EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Najbolje uvodne špice telenovela

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: Najbolje uvodne špice telenovela

Post by Soleil on 08.11.14 21:13

"Alto Astral" (koja je startala ovog ponedjeljka na Globo-u)

Jako kreativna i predivna abertura/entrada, plus jako divna pjesma Zélia Duncan - "Alma". aw

Posting Freak

Poruka : 1636

Back to top Go down

Post by Bayron on 08.11.14 21:14

ta pesma je bila i u klonu, jedna od dražih. aw

Administrator

Poruka : 6927
Godina : 28

Back to top Go down

Post by stefang96 on 29.03.15 12:04

Entrada 1: https://www.youtube.com/watch?v=6lZQsKHXdwM (Rubi)
Omiljena serija i najbolja entrada; od pesme, preko svih scena. I mislim da je lepo odrađena cela priča serije u tih minut i po: ona ide od jednog do drugog muškarca, oni pate za njom, a na kraju ona sama plače.

Entrada 2: https://www.youtube.com/watch?v=z-pkONIdfXM (Rebelde, Prva sezona, Prva entrada)
Lepo se uklapa ova prva pesma sa svim kadrovima i upoznavanjem likova. Ne mislim čak ni da je toliko dobro urađena, koliko me ta pesma vraća u neka druga vremena smile Takođe, znam da nema veze sa entradom, ali dopadaju mi se citati i oni crno beli kadrovi koji su bili na početku svake epizode i uvodili u priču te epizode.

Entrada 3: https://www.youtube.com/watch?v=XJ-STq13Ivs (Contra viento y marea)
Brutalna pesma, i mislim da takođe lepo ilustruje radnju cele serije. Sve se lepo uklopilo, i glavni glumci su prelepi, iako mi nisu lepi kao par.

I inače volim sve entrade (Mujer de madera na primer), a pogotovo pesme, iz tog perioda 2002-2006 kad sam počeo da gledam telenovele, i u kom periodu smatram da su bile najbolje smile2

de lastimarte.."
stefang96
New member
New member

Poruka : 37
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Stef on 10.02.16 2:49

Ajd' da osvežim temu....

Pobre Diabla (2000) - klasična špica, ali se pesma super uklopila. aw
Hilos de Amor/Mariana & Scarlett - lepa špica koja predstavlja život i zanimanja glavnih junakinja, Marijane i Scarlett.
Chocolate com Pimenta - čokolada aw i zarazna pesma verno prikazuju radnju serije, pesma pogotovo.
O Clone - dovoljno je reći - DNK, klon i pesma. Hans Donner naklon
Mulheres apaixonadas - divna pesma u kombinaciji sa slikama "zaljubljenih žena".
O Rei do Gado - selo, živina, pesma, divota! aw
A Favorita - serija sa kojom je počela tradicija ubacivanja tango instrumentala kao sastavni deo muzike serije, naročito kad je reč o glavnim negativkama. mrgreen Kad se malo bolje pogleda, špica zapravo otkriva ko je ubica. lol1 No dobro, špica je genijalna.
Terra nostra - inače operu ne mogu da svarim, ali zato mi je ova pesma divna. aw I špica u tom retro stilu je, što Italijani kažu, belissima. aw
Por Amor - jedna od najlepših špica ikada. aw Slike majke i ćerke, inače i u privatnom životu, doprinele su posebnosti špice.
Força de um Desejo - klasična muzika, okovi, biseri i svila i pejzaži verno opisuju XIX vek. naklon
Yo soy Betty, la fea - neobična i zabavna špica sa muzikom koja savršeno opisuje glavnu junakinju. naklon
La Viuda de Blanco (1996) - divota od špice. aw Uz to i neobična.
Rauzán - isto ko i kod LVDB 1996. aw
Yo amo a Paquita Gallego - obična špica, ali ovi dodaci kao da je neka dečja telenovela u pitanju i divna pesma čine špicu posebnom. aw
El Cuerpo del Deseo - i ovo je obično donekle, ali se Lorenina pesma baš lepo uklopila u špicu. I ima veze sa radnjom serije.
Resistiré - naizgled obično ređanje glumaca, ali muzika i onaj srednji prst na 46. sekundi rofl rofl rofl pokazuju da to nije tačno. mrgreen
Pasión de Gavilanes - i ovo je obično, ali "Fiera inquieta" aw aw aw
Celebridade - divan instrumental, sviđa mi se ova fora sa slovima, ko neka cyber-osmosmerka. mrgreen I ovo sa glumcima u pojedinim slovima je super. smile2
Páginas da Vida - lepa pesma, ali ovo sa listom koji se okreće naklon Dobra stvar.
La Jaula de Oro - ovaj drugi instrumental mi je daleko lepši od prvog i bolje se slaže sa špicom. Edith plivačica wub
El Manantial - zarazna pesma i ovi prelazi iz scene u scenu naklon
Passione - pesma OK, ali je špica super. Podseća na špicu serije Rainha da Sucata, samo što ovde federi, šrafovi i ostala gvožđurija nije ustala i počela da pleše lambadu. roofl I podseća na onog sa Disneya što je od stvari pravio slike. mrgreen
Desejo proibido - pesma aw zamućena slika aw
El auténtico Rodrigo Leal - kakva god da je špica, ali pesma naklon naklon naklon Sviđa mi se ovo sa deljenjem ekrana na 3-4 dela. smile2
A Viagem (1994) - prelaz sa zemlje na nebo naklon pa još divota od pesme aw aw aw
Anjo mau (1997) - pesma aw Špica isto super, ovo sa bojenjem u boju kože i oblačenjem venčanice naklon Đavo se maskira u anđela. mrgreen
Torre de Babel - i za kraj, jedna od najdražih špica. Instrumental naklon Dobra mi je bila pesma Gal Coste (u inter. verziji je pevao neki muškarac, ali je i to bilo OK), ali je ovaj instrumental baš adekvatan za špicu, onako jeziv. naklon Naravno, tupavim Brazilcima se to nije svidelo pa su promenili. roll Špica je super, najbolji deo je transformacija "Vavilonske kule" u Tropical Towers. naklon

Neka bude dosta za sad. Ima tu još dosta špica iz Globovih telenovela koje su vredne pomena, ali o njima nekom drugom prilikom.

Posting Freak

Poruka : 5814
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Stef on 01.06.16 0:00

Opet ja. smile2

Bajo la misma Piel - divna pesma, divna špica. aw Odličan opis radnje.
Para volver a amar - ne zna se šta je od čega moćnije, pesma ili špica. naklon naklon naklon

Posting Freak

Poruka : 5814
Godina : 19

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 27.06.16 19:30

Hajde i ja da napišem  nešto na ovu temu.Meni su se dopale špice sledećih serija,što zbog muzike i pesama,što zbog samih špica: Alguien te mira,Zorro-la espada y la rosa,Resistire,Amor Gitano,El Elegido,La Heredera,La Madrastra,Aurora,La Leona,Teresa,Machos  itd.Verovatno ima još ali ne mogu da se setim trenutno.

~dragana~
Member
Member

Poruka : 387

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics