EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

A vida da gente

Page 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: A vida da gente

Post by Miloš92 on 05.09.13 23:11

koliko onaj očajan titl
Titl je stvarno očajan. Ili kasni, ili žuri, il nestane brzo... rofl rofl rofl 

čini mi se da je ovo drugo
Upravo sam o tome pričao u prethodnom postu. Previše je skraćena internacionalna verzija i plašim se da bi to moglo pokvariti seriju.

Nekako mi neobično da se za celu epizodu brasilske serije pojavi samo 5-6 likova.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10338

Back to top Go down

Post by Bayron on 05.09.13 23:19

nema ova puno likova, bar u odnosu na ostale brazilske. smile2 vidi ovde: http://tvg.globo.com/novelas/a-vida-da-gente/personagens/

ali ja tu ne vidim nikakvu fernandu. o kojoj fernandi, žonasovoj ćerki, su ovi pričali? cesces 

lokacije su prelepe, ali scene u jezeru VRH! naklon

edit: fernanda je zavedena kao nanda, jednom su je baš pod tim nadimkom i pomenuli. plez

Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Phoebe on 05.09.13 23:38

Meni se bas svidja serija.

1. epizoda je brzo prosla, odmah su 1. prvoj epizodi počeli problemi za razliku od meksičkih serija.

Zanimljivo je kako majka više voli Anu, a Ana mnogo voli Manu. Da vidimo šta će se desiti kad Ana bude u komi.

Gledaću dalje. Ovu neskraćenu verziju nisam gledala tako da valjda se neće videti da su izbacili mnogo scena.

Senior member

Poruka : 762
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Bayron on 05.09.13 23:42

scena kad eva vadi manuelinu sliku iz rama, da stavi novu aninu. naklon lol2
već vidim da ću je obožavati.

Administrator

Back to top Go down

Post by Franko on 05.09.13 23:49

Ja sam isto prvo ostao koja Fernanda i onda skužim da je to Nanda, sestra od glavnog. Ona se ni ne pojavi u prvoj epizodi originala, tek malo kasnije, mislim.

Alma gemea - 200/227
Las estrellas - 15/100
Novo mundo - 86/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2012
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Phoebe on 05.09.13 23:52

Da, i to jedinu sliku. Ali to je bezobrazluk. thumbdown

Malo me je nerviralo što su odmah ovi Ana i Rodrigo rekli volim te, i brzo su zajedno. Al, po trajleru biće dobrih epizoda kasnije.
Phoebe
Senior member
Senior member

Poruka : 762
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Soleil on 06.09.13 0:11

12 Curiosidades de "A Vida da Gente"

12 zanimljivosti u vezi "AVDG"

Od autora: Lícia Manzo & Marcos Bernstein, i glavnog režisera: Jayme Monjardim ("O Clone"), dolazi novela "AVDG" - koja govori o ljubavnom trokutu između Ane (Fernanda Vasconcellos), Rodrigo(-a) (Rafael Cardoso) & Manuele (Marjorie Estiano; Tônia @ "Caminho das Índias").

Novela je htjela progovoriti o dvije sugestivne teme. Za prvu temu dovoljno je reći: šta biste uradili, da vam život pruži drugu šansu? To je ono što se dogodi protagonistici Ani, koja nakon buđenja iz kome, dobija novu šansu da preobrazi svoj život. Druga tema je kontroverzna, ili barem pokušava da bude. Sestre Ana i Manuela su zaljubljene u Rodriga. Koji je, obratite pažnju, njima dvjema polubrat.

[(Ne znam dokle su stigli sa radnjom u prvoj epizodi.)

Na Wikipediji piše da su Jonas (otac od Rodrigo(-a)) & Eva (mama od njih dvije) u braku. Njih dvoje su pred teškim razvodom.
Rodrigo, Ana, Manuela su odgajani zajedno.
Zbog čega se Jonas & Eva protive vezi između Rodrigo(-a) & Ane.
Jonas i Eva se kasnije, zbog njegove nevjere, razvode.
A Ana zatrudni sa Rodrigom.
]

Dosta od prezentacije, zar ne? Evo zanimljivosti:

- Autorica Lícia Manzo je došla na osnovnu ideju za novelu; nakon što su dvije osobe, sa kojima je sarađivala, pale u komu.

- Prve scene, između ostalog kad su Rodrigo i Ana priznali ljubav jedno drugom, snimljene su u brazilskom gradu Bonito (MS).

- Malo duže od mjesec dana, kompletna ekipa novele snimala je na lokacijama u Argentini i Brazilu (Mato Grosso do Sul, Rio Grande do Sul).

- Ana Beatriz Nogueira (Ilana @ "Caminho das Índias") & Fernanda Vasconcelos su jednu sedmicu snimale u turističkim mjestima u mjestu Ushuaia, u argentinskom dijelu Patagonije. Čak su snimale i u mjestu koje se naziva "kraj svijeta" ("fin del mundo").

[Inače, A.B. Nogueira je dobitnica nagrade Srebrni medvjed (za najbolju glumicu) @ Berlinale 1987., za svoju ulogu u dramskom filmu "Vera"].

- U Argentini, vizažisti su uvijek bili u pripravnosti, jer bi se make-up glumica brzo pokvario (zaledio).
('gelado' doslovno znači 'nešto zaleđeno')

- Premijera (26.09.2011.) je imala 23% gledanosti, malo manje od (svoje prethodnice novele) "Cordel Encantado" (premijera - 24%).
U decembru, gledanost novele je porasla. Dvaput je, u novembru i decembru, dostigla gledanost od 27%, što je bila rekordna gledanost za tu novelu.

- To je prva Globova novela potpuno ambijentirana na jugu Brazila.

- Fernanda Vasconcelo je četiri mjeseca trenirala tenis, radi svoje uloge u noveli.

- Globo je dosta uložio u marketing. Od 23.-25.09. priredili su promociju u velikom shopping centru u São Paulu, gdje su bili postavljene police sa TV ekranima, na kojima su bile prikazivane scene iz novele. Prolaznici su se mogli izjasniti "šta bi uradili da im, kojim slučajem, život pruži drugu šansu". Prilikom davanja izjava i slikanja, mogli su odabrati neku od lokacija (snimanja) novele kao pozadinu slike.

- Globo je u svom studijskom kompleksu 'Projac' napravio repliku po uzoru na grad Cidade Gaúcha.
Mada su prve scene iz novele snimljene u turističkim mjestima na jugu zemlje, poput npr. 'Dom kulture Mário Quintana' / 'Javna tržnica (pijaca)' / luka (pristanište) 'Porto' u gradu Porto Alegre, 'Katedrala Matriz' u gradu Granado.

- Da li ste primijetili da je Anina garderoba, uglavnom, crvene boje? Režiser Jayme Monjardim je zamislio da njeni mantili, sportska garderoba i patike budu crvene boje, radi kreiranja njenog vizuelnog identiteta.

- Vrijeme je jedno od važnijih karakteristika (poput npr. ostrva u seriji 'Lost') ove novele, što je vidljivo i u uvodnoj špici koja, kako vrijeme teče, prikazuje karakterizaciju/odrastanje i promjene kod protagonista.
Producenti su izabrali pjesmu "Oração ao Tempo" (autora: Caetano Veloso) i zamolili Mariju Gadú da snimi novu verziju pjesme, specijalno za ovu novelu.

Abertura / Entrada

Posting Freak

Poruka : 1680

Back to top Go down

Post by Bayron on 06.09.13 0:50

odlično ti je ovo soleil, hvala. thumbup 

samo jedna ispravka, ako sam dobro upućen:
Sestre Ana i Manuela su zaljubljene u Rodriga. Koji je, obratite pažnju, njima dvjema polubrat.
ana i manuela su evine ćerke iz prethodnog braka, a rodrigo je žonasov sin iz prethodnog braka. nisu u nikakvom krvnom srodstvu. odrastali su zajedno od anine 9-10. godine.

kod nas je špica sa drugom pesmom:

Last edited by Bayron on 06.09.13 0:54; edited 1 time in total

Administrator

Back to top Go down

Post by Sasha on 06.09.13 0:53

Hvala na ovim zanimljivostima ..
Nadam se da cu negde naci seriju da je odgledam, mislio sam da ce je biti u Mulitimediji , ali dobro ...
Odavno nista brazilsko nisam gledao , cini mi se od sinhronizovane Viver a vida (nekih 25 epizoda)

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1876

Back to top Go down

Post by Sava on 06.09.13 1:04

Pojavila se Nanda, ali nakratko, onda kada je Rodrigo gledao meč preko tv-a, a ona se pojavi i kaže da gleda u suknjicu svoje sestre. Inače je kraljica. rofl Isto se završila epizoda kao i u originalu.

I glupo što su pesmu promenili.

Posting Freak

Poruka : 1904

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics