EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Corona de lágrimas

Page 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Corona de lágrimas

Post by kristinkv86 on 13.12.14 15:25

Mundo govori Refuhio da ne brine zbog troskova,i da ce se posvetiti njenom lecenju.Na povratku od lekara,Mundo stane,da nekoga pozdravi,a Refuhio je malo falilo da zgaze kola,koja nije videla,i Mundo joj kaze da je zbog toga veoma vazno da se leci.Po povratku kuci,Mundo i Naco pocinju da se svadjaju,zbog cega Refuhio saznaje,i to od Naca,da Mundo dugo i ne odlazi na fakultet,zbog cega se braca svadjaju,a kap u punoj casi svadja u Refuhijinoj porodici doliva i novinski clanak o Patrisiju i Olgi,onaj iz Akapulka,kao i to sto Refuhio kaze da Olgina kuca nije zlatni kavez,nego ogromna i veoma hladna,zbog cega je Mundo pita kako ona to zna,i da li je isla da vidi Patrisija,a kada ona priznaje da jeste,Mundo se ljuti,i kaze joj da mu je jasno da je Patrisio njen omiljeni sin.Iako mu ona govori da nema omiljene sinove,on joj ne veruje,zbog cega Refuhio place,i odlazi kod Hulijete,da se smiri.U Olginoj i Patrisijevoj kuci,oboje su neraspolozeni,jer nemaju sta da jedu,posto Olga ne zna da kuva,a Lulita,po Mersedesinom naredjenju,dovodi svoju rodjaku,koja im sprema veceru,ali,ni to nije dovoljno,da histericna Olga unormali svoje ponasanje,premda se nije ljutila kada je videla poruku,koju je Delija poslala Patrisiju,jer joj je on rekao da se tu radi u slucaju,na kome su suprotne strane,i da je na putu da ga dobije.Marko dobija cek od Romula.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3418

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 14.12.14 14:04

U ovoj,39.epizodi,Olga pita Mersedes da li jos uvek vazi njen predlog da je prati na kliniku za plodnost,sa cim se Mersedes slozi,i veoma se obraduje.Kasnije,za ruckom,Olga pokusava da Patrisiju kaze gde je bila,medjutim,ne uspeva,zato jer su on i Romulo zauzeti prepirkom oko toga sto je Patrisio zauzeo Romulovu kancelariju za sastanak sa advokaticom Delijom Orosko,a nije smeo to da uradi bez pitanja.No,sve se prividno izgladjuje kada Patrisio kaze Romulu da je na putu da dobije taj slucaj,a da sve ne protekne glatko po Patrisija,i dalje se brine Romulo,koji od sluzavke trazi da mu donese jedno posebno jelo,koje se zove "mole u loncu",koje,kao,sa uzivanjem jede,a to Patrisija podseti na Refuhio,i jos mu kaze da je to donela njegova dadilja,zbog cega Olga izrazava gadjenje,i ljuti se,i saopstava da ne zeli da ih Refuhio posecuje,sto posle saopstava i Patrisiju,kada odu kuci.I tu Olga pocinje da drzi svoje klasicno predavanje,tipa da posluga mora da zna gde joj je mesto,inace ce svi sedeti za stolom sa njima.Mislim,znam ja da ona od Romula nikad nista drugo nije ni mogla da nauci,ali me,ipak,nekad mnogo nervira zbog ovakvih stavova.A dok je Patrisio sa Delijom u Romulovoj kancelariji,zove ga Flor,pitajuci je kada ce se videti da bi ga izljubila,a posto se javlja Patrisio,ona shvata da je pogresila.Mundo i Lusero se mire,dok je Celito,sa svojim trenerom,u "eksperimentalnoj" fazi njihove veze. smile Pa covek je vise impresinirao njenu majku,nego nju.A obe ne mogu da prestanu da misle na Celitinog brata.Refuhio stize kuci,i Mundu i Nacu saopstava dobre vesti.Mundo moze da nastavi da studira,a Naco ne mora da se brine i da trazi ekstra posao,jer ce troskove njenog lecenja platiti njena firma.Ono sto Refuhio ne zna,to je da,zbog dogovora sa Romulom Ansirom,polovina tog novca ide u Isaijasov dzep,zbog cega se on mnogo raduje.Takodje,ono sto mi je bilo najinteresantnije u ovoj epizodi,to je razgovor izmedju Mersedes i Romula,gde on njoj prebacuje da ona,za razliku od Refuhio,ne kuva,jer se posvecuje drugim stvarima,a ona njemu govori da on savrseno dobro zna da ona zna da kuva,ali da to ne cini,jer on nikada ne dolazi kuci na rucak,dok on kaze,kao,zasto bi i dolazio,kad je zena posvecena samo detetu,ne doteruje se za svog muza,ne koketira sa njim,i ne ugadja mu.Dakle,sto bi rekli,u tom grmu lezi zec,to Romulu smeta.I,jos ona njemu kaze dobro zna zasto je to tako,i da je Olga od malena bila posebno dete,koje je oduvek trazilo paznju.Tu su se njih dvoje i udaljili,jer je Mersedes zaboravila da je,pored toga sto je Olgina mama,i Romulova zena,zaboravila je,jednostavno,to da bude,ali mu je lepo odgovorila,bas je razumem.Zena,kad postane majka,nema nista sto joj je vaznije od cerke.A od Romula se udaljila,zato jer ovaj nije bio bas svetac,daleko od toga,i neprekidno ju je varao.Znaci,ovaj brak je vec debelo nagrizen,sa obe strane,tako da ne znam da li tu ima opstanka,jer ,svaka od strana,ima sta da zameri onoj drugoj.Iz cega proizilazi,takodje,da je Romulo ljubomoran,jer je,Mersedes,pobogu,pocinila takav neoprostiv greh,da je vise paznje posvetila njihovom zajednickom detetu(i to posle pet pobacaja,koje je imala),nego njemu.I u tom grmu,po Romulu,lezi zec.A onda Romulu zazvoni telefon,i on ode da razgovara,verovatno sa Flor,a Mersedes ostaje da place,a zna i sa kim ovaj prica.Nekada bih zaista volela da njih dvoje uspeju da spasu svoj brak,zato sto se u iks situacija videlo da to nije nemoguce,ali se onda setim koji je Romulo skot,i zelja me prodje.Takodje,sutradan Patrisio dolazi kod Romula,da ga pita o cemu je to razgovarao sa njegovom majkom,a Romulo ga pita sta da rade ako se Refuhio ponovo pojavi,i potvrdi da mu je majka.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 15.12.14 14:09

Patrisio se,po ko zna koji put,izvinjava Romulu sto mu je zauzeo kancelariju za sastanak sa Delijom,jer se skoncentrisao na slucaj,a on njemu govori da mu nije zasmetalo to,nego Patrisijeva bahatost,kao i cinjenica da misli da je popio svu pamet sveta,zbog cega mu govori:"Slusaj,decko,gde si ti krenuo,ja sam vec bio,i vratio se jedno dvadeset puta",cime Romulo ponovo koristi priliku da podseti Patrisija ko tu zapoveda,a ovaj mu obecava da ce resiti problem sa Refuhio.Patrisio posle izlazi iz kancelarije,prepire se sa Agustinom,a sektretarica mu govori da ga je trazila neka gospodja,koju je Agustin primio,Patrisiju je,naravno,jasno da je to Hulijeta,koju zove telefonom,da joj zapovedi da mu se vise ne mesa u zivot,na sta ona Patrisiju govori da je njegova majka njena prijateljica,koja joj znaci sve u zivotu,a sekretarica moli Patrisija da ne kaze Agustinu da mu je ona sve to rekla.Malo potom,nakon sto je Edmundo pricao sa Lusero,ispred firme,i otisao,posto su se pomirili,dok se Refuhio i Lusero spremaju da idu kuci,pojavljuje se Patrisio,i Refuhio se silno obraduje sto je vidi,dok on majci kaze da ga pusti da zivi svoj zivot,i da ne zeli vise nikada da je vidi,zbog cega Refuhio pozli.Izgleda da nema problema samo sa vidom,nego i sa srcem.Olga se,u klubu,posvadja sa drugaricama,i odbije da im otkrije da se sprema da zatrudni.Kuci dolazi ljuta,jer joj prijateljice zavide,i zali se Mersedes,jer ju je uvek previse stitila,pa je okruzena zavidnim prijateljicama.Mersedes joj kaze da je uvek bila veoma posebna,i podseca je na nesto.Olga joj govori da,da je znala da ce postati tako osetljiva zbog mogucnosti njene trudnoce,ne bi joj trazila da sa njom ide na kliniku,zbog cega Mersedes pocinje da place,kao i da je to njena kuca,njen brak i njen zivot,kada se Mersedes ponudi da joj pomogne oko zabave.Znaci,Mersedes pati jer je sama,i jer nema o kome da brine,bas mi ju je zao. sad Isto tako,Olga govori Normi da zeli da ima dete,zbog toga sto Patrisija odusevljava ta ideja,ali,ne i nju.Norma je zaprepascena,shvata da je Olga potpuno poludela,i kaze joj da je roditeljstvo mnogo vise od hvalisanja detetom onda kada si za to raspolozen,i pita je da li ce bebu prepovijati i hraniti,na sta ona kaze da nece,jer postoje ljudi koji su za to placeni,ali joj priznaje da mora da je ima,jer ce,u suprotnom,Patrisio otici sa nekom zenom koja moze da mu podari dete,a onda ce ih ona,Olga,oboje ubiti,pa posle sebe.Svaki put kad pomislim da Olga ne moze biti gore,ona me svaki put,iznova i iznova-iznenadi.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 16.12.14 14:42

Patrisio govori Romulu da je Delija Orosko odustala od slucaja,zbog cega je njemu veoma drago.Naco se ljuti zbog toga sto je Patrisio ponizio Refuhio i,sutradan,on i Mundo odlaze ispred Ansirinog advokatskog ureda da mu to prebace,i potuku se.Patrisio ulazi u kola sofera,i bezi,a njemu govori da,ako mu je posao mio,nikome ne govori sta je video.Ali,video je Agustin,koji to zeli da prijavi,jer to spada u deo njegovih "svakodnevnih obaveza",da bi naudio Patrisiju,koji dolazi kuci i,kada ga vidi pretucenog(tacnije,sa ogrebotinom),Olga trazi da pozovu policiju i hitnu pomoc,kao da njenom muzicu,pobogu,ispadaju creva. smile Priprema mu kupku,a on se priseca svega sto je doziveo sa Refuhio,i vice "mama".Olga ga pita sta je bilo,zasto je zove,a on joj kaze da je se prisetio,jer njegova mama puno putuje.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 17.12.14 14:17

Patrisio zavodi Deliju Orosko,zbog slucaja,jer je zena,koju ona zastupa,opovrgla Patrisijeve tvrdnje da je muz zeleo da je ubije,zbog cega preti opasnost da Patrisio,odnosno,advokatski ured "Ansira",izgube slucaj,na sta ga sudija Marufo i upozorava.Medjutim,Patrisio jedva uspeva da se izvuce iz kuce,jer bi Olga htela da je samo sa njim,i ne zeli ni sa kim da ga deli,posto su se dogovorili da imaju bebu.Olga bi vec zelela da imaju decaka,a ne devojcicu,jer bi se onda Patrisio bavio njime,dok joj Patrisio govori da se zna da se ne moze odluciti o tome,dok je ona,glupaca,uverena u to da moze,samo zato jer je u kineskom horoskopu citala da,ako se jedu odredjene namirnice,moze da se dobije musko dete.Pobogu,koja glupost.Martina savetuje Celito da bi trebalo da vodi racuna o svojoj vezi sa Tinom.Refuhio otvoreno kaze Benhaminu,koji joj poklanja ruze,da ne zeli da sa njim razgovara o svojim sinovima u radno vreme,dok se Refuhijine koleginice izmedju sebe sasaptavaju o tome kako su cule da ce njoj uskoro dati posebnu kancelariju.Refuhio na internetu pronalazi adresu Romulove advokatske kancelarije,a sa Lusero deli svoju zivotnu pricu,rekavsi joj da ce potraziti Patrisija,i rec mu istinu,o tome da on nije sin Mundovog i Nacovog oca,vec njene najvece zivotne ljubavi,coveka koji joj je umro na rukama.Lusero je ubedjena da se,kada Patrisio sazna istinu,vise nece tako ponasati prema njoj,a Refuhio sa tugom konstatuje da vise uopste ne prepoznaje svog sina i njegove reakcije.Romulo saopstava Patrisiju da mu nece pomoci oko problema sa Refuhio i bracom,kao i da je njegov problem sto ne moze da kontrolise tri osobe,podsecajuci ga da mu duguje jos jednu uslugu.Ima Romulo i vecih problema.Kao,na primer,Flor,koja ga zove,da bi se videli,a kada on dodje,zali mu se na Mersedes,zbog koje je izgubila donaciju za muzej.Inace,kada su pricali,Mersedes je to cula.Flor trazi od Romula ne novcanu,nego moralnu podrsku,koju ne dobija,jer on trazi od nje da ne izaziva njegovu zenu,majku njegove cerke.Romulo je,definitivno,fenomen:prvi muskarac,koji zenu brani od ljubavnice. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 21.12.14 14:40

I jadna Flor,kada Romulo njoj kaze,da je najvrednije sto ona u zivotu ima,on sam.Koje ponizenje.Refuhio je potrazila Patrisija u kancelariji,i rekla mu istinu,u koju on ne veruje,pa Refuhio odlazi,uplakana.Takodje,jedna od najupecatljivijih scena ove nedelje,u ovoj telenoveli,mi je ona kada Patrisio,posle tog saznanja,dolazi kuci,sav unezveren,trazeci podrsku od Olge,dok ona trtlja o kupovini stvari za bebu koju jos ni ne ceka,kao i o tome da ne zeli da ima mnogo dece,kako ne bi izgubila dovru liniju,i tu Patrisio krene:"Mozes li da prestanes da pricas tolike gluposti"?Nije da mi je Patrisio bas omiljen(sto bi Meksikanci rekli,"nije bas svetac kome se molim"),ali,ovo,ako joj je rekao,pa,i ja bih joj rekla isto,ili jos gore.Ali,naravno,tu je mamica,da ceri cuva ledja,i kako se taj debil,pobogu,usudjuje da tako razgovara sa njenom milom devojcicom.Kakve scene,gledam i ne verujem.Od bitnijih desavanja,izdvojila bih jos i to,da je Agustin stupio u kontakt sa Mundom,i to da bi od njega saznao sve o Patrisiju,i unistio ga pred Ansirinima,jer mu je Romulo opasno stao na zulj svojom nezahvalnoscu zbog cinjenice da je Olgi spasao zivot.A,kad sam vec kod Romula,pa,koji je ono kreten,kako ponizi Flor,pa ona je,i kad place,prelepa,a place zbog njega.Dakle,da bi se videlo da li,i koliko,neka veza moze da opstane,potrebno je,povremeno,izaci iz kreveta,i podeliti i probleme.Tada sve opstaje(ili puca po svim savovoma,kao sto je to ovde slucaj).Ih,kada bi se,barem,odvazila da zavrsi sa Raulom.Nekako mi se cini da ce tako i da bude.Patrisio,sa druge strane,majku i bracu poziva na rucak,u otmen restoran,i poklanja im papire kuce u Montereju,za njih troje,da bi se iskupio jer je bio los prema njima.Refuhio je,prvo,dirnuta paznjom,a onda ona i Naco pocinju da shvataju da je kuca u Montereju da bi bili daleko od njega,i to ih boli,za razliku od Munda,koji,po povratku kuci,saopstava majci da zeli da prihvati Patrisijevu ponudu,i kaze Refuhio da ona odlucuje.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 22.12.14 14:14

Posto vidi da je ponuda koju im je Patrisio dao kobna,i da pravi razdor medju njenim sinovima,Refuhio donosi odluku da odbiju kucu koju im Patrisio nudi,sastavljajuci mu pismo uz pomoc Naca.Ljut sto nije uspeo da ih ubedi da prihvate njegovu pomoc,Patrisio dolazi u kucu u koju je odrastao,i ljutito vice na majku i bracu,moleci ih da ga ostave na miru.Naco,zbog bratovljeve vike na Refuhio,nasrce na Patrisija,on pada i povredjuje glavu.U tom trenutku mu zvoni telefon,zove ga Romulo.Refuhio se javlja na poziv,i uspaniceno mu govori sta se dogodilo.Romulo trazi da Refuhio pozove bolnicu koju joj on kaze,sto ona i cini, dok Refuhio zeli da lekaru kaze da je ona njegova majka,Romulo govori da mu je dadilja,zbog cega je Refuhio ponovo ponizena.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 23.12.14 14:15

Naco moli Boga da mu oprosti sto je nasrnuo na Patrisija.Tuzan zbog toga,govori Refuhio da zaista nije zeleo da ga povredi.Medjutim,ubrzo dolazi policija,koja Naca hapsi zbog nanosenja povreda Patrisiju,nakon sto je Romulo podneo prijavu protiv njega,jer smatra da onaj,ko je napao njegovog zeta,za to mora i da odgovara.Celito je potpuno zbunjena aktualnim dogadjajima,i ne zna kako da raskine sa Tinom,ali mu kaze da ce Naco uvek biti njen najdrazi prijatelj.Olga prenoci pored Patrisija u bolnici,a Romulo joj govori da je Patrisio napadnut.Medjutim,ona proverava njegove stvari,i shvata da mu nista ne nedostaje,dok Raul i Mersedes razgovaraju o tome kako im se cini da je sve sto se dogodilo Patrisiju,mnogo ozbiljnije nego sto zapravo deluje.Romulo ih cuje,i govori im da su tracare,dok se Patrisio priseca svog detinjstva,kada je Refuhio rekao da je svojoj braci ispricao bajku,koja im se mnogo svidela,a posebno Nacitu.Refuhio odlazi da poseti Patrisija,ali Romulo uspeva da je otera,recenicom da Patrisio nece hteti da je vidi,kao i sentimentalnom ucenom.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 24.12.14 14:19

Delija Orosko posecuje Patrisija u bolnici,i govori mu da je pristala da brani mladica bez sredstava,koji joj je,jos,rekao i da je njegov brat,kao i da ona vise nece da dozvoli da je on prevari.Potom mu kaze kako je pocinio nesto odvratno,sto moze da okonca njegov brak i,kako u tom trenutku nailazi Olga,a da nista ne bi morao da joj objasnjava,Patrisio potpisuje dokumente,kojima povlaci tuzbu protiv Naca,zbog cega Naco odmah moze da izadje iz zatvora,cemu se Refuhio,a posebno Celito,veoma raduje.Tinu se,kada se upoznaju,na prvi pogled dopadne Sandra,a Olga otkriva da je trudna,cime je Patrisio iznenadjen,ali,mora da glumi da je srecan.Kasnije,Olga pita Mersedes zbog cega je neprekidno podseca da mora da ide kod psihijatra,jer svakome nekad treba pomoc,a njoj posebno,zbog svega sto joj se dogodilo.Olga joj kaze da ne mora da je neprekidno podseca na bebu,koju je izgubila zbog svoje sopstvene gluposti,kao i da se sada nece ubiti,i kaze joj da,mozda,njoj(Mersedes),treba psihijatrijska pomoc,ostavljajuci je zabezeknutu.Romulo se ljuti na Patrisija jer je povukao tuzbu protiv svog brata,u ime advokatskog ureda "Ansira",rekavsi mu da za to nije ovlascen,i ponovo ga podsecajuci ko tu zapoveda.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 25.12.14 14:58

I,mic po mic,stigoh ja do 50.epizode ove sjajne telenovele,koja mi i dalje drzi paznju,i mislim da je odlicna.Gledanje mi jedino kvari to,sto poslednjih dana moram da je gledam pomalo i na rate,ali,dobro,mora se tako,a to joj kod mene ne umanjuje vrednost.U ovoj epizodi,Refuhio kaze Mundu da ce se osecati kao kompletna osoba samo onda kada diplomira,a Patrisio kaze Olgi da ce on od sada da je cuva,a ono sto mi je u ovoj epizodi strasno upalo u oci,vise nego ikada,je to koliko poremecen odnos imaju Olga i Mersedes:prvo povredjuju jedna drugu,uzajamno prebacujuci ono sto svaku od njih povredjuje,a potom placu zbog toga.Refuhio cuje da Isaijas trazi da razgovara sa Romulom.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics