EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema

Page 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Go down

Re: Opšta tema

Post by Stef on 09.02.18 2:18

Marone je koma, za njega je čak i Reymond Jack Nicholson. facepalm

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 7824

Back to top Go down

Post by TVman on 09.02.18 14:00

Jel se u seriji obrada Apokalipsa spored Bibliji ? Jer naslov je Appocalipse, a Record uglavnom radi bibliske novele.

TVman
Member
Member

Poruka : 428

Back to top Go down

Post by Franko on 09.02.18 17:17

@TVman wrote:Jel se u seriji obrada Apokalipsa spored Bibliji ? Jer naslov je Appocalipse, a Record uglavnom radi bibliske novele.

Pa da, biblijska je telenovela, radi se sve po Bibliji.

Apocalipse - 59/150
Belaventura - 15/138
Tempo de amar - 110/150
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2285
Godina : 30

Back to top Go down

Post by Franko on 10.02.18 17:40

Evo me na 26.-oj od Apokalipse. Neke stvari dobro funkcioniraju, neke ne. Pod ove koje ne funkcioniraju su zapravo najbitnije stvari:

1. antagonist je super napisan, al isto tako super stravično odglumljen. rofl Taj Marone je stvarno za stavit ga u ropotarnicu povijesti.

2. protagonisti, Juliana Knust i Igor Rickli, su glumački OK (ona puno više nego on, jedva prosjek je on). al imaju 0 kemije što je kriminalno s obzirom da imaju dobru priču (ona kršćanka, on ateist). Autori namjerno kenjaju po tom njegovom ateizmu pa ispada debil prema njoj, već joj je rekao na finjaka da je glupa šta vjeruje u Boga i takve neke pizdarije. Mislim, to po meni nije stvar koju ti trebaš reći nekome tko ti je drag. Imam i ja prijatelje raznih vjera pa im ne govorim da su debili jer u to vjeruju. Pogotovo ne bih to rekao curi koja mi se sviđa. "Jako mi se sviđaš, sanjam te već 10 godina, al fakat si moronka šta vjeruješ u te stvari". stars rofl

Zapravo je smiješno da uz Ricklija i pogotovo Maronea, Sidney Sampaio (koji stvarno nije nikakav poseban glumac da se bacaš po podu od njegove glume) ovdje je glumački toliko ispred njih da je to strašno. cool

Raquel/Cesar (Juliana Silveira/Fernando Pavao) su mi zanimljivi, pogotovo što je on sad ispao đubre jer ju vara s likom Samare Felippo (nju mi je baš gušt gledat ponovno, nisam je vidio negdje 10 godina otkad je nema na Globu). Navijam dok mogu za njih s obzirom da je lik od Juliane Silveire "umro" u arrebatamentu, emitiranom u utorak.

Slučajno sam si spoilao i serijskog ubojicu, al nema veze. smile Zasad i dalje gledam. rofl

Apocalipse - 59/150
Belaventura - 15/138
Tempo de amar - 110/150
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Soleil on 12.02.18 23:16

Sérgio Guizé & Nathalia Dill u aprilu prošle godine raskinuli dvogodišnju vezu, koja je počela tokom novele "Alto Astral".
Bianca Bin se razvela prošle godine.
Pojavile su se glasine kako su Sérgio & Bianca od novembra prošle godine zajedno, te da su čak počeli živjeti zajedno. Oni, naravno, negiraju sve.

Sérgio & Bianca su glumili u "Êta Mundo Bom!" (2016), ali ne znam da li su imali zajedničkih scena tamo. Sad glume u "O Outro Lado do Paraíso". Bianca & Nathalia se pojavile u "Cordel Encantado" & "Joia Rara".

Guizéov kućni ljubimac
(sa IG profila Nelsona Freitasa/@"Tempo de amar")

Posting Freak

Poruka : 1749

Back to top Go down

Post by Franko on 17.02.18 13:36

Evo da se i ja javim malo tu s mojim razmišljanjima o "Apokalipsi". Pogledao sinoć do 59-e epizode, sad čekam da dignu epizode od ovog tjedna. Telenovela se može gledati, iako scenaristički to baš nije jaka serija. I zapravo je kriminalno kako imaju dobre "ganchos", ali ih uopće ne znaju razradit. Plus, serija ima mali milijun likova. Vodim cast listu za IMDB, u jednoj epizodi se nedavno pojavilo 60 likova. U ISTOJ EPIZODI 60 LIKOVA. shock

Glavni konflikt između protagonista je taj da je Benjamin ateist, a Zoe kršćanka (ono šta bi se reklo "fallen" kršćanka, predstavlja se svugdje kao kršćanka, al ne mari previše za crkvu, propovijedi itd. zbog posla). U ovih 59 epizoda, Benjamin i Zoe su se dvaput razišli zbog svojih vjerskih neslaganja i isto tako se dvaput poseksali. Prvo se poseksaju, onda krenu filozofirat o Bogu. blink rofl Kao par su ništa posebno, i dalje stojim da je Juliana Knust dosta korektna glumica (iako mi nije za glavne uloge), a Igora Ricklija se može podnijet. Nije da je lik Benjamina toliko kompleksan i težak za odglumit.

Ono što je naprosto fascinantno je lik Ricarda tj. Antikrista. Lik je iznimno kompleksan, ima svakakvih "matices", ali Sergio Marone je naprosto katastrofalan. Imate osjećaj ko da gledate Zorra total ili Ta no ar kad on krene sa svojim caras & bocas, smijanjima, "breaking the fourth wall" momentima ala Kevin Spacey u "House of Cards". Strašno ali straaaaaaaašno loš glumac. Definitivno glumački najslabija karika serije.

Od ostalih priča, najzanimljivija mi je bila ona Cesara i Raquel. Raquel je Zoeina teta, Cesar je sin policajca kojeg je ubio serijski ubojica prije 20 godina i koji sad lovi njegovog imitatora. Kako se cijelo vrijeme kroz medije provlačilo da je Cesar nasilan i slično, očekivao sam ipak malo teži storyline, al od toga nije bilo ništa. Vjerojatno utjecaj kćeri pastora Maceda. Cesar voli Raquel, al je toliko posvećen svom poslu, graniči sa opsesijom da je zapostavlja i svađa se s njom tako da im brak ne liči na ništa (opet, s obzirom na minutažu SVIH likova, ovi dvoje su imali ravno 3 svađe u 59 epizoda). Vara ju s likom Samare Felippo, koja je policajka koja radi s Cesarom na istom slučaju. Prevara se otkrije u 55-oj epizodi, doslovce jednu epizodu prije uznesenja kad Raquel umre jer ju je Bog pozvao k sebi da je zaštiti od svega što će se sad sručiti na zemlju i ove koji su preostali.

Osim Raquel, u uznesenju su nestali tj. otišli Lorena (kćer od Raquel i Cesara), zatim Oswaldo i Leticia (Marcos Winter i Luiza Tome - Zoeini roditelji), Tiago i Alice (Rafael Sardao i Thuany Parente - Zoein polubrat doktor i njegova djevojka koja je imala priču da je kćer od pastora koja laže da po cijele dane čuva stariju i bolesnu ženu, a zapravo pjeva pop pjesmuljke u caffe baru), te Esmirna (sluškinja koja ima dva sina, ne zna se koji je gori, dobila je otkaz jer ju je šef optužio za krađu ženinog nakita), Bruno (sin tog istog šefa) i pastor Ezequiel. Sama scena "arrebatamenta" je dosta dobro snimljena i čak sam se malo naježio, iako nisam vjernik. smile

Ono što je zanimljivo proučit sa stajališta jednog nevjernika jest sljedeće. U uznesenju su otišli samo djeca i kršćanski likovi. Ostali su ateisti, "fallen" kršćani i Židovi. Iz cijelog židovskog nuklea ama baš nitko nije uznesen, osim posvojene kćeri jednog para.

Uglavnom, mogu tu masu pisat još o svakom liku jer ih ima ko da seriju piše Gloria Perez, al neću. Al ok serija za praćenje. smile2

Apocalipse - 59/150
Belaventura - 15/138
Tempo de amar - 110/150
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content