EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Em família

Page 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Em família

Post by Sava on 25.01.14 21:35

Sviđa mi se ovaj clipe/trailer šta već.

Chamada: Shirley  wub 

Chamada: Helena, Virgilio, Laerte

Ovaj opis stoji trenutno na wiki:

Duas irmãs, Chica e Selma, são casadas com dois irmãos, Ramiro (Oscar Magrini) e Itamar (Nelson Baskerville), respectivamente. Do casamento de Chica e Ramiro, nasceram Clara, Felipe e Helena. Já Selma e Itamar tiveram Laerte, um jovem flautista, muito talentoso, mas que também morre de ciúmes da prima e namorada Helena. O romance teria tudo para andar às mil maravilhas, se não fosse pelo excesso de ciúme que Laerte sente por Helena, motivo de constantes idas e vindas do casal. Um dos alvos do ciúme de Laerte é Virgílio, um rapaz de origem humilde, que guarda para si o amor que sente por Helena, em respeito à amizade que tem por ela e Laerte. Mas quando os sonhos de Helena e Laerte estão prestes a se tornarem realidade, uma tragédia marca para sempre a vida dos dois, levando-os a seguir caminhos diferentes. Após vários anos do acontecido, Helena se casa com Virgílio, resolve deixar Goiás e se mudar para o Rio de Janeiro, enquanto Laerte vai para o exterior e vira um flautista famoso.

Posting Freak

Poruka : 1925

Back to top Go down

Post by Sava on 27.01.14 15:26

Chamada: Cadú & Clara

Giovanna ne stari. wub

Clipe de lançamento
preko vimea

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 28.01.14 6:14

Manoel Carlos diz que escrever "Em Família" ajuda a superar morte do filho

Maneco je izjavio "da mu pisanje EF pomaže da nastavi dalje sa životom nakon gubitka sina" (koji je 2012. preminuo od posljedica srčanog udara). 80-tih godina prošlog stoljeća izgubio je još jednog sina. sad

Kao jednu od radnji novele, u 'EF' je htio da ubaci i scene protesta u Leblonu, po uzoru na one iz juna prošle godine širom Brazila. Međutim, Globo se usprotivio, s obzirom da je sada izborna godina u Brazilu.

Vanessa Gerbelli fará de tudo para ser mãe na novela “Em Família”

"Em Família", personagem de Vanessa Gerbelli fará de tudo para engravidar

Juliana (Vanessa Gerbelli) je u mladosti imala spontani pobačaj, nakon čega se više nije mogla ostvariti u ulozi majke. Sada pod svaku cijenu, ne prezajući ni od čega, želi da konačno uspije u namjeri da postane majka. Vanessa je, prilikom priprema za svoju ulogu, dosta istraživala o ovoj temi i konsultovala psihologa.
Soleil
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1709

Back to top Go down

Post by Franko on 04.02.14 1:46

Pogledana prva epizoda. Ah, tipičan Maneco. Polagano, nikamo se ne žuri s radnjom, upoznaje nas s familijama, pametni dijalozi. Meni se svidjelo. Istina, drago mi je bilo kad je došao kraj prvoj fazi i kad su se pojavili Marquezine, Leicam i ostala ekipa.

Shirley će bit sam vrag. lol1 Jedva čekam da se Pasmanterica pojavi u toj ulozi. Kad je rekla "Ela morreu" u bolnici, ja odvalih. lol1 Komentirao sam epizodu na Twitteru i imao šta vidjet. Naime, u prvoj fazi su prikazali Heleninog oca golog (vidjela mu se guzica), a ljudi (evangelisti raspa ) automatski popizdili i počeli se svađat. lol1 Kao da prvi put vide golu guzicu u horario nobre, joj, joj.

Šta još, ah da, gledanost je navodno bila 31%. sad Al bilo je za očekivati s obzirom da su u prvom dijelu epizode gostovali većinom anonimusi (izuzev Aguiara i Magrinija). To će tek počet rast kad krene treća faza, garant.

Uvodna špica predivna. aw I sviđaju mi se depoimentos na kraju epizode. Uglavnom, falabogu na nečem kvalitetnom u horario nobre više. aw

E da, Laerte fakat nije normalan. Ono nije ljubomora, ono graniči sa psihopatskim ponašanjem.

La fiscal de hierro - 20/80
Las estrellas - 70/150
Mi marido tiene familia - 45/100
Novo mundo - 145/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2093
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Sava on 04.02.14 12:39

Prva faza thumbdown Dobro je da je samo deo prve epizode.
Druga faza  thumbup 

Helena I je korektna, ali ovaj Laerte I bože-pomozi. U II fazi su mnogo bolji. Laerte će biti naporan lik, već vidim. Ti mačo muškarci u Manecovim novelama su mi uvek rolajz.  roll 

Segure suas cabras que meu bode ta solto. rofl 

Shirley će biti naklon Scena davljenja je bezveze odrađena, ali njen pogled i smešak. naklon 

Entrada je fantastična! wubwub

Na twitteru su aktuelne zezancije sa devojkom čiji je username @helena.

rofl rofl rofl 

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 07.02.14 0:04

Odgledao prve 3 epizode. Meni je ovo odlično. wub 

Sviđa mi se kako su napravili ambijent 1990-e. Kola, fotoaparati, moda... thumbup Sviđaju mi se odnosi među likovima, dijalozi, sve je na mestu.

Četvorka je odlična: Laerte bolesno ljubomoran, sve mu smeta, Helena koketa, nimalo naivna, Virigilio good guy i Shirley koja se srami svoje porodice i zavidi Heleni.

rofl  

diablo 

Sledi sukob Laertea i Virgilija, venčanje, zatvor... Haos u najavi! jupi 

Mana mi je jedino što su L&H rođaci, moglo je bez toga. U osmoj prelaze u sadašnjost, zbog slabije gledanosti, mada meni ne smeta radnja sada.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 07.02.14 0:12

U cemu je fora sa tom devojkom na twiiteru pod nickname @helena ? :-D

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3416

Back to top Go down

Post by Sava on 07.02.14 0:26

Glavna u EF se zove Helena, pa su Brazilci na twitteru pronašli devojku čiji je username @helena i krenuli su da prave ove zezalice sa njenim likom. A ona je Amerikanka, ne zna šta je snašlo. Posle je na twitteru napisala Not the actress, DJ, Brazilian soap opera star  rofl rofl rofl

Ovaj autor u svojim novelama (skoro) uvek glavnu junakinju nazove Helena.

Fora ove prve slike je da su to glumice koje su igrale Helene u prošlim novelama ovog autora, a u pozadini su stavili sliku i ove sa twittrera.

A fora sa ove druge slike je iz ove novele (EF) gde su sliku Helene iz serije zamenili ovom sa twittera.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 07.02.14 1:56

Prve tri epizode "Em Família" su zaista odlične i odlična glumačka ekipa. thumbup
Predivna abertura i predivna pjesma "Eu Sei Que Vou Te Amar" (by Ana Carolina). aw
Odlična hemija između Guilherme-a Leicam-a (Laerte) & Brune Marquezine (Helena). thumbup

Momentos em família: http://especiaiss3.gshow.globo.com/novelas/em-familia/momentos-em-familia/index.html
Predivno i odlična ideja na samom kraju epizoda. aw

Divna je bila ceremonija vjenčanja Nanda & Juliane. I pjesma / govor na dodjeli diploma. Kao i govor na maturskoj večeri. smile

Već navijam za par Ricardo & Chica. smile2 

Suma sumarum, novela je odlično počela i nadam se da će nastaviti u tom ritmu. Maneco é um maestro mesmo! naklon

Posting Freak

Poruka : 1709

Back to top Go down

Post by Franko on 10.02.14 22:04

Eto, pogledao svih 6 epizoda. Ne znam šta ti Brazilci drame, meni je ovo bilo izvrsno. Dobrodošao Manoel Carlos, ti stari jarče, bogme si falio u horario nobre. aw Izvrsni, pametni i pitki dijalozi, besprijekorna gluma, prelijepa muzička podloga. Izvrsnoća jedna od serije.  aw 

OK, Laertea svi mrzimo, jel tako? Al meni je jedan lik čak gori od njegovog - njegova mama Selma. Isusekristebože, ja sam samo očekivao da će Virgilijeva mater pridavit je u crkvi. :s I sad kad sam gledao ovu drugu fazu, miljama mi je ispred one prve. Ta prva im u globalu uopće nije bila ni potrebna, to su mogli riješit preko dijaloga ili flashbacka.

Bruna Marquezinhe je odlična, ugodno me iznenadila u scenama prekida vjenčanja, brige za Virgilijem. aw Guilherme Leicam isto jako dobar. Ma zaista nemam nikakve zamjerke na glumu (zapravo, sad sam se sjetio, Helenin brat Felipe mi je bio očajan u onoj sceni kad ga Chica ulovi kako pije viski i pobere šamar, činilo mi se ko da će počet umirat od smijeha :/).

Zašto se Shirleyini roditelji ne spominju u 3. fazi, a baba da?  nezna  Inače, ako danas počinje treća faza, kad će Shirley i Laerte spavati jer u 2014. imaju sina? Ili će to objasniti u flashbacku?

Večeras gledam live. aw Guštam ko malo prase u blatu kad gledam ovu seriju. I nema uopće veze šta su ove zadnje tri epizode trajale sat i 10 minuta, uopće ne dosade.

MC  zakon  Globo  jumping:  aw

La fiscal de hierro - 20/80
Las estrellas - 70/150
Mi marido tiene familia - 45/100
Novo mundo - 145/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2093
Godina : 29

Back to top Go down