitanja, ona na domišljat način prikazuje borbu čoveka da opstane u svetu.

Serija ”Igra ćutanja” donosi fantastičnu glumačku ekipu koja na pravi način prezentuje kompleksnu radnju serije. Između ostalih, izuzetno popularan glumac Murat Jildirim, koga još nazivaju i “turskim Bredom Pitom”, a koga srpska publika već poznaje iz serija ”Asi” i ”Ljubav i kazna”, ponovo će nas oduševiti svojim talentom i harizmom.

“Igra ćutanja” je potresna drama spektakularne produkcije koja govori o prijateljstvu jačem i od krvnog srodstva, ljubavnim intrigama, najmračnijim tajnama korumpiranog društva, ali i problematičnim temama pravde i osvete. Ova kontroverzna serija, čija je priča inspirisala Holivud, sa razlogom je svrstana među pet najboljih turskih serija svih vremena!

Dosta je bilo Igre ćutanja, Tihi momci žele osvetu.

Izvor: B92

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Stefan on 06.09.13 21:37

Da mi je znati koja budala je pisala tekst. facepalm Lorenco je KarkaterA, a ne Karkater, kako se može zaključiti iz teksta. I knjiga je kod nas prevedena kao "Spavači", "Vr(ij)eme osvete" je naziv pod kojim je istoimeni film prikazivan u Hrvatskoj.

Serija prikazuje borbu čoveka da opstane u svetu. facepalm 

Murat je turski Bred Pit. facepalm 

Suskunlar među 5 najboljih turskih serija svih vremena. facepalm

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2986
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Latinac on 16.11.13 19:08

Novi roman Samizdata B92: Lorenco Karkatera "Spavači"

Roman "Spavači" autora Lorenca Karkatera svetski je bestseler, preveden na 32 jezika i prodat u više od 1,5 miliona primeraka širom sveta.

Po ovoj knjizi je snimljen i istoimeni film sa Bredom Pitom u glavnoj ulozi, a delo je služilo i kao inspiracija za tursku hit seriju ”Igra ćutanja”, koja se na B92 emituje nedeljom u 17h. Zbog velike gledanosti i interesovanja publike na ovim prostorima, roman ”Spavači” sada je dobio i svoje prvo sprsko književno izdanje.

Roman opisuje odrastanje četvorice dečaka u Njujorku, u kriminalnom okruženju Paklene kuhinje, dela grada u kom žive. Nesrećne okolnosti menjaju njihov život, koji postaje pakao iz koga njihove nevine duše više ne mogu da se izvuku. Lorenco Karkatera u ovom romanu daje nam sliku brutalnog sveta u kom vlada zakon ulice, nasilje i neljudskost, ali i nešto snažnije od toga - priču o dubokom prijateljstvu, ljubavi i osveti, koja je jača i od krvnog srodstva.

Karkateraov spisateljski talenat prepoznat je od strane celog sveta, pa je tako njegovo delo ekranizovano već dva puta - u američkoj i turskoj produkciji. Izuzetno kvalitetna, uz podršku snažne i fantastične glumačke ekipe, sa poznatim Muratom Jildirimom na čelu, turska serija ”Igra ćutanja” emituje se na B92, nedeljom u 17h.
Ova briljantna i važna knjiga nikoga neće ostaviti ravnodušnim.

„Ova knjiga je zastrašujuće svedočanstvo o brutalnosti i odmazdi koja šokira svojom iskrenošću. Priča o ubicama, sadistima i siledžijama, koja je biblijska po svojoj strasti i dubini.“ (People)

„Spavači su triler, ali su i čežnjiva oda prošlim vremenima.“ (The Washington Post Book World)

Lorenco Karkatera - „Spavači“
Izdavač: Samizdat B92
Edicija "Busola", knjiga 85
Prevod s engleskog: Maja Pantić
beletristika, 2013, F: 20 cm, S: 394, meki povez
latinica, ISBN 978-86-7963-383-5
cena 864 dinara (sa PDV-om)

SAMIZDAT B92
Bulevar Zorana Đinđića 64
Novi Beograd
+381 11 301 2000
samizdat@b92.net
facebook.com/samizdatb92
Lorenco Karkatera rođen je 1954. godine u Njujorku, u delu grada koji se zove Paklena kuhinja. Na početku svoje karijere radio je kao reporter Dejli njuza, a zatim kao scenarista za brojne televizijske emisije i filmove. Napisao je šest romana i autobiografsku knjigu Spavači, koja ga je proslavila: postala je bestseler Njujork tajmsa, prevedena je na 32 jezika i prodata u više od 1,5 miliona primeraka.

Godine 1996. prema njoj je snimljen film sa Robertom de Nirom, Dastinom Hofmanom i Bredom Pitom u naslovnim ulogama. Svi naredni Karkaterini romani nastavili su sa uspesima, kako kod kritike, tako i kod publike. Broj prodatih primeraka meren je u stotinama hiljada. Pored literature, Karkatera se bavi i pisanjem filmskih i TV scenarija.

Deo je autorske ekipe popularne serije Red i zakon. Karijera Lorenca Karkatere duga je 20 godina. Izuzetno je popularan pisac, omiljen i kod publike i kritike. Njegova dela su napisana u urbanom, modernom stilu i prepuna su dinamike, duhovitih opaski i neočekivanih raspleta.

b92.net

Latinac
Global moderator
Global moderator

Poruka : 2445

http://youtube.com/c/EMDTplus

Back to top Go down

Post by Stefan on 16.11.13 19:37

E cvrc je prvo izdanje. roll "Čarobna knjiga" izdala odavnoooo, jedva nabavih knjigu i to preko Limunda/Kupinda/tako-nekog-sajta. smile 

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 30.07.14 12:31

koje je reazočaranje ova serija! toliko mi je delovala privlačno, pa kad sam počeo da gledam u početnim epizodama i zanimljiva... vremenom, sve se pretvara u tešku patetiku, u stilu one iz merhamet, koja je toliko rasprostranjena i iritantna, da mi se ne da ni da je objašnjavam.

sve je previše izdramatizovano i prenaglašeno. posebno likovi bilala i ibrahima, na trenutke zanimljivi, a onda uz tu prenaglašenost postaju veoma iritantni. deca kao da su izašla iz bajke, sa 10 godina znaju onako psihički da doživljavaju stvari, zrelo da razmišljaju... prolaze godine, sećanja ne blede, pamte se i sitnice. a osveta, na nivou ninine iz avenide. zzzzz 

takođe, nervira me i što ispuštaju detalje. gledaš epizode i gledaš, udarili starca, završili u popravni dom. ne prikazuju starca, misliš da je poginuo, onda jednom tako usput kažu da je starac tad samo ostao paralizovan. završe u popravni dom, izlaze iz čista mira, ne kažu ni koliko vremena su tamo bili. tamo su navukli traume, tresu se kad god im dođu sećanja, da pomisliš da su ih i silovali, ali prikazuju samo poniženja i tuče, detalje ne otkrivaju... itd... valjda je sve to ipak teška tematika za kontroverzno tursko društvo.

jedina lepa stvar u seriji - ahu i edževit. thumbup ahu je tako divna glumica. 

odgledao 10 epizoda, to je 5 turskih, od mene toliko. :byebye:
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951

Back to top Go down

Post by Stef on 30.07.14 16:25

Ja sam gledao kad je prvi put išla na B92, doduše prvih 4-5 boluma, kasnije nisam imao živaca. Meni je serija bila dobra negde do suđenja, posle mi je postalo bezveze. Naim manipuliše Bilalom, Edževit je postao naporan sa pravdom, samo pravda, pravda, pravda, ko da gledam Santosa Luzarda iz DB. zzzzz 

I meni je palo na pamet da su možda silovani u domu.  mellow Al' taman posla da takvo nešto bude u TR seriji.  roll 

Ne da mi se ni da gledam zbog Ahu (Asli Enver  aw ), jedini dobar lik u seriji.  thumbup

Em sam se razočarao u ovo, em sa zatrpan sa serijama, tako da neću gledati dalje.  ziveli 

Očekivao sam da će biti dobra serija, jer piše Pinar Bulut, ali očigledno bolje piše u paru sa suprugom Keremom.  mrgreen

Posting Freak

Poruka : 7140
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Stefan on 30.07.14 17:56

Mislim da neko od njih i jeste silovan u domu, čini mi se da je bio flešbek sa tim u jednoj epizodi, ali nema šanse da se setim ni ko ni kad ni kako.  mellow 

Serija je meni bila odlična u prvim epizodama, posle je otišla u drugom smeru, čak mislim i da su se skrooooz udaljili od knjige koja je poslužila kao osnova. Štaviše, mislim da su pratili knjigu svega prvih 5-6 epizoda možda.

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on 10.09.14 22:25

NBC je otkupio prava na preradu serije.

NBC orders Turkish drama remake

US network NBC has commissioned a remake of Turkish crime drama Game of Silence, with LA-based production firm Intrigue attached to produce the pilot.

Intrigue will remake the Global Agency series, with president Tariq Jalil executive producing, along with Carol Mendelsohn Productions, writer David Hudgins and Sony TV.

The project is based on the drama Game of Silence (aka Suskunlar), which aired in Turkey on Show TV in 2012, and was produced by local producer Timur Savci of Tims Productions.

Game of Silence, which has also aired in North Cyprus, Afghanistan and Macedonia, is based on Lorenzo Carcaterra’s 1995 novel Sleepers, and follows the story of four young men, once childhood friends, who are forced to deal with traumatic events from their past.

A Hollywood film of the same name featuring Brad Pitt and Robert DeNiro was made in 1996.

Global Agency’s head of sales Catherine Stryker and Intrigue’s VP of development Kelly Pancho facilitated the rights deal.

c21media.net
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2