EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La reina del sur

Page 1 of 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

View previous topic View next topic Go down

La reina del sur

Post by Bayron on 16.07.11 0:36

LA REINA DEL SUR
(KRALJICA JUGA)

Telemundo-RTI-Antena 3, 2011
Broj epizoda: 63

Teresa nikada nije želela da postane nikakva Kraljica, ali sudbina se poigrala sa njom, a ljubav prema Gueru osudila ju je da postane Gospodarica Kokaina i osvoji svet kojim vladaju muškarci. Pretvorila se u legendu i danas je poznata pod imenom Kraljica Juga.

Žena rođena u Kulijakanu, naviknuta da hoda ulicama punim narko dilera i korumpirane policije upada u zamku sveta od koga je oduvek pokušavala da pobegne. Izgubila je opkladu sa sopstvenim srcem i proživljava svoju ljubavnu priču sa Guerom Davilom.

Teresa Mendosa zaljubljuje se u ovog pilota, koji krije mnoge tajne zapisane u rokovniku. Čovek koji ju je očarao misterijom kojom odiše učinio je da se zaljubi u njega, a njegova obećanja vratila su joj veru u muški rod, nakon što je još kao devojčica bila silovana.

Sudbina ju je izabrala da bude i žrtva i dželat, u poslu koji je Guera odveo u smrt. Teresa sada mora da trči da bi sačuvala goli život. U Meksiku ostavlja sve uspomene i tajne i kreće u prekookeansku pustolovinu. Uvek se kretala u svetu muškaraca koji su se smejali smrti u oči i tako je postala jaka, odlučna da uspe u životu, braneći se od surove realnosti u kojoj nema prava na ljubav. Ne znajući kada i kako, ulazi u posao sa kokom i stiče nadmoć nad španskim kartelima, pretvarajući se u Kraljicu Juga.

Tako se Teresa Mendosa pretvorila u legendu, shvativši da koka ne predstavlja kraj, ni sredinu bilo čega - koka je koka i vredi onoliko koliko si spreman da platiš za nju. Ali tu se ne završava Teresina misija. Ona je naučila da se osvetnička izdaja plaća glavom, te ne želi da Guerova smrt prođe nekažnjeno. Svojom istrajnošću i snagom probudiće najniže strasti, zavist muškaraca i neprijatelja iz prošlosti, koji neće moći da se pomire sa činjenicom da ih je nadvladala žena.

Ona dolazi da osveti smrt voljenog čoveka i neće stati dok, sledeći pravila sopstvenog zakona, ne kazni krivce. Rat do smrti sa Kraljicom Juga počinje...

Uloge:

Kate del Castillo - Teresa Mendoza "La Mexicana"
Humberto Zurita - Epifanio Vargas
Rafael Amaya - Raimundo Dávila Parra "El Güero"
Iván Sánchez - Santiago López Fisterra "El Gallego"
Alberto Jiménez - Oleg Yasikov
Cristina Urgel - Patricia O' Farrell "La Teniente"
Sara Maldonado - Verónica Cortez / "Guadalupe Romero"
Miguel de Miguel - Teo Alljarafe
Nerea Garmendia - Eugenia Montijo
Gabriel Porras - Roberto Gato Marquez "El Gato Fierros"
Salvador Zerboni - Ramiro Vargas "El Ratas"
Dagoberto Gama - Potequim Galvez "El Pote"

Trejler:

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6938
Godina : 28

Back to top Go down

Re: La reina del sur

Post by joey on 18.07.11 10:45

Naravno, prva epizoda mi se svidela.
Sve je baš kao u nekom filmu, Teresa prima poziv, beži (sa plavim štiklama rofl ), dolazi u neki kafić bosa i skuplja noge. Ona žena se čudi i čudi . - To je odlično.
Tamo u drugoj kući, Naćo iz Lole, ovde Chino (čini mi se), šmrče drogu (nzm tačno koju), i to pred decom. Dolazi, talentovani Porras sa svojom frizurom ( rofl , joj ko mu je onakvu napravi, meni skroz smešan), ubija Brendu, decu ( huh , ubijanje dece sam video samo u jednom filmu, i sad u Reini), i China. Dolazi Teresa (prelepa wub ) i tako ih zatiče.
Stvarno je sve vrhunski odrađeno, profesionalno, ne bih mogao pretpostaviti da uopšte gledam nešto Telemundovo , ili bilo šta što se može nazvati novela, mada mi ovo ni sad ne liči na novelu.

Jel ono Porras rekao nešto slično mierda, ili mi se učinilo ? Ako jeste ... konačno neka psovka u noveli!

I onda Porras siluje Teresu, ona ga upuca i skače odozgo. Fantastično!
Zove Epifania da se nađu (on nije na njenoj strani, jel'da? Jer bio je sa onim debelim koji je šef Porrasu).
Tamo on dolazi i kaže joj da je ustvari već mrtva.
I tu kraaaj! Već sam ja skinuo još 3 epike, pa danas odgledam bar dve. Baš sam se zarazio!

Ovo je definitvno najduži komentar koji sam ostavio na neku seriju! Reina zaslužuje!
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by Bad boy on 18.07.11 15:02

Epifanio je lider kulijakanske (narko) mafije. Taj debeli, Batman, radi za njega i ima neki viši čin, za Batmana rade Pote i El Gato, a El Ratas je Epifaniov bratanac, pa sad ne znam za koga tacno radi, ali je u šemi sa ovom dvojicom.

Da, Porras rece brendi nesto u fazonu "andale mierda". ima na par mesta necenzurisanih psovki.

Koka je to, Joey, što šmrka Chino. I da, ima dosta psovki, teranja u mierda, kad španci dođu, e onda bude dosta psovki, naravno i dosta cenzure!
Bad boy
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1015
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Stefy on 20.07.11 20:46

Odlična serija, odgledao sam je celu na Telemundu i ovo mi je trenutno omiljena serija. Vrhunski je odrađena i prva serija (španska) koju sam gledao, a da glavni glumci nisu dvoje koji se zaljube i u toku cele serije se rastave 5 puta zbog spletki glavne negativke. Omiljene epizode su mi u Melilji, deo kada radi u baru sa devojkama, jedino me je Santjago tu nervirao i bio suvišan. Omiljeni likovi su mi Patrisija, Oleg, Tereza i Fatima. Inače, trenutno čitam knjigu, pred kraju sam i mogu reći da je serija bolja od knjige.

Moderator

Poruka : 3788
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Tamara. on 13.08.11 0:11

Serija je odlicna! Ja sam sada na 30. epizodi. Nemam ni jednu zamerku, Kate je fantasticna! Lik Terese je odlican, a i Paty je dobra. Po prvi put gledam Cristinu Urgel i mnogo je simpaticna, bas sam je zgotivila. Kada zavrsi sa gledanjem procitacu i knjigi, serija me odusevila! aplauz
Tamara.
Junior member
Junior member

Poruka : 57

Back to top Go down

Post by Stefy on 13.08.11 15:31

@Tamara. wrote:Serija je odlicna! Ja sam sada na 30. epizodi. Nemam ni jednu zamerku, Kate je fantasticna! Lik Terese je odlican, a i Paty je dobra. Po prvi put gledam Cristinu Urgel i mnogo je simpaticna, bas sam je zgotivila. Kada zavrsi sa gledanjem procitacu i knjigi, serija me odusevila! aplauz
Bolje da si pročitala prvo knjigu, pa gledala seriju. xD Smorićeš se čitajući knjigu jer će znati šta će se desiti, ja je čitam već 5 meseci, a gledao sam seriju. xD

Moderator

Poruka : 3788
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Bayron on 14.08.11 21:33

sutra svi da gledate kraljicu!!
evo ja premotavam epizode i prisećam se, ježim se na svaku drugu scenu, nema joj ravne serije, pravi dramski fenomen!! gledam epizodu kad se teresa sva sredi i dođe na zabavu da koketira sa abdelkaderom, kad spušta pacova grisa sa yo me acuesto y me levanto con quien yo quiera, y tu no estas en la lista........ thumbsup a santijago lije krokodilske suze jer mu je ženica otišla da se poseksa kako bi mu obezbedila posao....... smile2 nisu uopšte slabe ni ove epizode pre zatvora, samo su one posle genijalne!! smile2

Last edited by Bayron on 14.08.11 21:37; edited 1 time in total
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6938
Godina : 28

Back to top Go down

Post by joey on 14.08.11 21:37

Ja sam nešto usporio, malo dosadnjikavo postaje ovo oko Santijaga, ali valjda će se popraviti.

Gledaću ako mi daju Pink live posle 23.00 ... nekad prekinu oko 23.10h .. tako su mi prošle nedelje nasred Trenutka istine.
joey
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1433
Godina : 25

Back to top Go down

Post by hari_95 on 14.08.11 21:47

@Bayron wrote: a santijago lije krokodilske suze jer mu je ženica otišla da se poseksa kako bi mu obezbedila posao....... smile2 nisu uopšte slabe ni ove epizode pre zatvora, samo su one posle genijalne!! smile2

I sam sam sinoc prevrteo epizode 1-18, jer mi je toliko na jedan cd smile2 isto mi je super scena kad se vrati i kaze mu da je spavala sa coronelom za njegov posao i kaze mu: Yo soy una zorra y tu eres un chulo perro mi chulo rofl

hari_95
Senior member
Senior member

Poruka : 681

Back to top Go down

Post by gossip boy(an) on 14.08.11 23:03

moze li mi neko napisati pp kako je zavrsena LRDS,ili mi jednostavno ovdje napisite da li je zavrseno hepi endom ili ne...hvala!

gossip boy(an)
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2706

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics