EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Aliados

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Aliados

Post by DarkAngel on 22.04.13 16:33

ALIADOS

Cris Morena Group & Telefe, 2013

Hiljadama godina ljudska rasa šeta planeti gradeći i uništavajući sa jednakim intenzitetom.  U poslednjih nekoliko decenija smo
napravili napredak u nauci i tehnologiji brzinom svetlosti , ali isto tako brzo smo se udaljili jedni od drugih , do to da zaboraviti šta je suštinsko, ko smo i za šta smo ovde.

Od kraja 2012, čovečanstvo počelo je odbrojavanje da će to dovesti do uništenja ili preporađanje.

Ključ za pristup novoj eri je u rukama 7 mladih ljudi, toliko moćni koliko i margilizovani, toliko privlačni koliko i izgubljeni, toliko revolucionarni koliko i nasilni, toliko izolovani koliko i socijalizovani.

Uz pomoću "Ženske kreatorske energije", ovi mladi ljudi će biti naseljen i
negovani od 7 bića različitih dimenzija , koje će postati njihovi "SAVEZNICI".

"Saveznici" je završna igra ,poslednja priča o bezuslovnoj ljubavi između univerzuma i zemlje .

Uloge:

Peter Lanzani
Pablo Martinez
Jenny Martinez
Nicolás Francella
Oriana Sabatini
Julian Serrano
Lola Morán
Mercedes Funes
Mariel Percoss

DarkAngel
Member
Member

Poruka : 279
Godina : 22

Back to top Go down

Re: Aliados

Post by -MILOS- on 22.04.13 17:22

bacicu pogled samo zato sto je Kris idejni tvorac... tizer mi se nije dopao, suvise mi je Casi Angeles koji mi se uopste nisu svideli smile2 sve u svemu pogledacu prvu epizodu, pa mozda mi se utisak poboljsa smile2
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3479

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 22.04.13 17:29

Meni su se Casi Angeles takođe u prvim sezonama nisu previše svideli, ali kasnije, posebno u zadnjoj sezoni postali fantastični .

Trailer deluje jako zanimljiv, pogledaću prve epizode da vidim kako sve to izgleda.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 29.06.13 16:49

Pogledao sam prvu epizodu i moram priznati da mi se jako dopala. smile2 Ovo je različnije od ostalih Crisovih serija. Vidim da je i kritika dala velike pohvale.

Priča počinje sa jedan naratorski glas (Dolores Fonzi) koji što inače simbolizuje Rominu Yan, kćer Cris Morene koja je poginula prije nekoliko godina. sad

Neverovatne psihološke profile likova niz probleme kao anoreksije, alkoholizam, bullyng, egoizam. Preko svih ovih 6 različitih likova prikazana je realna situacija današnje mladine.

Mislio sam de će lik Petera Lanzani biti tako iritantan, ali ispalo je da lik ima težine, a i primetuje se napredak kod njega.

Azul/Luz ima dobre glasovnih sposobnosti i harizmu. Veliki potencijal kod Oriane Sabatini (inače kći Catherine Fulop).

Ali ono što je bilo iznenađenje, posebno kod kritike je neverovatno dobra gluma Nicolasa Francelle (sin Guillerma Francelle), posebno jer je ovo njegova prvo televizijsko iskustvo.

Takođe dopala mi se Maia i njene jake izreke.

Još od prve epizode svih šest likova osuđeni su smrt, i na sekundu pred to da se desi uz pomoć specijalnih efekata zaleđuju se slike.
Onda pojavljivaju se Dolores Fonzi wub (nadam se da će je biti u svih epizodamа) i Juan Leyrado kao natprirodne bića i preko puno filozofije rešavaju započeti njihov projekat gde im praćaju "saveznici" da bi im mogli izaći iz situacije koji se nalaze i sve to u roku od 105 dana.

Ali ono što moram pohvaliti u seriji su specijalni efekti. naklon Tako savršeno izrađene efekte nikada nisam sreo u Latinoameričke produkcije.

Fascinanta priča gde se ispreplećuju realnost i fantazija koju nosi veliku poruku sa sobom.

Prva epizoda postavljena je OVDE

Takođe ima i kratke web-epizode koji izlaze svaki dan osim dan emitovanja (srede) i najverovatnije neće biti prikazane u normalnih epizodama. Nešto slično kao u Lost i El Internado.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 04.07.13 1:59

Prva epizoda mi se bas dopala smile dopadaju mi se svi likovi smile narator u seriji je pun pogodak! Prica je sasvim nesto novo tako da me i to raduje smile iznenadjen sam specijalnim efektima i to veoma pozitvno smile

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 61/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 19.08.13 19:11

Miloše jel pratiš još uvek seriju?
Ja je redovno gledam, trenutno sam do 1x08.

Radnja se odvija odlično iz epizodu u epizodu, misterije i cliffhangeri ima u skoro svaku epizodu, likovi si takođe dobri. :)Obrađuje i debre socijalne teme.

Od likova najviše živcira Noah. Teški sociopat i manipulator. Makar što je imao traume u prošlosti to ne opravdava njegovo ponašanje. Ali kako ga je Azul pоnizila pred celom zemljom da je navodno impotentan. aplauz

Franco i Azul su par sa neverovatnom hemijom. wub

U zadnjoj epizodi bilo planirano begstvo iz zatvora i pritmom Azul se našla u jako opasnu situaciju, ali je ipak pokazala svoje osjećaje prema Franka.

I tada neočrkivano spasio je njen otac koga glumi ni manje ni više nego Tommz Dunster koji ponovo glumi muža od Mercedes Funes. Još ako i ovde kao i u CA ispadne da je završio u zatvor zahvalujući njoj. lol1 Želim da se Mercedes Funes više pojavljuje, jer je i ovde kao i u Casi Angeles genijalna. aw 

E sada ću malo iskritikovati Orianu Sabatini. Koliko i da ima harizme u glumi je jako limitirana i u nekim scenama slaba. Nije ni Julian Serrano (Franco) nešto bolji. Ali ono što me čudi je to što u njihovim zajedničkim scenama su sasvim prirodni i dobri. A i ko bi rekao da Oriana Sabatini ima samo 17 godina, ja ispod 19 ne bi joj dao. surprise 

Drugi potencijalni par koji bi mogao dobro funkcionirati su Inti i Ambar.

Meni je Ambar predraga i jako potseća na Natalie Perez. Koliko se trudi pomoći Maju.

Dobra je bila fora za zamjena identiteta kod Maie i Franca. Moglo bi se reći da su to i obe dobro odglumili.

Jako mi je čudna priča sa Devi i njeni roditelji, zapravo čudno mi je da su i oni zapravo njeni roditelji jer su premlađi. cesces 

Daimon i Fermin su najmisteriozni likovi, ali očito su pretstavljeni kao negativni i znaju i istražuju  za ovih "seres de luz". Taj Fermin je glumio inače u El Internado onaj profesor Mateo.

Kao što sam rekao na početku glumački najbolji je Nicolas Francella kao Inti.

Neslužbeno snimljeni su 20 epizoda za prvu sezonu, a naredni 20 od druge trebalo bi da se prikazivaju iduće godine. A priča ima materijal za minimum dve-tri sezone.

Inače oni koje vole serije tipa El Inernado i sličnih, ovo bi im se moglo dopasti. smile2
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 19.08.13 21:10

odgledao do pete epizode smile trenutno sam na pauzi zbog obaveza, skidam redovno epizode tako da cu nastaviti smile inace ja obozavam serije koje je radila Cris, jedino od njenih serija nisam gledao Casi Angeles smile sto se ove serije tice likovi su bas realni smile skoro sam saznao da je Lus ustvari cerka Sonie iz Rebelde Way, bas sam se pozitivno iznenadio, a onda sam poceo da je pratim na twitteru i mogu ti reci da je ona toliko zagrizena za ovu seriju da vecinu tvitova posvecuje ovoj seriji smile2

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 61/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Phoebe on 19.08.13 21:47

Pogledala sam prvu epizodu, meni se svidja, suprotno od Casi angelesa (4. sezona je bila super,obozavam tu sezonu i malo 3. sezona) ali muziku nikad ne zaobidju  smile2

Nisam znala da ce i Mercedes Funes biti u seriji, kao zloca u CA je bila super.

Nastavicu da gledam kad budem imala vremena.

Senior member

Poruka : 763
Godina : 26

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 19.08.13 22:10

Phoebe wrote:Pogledala sam prvu epizodu, meni se svidja, suprotno od Casi angelesa (4. sezona je bila super,obozavam tu sezonu i malo 3. sezona) ali muziku nikad ne zaobidju  smile2
Ja sam takođe obožavao četvrtu sezonu, to je bilo nešto neverovatno. naklon Prva sezona je više bila klasična sapunica (ja sam je gledao zbog Julie Calvo, Gimenu Accardi i Alejo Garcia Pintos koji su rasturali u ulogama), druga sezona je više bila u nekom teen fazoni dok već od treće sezone priča je dobila težinu radnja je postajala ozbilnija i počeli su se tretirati neke socijalne teme.

Mercedes Funes ovde glumi mamu od Azul, proračunata i pohlepana žena ali ne pojavlja se puno kroz epizodama, valjda će je biti više dalje. smile
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 15.11.13 1:52

1x20

Kasnim jednu epizodu, ali ovu zadnju koju sam pogledao bila je totalno fucked-up. naklon 

Sekta gde članuju očevi Azul, Manuela, Franca shock, čak je i dadilja/služavka Noe tamo. lol1. Dobili su zadatak od Fermina da žrtvuju svoju decu. surprise 

Klovnovi wow 
Kako bi sprečili da ne budu ubijeni od ovih psihića, morale da upotrebe svoje darove, i sada su ih razotkrili da su "seres de luz" t.j. njihovi "saveznici".

U narednoj epizodi Fermin će pokušati da ubije Noah, zbog toga što je ga hteo prijaviti. Kreten!

Francove grimase roll  Dečko je "talent i po"

Još samo 3 epizoda do kraja sezone, ali obnovljena je za drugu sezonu koja kreće na prolećе. jupi
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top