EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Najbolje uvodne špice telenovela

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Najbolje uvodne špice telenovela

Post by Soleil on 09.09.13 0:22

Posting Freak

Poruka : 1746

Back to top Go down

Post by Kaua on 09.09.13 17:24

Ciranda de pedra (1981) - U premijernom prikazivanju nisam bio miljenik serije, ali pošto je bila upečatljiva i autentična, izdvojila se i zauzela pravo mesto. Što se špice tiče, uvek je odudarala od klasičnih telenovela špica jer je za mene u svom tom šundu predstavljala mali prikaz umetnosti. Od prikazivanja otmeno odevenih ljudi na visokoj nozi, nekoliko skulptura i upečatljivog ''okamenjenog kruga'' pa sve do pesme koju takođe nisam voleo, ali je svakako dobra i prikladna.

Alondra - Mislim da mi je ovo bila prva špica u kojoj se na početku čuje neki glas (i to glas Diane Bracho). Odličan zlatan logo kojim je ispisano ime serije i jedan od najlepših instrumentala. Ali najbolje od svega u ovoj špici, i razlog što je svrstavam među najbolje je Ana Colchero. Bez ikakvog posebnog ulepšavanja i raznih efekata ona je najlepša protagonistkinja telenovela ikada. Podjednako je i dobra glumica i šteta je što se povukla.

La jaula de oro - Još jedan dokaz kako za nešto lepo, originalno i upečatljivo nisu potrebni nikakvi efekti. Što se mene tiče, to što je Edith Gonzales zapravo gola ronila u špici jedne serije uglavnom namenjene određenoj publici je zapravo jedan mali doprinos oplemenjivanja te publike.

Muneca brava - Jedna od najboljih latino pesama ikada je dovoljan razlog ovu špicu svrstati među najbolje. A povrh svega, peva je Natalia Oreiro - kraljica. Što se same serije tiče, ona je srž i suština žanra sapunica ili telenovela. Klasična priča sa besprekornim scenariom i režijom. Čak ni dužina od 270 epizoda to nije pokvarila.

El privilegio de amar - Najbolje i najsmislenije prikazani likovi u jednoj špici. Dodatni aduti su odlična pesma, lepa zlatna slova i savršen i kreativan logo. Sa ove distance, čini mi se da je ovo jedna od retkih telenovela u kojima su glumci kao stvoreni za svoje uloge. Tako nešto se retko postiže i zato je ovo najbolja Televisina klasična telenovela.

Yo soy Betty, la fea - Ovde je sve prštalo od originalnosti, ne samo špica. Nemam šta posebno dodati, Betty je fenomen.

Amantes de luna llena - Ova špica mi se zapravo ne sviđa. Ali je zato pesma toliko dobra da nema te sile koja je može pokvariti. Kasnije je u špici bila pesma ''La clave del amor'', takođe savršena pesma. Za mene oba vanvremenska hita. A serija je inače bila dosta dobra sa odličnim glavnim parom, s obzirom na produkciju. Mislim da im je ovo i Samantha bilo jedino vredno gledanja, bar što sam ja imao prilike videti.

Siempre te amare - Još jedno ''predstavljanje likova'', ali kod mene je pobedila još jedna savršena pesma, prikaz voza u špici (ali i seriji) kao efekat sećanja. Takođe i scene s vozom (valja spomenuti da sam se oduvek divio vozovima).

Terra nostra - Odlično ispričana priča kroz špicu. Savršeni kadrovi lica u krupnom planu i odlična pesma. Voleo bih videti reprizu ove odlične serije koja bi sigurno dobila i dosta nove publike.

O clone - Još mi je bolja verzija sa instrumentalom, ali je dobro i ovako. Uklopljeno je sve, pustinjski pesak, dnk i klon...

Pasion de gavilanes - Kaubojski šmek i odličnu pesmu nije mogla smesti pojava Marija Cimarra. Iako mi tad zapravo nije bio toliko mrzak, nije se toliko upljuvavao dok priča.

Piel de otono - Najjača scena je silazak Laure Flores niz stepenice. Još jedna savršena pesma koja je sve dovela do savršenstva.

Sos mi vida - Vesela i originalna špica dostojna jedne telekomedije. Naty Oreiro je posebno za ovu seriju obradila pesmu ''corazon valiente'' pokojne pevačice Gilde kojoj je odavala počast i u Muneci. Osim što je lik Monite pisan baš za nju, i u ovoj seriji se pogodila retkost da su svi glumci kao stvarani za svoje uloge.

A favorita - Jedna priča, dve verzije. Podeljen kadar je savršeno predstavljao Floru i Donatellu. Tango instrumental je pun pogodak.

Juro que te amo - U ovoj špici je jasno pokazan pravi smisao video efekata ovim prelazima na druge likove, odnosno predmete. Netipična špica baš zato što dolazi iz Televise i što na kraju nema klasičnog poljupca glavnog para. Uz sve to, još jedna odlična pesma.

Herederos de una venganza - Opet savršeno pokazan pravi smisao video efekata koju su ovu špicu učinili odličnom. I opet odlična pesma. Jedino mi serija nije bila toliko zanimljiva, pa sam je prestao gledati posle 10-ak epizoda.

Avenida Brasil - Ova me vesela muzika mamila s tv-a da bacim oko na ovu seriju i tako opet dam šansu nečemu sa latino tržišta. Špica savršeno pristaje pesmi.

La que no podia amar - A ovo, iako je jedna od najboljih Televisinih špica, ipak me ne može navesti da pratim seriju. Kreativnost na vrhuncu i odlična pesma.

Senior member

Poruka : 748

Back to top Go down

Post by Loreley on 10.09.13 21:24

Odlična tema smile

Od ovih koje su već pomenute Avenida Brasil, Ciranda de Pedra (2008.), Chocolate com Pimenta, Terra Nostra, Fina Estampa, Saramandaia, A Favorita, O Clone.

Dodala bih još:
Lado a Lado
O Rei do Gado
A Casa das Sete Mulheres
Como uma Onda
Araguaia

Ima ih još sigurno smile2 
Loreley
Newbie
Newbie

Poruka : 7

Back to top Go down

Post by GuitarraJD on 20.09.13 3:01

Čim sam vidjela naslov teme, jedina špica koja mi je odmah pala na pamet jest ona iz LaLole. Originalna, simpatično predstavljeni likovi, bez poljupca na kraju, pjesma odlična. Od svega onoga što sam ja gledala ta mi je entrada ostala kao najbolja i potpuno drugačija od svih ostalih.

Puno mi je uvodnih pjesma ostalo u sjećanju i koje i dan danas slušam, ali ne mogu te entrade svrstati u najbolje samo zbog pjesme, kada se ostatak svodio samo na vrtenje scena iz serije.
GuitarraJD
Junior member
Junior member

Poruka : 197

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 18.03.14 0:18

El Privilegio de Amar
Amor Real
Pasion
Lazos de Amor
La Usurpadora

Member

Poruka : 369

Back to top Go down

Post by LeFrik on 18.03.14 1:12

kaua je rekao većinu i meni omiljenih, pa ću nadopunit  wow

Corazon salvaje 1993. (Instrumental) i Corazon salvaje 1993. (Mijares) - i špice i glazba, neponovljivo...

Acapulco - dušom i tijelom - Ništa wow, al opet nekako svježe, dobra pjesma, prikaz likova, font, logo... Cijela entrada je predobra smile2

Huracan - Vjerojatno samo ja volim ovu entradu, instrumental, sve skupa baš ok odrađeno iako su sve zapravo samo inserti iz serije. Al ima smisla  smile2 

Ljubavne veze - najdraža meksička lovkinja x 3 u alu-foliji i mjehurićima  smile2 Izgleda malo debilno ta alu-folija s razmakom od 20 godina, ali pjesma, trud oko entrade i Lucero su sve što nam treba...

Moja sudbina si ti - opet najdraža meksička lovkinja pjeva njenu drugu najbolju pjesmu u ovoj odličnoj entradi  rofl 

Kad budeš moja (Intro 1) - ne znam zašto su makli ovu entradu, možda je bila preseksi za nježne meksikance. Odlična  wub 

2000ih su mi sve entrade bile nekako iste u telenovelama, ako se sjetim dodam, ali mislim da je to to od posebnih, pogotovo što mi je većinu ''ukrao'' kaua u svojoj listi  roll lol1
LeFrik
Member
Member

Poruka : 341
Godina : 32

Back to top Go down

Post by FanSte on 18.03.14 16:05

FanSte
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1834
Godina : 22

Back to top Go down

Post by telenovela on 06.04.14 13:08

Jako mi se svidela špica od Rubi jer je to možda bila prva serija gde se u špici nije pokazalo sa kim od njih dvojice će na kraju i ostati.  rofl  Međutim, ipak otkriva kraj serije tako što ona na kraju plače sama.

Lepa je špica Mujer de madera, La Usurpadora, Analia...
telenovela
New member
New member

Poruka : 26

Back to top Go down

Post by tae on 06.04.14 15:33

Većina dobrih je već spomenuta. Evo nekih koje su mi ostale u sjećanju

Pura Sangre
Las Juanas
Pobre diabla
La madre
tae
Member
Member

Poruka : 328

Back to top Go down

Post by Stef on 06.04.14 21:43

Uglavnom se slažem sa većinom, da ne bih ponavljao, dodaću one koje fale:
Las Aparicio - odličan instrumental koji se slaže sa špicom, netipična animirana špica za telenovele, ima veze sa samom radnjom (11 saveta za dobru suprugu, skroz netipično za telenovele  naklon ).
Hombres de Honor - instrumental odličan, crno-bela špica odlična, povezano sa vremenom u kom se odigrava radnja serije, sve u svemu odlično.  thumbup 
Cordel Encantado - animirana špica koja prikazuje radnju serije sa finom pesmom.  thumbup 
A Vida da Gente - divna pesma koja se odlično uklopila u špicu, špica koja prikazuje prikazuje protagoniste dok odrastaju, predivno.  aw 
Porto dos Milagres - fina špica koja prikazuje morske dubine, uz finu pesmu koja se uklopila u špicu.  thumbup 
Kassandra - najobičnija špica sa ređanjem imena glumaca, al' opet nekako draga zbog odlične pesme, fino uklopljene u špicu.  aw 
Llovizna - da ne bih ponavljao, isto kao kod prethodne.  aw 
La Mujer de Judas (2002) - odlična pesma, nije klasično ređanje imena glumaca i likova, odlično napravljeno.  thumbup 
Sortilegio - iako mi se serija nije svidela, špica je odlična, opisuje radnju serije, a pesma je odlična, i dobro je uklopljena.  thumbup 
La Fuerza del Destino - da ne ponavljam, isti slučaj kao kod prethodne.
Por tu Amor - odlična pesma, špica isto (plaža i onaj zalazak sunca  aw )
Sin Verguenza - odlično prikazuje radnju serije vezanu za sve 4 žene, fino sklopljeno.
La Mujer en el Espejo - fina špica koja prikazuje radnju serije, odlično uklopljena pesma.
Bella Calamidades - bajkovito urađena špica koja prikazuje samu radnju.  aw 
Verovatno ima još, al' ne mogu da se setim.  nezna
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6943
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down